» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
135 / 141
»»

Han ::

Particijo lahko izbrišeš tudi tako, da z USB ključa zaženeš Windows namestitev...

shadeT ::

Han je izjavil:

Particijo lahko izbrišeš tudi tako, da z USB ključa zaženeš Windows namestitev...


To je moj naslednji korak, a prej moram prekopirat 1TB podatkov... že od jutra to počnem in še 5 ur bo :)

Ampak jaz sem mislil da je to tako kot nafta za avto.
Če je avto dizel, gre vsaka nafta v katerkoli dizel avto.
Če je na disku NTFS particija, gre v vsak laptop ta disk, ki ima NTFS datotečni sistem.


Kurzweil je izjavil:

V WIN10 pojdi v Disk management in poglej če je tam viden... zna biti, da mu moreš samo dodeliti svoje mesto....


To se ga ne vidi...

Han ::

Po vsej verjetnosti gre za težavo v kompatibilnosti. BIOS je zadnji? Lahko testiraš z novejšim 2,5" SSD?

shadeT ::

Han je izjavil:

Po vsej verjetnosti gre za težavo v kompatibilnosti. BIOS je zadnji? Lahko testiraš z novejšim 2,5" SSD?


BIOS je zadnji (na moje začudenje se mi je posodobil prek windows update takoj po prvem zagonu - svašta)

Nimam nobenega drugega 2,5" diska pri roki. Še nekaj ur pa bom zagnal windows setup in poskusil tam dostopat do diska.

strom_15 ::

Ali mogoče kdo ve, kdaj naj bi prišla verzija winodows 10 21H1?

Han ::

Zelo verjetno do konca maja.

shadeT ::

shadeT je izjavil:

Han je izjavil:

Po vsej verjetnosti gre za težavo v kompatibilnosti. BIOS je zadnji? Lahko testiraš z novejšim 2,5" SSD?


BIOS je zadnji (na moje začudenje se mi je posodobil prek windows update takoj po prvem zagonu - svašta)

Nimam nobenega drugega 2,5" diska pri roki. Še nekaj ur pa bom zagnal windows setup in poskusil tam dostopat do diska.


Niti Windows setup ga ni zaznal, kljub "load drivers", brez katerih niti original SSDja ne zazna. Po naloženih driverjih pa SSD zazna, HDD pa še vedno ne. Bom zaenkrat ostal na 1TB SSD, ko bo zmanjkalo pa bom kupil novejši HDD.

Hvala vsem za predloge.

MrStein ::

shadeT je izjavil:


Niti Windows setup ga ni zaznal, kljub "load drivers", brez katerih niti original SSDja ne zazna. Po naloženih driverjih pa SSD zazna, HDD pa še vedno ne.

To je že malo čudno.
Kdor pozna ta laptop, naj pogleda, kake opcije so v BIOS.
Ker Windows zna prepoznati vse standardne SATA vmesnike.

(ja, včasih se proizvajalci gredo take "čudne finte", mogoče niti ni možno izklopiti ali preklopiti)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

crniangeo ::

Pa si sure, da ga ne vidiš v disk managerju kot unrecognized disk?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

MrStein ::

Ali še bolje, v Device Manager-ju
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeT ::

crniangeo je izjavil:

Pa si sure, da ga ne vidiš v disk managerju kot unrecognized disk?


Jap sure. Samo Intel Optane ga zazna ampak kot nek neprepoznaven array in nimam kaj narest s tem.

