» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
112 / 141
»»

shadeX ::

To da Windows misli, da sem Slovak mi gre že pošteno na živce. V prvo sem sicer mislil, da gre za kakšen bug, ki bo odpravljen ampak očitno temu ni tako. Država je nastavljena kot Slovenija, jezik vmesnika pa v angleščini.

Qcube ::

Tudi v teh nastavitvah imaš vse na slo? https://www.tenforums.com/tutorials/381...

Lonsarg ::

Tisto spodaj zna biti vpis od koledarja in ne od Windows 10, preveri Google in Outlook koledar (oziroma karkoli si sihonirizral z tem računalnikom), če imaš kje kake Slovaške Praznike vklopljeno.

MrStein ::

To še ni nič. Probaj PC enkrat s sabo vzeti v tujino. Boš pol stvari imel v tistih hieroglifih, ki so pač na tistem območju v uporabi. Sploh spletne strani.
Očitno user preference "jezik=X" developerjem ni in ni jasen...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

firbec ::

a to imate po večini težave s travniškimi WIN10 ali s kupljeno verzijo?
se sploh splača tole
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R...

shadeX ::

Qcube je izjavil:

Tudi v teh nastavitvah imaš vse na slo? https://www.tenforums.com/tutorials/381...


Ja, vse SLO.

Tisto spodaj zna biti vpis od koledarja in ne od Windows 10, preveri Google in Outlook koledar (oziroma karkoli si sihonirizral z tem računalnikom), če imaš kje kake Slovaške Praznike vklopljeno.


Za mail uporabljam native app, ki pride skupaj z W10 (outlook ja).

Bom preveril, sam sicer nisem nič vklapljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

Nič nisem spreminjal...

Egidij88 ::

Vidim, da sem pridobil cca 20GB prostora. Se je očitno po nekaj časa počistil windows.old pred 1809...

Mare2 ::

shadeX je izjavil:

Nič nisem spreminjal...



Lepa slika. :)

Lonsarg ::

Jaz sem ravnokar testiral in potrdil da je tole spodaj prikaz iz Calendar aplikacije. V mojem primeru je Calandar aplikacija povezana na Gmail in iz Gmaila dobim "holidays in slovenia", ter "prazniki v sloveniji", torej imam podvojene praznike v koledarju, krivda gmaila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mulc007 ::

Ko odpreš raziskovalca, desno spodaj piše Nedavne datoteke in pod njimi 20 fajlov ki si jih pač nazadnje odprl. Kje se to izbriše in izklopi?

BivšiUser2 ::

Egidij88 je izjavil:

Vidim, da sem pridobil cca 20GB prostora. Se je očitno po nekaj časa počistil windows.old pred 1809...

Kdaj si posodobil na 1809? Če takoj v štartu, si zgubil nekaj GB podatkov.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Mare2 ::

mulc007 je izjavil:

Ko odpreš raziskovalca, desno spodaj piše Nedavne datoteke in pod njimi 20 fajlov ki si jih pač nazadnje odprl. Kje se to izbriše in izklopi?


Z desno tipko miške klikneš na Hitri dostop, potem pa z levo Možnosti.

Imaš ogromno možnosti. :)

mulc007 ::

Inštaliral sem ploter in pojavilo se je Firewall okno, podobno temu:
 firefall

firefall



S požarnim zidom nimam izkušenj, vem pa da z njim zaradi varnosti blokiraš določene stvari. Prikaz mi ni povsem jasen.
Na zgornji sliki je v angleščini, jaz pa imam v slovenščini zato bom kar v slovenščini:

Dovoli, da ploter komunicira v teh omrežjih:
|_| zasebna omrežja, npr. doma ali v službi
|_| javna omrežja, npr. na letališčih in v kavarnah (ni priporočeno, ker so ta omrežja slabo zavarovana ali pa sploh niso)

Če prav razumem moram dati kljukico tam kjer želim pretok informacij.
Če dam kljukico pred Javna omrežja, npr. v letališčih in v kavarnah..... potem to pomeni da NE blokiram javnih omrežj?

