» »

Desktop vs prenosni comp

Desktop vs prenosni comp

Bellzmet ::

Zdravo,

koliko cca. bi stal prenosni računalnik (15" ali 17"), da bi bil po zmogljivosti nekako enak naslednji desktop konfiguraciji za cca. 700 EUR (brez monitorja, miške,...):

Intel i5
8 gb RAM
SSD 128gb ali 256gb
1 tb disk
integrirana grafika
ohišje, napajalnik

lp

Epialt ::

https://www.mimovrste.com/prenosniki/ac...
Kej takega + dokupiš in vgradiš SSD?
Z linkom sem ti hotel le pokazati, da maš na mimovrste npr, možno izbirati vse specifikacije.
Ko najdeš željeni model pa iščeš še po drugih straneh.
Če si mislil VS, pa price / perf. je pa namizni računalnik vedno boljša izbira, če nisi prostorsko omejen in pa seveda, če nisi mislis za delo na poti.

Bellzmet ::

No tale ima pol slabši proc kakor desktop i5 kakor gledam na http://www.cpubenchmark.net/

Ekvivalent desktop i5 je na laptopu i7? Kar pomeni laptop takoj 1.100 EUR in zraven še potrebno dodat SSD, se pravi skupaj vsaj 1.200 EUR?

Epialt ::

Ne bi škodlo če bi povedu zakaj primerjaš PC in Laptop =).

Bellzmet ::

Ja informativno sestavljam desktop komplet za cca 700 EUR (samo škatla) pa sem si rekel, da bi mogoče fajn bilo imeti takšen laptop in posledično koliko bi tako zmogljiv laptop stal. Čisto tko malo za firbec, da bi potem razmislil, če bi dal toliko več za laptop...

Epialt ::

za 700€ dobiš v primerjavi z laptopom precej dobro kišto.
Upam, da ti bo še kdo drug bolje pomagal, sam namreč nisem poznavalec laptopov.

paraboŁa ::

Jaz mam hp450 g0, 750gb diska, 8gb rama, 2gb grafična+integrirana, i5....zanj sem dal 630EUR. Vzel sem 15" prej sem imel 17" ampak je precej nesmiselen(malo velik za prenašat, baterija zdrži manj, za filme pa ni dober niti 15 niti 17")....laptop veliko prenašam okoli, za doma pa imam zunanji 24" monitor. Jaz ti svetujem prenosnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: paraboŁa ()

hojnikb ::

če rabiš performance, potem kišto v vsakem primeru.
Najblje je kombo zmogljiva kišta in en osnovn prenosnik.
#brezpodpisa

Bellzmet ::

Pa je potem tako zmogljiv prenosnik res cca. 1.200 EUR?

Ker potem je res verjetno najbolj PC za 700 + še 500 EUR če se kdaj naknadno odločim za osnovni prenosnik...

galu ::

Mah, za marsikoga je en i5 (4xxxU) + SSD in vsaj 4GB RAM-a čist dovolj (heck, sam sem trenutno na P9400 z MX100). Prenosnik se pa še vedno lahko priklopi na full-size monitor in legit tipkovnico in miško. Če hočeš luskuz, maš pa tole vse preko docking stationa.

Dobiš pa že quad core i7 Haswelle v prenosnikih za zelo zanimive cene, v tujini... Ta res dobri prenosniki pa se začnejo pri 1100€ in več.
Tako to gre.

Bellzmet ::

Ja verjetno bom najprej v obstoječi PC dal SSD pa povečal RAM na 8gb pa da vidimo, če bo še potrebno sploh menjat...

krneki0001 ::

Pametna odločitev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Qushaak ::

Res bi nam olajšal presojo, če poveš rabo računalnika.
Načeloma je kak Core i7 4700QM, 8GB+ RAM in 250GB+ SSD precej enakovredno desktopu za 700€, če se greš kako programiranje.
Za igre pa nekaj kar je Geforce 8xxM od 850M naprej oz kak ekvivalenten mobilni Radeon.

Sej pravim, vse zavisi od uporabo. Poznalo se bo lahko ogromno ali pa skoraj nič.

trnvpeti ::

Qushaak je izjavil:


Načeloma je kak Core i7 4700QM, 8GB+ RAM in 250GB+ SSD precej enakovredno desktopu za 700€, če se greš kako programiranje.

za 500e(ne 700) dobis kaksnih 30% vec kot 4700QM


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod na MAC

Oddelek: Pomoč in nasveti
436391 (3028) c3p0
»

Nakup namiznega (ali prenosnega) PCja?

Oddelek: Kaj kupiti
61131 (944) smacker
»

Intel uradno izdal Skylake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
15541365 (25480) SuperVeloce
»

Računalnik namenjen CAD programom

Oddelek: Pomoč in nasveti
222937 (2137) m0LN4r
»

3ds max ne deluje

Oddelek: Programska oprema
8660 (562) Qushaak

Več podobnih tem