» »

Alenka Bratušek in Violeta Bulc, kandidatki za komisarko

Alenka Bratušek in Violeta Bulc, kandidatki za komisarko

Temo vidijo: vsi
««
17 / 18
»»

Cervantes ::

Imaš popolnoma prav. In čisto naklučje je, da so poslanci EPP v svojih "vprašanjih" dobesedno povzemali vsebino Jajotovih tweetov in drugih literarnih ostroumnosti.

nekikr ::

Cervantes je izjavil:

nekikr je izjavil:

A nobenega ne moti, da je lagala vsem na očeh? To ni tako pomembno? Najbrž je tudi tu kriv Janša...

Pa kaj točno je lagala?
Citat prosim.
Al si to pač prebral v kakšnem Reporterju?:))

Ne, na zaslišanju je lagala kar vsem v obraz. Rekla je, da KPK v njenem primeru ni našla znakov korupcije. In to še preden je KPK dala kakršnokoli izjavo, preden je prevzela pošto (za katero je trdila, da jo bo takoj, ker ona pa že ni taka kot Janša). In velik problem je, ker se razni Okapiji in podobni spotikajo v vejice pri krščanstvu, take očitne laži pa "spregledajo". Ali so popolni bedaki ali pa imajo nekaj od tega in je to njihova dolžnost. Celotna nesposobnost (tako na domačem političnem parketu kot v tujini), totalno nepoznavanje resorja in podobno pride takoj za to lažjo, s katero si je pač hotela rešiti rit.

Okapi ::

Sam predsednik KPK je javno povedal, da ni lagala, ampak je bila "netočna in prehitra".

Cervantes ::

Sorry. Kar se tiče KPK je bil njen zadnji podatek ta, da ni obravnavana. Kar je bilo res.
Kar se tiče pošte, ni rekla takoj, ampak takoj, ko bom utegnila. Kar je razlika.
In BTW, malo pazi, kaj ti leti s tipkovnice. Če bi o meni zapisal, da sem lažnivec, bi bilo to predmet civilne tožbe. V takem primeru ti nick več ne zagotavlja anonimnosti.

nekikr ::

Ker se ne sme nikomur zameriti ni rekel, da je lagala. Kar očitno je. Boš rekel, da ni? Vprašali so jo kaj poreče KPK na vse to. Odgovorila je, da niso niso našli znakov korupcije. KPK tega ni rekla. Pošte ni prevezela. Bolj očitne laži ne moreš povedati. Potegni že glavo iz riti.

Cervantes je izjavil:

Sorry. Kar se tiče KPK je bil njen zadnji podatek ta, da ni obravnavana. Kar je bilo res.
Kar se tiče pošte, ni rekla takoj, ampak takoj, ko bom utegnila. Kar je razlika.
In BTW, malo pazi, kaj ti leti s tipkovnice. Če bi o meni zapisal, da sem lažnivec, bi bilo to predmet civilne tožbe. V takem primeru ti nick več ne zagotavlja anonimnosti.

Okapi pravi, da je ok, če potem rečem, da sem prehitro povedal. Torej, lažnjivec si! Toži me, pa me bo Okapi zastopal, rekla bova, da sem bil netočen in prehiter, pa bo vse ok, lahko me boš malikoval naprej. Lažnjivec!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Mr.B ::

Cervantes,
Imaš popolnoma prav. In čisto naklučje je, da so poslanci EPP v svojih "vprašanjih" dobesedno povzemali vsebino Jajotovih tweetov in drugih literarnih ostroumnosti.

Glede na inteligentnost, kaj so poslali v Bruselj na neko "nepomembno" mesto, jim na koncu drugega itak ni preostalo. Pa še izgovarjali se bodo lahko, da jih je JJ zavajal, potem ko so že sprejeli odgovorno odločitev:D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cervantes ::

Hey, Mr.Blues!
Zdaj je, kar pač je. Se mi pa zdi neokusno brcat crknjenega konja.
Eni si pač ne morejo pomagat.

