» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
130 / 141
»»

broken/link ::

enterprise je / je bil za podjetja.
tako da v kolikor to ni služben računalnik in del podjetja, ne vem glih kolk je to legalna verzija windowsov ...
https://answers.microsoft.com/en-us/win...

odštevši legalnost ... za privat uporabo je ebay koda o.ob
mislim legalna bo glih ene tolk kot win7 enterprise za doma :)

mtosev ::

Eno hitro vprašanje na windows 10 pro sem v hyper v namestil Ubuntu pa vidim, da ne morem spremeniti resolucije in da slika laga. Očitno manjka nek driver za Linux. Ideje?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

Včasih pomaga "obvoz", ki sliši na ime remote desktop.

tebodi ::

Mimogrede, opozorilo vsem za zadnji win 10 update.

Nisem zasledil ali na hitro našel kakšnih odzivov na spletu - čeprav je po drugi strani google precej neuporaben za te namene - ampak zadnji update mi je "zaklenil" pisanje v "program files" mapo na ne-OS particiji (D:).
Sem poskusil rešit na par načinov z lastnostmi, dovoljenji ipd., ni nič pomagalo, tako da sem raje restoriral obe particiji (C:, D:).
Lahko, da je (bilo) kaj drugega, ampak malo verjetno, ker nisem par dni praktično uporabljal pc-ja - ena 2 updatea pa sta se med tem izvedla.

Sam sem za 1 mesec pavziral update, verjetno gre za nek redek pojav.
Eden predhodnih updateov pa je tudi (spet) "resetiral" domači windows networking - vedno hujše sr*nje jim uspeva.

DePalmo ::

Pejt na Linux. Zanimivo mi je to da se tukaj objavlja vse živo od napak, ampak jaz nimam nobene izmed njih. Ker če bi jih imel samo pol, bi že zdavnaj prešaltal. Laptopa rabim za posel (programiranje) in ma da dela, ne da bi se vsak dan zajebaval s popravki.

zerdoner ::

Zdravo

Imam eno vprašanje. Ali se da spremeniti/zbrisati ime profila, ki je bi naveden ob inštalaciji win10. Ob inštalaciji sem navedel neko ime sedaj bi ga pa rad spremenil. Tako, da ko greš na C:uporabniki/imesedaj...ne prikazuje več prvotnega imena ampak bi prikazovalo drugo ime. Sem že vse poskušal in mi ne uspe. Ali pa da bi ta profil zbrisal, ker sem naredil drug administratorski profil in prvotnega nebi želel več imeti.

Hvala

broken/link ::

točno tako.
narediš nov profil. ga daš v administratorstko grupo.
zmigriraš vse stvari, ki jih potrebuješ, iz starega profila na novega.
se prijaviš z novim profilom in preveriš, da imaš res admin pravice in nisi kaj zafrknil.
stari profil zbrišeš.
magic.

zerdoner ::

to sem naredil vendar mi ime še vedno ostaja pod C:users...vsega sem se uspel znebiti samo tega imena mi ne uspe spremenit v sedanjega uporabnika

Aar2rk ::

Kupil sem nov laptop z Win 10 in kaj čisto zares ne obstaja več varijanta za aktivacijo brez tega, da bi vpisal mail ali telefon in da te prisilijo v Microsoft account? Groza.

bluefish ::

Han ::

Izbereš, da nimaš interneta...

MrStein ::

zerdoner je izjavil:

to sem naredil vendar mi ime še vedno ostaja pod C:users...vsega sem se uspel znebiti samo tega imena mi ne uspe spremenit v sedanjega uporabnika

To si probal: https://superuser.com/a/1346983
?

Sicer vprašanje v kakem stanju imaš zdaj sistem. Imaš že novega uporabnika? Potem načeloma lahko stari folder izbrišeš.

PS: Backup imaš, a ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

broken/link ::

zerdoner je izjavil:

to sem naredil vendar mi ime še vedno ostaja pod C:users...vsega sem se uspel znebiti samo tega imena mi ne uspe spremenit v sedanjega uporabnika

nemogoče.
recimo da si ustvaril profil po imenu "uporabnik" in ga potem preimenoval v "jaz1", je na disku še vedno mapa C:\users\uporabnik - tega folderja ne moreš na easy preimenovat.
če si pa kreiral NOVEGA uporabnika po imenu "novProfil", se ti na disku kreira mapa C:\users\novProfil

WizzardOfOZ ::

Aar2rk je izjavil:

Kupil sem nov laptop z Win 10 in kaj čisto zares ne obstaja več varijanta za aktivacijo brez tega, da bi vpisal mail ali telefon in da te prisilijo v Microsoft account? Groza.


Seveda se da.

