» »

Alenka Bratušek in Violeta Bulc, kandidatki za komisarko

Alenka Bratušek in Violeta Bulc, kandidatki za komisarko

Temo vidijo: vsi
««
9 / 18
»»

nevone ::

Italijanska komunistična stranka ima enega poslanca v eu-parlamentu. Grška komunistična stranka tudi.

Zanimivo. Očitno niso imuni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Cervantes ::

Zakaj pa ne. Saj Slovenska Domobranska Stranka jih ima tudi, pa to nikogar ne moti.

BigWhale ::

Matako je izjavil:

nevone je izjavil:

Očitno se petje komunističnih pesmi v Evropi jemlje za enako zlo, kot Hitlerjev kljukast križ.

Res je, da ni prepovedano, a se smatra za napad na Evropo, ki se je odrekla tako fašizmu kot komunizmu.


Ni prepovedano, je pa nepotrebno. ;)

Po moje je Lenči v svoji politični algebri takrat pač naračunala, da se ji tovrstne pevske vaje izplačajo (še dobro da ni pela solo, to bi šele bilo mučno!) in da bo izpadla bolj ljudska in manj "neoliberalna". Stvar se ji ni izšla zgolj zato, ker je na sceno uletel Lukec in pobral praktično vse njene "stožiške" glasove na predčasnih.

Ampak kot PR za lokalne potrebe pa ideja ni bila slaba. Evro na tleh. Zakaj ga ne pobrati?


A vi za sabo sploh berete kar napisete? Alenka je sedela na neki prireditvi, band je pel pesem in je zraven zapela. Iz tega so partizanofobi nardili cel cirkus. Tak cirkus, da so jo o tem celo sprasevali na zaslisanju. Precej bizarno in skrajno trapasto.

A ce bi pa pela kako drugo mal bolj popularno pesem, ki ima hkrati se mal krscanske vsebine, bi blo tud narobe al bi blo tist ok?

bluefish ::

Okapi je izjavil:

Evo, neobremenjen komentar iz tujine.
Ane, ker ji je naklonjen, je neobremenjen. Vsi ostali so pa puhlice in foušija,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

A. Smith ::

Če Alenka sicer ni izstopala glede znanja, lahko vseeno rečemo, da o energetiki še vedno ve precej več, kot nekateri iz naših domačih logov.

Prilagam za osvežitev spomina:
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

pirat ::

BigWhale je izjavil:


A vi za sabo sploh berete kar napisete? Alenka je sedela na neki prireditvi, band je pel pesem in je zraven zapela. Iz tega so partizanofobi nardili cel cirkus. Tak cirkus, da so jo o tem celo sprasevali na zaslisanju. Precej bizarno in skrajno trapasto.

A ce bi pa pela kako drugo mal bolj popularno pesem, ki ima hkrati se mal krscanske vsebine, bi blo tud narobe al bi blo tist ok?


zanimivo ne, kako nekateri levo usmerjeni slo-techovci pocasi spoznavate, da ste tukaj na forumu sicer v vecini in temu primerno glasni, ampak da se pa veeeliiika vecina EU ne strinja z vami... In, ja, ne glede na vecinsko prepricanje slo-techa, so bolj sprejemljive pesmi s krscansko vsebino, kot pa 'bandiera rossa'..

nevone ::

Iz tega so partizanofobi nardili cel cirkus.


Jaz nisem partizanofob. Nenazadnje je bil moj oče partizan. Sicer če bi se ga kaj vprašalo, se verjetno vojne sploh ne bi šel, ampak če se nisi šel, so te ubili.

Samo v pojasnilo, ni moja želja, da se sedaj tole razvije v debato partizani vs domobranci.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Cervantes ::

Sodeč po pljuvaškem maratonu, ki se odvija v tej temi, se pač ne da sklepati, da bi bili levaki v večini.
So pa definitivno v večini pravi Slovenci. Zamerljivi, vodljivi, foušljivi, nacional-patrioti, bi se mi napisalo še kaj, pa bodi dovolj.
Ja, ob Lenčkinem zagovoru mi je bilo (malo) nerodno. Nikakor pa ne tako, kot ob branju nekaterih "kvalificiranih" mnenj v tej temi.