Mr.B ::

Cervantes,
seveda sej še kar naprej brcate drugega konja, naslednjega konja, naslednjega žrebca, itd Na koncu bo ostalo neko kljuse hlapca Jerneja :)), ampak JJ-ja pač ne bo zraven, bo pa zato kriv.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cervantes ::

Jaz mu nisem kriv, da je kriv. Najrajši bi videl, da ne bi bil.
Ampak, kot je rekel finski rektor, odločitve sodišč je treba spoštovati. Celo v primeru, ko se z njimi ne strinjamo.
:D
BTW, jaz nikogar ne brcam. Sploh pa ne konjev.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Cervantes,
jaz se s tabo čisto strinjam. Za KPK ovadbo Cerarja tudi stoji JJ. Pa JJ-jevi agenti so tudi zamenjali opis delovnega mesta AB, ona je na soočenju mislila, da se bo ustoličila kot šef kuhne. Bulc se jutri tudi pri uni budali v Bruslju pogovarja. Zato ji je pa predhodno JJ zamenjal FB profil pa to.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

imagodei je izjavil:


O glasovalni aritmetiki, ki je bila Alenki Bratušek popolnoma jasna, sem že govoril. Pojavlja se vprašanje, zakaj niso glasovanja izvedli tako, da bi na (dopisni) seji glasovali vsi ministri? Vlada je opravljala tekoče posle, en minister je protestno zapustil sejo, zmagovalec novih volitev je podal svoj predlog...

Kar je tudi zanimivo. Ali ni poznal poslovnika in takorekoč sam sebi pljunil v skledo, ali pa.... zasluži oskarja za odlično igro.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cervantes ::

Mr.B je izjavil:

Cervantes,
jaz se s tabo čisto strinjam. Za KPK ovadbo Cerarja tudi stoji JJ. Pa JJ-jevi agenti so tudi zamenjali opis delovnega mesta AB, ona je na soočenju mislila, da se bo ustoličila kot šef kuhne. Bulc se jutri tudi pri uni budali v Bruslju pogovarja. Zato ji je pa predhodno JJ zamenjal FB profil pa to.

Dej ne bluzi, no...

Double_J ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/zaradi-g...

Zakaj Cerarja na KPK? Bulčevo naj prijavijo. Kakšna je razlika med Bratuškovo in Bulčevo? Obe nista glasovali proti sebi, torej sta glasovali zase. Pri Bratuškovi so že ugotovili nasprotje interesov.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Utk ::

To zagovarjanje Alenke je postalo še hujše kot zagovarjanje nekoč Kresalove. Čeprav za njo se je še dalo razumet zakaj jo bi nekdo slepo zagovarjal, tu mi pa res več ni jasno.

Cervantes ::

Zato ker osebno se mi pogromaštvo gabi.

Utk ::

Sej se mi je zdelo, da mora bit kak osebni interes. A da bi tak sposobnež upravljal milijarde se ti pa nič ne gabi?

Vajenc ::

Double_J je izjavil:

http://www.rtvslo.si/slovenija/zaradi-g...

Zakaj Cerarja na KPK? Bulčevo naj prijavijo. Kakšna je razlika med Bratuškovo in Bulčevo? Obe nista glasovali proti sebi, torej sta glasovali zase. Pri Bratuškovi so že ugotovili nasprotje interesov.

Za tako jasen primer bi bilo smiselno upoštevati krivo ovadbo iz KZ.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

reader ::

Cervantes je izjavil:

Zato ker osebno se mi pogromaštvo gabi.


Yay, kva smo moralni! :D

Cervantes ::

Nima veze z moralo.
Samo stvar okusa.

reader ::

Cervantes je izjavil:

Nima veze z moralo.
Samo stvar okusa.


No, moraš priznat, da sta etika in morala vseeno prevečkrat omenjani besedi tule, da bi jih en tak Slovencelj kot sem jaz sedajle izpustil.

V tolažbo naj ti bo, da je Lenči vsaj enkrat uspelo enega svojih ponižnih podanikov spraviti v dobro voljo.

Utk ::

Cervantes je izjavil:

Nima veze z moralo.
Samo stvar okusa.