Ni mi tudi jasno kaj so fizična omrežja in kaj javna omrežja.
Ali javno omrežje pomeni tisto kar je priklopljeno na hišni modem/router? Ali pa pomeni cel splet?
Fizično omrežje pa pomeni tisto kar je priklopljeno na moj PC? Ali pa pomeni vse kar je priklopljeno na moj PC in hišni router?

Kam bi moral postaviti kljukice v primeru ko je moj računalnik edini ki komunicira s ploterjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

matobeli ::

Lahko nobene kljukice ne daš če ga imaš direkt na usb vezanega, ali pa daš vse če itak ne nosiš zadeve izven doma.

dev ::

Windows firewall privzeto dovoli vsem programom, da se povezujejo v splet (ali lokalno omrezje) in blokira povezave ko se nekdo hoce povezati iz spleta na njih. Vecina jih ne rabi, da se nekdo povezuje na njih, recimo pogosto je, da nek program poklice v splet domov, da preveri za posodobitve, manj pogosto pa, da se vzdrevalci programa povezujejo v tvoj racunalnik (iz spleta), da preverijo ce ima zadnje posodobitve. Windows firewall te v slednjem primeru opozori s tem oknom, ki si ga prilepil.

Bodi previden pri tem, saj lahko gre tudi za zlonameren program.

Glede zasebnih in javnih omrezij te Windows vprasa, ko se prvic povezes v novo omrezje ali je to domace omrezje ali javno. Ce izberes da je domace, bos lahko v mrezi videl se druge racunalnike in bos z njimi lahko npr. prenasal datoteke, ce pa izberes da je javno, pa so te stvari privzeto onemogocene. Te nastavitve lahko kasneje tudi spreminjas v mreznih nastavitvah.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

mulc007 ::

dev je izjavil:

Glede zasebnih in javnih omrezij te Windows vprasa, ko se prvic povezes v novo omrezje ali je to domace omrezje ali javno. Ce izberes da je domace, bos lahko v mrezi videl se druge racunalnike in bos z njimi lahko npr. prenasal datoteke, ce pa izberes da je javno, pa so te stvari privzeto onemogocene. Te nastavitve lahko kasneje tudi spreminjas v mreznih nastavitvah.

Če prav razumem je domače omrežje vse tisto kar je priključeno od routerja v hiši, javno omrežje pa je tisto kar pride po npr. optičnem kablu ponudnika internetnih storitev.

Meni je windows odprl požarnozidno okno šele med inštalacijo programovja za ploter. Prej tega okna še nikoli nisem videl.
Zakaj me ni vprašalo že ko sem se prvič povezal že z google, youtube ali pa čim podobnim? Verjetno zato ker google ne potrebuje pretoka informacij od mene k njemu.

Povezava računalnika z izdelovalcem programa/ploterja bi jaz rekel da je mišljena zaradi servisiranja naprave. Ker pa je napravi že potekla garancija, je povezava s ponudnikom nesmiselna in bi jaz kar odstranil vse kljukice da ne bi bilo povezave.

>matobeli....Lahko nobene kljukice ne daš če ga imaš direkt na usb vezanega, ali pa daš vse če itak ne nosiš zadeve izven doma.
Zadeva je doma, vendar je računalnik še vedno povezan v splet. Zakaj bi bilo potem vseeno če dam kljukice ali pa jih ne dam? Ali je problem javnega omrežja aktualen samo takrat ko se s prenosnim računalnikom povezuješ na druga omrežja, naprimer v gostilni, muzeju, javnih točkah? To bi potem pomenilo da v primeru če ONEMOGOČIM javno omrežje, se bom v javno omrežje sicer lahko priklopil, ne bo pa se povezal ta program/ploter?
In zakaj bi bilo v primeru če zadeve ne nosim izven doma vseeno če kljukica pri zasebnem omrežju je ali pa je ni?
Še vedno mi nekaj ni jasno glede omrežij, ampak ne vem kaj. Sem pa že bliže cilju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Lonsarg ::

Vsaka povezava do interneta je ločeno omrežje. V primeru WiFi-ja torej vsaka WiFi točka, v primeru stacionarnega računalnika ti bo zaznalo novo omrežje če menjaš ruter ali kake nastavitev.