Mr.B ::

Cervantes,
Zakaj pa ne. Saj Slovenska Domobranska Stranka jih ima tudi, pa to nikogar ne moti.
Sedaj moraš še EU parlament prepričat, ker uni tam točno vejo kdo je Komunist ....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

thramos ::

MrStein je izjavil:


Znano tudi kot "drugi so krivi, da sem jaz pod nivojem".
Itak, kolega Slovenec...


Ok, če nisi podjebaval, se opravičujem. Priporočam pa (ponovni?) obisk osnovne šole, kjer učijo osnovnih oblik izražanja. Močno dvomim, da je slo-tech primerno mesto, da se razlaga na kakšen način se lahko izrazi mnenje o dejanjih neke osebe, brez da se na nepotreben in poniževalen način poudari njen spol.

nevone ::

Ok, če nisi podjebaval, se opravičujem. Priporočam pa (ponovni?) obisk osnovne šole, kjer učijo osnovnih oblik izražanja. Močno dvomim, da je slo-tech primerno mesto, da se razlaga na kakšen način se lahko izrazi mnenje o dejanjih neke osebe, brez da se na nepotreben in poniževalen način poudari njen spol.


Da malo umirim tole. :)

Za tistega, ki je rekel Ženska je popolnoma izgubila kompas, ne vemo kaj je imel v mislih. Jaz samo opažam, da se za moške to ne uporablja in se mi zdi zanimivo in morda simptomatično, čeprav sem najprej trdila, da je to prikrito zaničevanje žensk. Lahko, da tudi ni. Zato se avtorju tega stavka opravičujem, če v njegovi agendi ni bilo posploševanja na vse ženske.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Cervantes ::

Mr.B je izjavil:

Cervantes,
Zakaj pa ne. Saj Slovenska Domobranska Stranka jih ima tudi, pa to nikogar ne moti.
Sedaj moraš še EU parlament prepričat, ker uni tam točno vejo kdo je Komunist ....

Pa saj ti zgoraj piše. En Italijan in en Grk. So what?

thramos ::

nevone je izjavil:



Da malo umirim tole. :)

Za tistega, ki je rekel Ženska je popolnoma izgubila kompas, ne vemo kaj je imel v mislih. Jaz samo opažam, da se za moške to ne uporablja in se mi zdi zanimivo in morda simptomatično, čeprav sem najprej trdila, da je to prikrito zaničevanje žensk. Lahko, da tudi ni. Zato se avtorju tega stavka opravičujem, če v njegovi agendi ni bilo posploševanja na vse ženske.

o+ nevone


Mja, ostro, ampak najprej ženščeta (pa se s pisanjem imagodeia razen enega provokatorja in drugega dežurnega apologeta bivše naveze Zoki-Alenka verjetno vsi strinjamo) potem pa še provokacije, da naj se ne bi dalo drugač izražat, pa smo kjer smo. ;) Sicer se strinjam, da je "Ženska je ..." nekje blizu meje, ampak je ravno zato fajn, da si opozorila.

BigWhale ::

pirat je izjavil:

zanimivo ne, kako nekateri levo usmerjeni slo-techovci pocasi spoznavate,

Od kje pa tebi ideja, da sem jaz levo usmerjen? :))

pirat je izjavil:

In, ja, ne glede na vecinsko prepricanje slo-techa, so bolj sprejemljive pesmi s krscansko vsebino, kot pa 'bandiera rossa'..


Bolj primerne za kaj? Za prepevanje? Za igranje na neki prireditvi? Dokler pesem aktivno ne poziva k nekemu sovrastvu in nasilju ni z njo nic narobe. In Bandiera Rossa poziva k sovrastvu in nasilju priblizno toliko kot nemska ali pa angleska himna.

Ampak, da ne bos prehitro derailal debate, lahko utemeljis in zagovarjas smiselnost sprasevanja Alenke Bratusek o njenem prepevanju pri zaslisanju za komisarko EU s podrocja energetike. Resno, povej zakaj je taksno vprasanje smiselno?

Cervantes ::

Pa Marsjezo si pozabil. Tam šele šprica kri!

BigWhale ::

nevone je izjavil:

Iz tega so partizanofobi nardili cel cirkus.

Jaz nisem partizanofob.

nevone je izjavil:

Samo v pojasnilo, ni moja želja, da se sedaj tole razvije v debato partizani vs domobranci.