Sej lepo, da te skrbi za soljudi, ampak zakaj te ni nič skrbelo za ostale, ki smo že pred par leti vedeli, da ta ženska same neumnosti klati in brez veze kritizira Šušteršiča in ostale? Takrat te ni pa nič skrbelo, kaj neka ženska (joj kako bi ena druga beseda tu pasala) laja in podira stvari, ki jih je nazadnje itak morala tudi sama naredit, samo da smo izgubili par let, pa še izgubili vsaj enega dobrega ministra zarad tega?

sheeshkar ::

Cervantes je izjavil:

Zato ker osebno se mi pogromaštvo gabi.

Poglej se v ogledalo. Praktično v vsaki temi se ti prikazuje Janša in SDS. Enako kot Mladini, Dnevniku in Delu. Ampak verjetno te v tem primeru ne moti.

StarMafijec ::

Haha, režimski medij z vso brzino v podporo novi kandidatki:

http://www.delo.si/prosti-cas/zanimivos...

jype ::

StarMafijec> režimski medij

Od kerga režima pa?

PaX_MaN ::

TheJack ::

Ja, dost interesantno/žalostno je, da se Delo takole sramoti.

Po drugi strani je pa Ona par mesecev nazaj čisto resno objavila članek o "prehranjevanju s soncem". Vsako jutro in vsak večer gledaš v sonce, ki te tako napolni z energijo, da ti ni treba več jesti. Ko je v naslednji številki bralec protestiral, da morebiti ni ravno primerno, da Ona objavlja take mumbo-jumbo traparije (in vzpodbuja gledanje v sonce!), ga je avtorica članka poučila, da je odkritelj metode (nek Indijec) svetovni fenomen, ki ga preučuje tudi NASA.

Da ne govorimo o tem, da pri nas v resnih trgovinah prodajajo t.i. "Flaško" za 24 EUR, ki "spreminja molekule vode", zaradi česar je voda kot iz najčistejšega izvira.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Cervantes ::

sheeshkar je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Zato ker osebno se mi pogromaštvo gabi.

Poglej se v ogledalo. Praktično v vsaki temi se ti prikazuje Janša in SDS. Enako kot Mladini, Dnevniku in Delu. Ampak verjetno te v tem primeru ne moti.

Kaj morem. Mi je pač pri srcu.:D
Sicer pa, jaz nisem plešast.

Cervantes ::

Predvsem pa:
- nikoli nisem trdil, da je kaj ukradel
- nikoli, da je švercal orožje
- nikoli, da je prejel denar od Patrije
- nikoli, da se dogajajo čudne stvari okrog nepremičnin
- nikoli, da je dealal s Sanaderjem
- nikoli... name it.
Nikoli žal besede.
Če mi je pa pri srcu, pa kaj morem.:D

Cervantes ::

TheJack je izjavil:

Ja, dost interesantno/žalostno je, da se Delo takole sramoti.

Po drugi strani je pa Ona par mesecev nazaj čisto resno objavila članek o "prehranjevanju s soncem". Vsako jutro in vsak večer gledaš v sonce, ki te tako napolni z energijo, da ti ni treba več jesti. Ko je v naslednji številki bralec protestiral, da morebiti ni ravno primerno, da Ona objavlja take mumbo-jumbo traparije (in vzpodbuja gledanje v sonce!), ga je avtorica članka poučila, da je odkritelj metode (nek Indijec) svetovni fenomen, ki ga preučuje tudi NASA.

Da ne govorimo o tem, da pri nas v resnih trgovinah prodajajo t.i. "Flaško" za 24 EUR, ki "spreminja molekule vode", zaradi česar je voda kot iz najčistejšega izvira.

Ne vem, kaj šimfaš. Punca je očitno strokovnjak za energetiko.
Stroka na prvo mesto!

imagodei ::

MrStein je izjavil:

imagodei je izjavil:


O glasovalni aritmetiki, ki je bila Alenki Bratušek popolnoma jasna, sem že govoril. Pojavlja se vprašanje, zakaj niso glasovanja izvedli tako, da bi na (dopisni) seji glasovali vsi ministri? Vlada je opravljala tekoče posle, en minister je protestno zapustil sejo, zmagovalec novih volitev je podal svoj predlog...