Rad21 ::

Kje dobiti zadnji build Windows 10 SLO (ISO) odkar Partis ne deluje več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rad21 ()

blaz5 ::

Rad21 je izjavil:

Kje dobiti zadnji build Windows 10 SLO (ISO) odkar Partis ne deluje več?


https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

polozweii ::

Prenosnik ima z Windows Home nameščen še antivirusni McAfee ki velja 1 mesec. Se bo po tem času antivirusni avtomatsko prešaltal na Windowsev antivirusni (Defender) ali bom moral sam kaj spreminjati?

broken/link ::

odinštalirej mcAfee. ni treba čakat da poteče, lahko kar takoj. po tem, naredi ponovni restart računalnika.
načeloma bi moral Windows sam prešaltat. lahko pa preveriš, klikniš start->virus & threat protection

MrStein ::

McAfee je ravno na dobrem glasu. Tako da jaz tudi predlagam, da se ga rešiš čim prej.
Defender pa kot že rečeno bi se moral sam vklopiti. Če ne, ti bo tako ali tako Windows opozorilo pokazalo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

spucek ::

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...
"Posodobitev sistema Windows 10 v maju 2021"
Previdnost je mati modrosti.

mtosev ::

Me zanima kdaj se bo gumbek za update pojavil v Windows Update.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

D3m ::

Že dljam.

50% trenutno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Prek WU se namesti praktično v trenutku, skratka minimalen "facelift".

MrStein ::

https://blogs.windows.com/windowsexperi...

To so glavne spremembe?

- Windows Hello multicamera support to set the default as the external camera when both external and internal Windows Hello cameras are present.
- Windows Defender Application Guard performance improvements including optimizing document opening scenario times.
- Windows Management Instrumentation (WMI) Group Policy Service (GPSVC) updating performance improvement to support remote work scenarios.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Han ::

IsatoNagano ::

Mi lahko kdo prosim svetuje kje te dni dobit zalivsko verzijo Windows 10 Home? Je treba downloadati že aktivirane ali jih lahko dobim na uradni strani in kasneje aktiviram s kakšnim programom? Bral sem tudi, da aktivacija baje sploh ni potrebna in zastonjski delajo čisto kul (z izjemo watermarka na namizju?), kje je potem fora, da se prodajajo za 100€+?

Se opravičujem za neumna vprašanja. :(

Han ::

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

https://www.bcdkey.com/software/

This week 50% Discount Code: Y50OFF

WINDOWS 10 Professional Retail Digital Key ---> 6.44 EUR
WINDOWS 10 Home Retail Digital Key ---> 6.13 EUR
OFFICE 2019 Professional Plus Retail Key ---> 22.40 EUR
OFFICE 2019 Home and Student Key ---> 20.44 EUR
OFFICE 2016 Professional Plus Retail Key ---> 3.49 EUR
OFFICE 2016 Home and Student Key ---> 14.42 EUR

buttcrack ::

je kakšen priročen workaround za login brez vpisovanja passworda na novejših različicah?

netplwiz opcija ne pali več...

Han ::

Deluje opcija z registrom...

https://www.askvg.com/fix-users-must-en...

buttcrack ::

Hvala!

IsatoNagano ::

Han je izjavil:

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

https://www.bcdkey.com/software/


Problem tega je, da kolkr se sliši neumno, nimam PayPala oz. opcije plačevat prek spleta. Drugače bi absolutno dal the 6€ za key in mirna bosna, sem že slišal za to. Tako pa ali pirat, ali neaktivirana verzija (če kdo pozna vse slabosti slednje opcije, bi lepo prosil za odgovor, ker brez kakšnih varnostnih posodobitev že ne bi rad bil). Winsow iz trgovine za 100€+ si pa žal ne morem privoščit.

LightBit ::

Uporabljaj neaktivirano. Posodobitve (na žalost) delajo.

Han ::

Če imaš ključ za 7, 8 ali 8.1, lahko z njim namestiš 10.

m0f0x ::

A mi lahko kdo pove kateri izraz se uporablja v slovenskem jeziku za "rolling release"?

Han ::

Tekoča izdaja, verzija v obtoku...

Srecna ::

Oj, imam eno vprašanje. Workstatione star cca 10let Z800 s peofesional Windows 7, zanima me če bi update na win 10 ali gre zagotovo samo na eno Particijo ali zaobjame celoten disk? Ja vem čudno vprašanje razmišljam o čistem installu ali upgeade. Pa me mika upgeade zaradi offica..in drugih programov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Srecna ()

Han ::

Napiši, kako imaš razdeljen disk in koliko prostih GB je na particijah...

