» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
21 / 141
»»

broken/link ::

@tomzzi: custom, izklopiš vse

tomzzi ::

Torej je pametno izklopit vse. Se mi je zdelo. Saj zakaj pa bi pošiljal svoje podatke... Hvala.

Edit:

če želim clean install moram prvo update naredit/aktivirat in šele potem dati reset/repair in zbrisati vse podatke? Aktivacija pa ostane? Kje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzzi ()

mat3 ::

Meni se zadeva ustavi že na začetku. Install preko USB-ja poženem in ko pride na začetku do izbire diskov, mi izpiše da za napravo ni primernih gonilnikov. Če kliknem na prebrskaj so vidni vsi diski v sistemu ?! Tudi če poskušam namestiti gonilnik za kontroler preko USB-ja Install ne zazna diska za namestitev ? Imel še kdo podobno težavo ob čisti namestitvi ?

Edit: Ta problem je samo s slovensko varianto, Torej Windows 10 x64 Pro Slovenian ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

Ganon ::

tomzzi je izjavil:

Torej je pametno izklopit vse. Se mi je zdelo. Saj zakaj pa bi pošiljal svoje podatke... Hvala.

Edit:

če želim clean install moram prvo update naredit/aktivirat in šele potem dati reset/repair in zbrisati vse podatke? Aktivacija pa ostane? Kje?


1. Nadgradiš na Windows 10
2. Avtomatsko se aktivira
3. Ko je aktiviran, dobiš ISO tukaj: http://www.microsoft.com/en-us/software...
4. Formatiraš in namestiš Windows 10, aktivacija bo spet avtomatska (ne vpišeš serijske)

detroit ::

ok eno vprašanje...mal smešno ampak...kje dobiš license key? Moj windows 8.1 je iz Msdnaa ... im stupeed.
Skero

chucki ::

konspirator je izjavil:

Custom, izklopiš ms "telemetrijo".


Se da to naknadno narediti, ker jaz sem izbral express... ?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Ganon ::

detroit je izjavil:

ok eno vprašanje...mal smešno ampak...kje dobiš license key? Moj windows 8.1 je iz Msdnaa ... im stupeed.


http://www.nirsoft.net/utils/product_cd...

butec ::

Hočem narediti svežo namestitev win 10 in noče sprejeti ključa licenčnega pred nameščenega win 7

"My Windows 7 product key won’t verify. What’s the problem?
The most common issue is the use of a product key for a product not currently supported by the site such as an Upgrade key, an MSDN key, product keys for pre-installed media or an Enterprise edition key. For access to MSDN products or Enterprise edition visit the MSDN Portal or the Volume Licensing Service Center. Upgrades and pre-installed media are not currently supported by the tools on the site.
If you believe you have a valid product key and are still receiving an error, please contact Support."

če prav razumem za win kateri so pred nameščeni (na PC je nalepka proizvajalca in ne microsofta) ni posodobitve na win 10?

sem prenesel win 10 iz https://www.microsoft.com/en-us/softwar...
namestil na virtual in moj ključ ne deluje ?

chucki ::

Ne rabiš vpisati ključa... Pomembno je, da si jih aktiviral, ko si nadgradil iz win 7 na 10
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

noraguta ::

butec je izjavil:

Hočem narediti svežo namestitev win 10 in noče sprejeti ključa licenčnega pred nameščenega win 7

"My Windows 7 product key won’t verify. What’s the problem?
The most common issue is the use of a product key for a product not currently supported by the site such as an Upgrade key, an MSDN key, product keys for pre-installed media or an Enterprise edition key. For access to MSDN products or Enterprise edition visit the MSDN Portal or the Volume Licensing Service Center. Upgrades and pre-installed media are not currently supported by the tools on the site.
If you believe you have a valid product key and are still receiving an error, please contact Support."

če prav razumem za win kateri so pred nameščeni (na PC je nalepka proizvajalca in ne microsofta) ni posodobitve na win 10?

sem prenesel win 10 iz https://www.microsoft.com/en-us/softwar...
namestil na virtual in moj ključ ne deluje ?

men je HP oem win 7 pro licenco čist lepo zagrablo prek toola. pol pa izbereš kak instal, al clean al obdržiš user filetne, a obdržiš vse.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

butec ::

nočem nadgraditi
opravit hočem svežo namestitev ...

chucki ::

Najprej je potrebno nadgraditi in potem novo instalacijo ;)
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

noraguta ::

Ja najprej nadgradiš, da se aktivira potem pa clean install.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

XsenO ::

hmm ima še kdo težavo z intelhd driverjem, da se ne inštalira in nonstop povzoroča BSOD- (igdkmd64.sys) Žal na intelovi strani ni nove različice in tista preko win update ne gre nikakor gor oziroma povzroči BSOD
1 + 1 = 1

noraguta ::

Začuda pa sedaj na tisti mašini zaenkrat dela sleep, ko ni nikoli. Bravo ms pet let ste nucal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

D3m ::

Ganon je izjavil:

Zakaj bi čakal, če lahko sam nadgradiš?


