» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
32 / 141
»»

cekr ::

Ima kdo tudi probleme z virtualno tipkovnico pri LogInu?
Včasih se pojavi, včasih se sploh ne...
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

branc ::

Zdravo, majstri.
Tablica z Windows 8.1 aktiviranimi. Glede na to, da je na tablici manj kot 5 GB prostora, zna bit to kakšen problem z nadgradnjo na Windows 10?
Obstaja kakršnakoli možnost, da naložim winse na MICROSD (32GB class 10), kako je z aktivacijo te 10-tke?
Gre pa za Atomčka Z3735G, 1 GB ram, 16 GB prostora.

F1, help, pleeease :)

branc ::

p.s.: če bi namestil iz USB (tablica ima USB in ta možnost bi bila....) s pomočjo MS toola, bi bila težava z aktivacijo?

modelno1 ::

Aktivacija ni odvisna od načina namestitve, če najprej narediš nadgradnjo. Z USBja bi moralo iti skoz.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

branc ::

modelno1 je izjavil:

Aktivacija ni odvisna od načina namestitve, če najprej narediš nadgradnjo. Z USBja bi moralo iti skoz.



Torej, na PC dam narediti USB ključek, ki ga prenesem na tablico, zaženem setup in naredim nadgradnjo? Sej zadeve so mi iz tehničnega vidika načeloma jasne,
ampak iz formalnega bolj ne kot ja, in sicer aktivacija, pa to...bo 5 GB dovolj oz. če dam v setupu wipa data mi bo direktno dalo gor 10ko, brez kreiranja Windows.old?

r3Qui3m ::

Moja izkušnja po 10 dneh uporabe windows10. Razočaranje. Dobro da sem ga namestil samo na prenosnik. Naredil clean instal 8.1 in upgrade na 10. (Z Belarc Advisor-jem preskeniral ključe Za IE je ostal stari za win10 in edge je nov) Potem naredil še CleanInstal win 10. Onemogočil vse kar ne rabim in se da onemogočit oziroma zbrisat. Naložil še ESET Smart, LibreOffice,Firefox,VLC,AIMP,WiseCare365. Pri testu edge brskalnika pogešam dodatke, moti me privzeto shranjevanje samo v eno mapo, tudi izgled mi ni všeč. Da se večkrat spomni zadremat vmes nebi govoril. Kar me je pa najbolj zmotilo in zato tudi tale post. Nastavil sem da je kamera izklopljena (nimam naloženega skypa, ne uporabljam FB, ne google chata) in se mi je vmes kamera že sama od sebe vklopila. Hvala ESET-u da si zablokiral povezavo in me opozoril (si že opravičil nakup) Zanima me če ima še kdo podobne izkušnje?
ps.:(Host kamor je šel signal od kamere je microsoftov in je že na black listi)

Lonsarg ::

branc je izjavil:

modelno1 je izjavil:

Aktivacija ni odvisna od načina namestitve, če najprej narediš nadgradnjo. Z USBja bi moralo iti skoz.

Torej, na PC dam narediti USB ključek, ki ga prenesem na tablico, zaženem setup in naredim nadgradnjo? Sej zadeve so mi iz tehničnega vidika načeloma jasne,
ampak iz formalnega bolj ne kot ja, in sicer aktivacija, pa to...bo 5 GB dovolj oz. če dam v setupu wipa data mi bo direktno dalo gor 10ko, brez kreiranja Windows.old?

-Un tool naredi Clean ISO/USB brez kakršnihkoli vpečenih serijskih pa takih for, za uporabo na poljubnem PCju.
-Če daš Wipe Data pri upgradu rabiš samo nekaj minimalno placa za začasne datoteke(nekje 5GB, ne boš vedel brez da probaš, ampak brez skrbi, bo javilo napako preden začne kaj delati)
-windows.old pa SE kreira pri upgradu, tudi v primeru če daš wipe data. Ampak se tudi sam izbriše po nekaj časa, oziroma ga lahko ročno pod clean disk utility,
-razen .old fila ni nobene druge smeti pri wipe data upgradu, tako da je to v bistvu skoraj clean install, edino driverje recimo ti potegne iz starega windows folderja pa mogoče še kakšno malenkost, če hočeš biti ultra prepričan da je res clean pač še enkrat zaženi zadevo, ampak v tem primeru kot rečeno rabiš tipkovnico in miško ker bo treba driverje najbrž ročno inštalirat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

branc ::

Azgard, hvala za info.
malo me bega, glede na to, da ima tablica 16 GB placa....."Hard disk space: 16 GB (32-bit) or 20 GB (64-bit)" - vir: msjeva stran.
Ampak, kokr si reku, itaq bo sys req preveril, če imam zadost prostora. Če ne bo dovolj, bom poskusil na microSD naložit.
Sovražim Windows 8.X. In če ne bom mogu naložit 10tke, bom dal 7-ko gor. Ker ploščice - touch ekranu navkljub - me nervirajo.
Še enkrat hvala, vsekakor bom poročal.