Kar je tudi zanimivo. Ali ni poznal poslovnika in takorekoč sam sebi pljunil v skledo, ali pa.... zasluži oskarja za odlično igro.

Dasiravno moraš priznati, da je precej bolj odmevno, če protestno zapustiš sejo, daš zgroženo izjavo in se tvoja odsotnost šteje kot glas ZA, kot pa da ostaneš na seji, kjer itak manjka polovica ministrov in se tvoj glas PROTI izgubi v množici glasov ZA.
- Hoc est qui sumus -

Unilseptij ::

Naš najbolj etični predsednik vlade doslej je postavil rekord v tekmovanju, kdo si v najkrajšem času nakoplje obtožbo korupcije. Zdaj manjka le še, da bo zaradi tega padla vlada. Upam, da bo zdržala vsaj do srede, ko bo glasovanje o JJ-ju.:D

A. Smith ::

Cervantes je izjavil:

Imaš popolnoma prav. In čisto naklučje je, da so poslanci EPP v svojih "vprašanjih" dobesedno povzemali vsebino Jajotovih tweetov in drugih literarnih ostroumnosti.

In prav je, da so jih. Vsakdo, ki namerava zasesti višji uradniški položaj v EU in tudi v Sloveniji, mora biti pripravljen na razpravo o sebi. Tako, kot bi lahko kakšnega kandidata iz NSI recimo potipali, ali je z energetskega vidika primerno, da so pri nas ponoči cerkve osvetljene ali pa kaj si misli o ločitvi cerkve od države, itd.
In jasno, da so si vprašanja sposodili pri konkurenčnih strankah, kje si jih pa bodo?! Dejstvo je, da bi morala imeti Alenka kot politik na ta vprašanja pripravljene odgovore. Bi rekla, to je pri nas tradicija, kultura, zraven bi se nasmejčkala in zadeva bi bila pri kraju. Še enkrat, kandidat za uradniško/politično mesto MORA sprejeti debato o sebi. Saj to je vendar namen zaslišanja, preveriti kredibilnost politika. In tudi njegove politične kompetence, torej reagiranje na neprijetna vprašanja. To, da so zasliševalci neprijetna vprašanja našli in znali postaviti, samo pomeni, da so opravili svojo domačo nalogo. In to bolje od Alenke.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Matako ::

Saj to je hotel povedati tudi Crni, pa je tudi on izpadel "genij": politiki prevečkrat pričakujejo, da bodo imeli dve čisto ločeni personi - eno za v službo, prijavlja neumnosti in napačne odločitve, eno nedotakljivo pa za doma, za rezervo. Če se eni kaj zgodi uporabljaš drugo in obratno.

Saj celo Lenči pravi, da sta "dve Alenki".
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

BigWhale ::

TheJack je izjavil:

Treba je reči bobu bob. AB je sociopat (poglejte definicijo na Wikipediji, oziroma kjer koli želite). Ne čuti sramu, ne čuti obžalovanja.


Ti v resnici ne ves kaj pomeni biti sociopat. Ce bi vedel, ne bi nakladal taksnih traparij.

imagodei je izjavil:


Funkcionalni sociopati niso nujno serijski morilci.

Pravzaprav si za določene poklice želimo sociopatov, ki se ne poglabljajo preveč v tujo bolečino. Kirurg, ki te reže in se mu pri tem tresejo roke, ni dober kirurg.


Termina 'funkcionalni sociopat' psihiatrija ne pozna.

V bistvu je vsakrno tako 'diagnosticiranje' ljudi, ki jih poznate samo preko medijev, precejsnja traparija. Ne pocnite tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

imagodei ::

@BW, res se tukaj nisem ukvarjal s strokovnim izrazoslovjem iz področja psihiatrije; v poljudnem jeziku pa se ta termin počasi uveljavlja.