Saj to niti ni bil namen. Ampak, na zaslisanju za komisarko v EU s podrocja energetike, je vprasanje, ce je res prepevala komunisticne pesmi, skrajno trapasto, debilno in popolnoma neprimerno. Nakazuje pa na to, da hoce izprasevalec nekoga oznaciti za komunista ali pa nakazati, da ima izprasani neke tendence k temu oziroma da je nek prikriti komunist.

Ker jaz ne vidim prav nobenega smisla v tem vprasanju. Zdi se mi pa, da je izprasevalec nek paranoik, ki se verjame, da se komunisti skrivajo ves cas med nami in ponoci hodijo naokrog in ljudem sepetajo grdobije v uho, vsake tolk casa, pa se kaksnega otroka ukradejo. In da bodo nekega lepega dne skocili ven iz omare in zavzeli svet.

Al kaj? A sem kaj zgresil?

thramos ::

Ne, sej ni problema, tud če bi recimo pela nacistične pesmi, al pa prišla v obleki z svastiko - samo da ni aktivnega pozivanja k nasilju. Vse bi blo super fajn, nč nisi zgreĐil.

ZaphodBB ::


Saj to niti ni bil namen. Ampak, na zaslisanju za komisarko v EU s podrocja energetike, je vprasanje, ce je res prepevala komunisticne pesmi, skrajno trapasto, debilno in popolnoma neprimerno. Nakazuje pa na to, da hoce izprasevalec nekoga oznaciti za komunista ali pa nakazati, da ima izprasani neke tendence k temu oziroma da je nek prikriti komunist.

Ker jaz ne vidim prav nobenega smisla v tem vprasanju. Zdi se mi pa, da je izprasevalec nek paranoik, ki se verjame, da se komunisti skrivajo ves cas med nami in ponoci hodijo naokrog in ljudem sepetajo grdobije v uho, vsake tolk casa, pa se kaksnega otroka ukradejo. In da bodo nekega lepega dne skocili ven iz omare in zavzeli svet.

Take traparije so jo začeli spraševati, ko ni znala nič povedati o energetiki.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Blazz ::

odbor: 112 proti, 13 za... AB je padla za komisarja za energetiko.

nuff said... in ostali nesposobni komisarji so prišli čez... težko bo še kdo sanjal o kakih političnih spletkah, več kot očitno so vsi spredvideli nesposobnost AB...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

thramos ::

BigWhale je izjavil:


Ker jaz ne vidim prav nobenega smisla v tem vprasanju.


Bom malo bol na široko napisal: ti mogoče ne vidiš, jaz (ter upam, da še lep del Evropejcev) pa sem mnenja, da ljudem, ki simpatizirajo z totalitarističnimi režimi ni pametno prepustiti vajeti. Če so še takšni eksperti za energetiko je za dolgoročno škodo, ki so jo že in jo še lahko prinesejo, preveliko tveganje. Ampak, bodimo realni, kar so delali Alenki je bilo bolj "kick her when she's down" ...

trololo2 ::

No pa aroganca predlaganja in glasovanja samega zase tudi postavi merila nekoliko višje.

jype ::

thramos> Bom malo bol na široko napisal: ti mogoče ne vidiš, jaz (ter upam, da še lep del Evropejcev) pa sem mnenja, da ljudem, ki simpatizirajo z totalitarističnimi režimi ni pametno prepustiti vajeti.

V komunizmu ni ničesar totalitarističnega.

nevone ::

Očitno je bilo to za Cerarja presenečenje, da nima pripravljenega drugega kandidata. Ampak kljub temu bi lahko bil pripravljen in ponudil alternativo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

francek1 ::

Invictus je izjavil:

francek1 je izjavil:

Uf; Vajglu ga je izgleda tudi potegnila...

Vajgl: Se zavedate, kakšno škodo ste naredili svoji državi samo zaradi zadovoljstva, da osramotite kandidatko?

Zanimivo da se Vajgl ne vpraša kako škodo je ona naredila Sloveniji ko se je samopredlagala in konkretno zabluzila izpraševanje ...