Po defaultu deluje sharanje diskov in printerjev zgolj na domačem omrežju, vsako novo omrežje/povezava pa je po defaultu public. Ko greš pod omrežja da bi videl skupne diske ti File Explorer to izpiše v opozorilu in imaš možnost klikniti da trenutno omrežje/povezavo spremeniš v domače.

Kar se tiče tega firewall opozorila, VLC nima kaj rabit incoming povezavo, ne glede na to ali si doma ali ne, deny ;) Incoming pvoezavo na VLC bi načeloma rabil, če bi preko VLCja kak stream server postavil in bi hotel da se druge naprave povežejo na tvoj računalnik in stremajo dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dev ::

mulc007 je izjavil:


Če prav razumem je domače omrežje vse tisto kar je priključeno od routerja v hiši, javno omrežje pa je tisto kar pride po npr. optičnem kablu ponudnika internetnih storitev.

Domace omrezje lahko oznacis, ko se doma povezes na router ali pa v sluzbi, ko bos moral deliti datoteke po mrezi s svojimi sodelavci. Javno pa oznacis ko npr. neses prenosnik v knjiznico in se tam povezes na njihovo WiFi omrezje.

mulc007 je izjavil:


Meni je windows odprl požarnozidno okno šele med inštalacijo programovja za ploter. Prej tega okna še nikoli nisem videl.
Zakaj me ni vprašalo že ko sem se prvič povezal že z google, youtube ali pa čim podobnim? Verjetno zato ker google ne potrebuje pretoka informacij od mene k njemu.

Ko si se z brskalnikom povezal na google, se je komunikacijski kanal ustvaril od tebe do googla (in ne obratno).

mulc007 je izjavil:


Povezava računalnika z izdelovalcem programa/ploterja bi jaz rekel da je mišljena zaradi servisiranja naprave. Ker pa je napravi že potekla garancija, je povezava s ponudnikom nesmiselna in bi jaz kar odstranil vse kljukice da ne bi bilo povezave.

Ce program za svoje delovanje ne potrebuje mreze, lahko mirne volje odstranis obe kljukice. To se ne pomeni, da si onemogocil dostop do spleta temu programu, se vedno se lahko on poveze v splet, vendar pa se noben ne bo uspel iz spleta povezati na njega.

mulc007 je izjavil:


Ali je problem javnega omrežja aktualen samo takrat ko se s prenosnim računalnikom povezuješ na druga omrežja, naprimer v gostilni, muzeju, javnih točkah? To bi potem pomenilo da v primeru če ONEMOGOČIM javno omrežje, se bom v javno omrežje sicer lahko priklopil, ne bo pa se povezal ta program/ploter?

Kot omenjeno zgoraj.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Joze_K ::

Ko je zagnan VPN (NordVPN), ne vidim mrežne okolice (NASa)?

Zadnje dva dni me muči, da ko zaženem VPN (ko prenašam kak torrent) ne vidim Serverja (NASa) - ko VPN ugasnem - pa ga normalno vidim.
Pred tem je delovalo!
Hm, seveda NAS rabim prav zato, da gor snemam tisto kar prenašam pod VPNjem - in to ne dela.

enako je za dostop do nastavitev routerja (Ftitz Box) - mora biti VPN ugasnjen da lahko dostopam do njih.

Dostop do ruterja sicer že od začetka ne dela pod VPN, vendar pa je deloval dostop do serverja...

kje nastaviti, da bo vidna notranja mreža, ko laufa VPN..

hvala, J

Romancek1 ::

Pred kratkim se mi je pojavilo, da v Windows 10 raziskovalec noče odpreti določenih datotek. Gre za datoteke s končnico DOCX in XLSX. Teh datotek raziskovalec tudi noče izbrisati oz. pokazati njihovih lastnosti, če na njih kliknem z desnim gumbom miške. Odstranil sem že Office 2010 in ga ponovno namestil, pa nič. Stare priponke DOC in XLS odpira brez problema.
Če kliknem z raziskovalcem na datoteko, mi raziskovalec obvisi. Imam kdo kako idejo?
Še to, če si ustvarim nov račun, mi datoteke odpira brez problema!!!