Ker si razgledan človek, si verjetno že slišal podobne razlage. Tole spodaj je pač ena, za obuditev spomina:
- Hoc est qui sumus -

Looooooka ::

nekikr je izjavil:

A nobenega ne moti, da je lagala vsem na očeh? To ni tako pomembno? Najbrž je tudi tu kriv Janša...

Poslanci, ministri in tako ali drugače zaposleni na vladi NE lažejo. So zgolj narobe informirani.
To pa ja že vsi vemo.

TheJack ::

BigWhale je izjavil:



Ti v resnici ne ves kaj pomeni biti sociopat. Ce bi vedel, ne bi nakladal taksnih traparij.



BW, kaj hudiča se je zgodilo s tabo? Jaz te imam v spominu kot normalnega, nekonfliktnega človeka, ki je produktivno prispeval k debatam.

WTF happened to you, man?
Bonis nocet, qui malis parcit.

5pellfire ::

Bulčevi naj bi se nasmihal resor za digitalno družbo, Bratuškova razjezila 'bruseljske svetovalce'
http://www.24ur.com/bulcevi-naj-bi-se-n...
Kot sem rekel, AB zamudila priložnost, da ostane tiho.

Wrop ::

Še malo bo metala drek v ostale, ti bodo samo obrnili ventilator v nasprotno smer in ji bo vse priletelo nazaj. Tko je to. Več ga bo metala več ga bo prišlo nazaj.

Modro bi bilo biti tiho, ampak Bratuškova ne more preko svoje miselnosti in delovanja, ki si jo je pridno trenirala in oblikovala zadnja leta v okolju, kjer s takim načinom lahko celo prosperiraš. Mogoče to gre skozi, he he, pred, kot je nekdo po spominu precej nazaj dejal, lokalno osnovnošolsko razledano javnostjo. Pred drugimi, ki prihajajo iz drugega okolja pa bolj težko. Vsi ne delujejo samo na principu pripadnosti.

Mora biti vsaj ona, če ne že vsi ostali okoli nje precej nesposobni, če so mislili, da bo na 40+ vprašanj odgovorila z enakimi 4 vsebinsko podobnimi odgovori.
Moram dodati, da je zgleda tudi brez percepcije, ko se spraševalci po 20 postavljenih vprašanjih že težko zadržujejo v dvorani nekateri že naglas smejijo in jo rotijo naj pove kaj bolj konkretnega, ona pa naprej odgovarja po istem kopitu do konca.
Ob takem nastopu se lahko pričakuje podporo in hvalospeve samo pri nekaterih slovenskih medijih, po zahodni Evropi so zgleda mediji bolj kritični.

Vajenc ::

Wrop je izjavil:

Ob takem nastopu se lahko pričakuje podporo in hvalospeve samo pri nekaterih slovenskih medijih, po zahodni Evropi so zgleda mediji bolj kritični.

Zdej nam pa prosim najdi en sam hvalospev zaslišanja AB. Celo sama AB je povedala, da ni zadovoljna z nastopom (pustimo, da je slabo prenesla poraz in krivdo za medel nastop zvalila na svetovalce). Mojo podporo ima samo v delu, ki govori o parlamentarni kuhni.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BigWhale ::

imagodei je izjavil:

@BW, res se tukaj nisem ukvarjal s strokovnim izrazoslovjem iz področja psihiatrije; v poljudnem jeziku pa se ta termin počasi uveljavlja.


To, da se nek izraz zacenja uporabljati v poljudnem jeziku ponavadi pomeni zbanaliziranje tega izraza.

Bratuskovo proglasiti za sociopata, na podlagi njenih javnih nastopov, je popolnoma neracionalno, neumno, in je na ravni gostilniskih debat, kjer so vsi, ki nam niso vsec, idioti, debili in kreteni. Sedaj bodo pa se sociopati. Samo zato, ker se nam tko zdi.

Oprosti, ampak taksna klasifikacija ne sodi v neko debato.

TheJack je izjavil:

WTF happened to you, man?


Glej zgoraj.