Saj to je bistvo tega. Jaz res napišem zadevo na malo vulgaren način, ampak to se vsaj zasidra v glavi. Zelo me moti način razmišljanja, da je potrebno ščititi kolege (kjerkoli naj to je) ne glede na njihovo sposobnost, samokritičnost in delavnost. Na ta način pač ne dobimo na vodstvenih mestih kandidatov, ki bi nas bili sposobni voditi v boljšo prihodnost. In mislim, da je primer Bratuškove prelomna točka, ko je najpraj marsikomu postalo jasno, kako deluje naša politika, po drugi strani pa je zadeva razkrinkala zmerno levo politično opcijo. In upam, da bo prišlo do vsaj nekaterih sprememb v našem razmišljanju.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

ohnowhy ::

jype je izjavil:

V komunizmu ni ničesar totalitarističnega.

jype, domnevam, da gre tu za (praktično) aplikacijo sicer teoretičnega (torej v praksi nepreizkušenega) družbenega koncepta. zdaj verjamem, da mnogo ljudi jemlje družbo kot poskusnega zajčka v različnih družbenih eksperimentih, vendar bi, vsaj jaz, faktorje spreminjal precej precej defenzivno.

thramos ::

Mja, glede na to, da Alenka pravi: "Recept za mojo diskreditacijo je bil spisan v Sloveniji", kot kaže naše lovke sežejo vsaj do Bruslja. Res verjamemo, da ne sežejo še malo dlje, do Finske?!

:))

bluefish ::

Ja, to je težko vprašanje, ker je potem morda že v štartu ogrožen celo plan puščavnika glede ESČP. Navsezadnje je čudo, da je pritiskom oziroma vplivu nevoščljivih Slovenceljnev podleglo toliko evropskih poslancev, ko pa je Alenka briljirala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Datadog ::

thramos je izjavil:

Mja, glede na to, da Alenka pravi: "Recept za mojo diskreditacijo je bil spisan v Sloveniji", kot kaže naše lovke sežejo vsaj do Bruslja. Res verjamemo, da ne sežejo še malo dlje, do Finske?!

:))


Kaj češ egotrip. Popolnoma brez samorefleksije in sprejemanja odgovornosti za lasten neuspeh.

Okapi ::

Očitno je bilo to za Cerarja presenečenje, da nima pripravljenega drugega kandidata. Ampak kljub temu bi lahko bil pripravljen in ponudil alternativo.
Čisto tako, za informacijo, ker očitno večina nima pojma, kako delujejo stvari v Bruslju. Zavrnitev parlamentarnih odborov je zgolj svetovalne narave. Junckers lahko to upošteva, ali pa tudi ne. Parlament namreč čisto na koncu potrdi ali zavrne celotno ekipo, ne pa posameznih kandidatov. Juncker torej lahko tvega, obdrži Bratuškovo in preveri, ali ima parlament jajca zavrniti celo komisarsko ekipo. Skratka, dokler se on ne odloči, kaj bo z njo, se uradno nič ne ve.

Kar pa ne pomeni, da Cerar ne bi smel imeti že ves čas pripravljene zamenjave. Ki ga sicer (neuradno) že ves čas ima, Potočnika, ampak njega Juncker ne bo ravno vesel, ker rabi žensko, po možnosti iz Alde.

Mimogrede, Juncker naj bi, če ne gre za raco, enemu našemu eu-poslancu povedal, da je sam prosil Bratuškovo, naj kandidira za komisarko, in ji zato zdaj noče "zasaditi noža v hrbet" (če parafraziram čelavog). Če se ji bo moral odreči za komisarko, ji bo že kakšen eu-direktorat ali kaj podobnega zrihtal, tako da slovenske nevoščljivce naj nikar ne skrbi, še vedno bo imela 10x višjo plačo kot oni.>:D

O.

ZaphodBB ::

thramos je izjavil:

Mja, glede na to, da Alenka pravi: "Recept za mojo diskreditacijo je bil spisan v Sloveniji", kot kaže naše lovke sežejo vsaj do Bruslja. Res verjamemo, da ne sežejo še malo dlje, do Finske?!

:))

Sedaj je pomembno čigave lovke so to? Jajo bi bil prikladen krivec, samo kaj pa če ni bil? Da niso bili strici iz ozadja, ki menda ne obstajajo. Kurc hvaležnost pa taka. Najprej jih bailoutaš, potem te pa potopijo.

Alenka ni hotla razumet sporočil, da naj se umakne in da gmah. Eno leto, dve bi sedela nekje na toplem, potem bi jo pa poslali nekam v ZN ali pa Nato. Mogoče celo kam v Bruselj ali pa Luksemburg.

