» »

Atari 8-bit News

Atari 8-bit News

Gury ::

Pozdravljeni,

V tem kotičku vam bom predstavljal novosti za star, a še vedno odličen osembitni mlinček, sistem, ki si je priboril mesto v marsikaterem domu in srcu v osemdesetih letih. Govorim o osembitnem Atariju, katerega rojstvo sega že v leto 1979 in so ga v novi podobi izdelovali in prodajali vse do začetka leta 1990. V to skupino spadajo: Atari 400, 800, 1200XL, 800XL, 600XL, 65XE, 130XE, pa tudi prototipi, ki niso ugledali luči sveta. Korporacija Atari je proizvedla tudi hišni igričarski sistem Atari XEGS, ki je osnovan na tej tehnologiji. Igre, ki sem jih igral na tem sistemu, so dali meni in mojim prijateljem veliko veselja.

Tu je link z osnovnimi informacijami o sistemu:
Atari 8-bit family @ Wikipedia

Novice - Nova igra Radioactive Shit Happens

Dogodka International Festival of Comics and Games v Lodz-u so se poleg zelo znanih in zanimivih oseb udeležili zanesenjaki in programerji, ki so sprogramirali nekaj programov za različne računalnike, med drugim tudi za 8-bitni Atari. Arkadiusz Staworzynski in Michal Szpilowski sta v 48 urah na hitro sprogramirala enostavno igro Radioactive Shit Happens, v kateri v vlogi superjunakinje rešujete mesto pred mutanti iz vesolja.



Povezave:
Link 1
Link 2
Link 3
Link 4

Do prihodnjič...
Gury
  • spremenilo: Gury ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atari 8-bit News

Oddelek: Igre
101652 (603) Kurzweil
»

Atari XL/XE - Prince of Persia (WIP)

Oddelek: Programska oprema
111121 (882) Gury
»

Lazarus - Večplatformska, brezplačna alternativa Delphi-ju

Oddelek: Programiranje
215020 (2229) Gury
»

Atari 8-bit News

Oddelek: Programska oprema
91834 (893) Gury
»

Stare igre, ki ste jih igrali (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7821110 (17463) BorutO

Več podobnih tem