Proglasati nekoga za sociopata, kar takole cez palec, je neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

xxxul ::

Wrop je izjavil:


Mora biti vsaj ona, če ne že vsi ostali okoli nje precej nesposobni, če so mislili, da bo na 40+ vprašanj odgovorila z enakimi 4 vsebinsko podobnimi odgovori.

E zdej sm pa dojel na kaj vse skupaj spominja, na Jurckovo zaslisanje pred komisijo DZ. In glej hudirja, tle je tud jr.Cefurin zraven >:D

imagodei ::

@BW,
for the record, jaz Bratuškove nisem proglasil za sociopata. Res je, da tej oznaki nisem nasprotoval, a v resnici ne verjamem, da bi bile pri Bratuškovi prav posebej izražene psihopatske/sociopatske značilnosti.

BTW, sem tudi pristaš tega, da se med psihopati in sociopati loči, ampak, to je pa že totalno offtopic in za debato ni pomembno.

Zadnje cajte sem vse bolj prepričan, da ima 95% executive kadra bolj ali manj izražene sociopatske/psihopatske karakteristike. Da se zastopimo: med ne bit sociopat na eni strani in bit 100% sociopat na drugi strani spektra je ogromno sivine. Nisem mnenja, da je to ON/OFF stanje, ampak da obstajajo različne stopnje. Kot je opisano tudi v zgornjem videu, je kategorija sadističnega psihopata/sociopata spet nekaj ločenega. Poleg tega jaz oznake "sociopat" ne razumem kot žaljive. Gre zgolj za opis skupine ljudi z nekimi značilnostmi. Samo po sebi to ni slabšalna oznaka, čeprav so osebnostne lastnosti teh ljudi pač take, da njihova dejanja v večini primerov vzbujajo slabe občutke ostalim ljudem v njihovi okolici.

Ampak: Poleg tega, da imajo običajno večvrednostni kompleks (so narcisi), so psihopati/sociopati načeloma očarljivi, v ljudeh vzbujajo zaupanje in se znajo dobro izražat. Znajo manipulirat, lažejo in so do cilja pripravljeni iti preko trupel, pri tem pa ne občutijo nobene slabe vesti ali sramu, če koga prizadenejo, užalijo ali celo fizično poškodujejo. Za posledice jim enostavno ni mar. Ne zmorejo se vživeti v čustva drugih, ne znajo vzpostavit pravih čustvenih navez. Nekateri se naučijo hliniti čustva. Opravičijo se redko, pa še takrat ne zaradi občutka krivde, pač pa zato, ker se naučijo, da se v določenih situacijah to pričakuje od njih. Po lastnem prepričanju so najpametnejši in zato napake v njihovih očeh delajo samo drugi.

Če pogledamo Alenko Bratušek, ima verjetno nekaj karakteristik iz zgornjega seznama (drugih pa absolutno ne), težko pa bi rekli, da je sociopat/psihopat. Pravzaprav se v zgornjem opisu, vsaj v nekaj točkah, lahko najde prav vsak.
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Poleg tega jaz oznake "sociopat" ne razumem kot žaljive
:)) Ja, dokler s tem obkladaš druge, se lahko tudi tako izgovarjaš - če misliš, da ti bo kdo verjel.

O.

Wrop ::

Vajenc je izjavil:

Wrop je izjavil:

Ob takem nastopu se lahko pričakuje podporo in hvalospeve samo pri nekaterih slovenskih medijih, po zahodni Evropi so zgleda mediji bolj kritični.

Zdej nam pa prosim najdi en sam hvalospev zaslišanja AB. Celo sama AB je povedala, da ni zadovoljna z nastopom (pustimo, da je slabo prenesla poraz in krivdo za medel nastop zvalila na svetovalce). Mojo podporo ima samo v delu, ki govori o parlamentarni kuhni.