Zdej pa ma.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

driver_x ::

Aja, pa še nekaj: od kdaj je pomembno, da je evropski komisar strokovnjak za področje, ki ga pokriva?

ohnowhy ::

Okapi je izjavil:

Če se ji bo moral odreči za komisarko, ji bo že kakšen eu-direktorat ali kaj podobnega zrihtal, tako da slovenske nevoščljivce naj nikar ne skrbi, še vedno bo imela 10x višjo plačo kot oni.>:DO.

hmm, vedno se mi je zdelo, da je omejevanje kopičenja materialnih stvari levičarska domena. mislim, da je EU kapitalistična (popravi me, če se motim), z nekaterimi elementi socialne družbe. menda je EU tudi nekako krščanska/katoliška, kot pišejo v Delu in Mladini, vendar sam ne bi mogel tega v celoti potrditi, zato sprašujem tebe. in potemtakem je razslojenost družbe precej običajna v EU, ne pa tudi v Sloveniji. se razumemo? zavidanje materialnega položaja se mi ne zdi desničarska karakteristika, možno pa je, da se motim in se dam podrobno poučiti. f*ck, ampak da 112 od 125 kapitalističnih EU poslancev (z domnevno višjo kumulacijo premoženja) voli proti tebi, morajo pa materialni zavistneži biti res precej sposobni lobisti, se razumemo tudi tokrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

bluefish ::

driver_x je izjavil:

Aja, pa še nekaj: od kdaj je pomembno, da je evropski komisar strokovnjak za področje, ki ga pokriva?
Saj ni pomembno, da je strokovnjak. Naj bi pa imel vsaj nekaj pojma o problematiki oziroma približne ideje o reševanju te.

Daedalus ::

Ah, kaka katastofa! :D Koliko časa je minilo od katastrofe Kangler, pa spet kandidira za župana. Misliš da bo pri katastrofi Bratušek kaj drugače? Če jo vzamejo v EU, bo ta katastrofa še mogoče kak mesec. Slovenci radi pozabljamo in odpuščamo. Ali smo pa samo presneto naivni ali nam pa pač ni dovolj mar.


Glede navade (ostalih) Slovencev, da odpuščajo/odpuščate, si jaz tega z večino ne delim. Ko si out, si out, po failfast principu.

In nikoli mi ne bo jasno, katera teleta so sploh volila za Kanglerja. Ko je ratoval bolj "razvpita" novica, sem si šal ogledat en njegov nastop na youtube. In prva misel je bila - katera teleta so tega bika izvolila? To, da je nedolgo potem, ko je skor visel s kakega drevesa v Mb, pritolkel v drugi krog županskih volitev... ne morem razumeti. Take rezultate lahko producirajo samo do konca zblojeni volilci, ki jim res ni jasno, kaj je ok in kaj ne. Takisto velja za AB. Njeni javni nastopi pokažejo marsikaj. Med drugim tudi to, da ji neke posebne inteligence ne gre pripisovati. Niti ne neke omembe vredne razgledanosti. O znanju tujih jezikov pa sploh ne bi začel. Na vrh je pririnila v totalnem kaosu, zdaj pa doživlja reality check.

Pa Okapijevo relativiziranje kritike na navadno nevoščljivost je naravnost ogabno. Enim je pomembno, kakšni ljudje nas zastopajo. Za razliko od Okapijev, za katere je edini pomemben atribut "naš/a je".

Aja, pa še nekaj: od kdaj je pomembno, da je evropski komisar strokovnjak za področje, ki ga pokriva?


Od nekdaj. A lahko IT firmo vodi človek, ki ne zna niti maila uporabljat? Itak da ne.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nevone ::

Kar pa ne pomeni, da Cerar ne bi smel imeti že ves čas pripravljene zamenjave. Ki ga sicer (neuradno) že ves čas ima, Potočnika, ampak njega Juncker ne bo ravno vesel, ker rabi žensko, po možnosti iz Alde.


In zakaj je poleg Bratovškove edini možni kandidat Potočnik? Saj imamo še kakšno žensko, če je to pogoj.

o+ nevone

Okapi ::

Pa Okapijevo relativiziranje kritike na navadno nevoščljivost je naravnost ogabno. Enim je pomembno, kakšni ljudje nas zastopajo. Za razliko od Okapijev, za katere je edini pomemben atribut "naš/a je".
Ogabno je tu kvečjemo tvoje sprenevedanje in podtikanje. Jaz nikjer in nikoli nisem navijal za Bratuškovo, meni se samo upira to škodoželjno & privoščljivo orgazmiranje.

