» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
139 / 141
»»

L1nK ::

hvala za namig
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

zerdoner ::

jedateruk je izjavil:

zerdoner je izjavil:

Zdravo

kako se trajno izklopi posodobitve in da ti ne ponuja znova in znova, da posodobiš sistem. Rad bi, da ostanejo win na 19H2.

Sem že vse možne načine poskusu in je par ni ok potem mi pa update zopet vklopi in mi ponuja, da posodobim. Disablu sem update v services.msc. Bi jih moral še kje.

Hvala


Pojdi v regedit, tam v \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows. Tam daš key WindowsUpdate, v WindowsUpdate daš key AU, v AU daš 32dword NoAutoUpdate in v NoAutoUpdate vneseš 1.


Če prav zastopim pod Windows naredim nov key WindowsUpdate, pod Windows Update naredim nov key AU in v AU naredim zopet nov key 32dword NoAutoUpdate...nato pa pod 32dword NoAutoUpdate vnesem v value date 1 namesto 0?

jedateruk ::

DisableAntiSpyware sem nastavil na 1, windows je po ponovnem zagonu zbrisal ta dword. Kje lahko dobim sigurno varen gpedit.msc za win 10?

Če dam v .bat in zaženem kot skrbnik, bo delalo?

FOR %F IN ("%SystemRoot%\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package~*.mum") DO (DISM /Online /NoRestart /Add-Package:"%F")
FOR %F IN ("%SystemRoot%\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package~*.mum") DO (DISM /Online /NoRestart /Add-Package:"%F")

Zgodovina sprememb…

jedateruk ::

Če prav zastopim pod Windows naredim nov key WindowsUpdate, pod Windows Update naredim nov key AU in v AU naredim zopet nov key 32dword NoAutoUpdate...nato pa pod 32dword NoAutoUpdate vnesem v value date 1 namesto 0?


Key je kot podmapa, cela pot je Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU

V AU ne narediš key, tam narediš 32dword z nazivom NoAutoUpdate n v njem nastaviš vrednost 1.

Zgodovina sprememb…

zerdoner ::

jedateruk je izjavil:

Če prav zastopim pod Windows naredim nov key WindowsUpdate, pod Windows Update naredim nov key AU in v AU naredim zopet nov key 32dword NoAutoUpdate...nato pa pod 32dword NoAutoUpdate vnesem v value date 1 namesto 0?


Key je kot podmapa, cela pot je Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU

V AU ne narediš key, tam narediš 32dword z nazivom NoAutoUpdate n v njem nastaviš vrednost 1.


Hvala...uredil

jedateruk ::

Druga možnost (morda boljša, ker vidim, da mi je kljub temu v registru spet nekaj spremenilo v mapi za windows update) je, da greš v services.msc, tam spodaj poiščeš windows update in nastaviš disabled. Morda še najboljši način, je da onemogočiš update v group policy - gpedit.msc.

jedateruk ::

Ker imam windows 10 home, bo gpedit.msc sploh delal, ko si ga nabavim?

mailer ::

Na prenosnik Lenovo G770 sem zamenjal hdd za Samsung ssd 840 120GB. Razdelil ssd na dve particiji 50gb in 60gb. Na prvo naložil win 10 pro. Pred vsemi posodobitvami je bil zagon cca 5 sekund za login screen po namestitvi posodobitev in driverjev pa se po 5 sekundah ko naj bi dobil login okno naredi tema, ki traja cca 2 minuti. Nato se je pojavil login screen. Ker mi stanje ni odgovarjalo sem se odločil za ponovno namestitev, zdaj pa me zanima ali je kje možnost za win update, da sam potrjujem kater update se mi bo naložil? Obstaja možnost, da mi samo prenese posodobitve sam pa jih posamezno namestim, da vidim, kje je težava? Rama je 6GB kaj je več kot dovolj.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Robert ::

Težave imam s posodobitvijo na 21H2 (marec 2022) - nikakor se mi ne more namestiti in po 20% nameščanja je vsega konec. Imam Licenčni Win 10 Pro Slo. Kaka rešitev ?

mtosev ::

Boš rabil kaj več napisati. Npr konfig računalnika. Pri meni ko sem nameščal 21H1 je bil krivec audio driver, da mi namestitev ni bila uspešna. Njega sem uninstallal in potem je nadgradilo bp
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pat_MaGroin ::

Vprašanje.