How?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Lonsarg ::

Na uradni strani od Microsofta je Tool z katerim lahko bodisi direkt upgradaš bodisi zlovdaš/narediš ISO/USB.

Samo "Download Windows 10" napišeš v googla;)

harmony ::

Naredil upgrade danes na nacin, da nisem obdrzal nobenih nastavitev...dejansko skoraj clean install. Vse lepo in prav pridem v windowse kliknem na bilo kaj od programov prav this app can´t start...bla fakin bla...your trial period has expired bla fakin bla...pogledam ce je aktiviran, pise da je...vsen nisem mogu nc delat.

Potem sem imel dost tega jajcanja in sem naredil clean install. Zanimivo, da je setup GUI pri upgrade drugacen od clean install. lol

telen ::

Super. Poženem MediaCreationTool na angleških Windows 8.1 Pro. Vse lepo in prov. Izberem Upgrade now in začne prenašat. Ko prenese vse se pa vmesnik spremeni v slovenščino. In ker je kar na enkrat postal jezik slovenski mi ne dovoli nadgradit z možnostjo da obstanejo vsi programi in dokumenti. Nimam pojma od kje MediaCreationTool kar na enkrat postane iz angleška jezika slovenski. :/

particle ::

telen je izjavil:

Super. Poženem MediaCreationTool na angleških Windows 8.1 Pro. Vse lepo in prov. Izberem Upgrade now in začne prenašat. Ko prenese vse se pa vmesnik spremeni v slovenščino. In ker je kar na enkrat postal jezik slovenski mi ne dovoli nadgradit z možnostjo da obstanejo vsi programi in dokumenti. Nimam pojma od kje MediaCreationTool kar na enkrat postane iz angleška jezika slovenski. :/


Sem imel enak problem. Rešil sem pa tako, da sem z media creation toolom naredil USB flash disk, kjer ti tudi ponudi opcijo za izbiro jezika. Nato pač setup iz USBja poženeš v windowsih, in ne boot from USB.

detroit ::

Ganon je izjavil:

detroit je izjavil:

ok eno vprašanje...mal smešno ampak...kje dobiš license key? Moj windows 8.1 je iz Msdnaa ... im stupeed.


http://www.nirsoft.net/utils/product_cd...


Saj kodo imam še na jpgju :D a isto uporabim? Hvala
Skero

Thuban ::

namestil, ocena 10.

- Start meni je končno dober, uporaben in kljub temu "znan".
- Deluje zanesljivo, hitro, z gonilniki nisem imel povsem nobenih težav.
- Flat videz vsega (vmesnika in ikon) se mi zelo dopade iz enostavnega razloga.... v času, ko so se trudili na flat zaslonih narediti 3d ikone in 3d gumbe je bilo vse nagravžno.
- Mail, koledar, ljudje appi so super. Končno je stvar lepo integrirana v OS.
- nov app za slike je vredu, opcije hitrih popravkov slik so odlične. Potrebe po kakšni Picasi ali biločem podobnem ni več.
- novi aplikaciji za filme in glasbo delujeta vredu, bo pa treba še malo potestirat da bom lahko podal kakšno konkretnejšo oceno.

- overall sinhronizacija (onedrive, onenote, office, brskalnik, ostalo) deluje odlično.

- brskalnik Edge je dejansko vredu. Malo me moti nekaj stvari, na katere se bom verjetno navadil. Recimo nevem še kako varno shranjuje gesla, kako se gesla sinhronizirajo, če sploh se (nisem utegnil stestirati).
Drugače pa ni dejansko nobene potrebe po uporabi alternativnega brskalnika za average userja, saj Edge dela dobro in hitro. Moti me recimo, da se ne da pinat zavihkov..sem se v ff in chromu zelo navadil na to.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

greatdrakon ::

a je mogoče tole zadevo namestiti na(oz. mobilno verzijo ko pride ven) npr. na starejše tablice z atom procesorjem. doma mi leži npr. Asus Fonepad, na kterem laufa intel Intel Atom Z2420 ali Intel Atom Z2460??