še to.....če imam licenčne 32bitn windows 8.1 na tablici, mi licenca velja tudi za 64-bit? Gre sicer za 64-bit proc....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

Mare2 ::

branc imaš USB hub za nalaganje Win10? Baje rabiš tipkovnico in USB disk.

#
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

branc ::

Mare2 je izjavil:

branc imaš USB hub za nalaganje Win10? Baje rabiš tipkovnico in USB disk.

#

Damn, nism pomislil na to.. bom spraskal nekje, hvala za opozorilo!

Lonsarg ::

branc je izjavil:

Azgard, hvala za info.
malo me bega, glede na to, da ima tablica 16 GB placa....."Hard disk space: 16 GB (32-bit) or 20 GB (64-bit)" - vir: msjeva stran.
Ampak, kokr si reku, itaq bo sys req preveril, če imam zadost prostora. Če ne bo dovolj, bom poskusil na microSD naložit.
Sovražim Windows 8.X. In če ne bom mogu naložit 10tke, bom dal 7-ko gor. Ker ploščice - touch ekranu navkljub - me nervirajo.
Še enkrat hvala, vsekakor bom poročal.

še to.....če imam licenčne 32bitn windows 8.1 na tablici, mi licenca velja tudi za 64-bit? Gre sicer za 64-bit proc....

Velja tudi za 64 bit ja, ampak jaz sem obdržal 32bit na svojem tabletu, prvič ker nisem prepričan, da obstajajo za vse driverji za 64bit(uradno jih ni) ter drugič, ker ima zadeva samo 2GB RAMa in 64bitni sistem pokuri nekaj 100MB dodatno prostora glede na 32bit.

branc ::

No, jaz sem se - 1 GB rama navkljub - odločil za 64-bit (jo ravno dl-jam). Sem skoraj prepričan, da bi morala bolj laufati, kot 8.1 32-bit. No ja, bomo vidl...Če bo preveč, bom pač še 32bit probal...
Gre za tablico Toshiba encore mini wt 7 in 8.1 je res lepo in tekoče laufala gor, sam UI mi pač ne sede.....

Modri dirkač ::

Težko, da bo bolje laufalo na 64bit, prvo kot prvo ni šoferjev za 64bit.
Everybody lies!

Robert ::

Ali je možno narediti varnostno kopijo samih Windows 10 na zunanji medij - USB ključek ali DVD in kako, ko je že naložen na PC.

branc ::

Imam težave z nadgradnjo.....torej, ISO sem dal na ključek, ključek na tablico, ki ima licenčne in aktivirane Windows 8.1, zaženem setup.exe in mi zahteva Product key....brez možnosti 'skip'....


modri dirkač: ma moram poskusit :)

hojnikb ::

A fizični kjučki oz mediji so že na prodaj ?
#brezpodpisa

matejg89 ::

Zdravo,
a ima kdo težave s tipkovnico in touchpadom na laptopu (Asus N551JK) po Win 10 nadgradnji?
Miška mi namreč sploh ne prime, tipkovnica pa mi občasno deluje, občasno ne, večinoma pa z veliko zamudo, pa še takrat mogoče samo nekatere tipke. Težava sigurno ni mehanska, ker drugače touchpad in tipkovnica delujeta normalno, če izbrišem driverja za touchpad in tipkovnico (sta za Win 10), vendar mi v tem primeru ne delujejo smart gestures. Win mi vedno samodejno namesti tudi ELAN driver za touchpad, vendar sem poskusil že vse variante, če bi kaj delovalo, vendar neuspešno.

branc ::

branc je izjavil:

Imam težave z nadgradnjo.....torej, ISO sem dal na ključek, ključek na tablico, ki ima licenčne in aktivirane Windows 8.1, zaženem setup.exe in mi zahteva Product key....brez možnosti 'skip'....


modri dirkač: ma moram poskusit :)




Vzemite zgornje vprašanje kot brezpredmetno....sem 'forcal' dl preko windows update....

BorutK-73 ::

Robert je izjavil:

Ali je možno narediti varnostno kopijo samih Windows 10 na zunanji medij - USB ključek ali DVD in kako, ko je že naložen na PC.

Naredi backup celotne C particije na drugi disk z Todo backup free.
http://www.todo-backup.com/products/hom...