Imam laptop brez OS. Kupil sem W10Pro DSP/OEM.

Disk bi rad razdelil na 2 dela in namestil 2 x W10Pro.

Licenca se veže za HW ob prvi namestitvi. To pomeni, da bom imel na obeh particijah aktivirane Windowse ali ne?

Hvala in lp

Robert ::

mtosev je izjavil:

Boš rabil kaj več napisati. Npr konfig računalnika. Pri meni ko sem nameščal 21H1 je bil krivec audio driver, da mi namestitev ni bila uspešna. Njega sem uninstallal in potem je nadgradilo bp


Konfiguracija računalnika je naslednja: matična plošča: ASUS ROG STRIX X-570 E-GAMING, procesor: AMD RYZEN 7 5800X 8-core 3.80ghz, RAM: 32 GB, grafična kartica NVIDIA Geforce RTX 3060.

mtosev ::

A dobiš kakšen error ali podobno?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Robert ::

Ne ni error, a vsakič ko zahtevam posodobitev Win 10 se mi prikaže ta
Update s klicajem v trikotniku in zaheva prenos in namestitev....

mat xxl ::

Kako doseči, da ikone na namizju, ostanejo, tam, kot sam želim.

Mi jih vseskozi nekaj razporeja sam in mi ne pusti, da sem jaz šef ......

DePalmo ::

Desktop Restore: http://www.midiox.com/desktoprestore.htm - preden sem začel uporabljati ta program sem tudi sam popizdeval, od takrat dalje nikoli več. Tudi če mi jih premeče, dva klika in je vse tam kjer je bilo oz. kjer sem shranil da naj bo.

zerdoner ::

Zdravo.

Namestil sem si program Cura Ultimaker za 3D printer zadnjo verzijo in mi jo noče zagnat. Napiše da potrebuje OpenGL 2 ali več.

Imam nameščene WIN10 pro verzijo 19H2 (z razlogom) in zadnje gonilnike od grafične kartice. Grafika je GTX 950M, ki bi naj podpirala OpenGL 4.x

Ali kdo ve v čem bi lahko bila težava? Je težava v WIN ali kje drugje?

tomlin ::

Enako, meni ne samo, da je ikone razmetalo, nekajkrat jih je skoraj pol kar umanjkalo, kot praviš " z dvema klikoma" in desktoprestor sem v trenutku dobil vse nazaj tiptop

DePalmo je izjavil:

Desktop Restore: http://www.midiox.com/desktoprestore.htm - preden sem začel uporabljati ta program sem tudi sam popizdeval, od takrat dalje nikoli več. Tudi če mi jih premeče, dva klika in je vse tam kjer je bilo oz. kjer sem shranil da naj bo.

mat xxl ::

DePalmo je izjavil:

Desktop Restore: http://www.midiox.com/desktoprestore.htm - preden sem začel uporabljati ta program sem tudi sam popizdeval, od takrat dalje nikoli več. Tudi če mi jih premeče, dva klika in je vse tam kjer je bilo oz. kjer sem shranil da naj bo.


HVALA deluje, žalost, da tega ni serijsko v Winsih.

jedateruk ::

Rad bi dobil windows 10 pro. Cena je okoli 150EUR. Na https://eu.keysoff.com/windows-10-profe... kaže, da se dobi ključ za 7 EUR. Tam piše, da se ne da direktno narediti upgrade iz home na pro. Naj dobim trial za pro in potem uporabim ta ključ? Ali se da narediti kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

jedateruk ::

zerdoner je izjavil:

Zdravo.