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

hmm ima še kdo težave z multi GPU supportom?
Imam radeona 7800 in intelHD4000 (pač rabim zaradi več ekranov)
V 7 mi ni delalo težav na 10 pa nikakor se noče inštalirati driver in vsakič po poskusim sam mi gre v bsod z napako:

system thread exception not handled (igdkmd64.sys)

Moj googlefu mi ni še našel pametne rešitve.
1 + 1 = 1

Thuban ::

na enem od računalnikov imam intel hd 4400 in radeon 8870m, dela brez težav, gonilniki so se namestili sami.

Sem pa naknadno vseeno namestil uradne radeon gonilnike iz uradne strani RADEONA (in ne proizvajalca prenosnika).
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

SLO_Robert ::

Kva , a driverji za X-Fi Titanium HD bojo sele oktobra , pizda so pacasni Creativci :))

Thuban ::

driverji za win 8.1 ne delajo?

sicer pa se mi zdi tak odnos proizvajalcev strojne opreme sramoten do konca. Tehnični preview je na voljo izjemno dolgo, vse gonilnike bi že zdavnaj lahko spacali skupaj.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

chucki ::

SLO_Robert je izjavil:

Kva , a driverji za X-Fi Titanium HD bojo sele oktobra , pizda so pacasni Creativci :))


Tukaj imaš link za trenutno edine delujoče ;)

https://drive.google.com/file/d/0B4veZn...

Download:

Filename: XFI_SupportPack_3_4.exe
File size: 118 MB
CRC32 hash: 7FE8E485
SHA- hash: 4D47977F3C086A2E8F5A1A464801A19F85F83C28


http://forums.creative.com/showthread.p...

Za win 8.1 ne delujejo.... probano...
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

XsenO ::

Thuban je izjavil:

driverji za win 8.1 ne delajo?

sicer pa se mi zdi tak odnos proizvajalcev strojne opreme sramoten do konca. Tehnični preview je na voljo izjemno dolgo, vse gonilnike bi že zdavnaj lahko spacali skupaj.



Sem poskusil sam ali se ne inštalirajo pravilno ali je kaj drugega corrupano, toda sfc /scannow mi ni nič našel
1 + 1 = 1

anzezala ::

Živjo na kratko bom probal razložit problem s windows 10. Danes sem nadgradil windows 7 s windows 10. Imel sem piratsko verzijo windows 7 zato verjetno prišlo do problema nisem pa prepričan. Uglavnem vse super nadgradim, potem pa ko ga hočem začeti uporabljati zamrzne in resetiram na kar se mi pojavi sporočilo da mi mankajo datoteke za boot in da naj uporabim recovery sistem. To sistema ne morem dostopat. Probal sem bootat na novo winonows 10 iz usb ključa, kot tudi nazaj windows 7 pravtako tudi iz usb kluča in še iz cdja ampak brez uspeha. Namesto,da bi mi odprlo program za nalaganje windowsov mi vedno odpre sporočilo da mi mankajo datoteke za boot. javi pa tole napako: File:/Boot/BCD Error code: 0xc000014c. Pa naj povem da ni prvič da bi moral nalagati windowse iz usbja ali kaj podobnega tako da vem kaj delam ampak preprosto nemorem obiti te zadeve. Poskusil sem tudi da sem naredil edini bootable device usb ključ v biosih pa vedno brez uspeha. Če ma kdo nasvet idejo kako mimo tega drugače bom pač formatiral celoten disk.

Mare2 ::

HP je že izdal driverje za win 10
http://h20565.www2.hp.com/hpsc/swd/publ...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AapocalypseE ::

chucki ::

Pravilno. Tak se bo lažje sledilo pedofilom ter teroristom aka ISIS
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

abyssus ::

Jaz sem dobil že prvi BSOD: Driver Power State Failure

gddr85 ::

a se da kje povečat pined desktop app ikone?

s1m0n ::

abyssus je izjavil:

Jaz sem dobil že prvi BSOD: Driver Power State Failure

Če ne poznamo HWja bo težka. Drugače pa kak neustrezen gonilnik ali nekompatibilen z W10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

abyssus ::

s1m0n je izjavil:

abyssus je izjavil:

Jaz sem dobil že prvi BSOD: Driver Power State Failure

Če ne poznamo HWja bo težka. Drugače pa kak neustrezen gonilnik ali nekompatibilen z W10


Nastavil sem si sleep mode in po tem, ko se je vrnil iz sleep, se je to zgodilo - hitro googlanje pravi, da je to očitno pogosta težava.

krneki0001 ::

anzezala je izjavil:

Živjo na kratko bom probal razložit problem s windows 10. Danes sem nadgradil windows 7 s windows 10. Imel sem piratsko verzijo windows 7 zato verjetno prišlo do problema nisem pa prepričan. Uglavnem vse super nadgradim, potem pa ko ga hočem začeti uporabljati zamrzne in resetiram na kar se mi pojavi sporočilo da mi mankajo datoteke za boot in da naj uporabim recovery sistem. To sistema ne morem dostopat. Probal sem bootat na novo winonows 10 iz usb ključa, kot tudi nazaj windows 7 pravtako tudi iz usb kluča in še iz cdja ampak brez uspeha. Namesto,da bi mi odprlo program za nalaganje windowsov mi vedno odpre sporočilo da mi mankajo datoteke za boot. javi pa tole napako: File:/Boot/BCD Error code: 0xc000014c. Pa naj povem da ni prvič da bi moral nalagati windowse iz usbja ali kaj podobnega tako da vem kaj delam ampak preprosto nemorem obiti te zadeve. Poskusil sem tudi da sem naredil edini bootable device usb ključ v biosih pa vedno brez uspeha. Če ma kdo nasvet idejo kako mimo tega drugače bom pač formatiral celoten disk.


bcdboot ukaz
primer bcdboot c:\windows /s c: /f ALL
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Sc0ut ::

Sem že zajebal na enem laptopu. Nisem najprej nadgradil na win 10 in sem takoj dal clean install... Pa kaj misli ta microsoft da imam ves dan časa da najprej prvič inštaliram, potem pa še 2....
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

XsenO ::

Fuck it sem že vsaj enih 6 različnih diverjev od intela probal pa še vedno mi igdkmd64.sys BSODa sistem zdej po novem z errojem system_service_exception. Jutri bom s clonzilo naredil klon in probal clean install. Kaj za mediji naredit se uporabi tisti MSjev downloader?
1 + 1 = 1

Egidij88 ::

Še kdo ni dobil updejta?

ziga1990 ::

jaz ga še tudi nimam
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

njyngs ::

Na laptopu da, na main mašini mi pa še včeraj vedno ni ponudilo. Sem ga pa pač prisilil v update. Izbral sem clean, da se izognem morebitrim problemom kot vi soforumaši. Če si vzameš eno uro in na novo namestiš driverje in programe bo zadeva bolj clean in veliko večji % verjetnosti, da bo vse delalo in ne bo problemov zaradi starih driverjev.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

solatko ::

Ko nadgrajuješ 7-ico ti tako ali tako naredi nov instal, pri osmici pa dobiš čist sistem s svojim preizkušenim programjem. Za čisti instal si naredite USB orodje, v primeru, da vam crkne disk.

Dejte že prit iz časov XP, ko je bil frish install edina možna rešitev, ko je šlo kaj narobe. Od Viste naprej, se OS instalira enkrat in nato pozabi na instalacijo, saj se da v hitrem času, tudi morebitno nakopičeno svinjarijo, lepo očistit, tako, da sistem deluje normalno.
Delo krepa človeka

billy ::

Meni je win7 upgrejdalo in obdržalo vse programe, namizje, dokumente...vse je bilo videt identično kot v win7.

harmony ::

solatko je izjavil:

Ko nadgrajuješ 7-ico ti tako ali tako naredi nov instal, pri osmici pa dobiš čist sistem s svojim preizkušenim programjem. Za čisti instal si naredite USB orodje, v primeru, da vam crkne disk.

Dejte že prit iz časov XP, ko je bil frish install edina možna rešitev, ko je šlo kaj narobe. Od Viste naprej, se OS instalira enkrat in nato pozabi na instalacijo, saj se da v hitrem času, tudi morebitno nakopičeno svinjarijo, lepo očistit, tako, da sistem deluje normalno.


Ma to sploh ni res. Se zmeraj je clean install najboljsa varianta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

NLight ::

Tisti ki niste dobili še update - navodila kako sprožiti nadgradnjo

1. Nastavite posodobitve na Automatic updates
2. V cmd vpišite wuauclt.exe/updatenow

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Tr0n ::

Oziroma preko Media Creation Toola se da tudi poinstalirat.

Dober dan ::

Jaz sem to vse zrihtal, pa mi noče inštalirat update. Vedno mi napiše neuspešno. Vsakič mi potem znova downloada posodobitev. Tole je malo tečno. Zjutraj se je začel posodabljati, po ponovnem zagonu pa črn zaslon. Po določenem času sem resetal in spet ni nič. Sedaj pa spet downloada tistih 5GB. Kaj delam narobe? Os je nastavljen na SLO.

Dober dan ::

Tr0n je izjavil:

Oziroma preko Media Creation Toola se da tudi poinstalirat.


Preko tega sem si jaz Iso datoteko dol potegnil. Gre se mi, da obdržim original ključ.
««
21 / 141
»»