Lonsarg ::

Upgrade ne spreminja particij.

WizzardOfOZ ::

Na Z800 brez problema dela win 10. Sprobano.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0f0x ::

Han je izjavil:

Tekoča izdaja, verzija v obtoku...


Hvala ;)

Srecna ::

Hvala

samsung8 ::

bi bila to dobra izbira za nakup?
https://eu.keysoff.com/windows-10-profe...

Jesenican2 ::

mailer ::

Igra je bila nameščena v admin računu win10. Kako se jo lahko prikaže in dovoli uporabo tudi drugim uporabnikom računalnika?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Han ::

Desni klik na izvršljivo datoteko (v mapi na disku) - Lastnosti - Združljivost - Zaženi ta program kot skrbnik...

ropo009 ::

Hi,

na računalniku je nameščen Windows 10 enterprise. Računalnik je bil služben
in je sedaj odkupljen. Windows so bili aktivirani s ključem.

Kakšne so možnosti za downgrade na windows pro brez ponovne namestitve? Ali
je dovolj da se kupi licenca za windows 10 pro in se jo vpiše kot nov ključ?

lp.

Alexius Heristalski ::

Lahko poskusiš s tem postopkom, gre za odstranitev ključa Enterprise in vpis generičnega ključa Pro:

Odpri cmd kot skrbnik.
Vnesi ukaz: slmgr /upk
Pritisni Enter, počakaj na pojavno okno, da je ključ izdelka uspešno odstranjen.
Vnesi ukaz: slmgr /ipk VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
Spet Enter.

Potem bo Windows mislil, da je Pro. Nato vpišeš svoj ključ Pro in aktiviraš.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

WizzardOfOZ ::

Open Registry Editor(WIN + R, type regedit, hit Enter)

Browse to key HKEY_Local Machine > Software > Microsoft > Windows NT > CurrentVersion

Change EditionID to Pro (double click EditionID, change value, click OK). In your case it should at the moment show Enterprise

Change ProductName to Windows 10 Pro. In your case it should at the moment show Windows 10 Professional

Browse to key HKEY_Local Machine > Software > Wow6432Node > Microsoft > Windows NT > CurrentVersion, change the same two values as in steps 3 and 4 above

Close the Registry Editor

Insert the Windows 10 Proinstallation media, do an in-place upgrade by launching the setup from desktop (not booting with Windows 10 Pro install media)

When asked, enter your validWindows 10 Pro product key and select what to keep(settings, personal files and apps, only personal files or nothing)

Windows 10 Pro in-place upgrade will be done now.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

orreel ::

Ali je posodobitev-nadgradnja na zadnjo verzijo 21H1 klasična posodobitev tako kot ostale redne '
Saj je meni nadgradnjo na 21H1 iz 20H2 opravilo enako kot ostale redne,nikjer mape win.old.

Pa še 1 vprašanje
Windows 10 pro je kloniran z prejšnega sistemskega ssdja ki je bil v prejšnem računalniku z navadnim legacy biosom.
In me zanima ali sam windows ob večji nadgradnji sam spremeni v uefi način,oziroma če dam v biosu v uefi ali bo windows poskrbel za vse ob zagonu sistema ?

Se ne spoznam na to zato vas vprašam.

Han ::

21H1 je minimalna posodobitev, podobna redni mesečni.

Glede drugega vprašanja pa smo ti že odgovorili. Če je bil sistem nameščen v AHCI načinu, Legacy in UEFI ne predstavljata ovire.

orreel ::

V AHCI načinu je.
Disk je inicializiran v MBR in me zanima če ga je mogoče popraviti v GPT brez brisanja diska in ponovnega nameščanja windowsa ?

Gre se predvsem zaradi nadgradnje na 11ko,ki deluje samo v UEFI načinu in tudi disk bi naj moral biti v GPT.
Aplikacija mi napiše da na računalniku ni mogoča 11ka.
««
135 / 141
»»