Namestil sem si program Cura Ultimaker za 3D printer zadnjo verzijo in mi jo noče zagnat. Napiše da potrebuje OpenGL 2 ali več.

Imam nameščene WIN10 pro verzijo 19H2 (z razlogom) in zadnje gonilnike od grafične kartice. Grafika je GTX 950M, ki bi naj podpirala OpenGL 4.x

Ali kdo ve v čem bi lahko bila težava? Je težava v WIN ali kje drugje?


https://developer.nvidia.com/opengl-dri...
Inštaliraj ga še sam, če bo potem drugače.

Yossarian ::

Situacija je taka: na stacionarnem laufa Windows 10 Pro, prenosnik pa je Macbook. Da smo lahko prenašali datoteke iz stacionarca na maca, je moral netjak na stacionarcu narediti tako, da ko vklopim stacionarca, moram na začetku vpisati geslo in šele takrat se računalnik do konca zažene. Po neki posodobitvi pa mac nima več dostopa do datotek na stacionarcu in bi jaz sedaj ukinil ta vpis glesla. Torej, ko zaženem računalnik, bi se ta do konca zagnal brez vpisovanja gesla. Kako naj to naredim?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Han ::

Start -> Control Panel -> Change Account Type -> klik na account -> Password -> vneseš obstoječe geslo, novega pa ne -> restart.

Yossarian ::

Han, hvala, to je bilo to.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

jukoz ::

Na nov komp nalagam win11 - ob poizkusu prijave z MS accountom mi javi da geslo ni pravilno, lahko pa si pošljem PIN na mail. Ko vpišem PIN je sistem srečen in me spusti naprej in celo prenese podatke za ta account. Gesla pa še vedno ne prime.

Na drugem kompu (win10) z istim accountom sem lahko veselo na Teamsing in delam dalje. Tudi OneDrive dela na starem kompu, na novem s tem PIN pa tudi (clean install in se mi pojavijo neki fajli). Rad bi pa seveda imel geslo ne nek PIN ki bo v nekem momentu potekel.

Se komu kaj sanja, če sta to različna accounta?

Menjavo gesla lahko naredim, me pa zanima, zakaj se to pojavi. Ker bom imel kar nekaj takih situacij in bi bil rad pripravljen na to.

DostMam ::

Slovenska/angleška/turška tipkovnica?

jukoz ::

Tipkovnica ni problem.

Težava se je pojavila še na enem drugem accountu - login na office.com ne deluje, lahko si pa pošljem PIN in login uspe. Spet, teams itd delujejo.

Res pa je da se nihče ni logiral v MS account preko weba že par let.

broken/link ::

poskusi se odjavit iz teamsov, pa spet prijavit.
sam te že sedaj opozorim, da mogoče se ne boš več mogel prijavit noter...

zrihtat si moraš login na office.com - če/ko ti bo tisto delalo, ti bo tudi vse ostalo. Če slučaj ne bo, narediš logout, login, pa mora delat.

jukoz ::

Ekola, ta d*** od MS ti skensla password, če se dolgo ne prijaviš v account.

Geslo je kao neveljevano, dobiš reset podatke na mail. Če pa vpišeš starega (iz password managerja), javi da je to staro geslo in da starega ne moreš uporabiti...

Sej bi napisal govna Microsoftova, ampak to že vemo =)

belo mleko ::

Ponovno moram namestiti W10. Na zadnjem sem imel dva računa. Admin, ko se ga nisem dotikal in pa navadni uporabniki, ki sem ga vedno uporabljal. Razlog varnost. Zaradi tega sem imel s parimi aplikacijami probleme in razmišljam da bi imel samo en admin račun. Kako je s tem, se splača to dodatno delo z dvema računoma?
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

bluefish ::

Če vam Defender vrže grožnjo: Behavior:Win32/Hive.ZY: https://www.reddit.com/r/computerviruse...