Jebiga, nekaj redkih vam je tu nastavila ogledalo in ker vam ni všeč, kar v njem vidite, smo že spet krivi drugi.;((

O.

ohnowhy ::

shit, nekaj ne delajo tile popravki v redu, kar ignorira, ko skušam nekaj dopisati... nek čas poteče ali kaj... no, torej to sem hotel pripisati zgoraj, pa me je kar "won't save" ignoriralo...

ps: se opravičujem, zavist zna ers biti desničarska, ravno razmišljam, ampak ravno zaradi zgodovinsko vsiljene enakosti in razlastitev.

nevone je izjavil:

zavist zna ers biti desničarska,


Ne, zavist ni desničarska, desničarski je greed. :)

o+ nevone

zmeren pohlep je dober za vse... posameznike in družbo kot celoto...

Okapi je izjavil:

Pa Okapijevo relativiziranje kritike na navadno nevoščljivost je naravnost ogabno. Enim je pomembno, kakšni ljudje nas zastopajo. Za razliko od Okapijev, za katere je edini pomemben atribut "naš/a je".
Ogabno je tu kvečjemo tvoje sprenevedanje in podtikanje. Jaz nikjer in nikoli nisem navijal za Bratuškovo, meni se samo upira to škodoželjno & privoščljivo orgazmiranje.

Jebiga, nekaj redkih vam je tu nastavila ogledalo in ker vam ni všeč, kar v njem vidite, smo že spet krivi drugi.;((

O.

mislim, da si narobe dojel, gre za to, da mediji kažejo na desnico, ki da je zlobirala 112/125 nasprotnikov sicer, očitno, vrhunskemu zagovoru, ki ga pa sam nisem spremljal, ker imam rad drugačne številke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

nevone ::

zavist zna ers biti desničarska,


Ne, zavist ni desničarska, desničarski je greed. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Daedalus ::

Jebiga, nekaj redkih vam je tu nastavila ogledalo in ker vam ni všeč, kar v njem vidite, smo že spet krivi drugi.;((


Kreteni bojo kretenčili. Ni kaj.

Ne gre se za orgazmiranje. Samo enim nam je po logičnem sklepanju jasno, da je bila možnost, da AB popuši, velika. In ker logika drži vodo, je popušila. Spinsterji pa se zdaj vlečete za lase iz dreka, v katerega ste se sami vrgli, s svojim relativiziranjem popušenja AB.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Okapi ::

In zakaj je poleg Bratovškove edini možni kandidat Potočnik? Saj imamo še kakšno žensko, če je to pogoj.
Moraš Cerarja vprašati. Potočnik je pa en tak nevtralnež (ki že 10 let mirno kasira to plačico, katere obet vsi zavidajo Bratuškovi), ki se sam ponuja (samopredlaga, bi rekli nevoščljivci>:D ) in po liniji najmanjšega odpora je za Cerarja najprimernejši kandidat, ker drugih ljudi itak nima (že za ministre jih je komaj zbral dovolj).

Kreteni bojo kretenčili. Ni kaj.
Revčki boste pa zmerjali, ker drugega itak niste sposobni iz sebe spravit.;(( Očitno se ne zavedaš, da vsakokrat, ko začneš žalit, enkrat več dokažeš, da nisi sposoben argumentirano & razumsko debatirati.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Daedalus ::

Revčki boste pa zmerjali, ker drugega itak niste sposobni iz sebe spravit.;(( Očitno se ne zavedaš, da vsakokrat, ko začneš žalit, enkrat več dokažeš, da nisi sposoben argumentirano & razumsko debatirati.


Pardon my french, samo s kretenskim vsegliharstvom na temo foušije, si začel ti. In s tem ubil možnost normalne debate. Lahko pa seveda vklopiš možgane, nehaš relativizirati kritike na nivo foušije in začneš uporabljati argumente.

Dokler pa tega ne narediš... si pa, sej sam veš kaj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

nevone ::

Moraš Cerarja vprašati.


Sem mislila, da se ti kaj spoznaš na to.

Kljub temu, je čudno, da ima pripravljeno še eno osebo (Potočnika, kot praviš), ki ima malo možnosti, ker je pač moški. A res ne more predlagati ene ženske? So vse druge, razen AB, slabše?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

driver_x ::

nevone je izjavil:

Moraš Cerarja vprašati.