Napisal sem, da se lahko pričakuje. V resnici hvalospevov ravno nisem našel, pisalo se je le o slabem ali o katastrofalnem nastopu.
Seveda, da AB ni bila zadovoljna z nastopom po vsem tem medijskem pisanju. Komisarsko mesto in eno izmed podpredsedniških mest ji je ušlo iz rok.
V primeru, da bi se izbor dogajal v lokalnem okolju, bi bil to odličen nastop. Poslanci bi jo soglasno potrdili in bolšega kandidata in junaka ne bi mogli izbrati. Določeni lokalni mediji pa bi ji ploskali.

Alenka B. se ni nič spremenila v teh tednih ob pripravah na zaslišanje. Njen modus operandi - način delovanja je in je bil enak kot tu. To se kaže tudi sedaj, ko meče drek na druge svetovalce. Če bi bila izbrana, bi bila to predvsem samo po njeni zaslugi in sposobnosti . Tu je vse slabo krivila določeno obdobje in vlado, vse dobro pa je pripisovala sebi. Nič me ni presenetilo iz njene strani.

imagodei ::

Okapi je izjavil:

Poleg tega jaz oznake "sociopat" ne razumem kot žaljive
:)) Ja, dokler s tem obkladaš druge, se lahko tudi tako izgovarjaš - če misliš, da ti bo kdo verjel.

O.

A si spet pogledal v svojo magično kuglo? Si spet daleč najpametnejši na forumu? A je kakšna polna luna, al kaj?

EDIT: Tvoje infantilno obnašanje je pod vsakim nivojem, pa vseeno na brzino: nekateri poklici zahtevajo ljudi, ki imajo socio/psihopatske težnje. Npr. ljudje, ki v vojaške spopade pošiljajo vojake, za katere vedo, da se ne bodo vrnili. Ljudje, ki sprejemajo težke ekonomske in politične odločitve, ki bodo kratko ali srednjeročno prizadele npr. celo regijo, so pa nujne, da se izvedejo neke reforme. Upravljalci raznih investicijskih in hedge skladov - enostavno se ne morejo ubatat s tem, da so zajebali par milijončkov, ker bi se drugač vsi postrelili in pobesili.

Fino je, če se kirurg ne zjoka nad operacijsko mizo, ko ti reže po notranjih organih.

Vsi ti poklici zahtevajo vsaj določeno mero izraženih psihopatskih traitov.


Je pa bistvena razlika, če o psihopatih in sociopatih govoriš vsaj v semi-strokovnem smislu, ali pa če nekomu zabrusiš "Ti si psihopat."
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Cervantes ::

Kritika, nestrinjanje, ironiziranje
in
SOVRAŽNOST...

Zgornji trije pojmi so temelj vsake malce bolj kontroverzne debate. Četrti pa ne.
Če se z nekom ne strinjaš, se jih vedno da uporabiti tako, da poveš svoj point, morda dokažeš svoj prav.
Ali pač slaviš retorično zmago. Oziroma, rečeš OK, you win, ampak se še zmeraj ne strinjava. Ali pa se.
In gresta (greste) na pivo.
Temu se reče kultura konverzacije.
Če nekomu rečeš, da je idiot, nisi dosegel nič. Če mu rečeš, da je lažnjivec, še manj. Riskiraš eno na gobec oz. civilno tožbo.
Treba je, vsaj po mojem, ohraniti do predmeta diskusije zdravo distanco, predvsem pa paziti, da se zadeva ne izrodi
v SOVRAŠTVO.
Med sovražnim govorom in sovraštvom per sé je pomembna razlika.
Forum sovražnega govora ne dopušča. Zato obstajajo precej jasna pravila.
Sem pa zlasti v zadevi AB v zadnjem času nemalokrat zasledil poste, iz katerih se je sovraštvo kar cedilo. Indoktrinirano sovraštvo.
Forum SOVRAŠTVA ne prepoveduje in ne moderira. Odvisno od moda, kajpa.
Bi bilo pa smiselno, če vsak sam pri sebi razmisli o pragu, ki ga loči med nestrinjanjem in SOVRAŠTVOM. V nasprotnem primeru se lahko zgodi, da se bomo ob prvi priliki spet gledali čez Kalašnike. Oboji bomo reševali svet, eni pred komunisti, drugi pred klerikalci. Do zadnjega.
Osebno ne tajim, da mi Jajo ni simpatičen. Pač stvar okusa. Ne maram, da me psuje z zombijem, ker pač nisem pravoveren. In levi fašist sem verjetno dosti manj kot on, vsaj kar se tiče pretrčavanja kolovozov na poti v Jajce. Pa ne maram konvertitov. Pa še bi se našlo.
Nikoli, ampak res nikoli, pa nisem bil niti v enem svojem postu do osebe JJ žaljiv. Ironičen, zajebantski? OK, ja.
Osebno mu tudi ne privoščim aresta, dokler niso vsi postopki končani. Ampak zakone imamo pač take, kot so. Vsaj do nadaljnjega.
(Sicer, ok, ampak v takem arestu bil bi tudi jaz):)
Zato bi vse udeležence te debate (ma, štejem še sebe zraven) pozval k malo več strpnosti.
Veselilo bi me že malce manj SOVRAŠTVA.