Zgleda, da je bug: https://answers.microsoft.com/en-us/pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

MrStein ::

Oh super, Quick Assist je upokojen, in je nadomeščen s programom, ki ga je potrebno ročno namestiti. Torej so ubili praktično edino prednost tega orodja pred konkurenco (da je že nameščen in pri pomoči lahko preskočiš del "zdaj pa poišči in namesti ta-in-ta program")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Buggy ::

je danasnji Windows 10, version 22H2 feature update ze kdo instaliral?
Predvsem me zanimajo tisti, ki so se na MBR, ce dobijo error za secure boot s katerim sem imel sam tezave v enem izmed standalone security popravkov in sem ga moral umaknit s seznama prikazovanja update-ov.

spucek ::

Win10 22H2 sem poinštaliral na 2 PCja (en z GPT, en z MBR) ter na eno virtualko (MBR). Vse OK. Ne opazim kakšne spremembe.
Previdnost je mati modrosti.

Buggy ::

spucek je izjavil:

Win10 22H2 sem poinštaliral na 2 PCja (en z GPT, en z MBR) ter na eno virtualko (MBR). Vse OK. Ne opazim kakšne spremembe.


tnx 10x

Buggy ::

upgrade 22H2 se je cudezno po dveh dneh z mojega PC-ja umaknil... WTF?

Tiger ::

Kot je navedeno tukaj, MS uporablja tehnologijo "strojnega učenja in umetne inteligence", da ugotovi na katere računalnike bodo dovolili namestiti update. Prednost imajo seveda računalniki novejše generacije, ki so z gonilniki ponavadi bolj podprti.

Buggy ::

to je vse kul, zelel sem povedati da je z nekega razloga za moj sistem bil umaknjen (najprej pa prikazan), danes pa je zopet na voljo. Namescam....fingers crossed



...uspesno rebootan in namescen. kul

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Machete ::

Previdno z zadnjim updejti, en pc sem moral reševati po updejtu, ker: Stop code:0xc000021a.

Na srečo je 1. v življenju deloval repair (z bootanega usbja) in odstranil pdejt.
Kateri točno ne vem, lahko pogledam, če koga zanima zares.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Buggy ::

Machete je izjavil:

Previdno z zadnjim updejti, en pc sem moral reševati po updejtu, ker: Stop code:0xc000021a.

Na srečo je 1. v življenju deloval repair (z bootanega usbja) in odstranil pdejt.
Kateri točno ne vem, lahko pogledam, če koga zanima zares.


verjetno tale KB5012170, ki sem ga ze enkrat skril iz liste zdej se je pa spet pojavil in seveda spet faila.

lnnvk3 ::

Jaz imam na rač. Windows 8.1 Pro Build 9600; neaktiviran. Zadnje dni mi administrator trenutno ne dovoli odpret niti Upravitelja opravil, kaj šele kaj nastavljat. Vem, da bom moral po koncu jan. 2023 na nove windowse. Ali ostane vse isto: namizje, mape, razvrstitve, nastavitve, gesla ... Z trenutnimi nastavitvami sem bil zelo zadovoljen, saj mi je vse nastavil en strokovnjak. Žal pozabil kateri že. Iskalnik Fire fox (še 56) bi razdeljen na tri dele in tudi lokacija skrita. Na Microsoftovi strani že popolnoma odkrito ukazujejo nakupe novih rač. in programov ter dovoljenj. Moja mašinca je sicer že kar stara: mislim da od 2011 MEDION iz Hoferja, sicer i5 z neko Nvidia igralno kartico; vendar še vedno deluje kot urca. Kolikor pač jaz rabim: word, pošto, fotografije. HDD je tudi že 80-85% poln; sem naredil kopijo na zunanjega: samo ne vse. Rad bi, da ostane tako kot je (če dobro deluje, ker imam že zelo slab spomin; kljub še ne toliko letom.
Torej kaj mi svetujete? Mlajši sem z veseljem raziskoval veliko programov. LP in dobro petkovo jutro ter SREČNO! Leon