Mare2 ::

Kaj pomeni tole dvoje, ko piše na tej strani, da podpira:
- Support MBR & GPT disk
- WinPE bootable disk
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

modelno1 ::

MBR: Master Boot Record, GPT: GUID Partition Table. Za UEFI boot rabiš GPT formatiran disk. WinPE je LiveCD verzija Windows, ki jo program, ki ga gledaš za backup, uporablja za restore backupov.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

šernk ::

ve kdo kje bi se našlo program: hard disk serial number changer ?

tist, ki dela na win7, na win10 napiše da nima dovoljenja za spremembe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SLO_Robert ::

Zgleda so pri Creativu malo pohitel , ze pise , da bojo driverji Avgusta

Sc0ut ::

Ima kdo težave da kar hitro po zagonu za kake pol minute wse frizne? Miško lahko premikam, ostalo se vse ustavi, za kake pol minute do minuto, potem gre normalno naprej.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Mare2 ::

Sc0ut je izjavil:

Ima kdo težave da kar hitro po zagonu za kake pol minute wse frizne? Miško lahko premikam, ostalo se vse ustavi, za kake pol minute do minuto, potem gre normalno naprej.


Meni lepo zažene, imam pa prenosnik HP Zbook I7 4700 MQ, 8 GB RAM in SSD disk. Kaj imaš pa ti?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatjek ::

A komu pri polnjenju prenosnika kaže še 2 minuti do konca polnjena, čeprav veš da bo trajalo še vsaj 1 uro? MEni se to dogaja na dveh prenosnikih.

Drugače Win10 laufa ko urica, brez težav zaenkrat tako PRO kot enterprise verziji :)

Sc0ut ::

Mare2 je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Ima kdo težave da kar hitro po zagonu za kake pol minute wse frizne? Miško lahko premikam, ostalo se vse ustavi, za kake pol minute do minuto, potem gre normalno naprej.


Meni lepo zažene, imam pa prenosnik HP Zbook I7 4700 MQ, 8 GB RAM in SSD disk. Kaj imaš pa ti?


Saj v winse pride čisto normalno, ko pa začnem v winsih delat najprej zmrzne. Acer v3 371 - 250 ssd, i3, 8 gb ram...
Po tem ne zamzne več. Al neke updejt epreverja al Avira kaj dela,... V win 8.1 ni blo problema, takoj z win 10 je začelo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

vaiosony ::

zdravo! nekaj me samo zanima; zakaj se mi v Bs playerju po določenem času film ustavi iz začne predvajati od začetka ? Na 2eh računalnikih z WIN 10 identičen problem.
Hvala za odgvorore že vnaprej!

MrStein ::

SLO_Robert je izjavil:

Zgleda so pri Creativu malo pohitel , ze pise , da bojo driverji Avgusta

Ni prvič, da kaj obljubijo, potem pa "pozabijo".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

vaiosony - Problematičen je BS, naloži kak drug predvajalnik ali uporabi vgrajenega.
Delo krepa človeka

Buggy ::

Mare2 je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Ima kdo težave da kar hitro po zagonu za kake pol minute wse frizne? Miško lahko premikam, ostalo se vse ustavi, za kake pol minute do minuto, potem gre normalno naprej.


Meni lepo zažene, imam pa prenosnik HP Zbook I7 4700 MQ, 8 GB RAM in SSD disk. Kaj imaš pa ti?


nima veze HW pri tej stvari...nek namescen program ga serje. Poglej kaj se ti pri startupu zaganja in procese selektivno disejblaj, pa bos kmalu videl kdo je krivec. Pred casom je bilo pri meni za tocno tak problem kriv outdate-an TeamViewer.

voofoo ::

Pozdrav, imam problem pri nameščanju windows 10.
kupil sem en ssd disk, za OS in programe, ga namestil vse BP. naredil sem boot SD kartico z w10 in naložil v nov disk. prvič namestitev ni sla čez, je nekje zaštekalo, drugič je šlo ampak ob zagonu napisalo, da je nekje težava, da zbira podatke in potem tam ostalo. Ko sem resetiral comp in izbral ssd disk za boot mi je napisalo insert boot device, kar verjetno pomeni, da se windows ni do konca namestil. Če zaženem računalnik na novo, mi da možnost W7 ali W10, kar se pomoje nebi smelo zgodit...ali pač? glede na to, da se ob resetu boota iz starega diska. Ni mi čisto jasno vse skup, zakaj sploh prepozna W10, če je sistem na drugem disku.
Sem slučajno kaj spregledal?
LP

Malajlo ::

Bootloader je na starem disku. Zaženi z namestitvenim medijem z željeno konfiguracijo diskov in izberi Repair startup.
Lahko pa ročno to narediš z bcdboot ukazom.