Okapi ::

Oboji bomo reševali svet, eni pred komunisti, drugi pred klerikalci. Do zadnjega.
Ampak ve se, kateri bomo zmagali.;)

In levi fašist sem verjetno dosti manj kot on, vsaj kar se tiče pretrčavanja kolovozov na poti v Jajce.
Za tiste, ki ne vedo, kaj je Cervantes hotel s tem povedati. Blaž Ogorevc je pred leti napisal črtico:

Štirje ali pet fantov nas je bilo na tistem pohodu, nekakšno domačijsko reportažo o lepotah naše domovine smo pripravljali in tam na Dolenjskem se nam je, po ne vem kakšnih kolobocijah, za del poti pridružil tudi Janez Janša, takrat še zagret komunist in viden funkcionar v Predsedstvu Republiške konference ZSMS.
...
Stopamo in stopamo takole skozi hosto in, glej ga, zlomka, nenadoma nam je gozdno pot prečila široka asfaltna cesta. Ha, smo rekli ter se pomenljivo in globoko spogledali, cesta, torej civilizacija in torej tudi kakšna skromna gostilnica tod na Dolenjskem ne more biti prav daleč, v mislih pa so se nam pričele prikazovati z drobnimi kapljicami orošene steklenice hladnega piva. Korak se mi je kar sam od sebe podaljšal, a ko sem ravno kanil krepko zakoračiti na bankino, me je sunkovito zaustavil naš v obcestno ščavje previdno potuhnjeni neformalni vodja. Z znaki nam je dopovedal, naj njegovemu zgledu sledimo tudi mi. Ko smo končno tako skrivnostno ždeli v jarku vsi ter se butasto spogledovali, je šepetaje pojasnil, da ceste pač ne prečkaš tako bedasto kot čreda topoumnih ovc, nakar je po kratkem premisleku izdelal načrt. Kadar je mimo priprdel kakšen osamljen avto, smo se še tesneje spojili z leščevjem, koprivami, širokolistnimi trpotci, navadnimi repinci ter ostalo grobeljsko vegetacijo. Potem pa smo se, po prej skrbno načrtovanem vrstnem redu, na znak roke našega sicer neformalnega vodje posamič pognali prek cestišča se po prej prejetih navodilih bliskovito zadegali v ščavje na drugi strani in z dvigom roke potrdili, da je prebeg uspel.
Nato je po kratki preverbi stanja sledilo prečkanje naslednjega.
...
Meni pa se je vse skupaj zdelo dokaj smešno, celo simpatično, saj se je fant res potrudil, da je iz tega ljubeznivo zdolgočasenega spokoja zakuhal vsaj majhno jebo. Ker pa sem po naravi kar en kos nekakšnega skromnega modrijana, sem nazadnje sklenil, da je Janez pač možak, ki si strastno izmišljuje odpore, da sme in more na koncu zmagovati.


Malo sem skrajšal, cel zapis je tule:
http://www.mladina.si/94447/jansa-takra...


O.

Vajenc ::

Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Cervantes ::

Kaj pravi na temo Žiga Turk.
««
17 / 18
»»