Aar2rk ::

bluefish je izjavil:

https://www.windowscentral.com/how-crea...


hvala bluefish in Han.
Sem rešil zadevo po aktivaciji, preklopil na local account, izklopil microsoft account (ki ga tako zelo pogrešajo in kar joka za njim), potem sem moral odjaviti prednaložene Office 365, potem sem našel še povezavo v mail appu (odjavil), skype je bil tudi že kar logiran (da skype originalna prijava z istim mailom ne dela in moram vnest Microsoft acc. password je že starejši problem), odjavil in zbrisal account iz spomina torej še na skypu.
Mogoče najdem še kaj(?) Namigi?
Tako da današnja novica o vsiljevanju programov lepo paše v zgodbo.

Dobili so me nepripravljenega (nisem si v naprej naredil plana, čemu vse se moram izogniti) in seveda je na laptopu Win 10 Home, kar še oteži zadevo na začetku...
Lepo nas ženejo kot ovce na kup ;((;(

Han ::

Jaz ponavadi takoj po aktivaciji izvedem format in svežo namestitev zadnje verzije Polken, da se v enem zamahu rešim vsega "sranja".

spucek ::

Win10 20H2 (Windows 10 October 2020 Update) je izšel:
https://www.microsoft.com/en-us/softwar...
Previdnost je mati modrosti.

DePalmo ::

Kako ugotoviš katero verzijo Windowsov imaš? Ko pogledam, mi piše tole: 10.0.19041 Build 19041

Punci se je ravno ponudila nadgradnja na 1909, pa ima Home, jaz pa Pro.

bluefish ::

Han ::

Desni klik na START, PowerShell, winver.

Han ::

20H2 se je čez 2004 (20H1) naložil v minuti. Win+Pause tipka (ali desni klik na Ta računalnik + lastnosti) zdaj prikaže drugačno okno z verzijo Polken, ki je 20H2 (OS Build 19042.572), nameščeno dne 6.6.2020. ;((8-O:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

tebodi ::

zerdoner je izjavil:

to sem naredil vendar mi ime še vedno ostaja pod C:users...vsega sem se uspel znebiti samo tega imena mi ne uspe spremenit v sedanjega uporabnika


Upam, da ti je uspelo. Enkrat nazaj sem enako naredil sam, čez čas se je pojavil nek problem (karkoli že je bilo, se ne spomnim), nazadnje sem raje naredil na novo.

Nasvet za ohranitev (celotnega) backupa je na mestu. Če se karkoli zgodi, lahko še vedno vse rešiš.
Verjetno ne uporabljaš, ampak če si kaj zašifriral z EFS, nujno exportiraj ključe (+zasebni).

Glede komentarja o updatanju windowsov: saj v tem je problem, da sedaj jih (sicer razumljivo) vsiljujejo in vedno jim uspe več stvari porušiti.
Če kdo ni imel nikoli nobenega problema, je samo imel srečo! ;)

DePalmo ::

Han je izjavil:

Desni klik na START, PowerShell, winver.

Hvala!

darkolord ::

Han je izjavil:

Desni klik na START, PowerShell, winver.
Levi klik na start, winver :)

bluefish ::

Win + R > winver :P

MrStein ::

Win > winver

;);)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Buggy ::

Han je izjavil:

20H2 se je čez 2004 (20H1) naložil v minuti. Win+Pause tipka (ali desni klik na Ta računalnik + lastnosti) zdaj prikaže drugačno okno z verzijo Polken, ki je 20H2 (OS Build 19042.572), nameščeno dne 6.6.2020. ;((8-O:))



morda ze kaksne negativna opazanja do sedaj, razen da je izgled namizja drugacen in da nimas ves klasicnega control panela?

bluefish ::

Kakšno pa je novo namizje? Moje je namreč enako kot prej, prav tako lahko še vedno odprem klasični CP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Buggy ::

Mislil sem na GUI spremembe start menija, napisal namizja.

https://www.howtogeek.com/684812/whats-...

glede CP sem pa prehitro bral, umaknili so zgolj "System" znotraj CP

In this version of Windows, the classic "System" page in the Control Panel has been removed. When you try to open it, you'll be taken to the About page in the new Settings app.

Je zadeva vredna nadgradnje ali pocakat se malo? Kaksne tezav(ic)e?
Pa se to me zanima je to isto kot majski upgrade, kjer sem moral ponovno namecati driverje za periferijo ali gre zgolj za update?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Han ::

20H2 je v bistvu le "Face Lift", torej kozmetični popravki.

MrStein ::

Buggy je izjavil:


glede CP sem pa prehitro bral, umaknili so zgolj "System" znotraj CP

In this version of Windows, the classic "System" page in the Control Panel has been removed. When you try to open it, you'll be taken to the About page in the new Settings app.

Hmm, pa so dodali vse informacije in funkcije iz CP/System v ta "novi" Settings? Na tisti sliki ni videti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Niso.

mtosev ::

Vklopil sem sandbox v windowsu in kje je zdaj to? Kje/kaj rabim narediti, da pridem do njega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WizzardOfOZ ::

vklopit moraš še hyperV. Naredi ti virtualko tvojega sistema.

bojci0403 ::

Eno vprašanje / pomoč prosim.