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Preveri nastavitev Choose a default app for each type of file (Izberite privzete aplikacije po vrsti datoteke). Tam vidiš, kateri program je nastavljen za odpiranje omenjenih tipov datotek.

https://support.microsoft.com/sl-si/hel...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Romancek1 ::

To je OK. Isti program za XLSX kot za XLS - v tem primeru Excel 2010.

Romancek1 ::

Čisto po naklučju sem našel rešitev za odpiranje datotek .xlsx in .docx, da mi ne zruši Raziskovalca in sicer, ko sem se igral z nastavitvami v Raziskovalcu, sem v "pogledu" izključil podokno s podrobnostmi in nenadoma je vse začelo delovati, kot bi moralo!
Zakaj bi predogled okna vplival na zmožnost datoteke, da se naloži in ne zruši raziskovalca datotek, res ne razumem...

recmajkemi ::

Naključen ponovni zagon raziskovalca se mi dogaja že lep čas. Je imel kdo podoben problem in rešil?
Tudi BT zgublja povezavo.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Alexius Heristalski ::

Romancek1 je izjavil:

Čisto po naklučju sem našel rešitev za odpiranje datotek .xlsx in .docx, da mi ne zruši Raziskovalca in sicer, ko sem se igral z nastavitvami v Raziskovalcu, sem v "pogledu" izključil podokno s podrobnostmi in nenadoma je vse začelo delovati, kot bi moralo!
Zakaj bi predogled okna vplival na zmožnost datoteke, da se naloži in ne zruši raziskovalca datotek, res ne razumem...

Lahko na novem računu ponoviš težavo?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Romancek1 ::

Sem ustvaril nov račun in preveril, pa se mi je dogajalo enako. Raziskovalec je obvisel...

b3D_950 ::

recmajkemi je izjavil:

Naključen ponovni zagon raziskovalca se mi dogaja že lep čas. Je imel kdo podoben problem in rešil?
Tudi BT zgublja povezavo.


https://merabheja.com/windows-10-file-e...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Alexius Heristalski ::

Romancek1 je izjavil:

Sem ustvaril nov račun in preveril, pa se mi je dogajalo enako. Raziskovalec je obvisel...

Pri meni ni te težave. Enaka kombinacija W10 in O2010. Vklop ali izklop podokna s podrobnostmi ničesar ne spremeni. Niti podokno za predogled.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

recmajkemi ::

@b3D_950 Hvala za povezavo, apliciral sem prvo metodo, ker sem res imel na 175%. Poročam, čez par dni ali je uspelo odpraviti napako.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

S24B370 ::

Pozdravljeni!
Že par dni mi nekaj ni jasno. Na par let star prenosnik, kateri je bil takrat kupljen brez OSja, na njem pa ves čas "nelegalni" W10 (oz. tista varianta iz predlanskega leta, ko so ti nelegalni W8 key ob nagradnji na W10 zamenjali za nov key, ki je bil sprejet kot legit, čeprav ni bil kupljen), sem zdaj inštaliral legit w10, ki se je kar sam aktiviral brez vnosa keya.
Postopek: Zdaj vse popolnoma formatiram, naredim wipe diska, potegnem z microsoftove strani tisti media creation tool s katerim narediš bootable inštalacijski ključek, na omenjenem prenosniku inštaliram w10 in ob tem na točki, kjer bi moral vnesti key spodaj kliknem "Nimam ključa izdelka" (oz. tako nekako) in vseeno uspešno nadaljujem z namestitvijo. Ko je vse končano, grem v Ta računalnik, desni klik na prazno, Lastnosti in mi napiše "Windows je aktiviran". Če poženem program ProduKey lahko vidim, da je Product ID drugačen kot je bil pred formatiranjem, prav tako je zdaj drug Product Key.

Kako je torej možno, da je windows aktiviran? - Zgolj z inštalacijo sistema (ki sem ga potegnil z microsoftove strani, ne s kakšnega piratebaya), brez vnosa keya ob namestitvi in to na prenosnik, ki je bil kupljen brez sistema. Bo mogoče čez določen čas pokazalo, da ni več aktiviran? Se je tista opisano pridobljena kvazilegalna licenca za W10, ki je bila na prenosniku do sedaj, nekako vezala na točno ta prenosnik? Se da to povezavo licence na točno ta prenosnik pretrgati? Npr. če se želi prenosnik prodati, licenco (pa čeprav ne ravno legit v pravnem smislu) pa obdržati za kakšen drug sistem.