Smajo ::

LP, pri win 7 sem lepo imel mape in disk v skupni rabi do katerega sem dostopal s telefonom ali tablico in mediaplayerjem preko wifi, po nadgradnji na win 10, pa povezave niso več vidne oz. se telefon, tablica,.. ne povežeta, napiše mi No Windows share found on network ali pa zahteva upo. ime in geslo? Prej tega nikoli ni bilo treba.

dejkoman ::

A pri nadgradnji na Win 10 certifikat NLB klika ostane v brskalniku ali je potreben izvoz/uvoz certifikata? Tnx!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejkoman ()

MrStein ::

Baje ostane, samo je vseeno to dobra priložnost, da narediš varnostno kopijo (če že nisi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dejkoman ::

Gut, toliko, da vem, hvala!

Mare2 ::

dejkoman je izjavil:

A pri nadgradnji na Win 10 certifikat NLB klika ostane v brskalniku ali je potreben izvoz/uvoz certifikata? Tnx!

Tam klikneš, da naj ohrani vse programe itd.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AnotherMe ::

dejkoman je izjavil:

A pri nadgradnji na Win 10 certifikat NLB klika ostane v brskalniku ali je potreben izvoz/uvoz certifikata? Tnx!

meni je vse ostalo.

branc ::

Da povem:
na atomčku, 1 GB RAMA zadeva laufa zadovoljivo (win 10 32bit). S tem, da je nameščen na microSD Kingston kartici 32 GB class 10.
Hvala, fantje, za pomoč.

Rast ::

Naj še jaz nekaj vprašam, sicer mi desetka dela ko šus in brez problemov, nadgrajena na win 8.1.
Me pa muči nekaj okoli monitorjev. Na 8.1 je prepoznal tri monitorje, enega od prenosnika in dva prikjučena. Brez problema sem razširjal zaslone in manipuliral z njimi.
Na desetki pa imam v napravah vidna oba zunanja zaslona, ko pa hočem razširiti ali deliti namizje mi vedno kaže samo zaslon od notesnika in enega zunajega, drugega zunanjega pa ne. Ali torej lahko v desetki deliš/razširjaš samo dva zaslona za razliko od 8.1 kjer sem to delal s tremi zasloni??

jand ::

meni dela s štirimi (prenosnik + 1x30, 1x27 in 1x23 col)

voofoo ::

ok zdej pa ne vem, al res nimam sreče...očitno ne znam tega zrihtat. V tem popoldnevu sem ene 5x poskusil win10 naložit na ssd in vedno nekje obvisi. potem sem poskusil še z win7 pa tudi ni šlo skoz. iz dvd-ja mi je uspelo naložit win7 ampak mi ni naložilo nobenih gonilnikov, tako da spet nisem mogu nič nardit. ni mi več jasno kaj nej nardim...
 disk

disk


tak je disk managment...kaj delam narobe?
Večkrat sem hdd tudi fizično odklpil, da bi samo na ssd inštaliral

Mare2 ::

Najprej poglej v BIOS. Na SSD naloži vin 7. Desetko nadgradiš.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

voofoo ::

kaj pa morm pogledat v bios-u?

Mare2 ::

voofoo je izjavil:

kaj pa morm pogledat v bios-u?

Če imaš AHCI nastavljeno, pa na HDD ne sme bit sistemskih fajlov. Formatiraj.
Ko instaliraš, nastavi primarni disk...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

voofoo ::

ahci imam nastavljeno, hdd sem fizično izklopil pri instalu. ne vem, mam mogoče pokvarjene winse, ampak se naložijo, resetira, potem pa samo blue screen.

edino to, ko piše na c: boot, page, chrash dump...na g pa ne? je s tem še kaj? ne znam nastavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: voofoo ()

Mare2 ::

A to si kupil SSD in prvič inštaliraš?

Ne vem kako instalacijo imaš. Imaš original? Če ne, itak lahko DL kako drugo verzijo. Malo bolj natančno opiši, vse. Od začetka. Tudi SSD disk formatiraj, na novo naloži win 7. Če ne gre, formatiraj z Acronis Disk Manager.

Ramčki so OK? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Buggy ::

Meni na upgrade w8.1 to w10 dejansko delajo igre dosti boljse...nadgradil sem simulacijsko masino za racing. Vse kar je bilo potrebno je bila namestiev novih W10 driverjev za Fanatec volan, verifiakacija casha na Steamu za par spiliv, obvezeno se classic shell in stvar laufa...pred tem sem tistih 10 privacy on/off switchev popedenal in zaenkrat dela vse top (paranoja me ne preganja)...se Kodi, ki je na tej masine dela kul...edino nek HAX sem moral ufurat, ker ce sem dal pavzo ma Aion MQ5 in mi je kurlo 100% grafe...vse porihtan zdej...nisem IApple debil, ki joka da mu nic ne dela :D eDavke komot furam z IE11, ki je vkljucen v W10, v FF mi tudi vse lepo dela...cel cert store je prepoznan. Edge! kaj je ze to..aja ta beta testing browser :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

ziga1990 ::

spet je novi update za windowse
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
««
32 / 141
»»