Danes sem dobil računalnik nazaj s servisa in naenkrat nimam tipične oblike start menija (windows 10 imam)
SORRY NE VEM SLIKE VSTAVLJATI - torej prej sem imel klikneš z levim gumbom na start meni in se ti odprejo
vse aplikacije, na desni strani pa sem po navadi imel vreme, koledar,....
Sedaj pa levi klik sploh ne deluje na start znaku (nič se ne zgodi). Lahko kliknem samo desni miškin gumb in potem dobim
ves spisek (aplikacije, možnosti porabe energije,.....)

želel bi nazaj to prvo varianto.
kako to rešim?

lp

Han ::

Preveri, če je bil v tem času nameščen kakšen 'start meni' program oziroma aplikacija... Se pravi Start pojavi, če pritisneš Windows tipko ali Ctrl + Win?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

WizzardOfOZ ::

Levi miškin gumb ti je crknil

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

bojci0403 ::

Levi miškin gumb dela - vse ostalo odpira, windows tipka ne dela(če jo stisnem se ne zgodi nič), prav tako CTRL+WIN ne deluje (nič se ne zgodi)

MrStein ::

ctrl+WIN ni nič.

ctrl-ESC pa bi naj start meni odprl
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Duhec ::

bojci0403 je izjavil:

Eno vprašanje / pomoč prosim.
Danes sem dobil računalnik nazaj s servisa in naenkrat nimam tipične oblike start menija (windows 10 imam)
SORRY NE VEM SLIKE VSTAVLJATI - torej prej sem imel klikneš z levim gumbom na start meni in se ti odprejo
vse aplikacije, na desni strani pa sem po navadi imel vreme, koledar,....
Sedaj pa levi klik sploh ne deluje na start znaku (nič se ne zgodi). Lahko kliknem samo desni miškin gumb in potem dobim
ves spisek (aplikacije, možnosti porabe energije,.....)
želel bi nazaj to prvo varianto.
kako to rešim?
lp

Poizkusi tole.
http://blackbird.si/

bojci0403 ::

Duhec, hvala na linku.
Ampak ni pomagalo. Vse bolj kaže da mi pomaga samo popolno nalaganje windowsov (še enkrat)

tebodi ::

In to?

How to Restart Windows Explorer.exe (Along with the Taskbar and Start Menu)
https://www.howtogeek.com/198815/use-th...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

SoundBlaster ::

Danes se mi je po prižigu PC-ja, tik pred prikazom namizja, pokazal Windows 10 "namestitveni" zaslon s sporočilom "Let's finish setting up your device". In to ni bilo po kakšni posodobitvi ampak kar tako na random. Izbral sem SKIP in prišel na namizje. V čem je fora da me to sprašuje zdaj?

bluefish ::

Na vsak način bi radi vsilili MS račun. Se mi prav tako prikaže na enem računalniku z W10 Home, na Pro in WS na srečo ne.

WizzardOfOZ ::

SoundBlaster je izjavil:

Danes se mi je po prižigu PC-ja, tik pred prikazom namizja, pokazal Windows 10 "namestitveni" zaslon s sporočilom "Let's finish setting up your device". In to ni bilo po kakšni posodobitvi ampak kar tako na random. Izbral sem SKIP in prišel na namizje. V čem je fora da me to sprašuje zdaj?


Hotel te je vprašat, če hočeš reklame, če hočeš, da pošilja podatke, če hočeš uporabljat govorne ukaze,...
To naredi po updejtu ponavadi, če že na začetku nisi tega pokljukal. (verjetno si sedaj na verziji 2004)

bluefish ::

Nope. Gre se izključno za teženje z MS računom.

WizzardOfOZ ::

Meni ni nič z računom težil, je pa vprašal ene 6 vprašanj (reklame, neki z errorji (basic vs ...), če pošilja kam napake, če dela ...)

SoundBlaster ::

Imam Win10 Pro. Ni bilo posodobitve, kar tako se je prikazalo. Sem mislil da je vse to vprašal že namestitveni program ob namestitvi na PC? Dal sem skip, po restartu se ni ponovno pojavilo, Privacy nastavitve izgledajo enako kot pred tem pojavom. Hm...

PikaPoka828 ::

V explorerju (zgoraj desno) je možnost iskanja v mapi.
Pri WIN 7 mi je med pisanjem v iskalno vrstico že sproti iskalo in prikazovalo rezultate.
Pri WIN 10 pa moraš vnesti iskalni niz in potrditi (enter, puščica), šele nato išče. Se da kje nastaviti na možnost iskanja kot v WIN 7?

Hvala, lp

WizzardOfOZ ::

Ne vem kje sem nastavljal, ampak ko začnem pisat mi takoj ven meče rezultate na windows 10. Po moje mora biti cortana vklopljena
««
130 / 141
»»