Hvala za pomoč :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: S24B370 ()

Lonsarg ::

W10 upgrade licence so vezane na hardware in se windows avtomatsko aktivira če je na tem hardwerju že kdaj prej bil aktiviran W10. Product Key tle najbrž ne igra ključne vloge, ker pri OEM licencah product key ne obstaja in je to kar vidiš nekaj autogeneriranega.

To ne spremeni destva da si preberi pravila foruma še enkrat da ne boš v kakšne debate zašel, ker to da Microsoft ni preverjal obstoječe licence ob upgrade na W10 pomeni da morebitno legalnost dokazuješ z legalnostjo osnovne inštalacije iz katere je bil upgrade narejen.

XLapse ::

Kot berem bo Windows 10 supported do 2025. Je to že definiran datum al je možnost da bo daljše? Govorim o podpori po temu ko pride naslendji Windows ven. Recimo Windows 7 se konča podpora 2020.

Lonsarg ::

Ne vem kaj ti bereš ampak edine support datume, ki jih je Microsoft objavljal so za točno določene W10 verzije in ne za W10 nasploh. Tukaj imaš vse:
https://support.microsoft.com/en-ca/hel...

Alexius Heristalski ::

S24B370 je izjavil:

Pozdravljeni!
Že par dni mi nekaj ni jasno. Na par let star prenosnik, kateri je bil takrat kupljen brez OSja, na njem pa ves čas "nelegalni" W10 (oz. tista varianta iz predlanskega leta, ko so ti nelegalni W8 key ob nagradnji na W10 zamenjali za nov key, ki je bil sprejet kot legit, čeprav ni bil kupljen), sem zdaj inštaliral legit w10, ki se je kar sam aktiviral brez vnosa keya.
Postopek: Zdaj vse popolnoma formatiram, naredim wipe diska, potegnem z microsoftove strani tisti media creation tool s katerim narediš bootable inštalacijski ključek, na omenjenem prenosniku inštaliram w10 in ob tem na točki, kjer bi moral vnesti key spodaj kliknem "Nimam ključa izdelka" (oz. tako nekako) in vseeno uspešno nadaljujem z namestitvijo. Ko je vse končano, grem v Ta računalnik, desni klik na prazno, Lastnosti in mi napiše "Windows je aktiviran". Če poženem program ProduKey lahko vidim, da je Product ID drugačen kot je bil pred formatiranjem, prav tako je zdaj drug Product Key.

Kako je torej možno, da je windows aktiviran? - Zgolj z inštalacijo sistema (ki sem ga potegnil z microsoftove strani, ne s kakšnega piratebaya), brez vnosa keya ob namestitvi in to na prenosnik, ki je bil kupljen brez sistema. Bo mogoče čez določen čas pokazalo, da ni več aktiviran? Se je tista opisano pridobljena kvazilegalna licenca za W10, ki je bila na prenosniku do sedaj, nekako vezala na točno ta prenosnik? Se da to povezavo licence na točno ta prenosnik pretrgati? Npr. če se želi prenosnik prodati, licenco (pa čeprav ne ravno legit v pravnem smislu) pa obdržati za kakšen drug sistem.

Hvala za pomoč :)

Digitalno licenco iz nadgradnje je možno povezati na Microsoftov račun, morda je potegnilo od tam, razem če računa MS ne uporabljaš.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Ikebana ::

Ima kdo podobno težavo?

Ob odjavi (win + L) se namesto zaklenjenega zaslona z uro najprej pokaže zaslon za vnos PIN-a. Ob dveh (ali več) zaporednih odjavah se drugič odjava izvede normalno (zaslon z uro).