Sem mislila, da se ti kaj spoznaš na to.

Kljub temu, je čudno, da ima pripravljeno še eno osebo (Potočnika, kot praviš), ki ima malo možnosti, ker je pač moški. A res ne more predlagati ene ženske? So vse druge, razen AB slabše?

o+ nevone


Se mar za to mesto ponujaš sama?

pirat ::

BigWhale je izjavil:


Al kaj? A sem kaj zgresil?


precej si zgresil, kolega, precej.

nevone ::

Se mar za to mesto ponujaš sama?


Niti od daleč ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Daedalus ::

Kljub temu, je čudno, da ima pripravljeno še eno osebo (Potočnika, kot praviš), ki ima malo možnosti, ker je pač moški.


Kvote pravijo, da hoče Juncker žensko. Mogoče bi mu lahko v znak kompromisa poslali Conchito Wurst? Pa bi bli vsi srečni...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Okapi ::

mislim, da si narobe dojel, gre za to, da mediji kažejo na desnico, ki da je zlobirala 112/125 nasprotnikov
Narobe si razumel medije. Lobirali so vsi, levi, desni in tisti v sredi. V Sloveniji se ji je še njena lastna stranka oportunistično odrekla in edini v Bruslju, ki ni pljuval po njej in prepričeval poslancev, da ni sposobna (in da poje partizanske pesmi in se je "samopredlagala") je bil Vajgl iz Alde. EU-parlament prav tako glasuje po strankarski liniji. Se ti ne zdi nič čudnega, da so člani Alde glasovali za, vsi drugi pa proti? Pač klasično strankarsko glasovanje, ki v resnici nima dosti skupnega z njenim nastopom, kakorkoli slab je že bil.

Eu-parlamentu je to čisto prav prišlo - brez škode so lahko pokazali Junckerju svoje mišice in sami sebi dokazali, da imajo nek vpliv na izbor EK.

O.

Daedalus ::

Sama je pa poskrbela za alibi EP strank pri glasovanju. Če bi bil nastop 10/10, bi jo težko takole zlahka eliminirali iz izbora. Simpl dejstvo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Okapi ::

Kljub temu, je čudno, da ima pripravljeno še eno osebo (Potočnika, kot praviš), ki ima malo možnosti, ker je pač moški. A res ne more predlagati ene ženske? So vse druge, razen AB, slabše?
Rezevni scenarij C je Fajonova, ampak njo je predlagala prejšnja vlada in bi mu bilo nerodno to potrditi (bi bil pa Cerar zelo vesel, če bi jo namesto njega izbral kar Juncker - ki pa bi rad imel kaj več od le ex-eu-poslanke). Ministric, ki bi bile pripravljene iti za eu-komisarko pa pri nas ni ravno veliko. Kresalova bi bila verjetno za, in bi bila čisto sposobna, ampak nje si nihče ne upa predlagati.>:D

In s tem ubil možnost normalne debate.
:)) Možnost debate ste ubili zmerjači in pljuvalci, ki niste bili sposobni napisati dveh zaporednih stavkov brez rabe žaljivih oznak zanjo (in za tiste, ki se nam taka orgija nevoščljivosti & škodoželjnosti upira in to tudi na glas povemo).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ohnowhy ::

morda sem narobe razumel, morda nisem, ne vem :) ampak na Delu, Mladini in Dnevniku so pisali, kako so člani, ne vem, poleg eksplicitno našteti SDS in NSI ipd, tožarili v tujini glede stožiške bandere rose ipd. :) in seveda pod članki, agresivni in ogorčeni komentarji na račun izdajalcev, domobrancev, EU, anti-slovencev ipd. zdaj morda, so kakšni levi/srednji ubrali kakšno taktiko za odvračanje pozornosti, itak se ve, kdo osebno bo kriv na koncu... ne vem, nisem toliko v resni politiki, da bi razbral spinanje v takšni meri, če si ga že ti. no, precej je scena potihnila (pa še vedno ne povsem), ko so prišle ven 112/125... res pa je, hmm, ravno gledam, da se članki dinamično prilagajajo in tisto, kar je pisalo pred nekaj urami ni več zapisano... hmm, kdo bi vedel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()
««
9 / 18
»»