Buggy ::

Ali ostane vse isto: namizje, mape, razvrstitve, nastavitve, gesla ... Z trenutnimi nastavitvami sem bil zelo zadovoljen, saj mi je vse nastavil en strokovnjak


Zdravo Leon. Ti zelis narediti nadgradnjo trenutnega sistema ali cisto svezo instalacijo? Ce imas zgoraj opisane probleme bi ti vsekakor svetoval cisto namestitev W10 ali pa vsaj preveri zakaj ti sistem nagaja in preveri/pocisti zaseden prostor na disku. Ce nisi vesc teh opravil, raje najdi nekoga, ki bo to opravil zate.

Uporabniski vmesnik ni isti je pa dokaj podobno W8.1 (ker imas podvojene zadeve -> control panel, device manager, computer management - stvari priblizno tam kot na Win8.1 ali pa razmetane po W10 specific UI-ju), vsekakor pa boljse kot na W11. Se bos sicer malo lovil a hitro navadil. Imas tudi dolocene third party programe za start menu, ki ti povrne Win8.1 izgled, priporocam pa da se probas navaditi na W10, ki scasoma postane nemotec.

Vsekakor si ze sedaj shrani vse pomembne dokumente, izvozi certifikate ter shranjene bookmarke ter gesla.
Preveri tudi za ostale potencialne licence, ki jih imas morda trenutno v uporabi (Office,....)

Srecno in brez strahu!

mihagr ::

Invk3
Vem, da bom moral po koncu jan. 2023 na nove windowse.
Zakaj pa misliš, da bi moral namestit nove winse. Konec podpore za neko verzijo winsov NE POMENI, da bojo nehali delovati, samo podpore nebo več, torej ne boš mogel poklicati na MS in jih spraševati to in ono, ali pa iskati kakšno drugo pomoč. pa počasi bojo nehali pošiljati update. to je to.
pa lep pozdrav.

zuz3k ::

prenosnik je acer aspire 7520
AMD turion 64 x2 mobile 1.9 Ghz
4 GB ram
SSD disk

a bi lavfal windows 10?
raibm samo za brskanje in poslušanje glasbe

a se da upgradeat windows, da ostanejo inštalirani programi šeiz win7?


lp
Life is a psychological game.

acookook ::

Za to mašino je 7 edina prava opcija, sploh za tako delo kot ga navajaš. Če že rabiš performans daj gor kak linux dostro.
.

matobeli ::

windowsi bodo laufal, 7 ali 10 in glasba se bo normalno predvajala, brskanje bo najbolj trpelo, verjetno že youtube ne bo delal normalno.

zuz3k ::

a se da kako nardit da bi win 10 samo 7ko povozil, krajša inštalacija in obstanejo programi
al moram use formatirat?
Life is a psychological game.

matobeli ::

Najboljša in najlažja pot je če na novo naložiš sistem. Za vsak slučaj si še prenesi vse gonilnike od leptopa na usb ključek preden začneš nalagat win10, mogoče ti ne bo avtomatsko prepoznal od mrežne kartice.

zuz3k ::

za star PC, ker windows je bolši 8.1 al 10
a ma 8.1 opcijo search v menuju?
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Han ::

Win 8.1 pozabi, ker je brez podpore. 10 ali 11. Najbolj smiselno je izvesti nadgradnjo na 10, da prideš brezplačno do aktivacije. Ali programi in dokumenti ostanejo ali ne, lahko izbereš na začetku namestitve - vstavi DVD ali USB ključ in poženi setup.exe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()
««
139 / 141
»»