Verzija 1809.

ljubo11 ::

V zadnjem času (po namestitvi zadnje posodobitve 1809) imam v Win 10 Pro v Raziskovalcu pri desnem kliku in izbiri "nova mapa" izredno dolg odziven čas pred vpisom imena nove mape. Zanimivo je, da, če je vklopljen v delo le sistemski disk (256 G SSD), je odzivni čas normalen (tsakojšen). Očitno je težava v ostsalih distkih oziroma podatkih na njih.
Je imel še kdo enake težave in kako jih je odpravil?
Hvala za pomoč oziroma nasvet
Ljubo

ST-777 ::

@ljubo11, v Win 10 Pro po namestitvi zadnje posodobitve 1809 je pri meni v Win Raziskovalcu na HDD odzivni čas normalen pri vpisu imena nove mape, enako tudi na SSD.

Preizkusi kakšen drug Raziskovalec, imam sicer Win Raziskovalec, vendar večinoma uporabljam PowerDesk, je bolj pregleden od Win Raziskovalca in lahko namestim tiste ikone, ki jih rabim.

b3D_950 ::

1. katere ikonce vse vidiš, ko klikneš na desno tipko, možno da bremza eden od instaliranih programov:


bremza tudi, če greš prek tega okna?


Edit, Add, Remove items from New Context Menu:
https://www.thewindowsclub.com/remove-i...

2. poglej v event viewer -> windows logs -> systems če so kakšni klicaji, lahko so napake na disku.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

ljubo11 ::

Hvala.

Sicer uporabljam tudi Multi Commander (občasno, za primerjave vsebine dveh map)in z njim te težave ni.

V Event Viewer-ju pa ima res kopico rdečih klicajev. T*Recimo s takole vsebino (med drugimi):

The application-specific permission settings do not grant Local Launch permission for the COM Server application with CLSID
Windows.SecurityCenter.SecurityAppBroker
and APPID
Unavailable
to the user NT AUTHORITY\SYSTEM SID (S-1-5-18) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.

Kaj naj v primerih teh klicajev naredim, pa seveda ne vem.

Ljubo

ST-777 ::

So za HDD tudi v CrystalDiskInfo kakšna opozorila?

ljubo11 ::

Žal mi CrystalDiskInfo ne da nobenih podatkov - ker ga pač nimam.
Ljubo

ST-777 ::

ljubo11 je izjavil:

Žal mi CrystalDiskInfo ne da nobenih podatkov - ker ga pač nimam.
Ljubo
CrystalDiskInfo je free.
https://crystalmark.info/en/software/cr...

ljubo11 ::

Hvala za link.

Dolpotegnil, zagnal in za vse HD diske pravi, da je stanje dobro. Brez posebnih opozoril.

Ljubo

Lonsarg ::

To tudi meni dela pri New Folder, tak da mora bit nek bug. Dela mi tudi na eni par dni sveži inštalaciji.

b3D_950 ::

To klikneš na New Folder in potem čakaš, da se kreira mapa na disku, ali začne lagat šele, ko izbereš New/Novo (submenu)?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

ljubo11 ::

b3D_950 je izjavil:

To klikneš na New Folder in potem čakaš, da se kreira mapa na disku, ali začne lagat šele, ko izbereš New/Novo (submenu)?

Meni to dela:
1. če imam aktivnih več diskov
in
2. ko želim kreirati novo mapo / folder, ne glede na to, ali gre za subfolder ali za korensko mapo.

Če imam ativen (prižgan) le sistemski disk, te napake (zakasnitve) ni.

Ljubo

Lonsarg ::

Zanimivo, sem zdaj ugotovil da mi to deluje le na C root ter mrežnem disku. Drugje deluje hitro. 1sekundna zmrznitev po kliku na "New".

Edit: Prehitro napisal, se izkaže da je malce random, tudi drugje se pojavi in nato ne več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ljubo11 ::

Lonsarg je izjavil:

Zanimivo, sem zdaj ugotovil da mi to deluje le na C root ter mrežnem disku. Drugje deluje hitro. 1sekundna zmrznitev po kliku na "New".

No, pa bpdi pameten.

Ljubo

b3D_950 ::

Zgleda, da v ozadju vsakič reloada seznam, ko izbereš New.

Sj verjetno govorimo o tem:


?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.
««
112 / 141
»»