» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
20 / 141
»»

chucki ::

Kako veš, da so aktivirani? V nadzorni plošči, pod sistemom mi piše Windows je aktiviran. Je to sigurno? :D Lahko zdaj namestim clean? Drugače sem pa ugotovil, da ni gonilnikov za zvok, Xfi xtreme music, in naj bi prišli oktobra ;((
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

luxxx7 ::

ncop1 je izjavil:

Evo jaz sem naložil preko dreamsparka, clean instal. zadeva resnično leti, z driverji zaenkrat nimam problemov, (za wireles sem moral sam naložit, ostalo je poiskal na spletu)


Zanima me, če si naložil Windows 10 Education ali kakšne druge iz dreamsparka? Kakšna je razlika med različicami edu,home,pro?

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Jerry000 ::

jest10 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Maš miljone?

Mogoče. Vsekakor pa to ni tvoja stvar in ne stvar MS, Googla, FB,...

Jerry000 je izjavil:


Si pomemben v državi?

Vsak je pomemben

Jerry000 je izjavil:


Imaš skrivnosti?

Ti jih nimaš?

Jerry000 je izjavil:


Jaz na net dam toliko kolikor vem da lahko

Tukaj bodo drugi odločali o tem, kaj bo šlo na net>:D

Jerry000 je izjavil:


In še vprašanje, uporabljaš Fabecook, Win10?

Ne. In za W10 je dosti možnosti, da jih ne bom


No potem je tko use ok če ne uporabljaš :), to sem mislil. Drugi pa ne morejo odločat kaj bo šlo na net in kaj ne. Slike iz dopusta ne morejo dobit če jih ne dam na net. Podatki pa odvisno kje se prijavljaš in kaj dovoljuješ :)

OttoParts je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Tle mutite ko vam MS posega v privatnost a se ne zavedate da google to počne že X let...

Če me tepe en, naj me pa še tadrug? Bravo.
btw, tudi na googlu imam koliko je le mogoče minimizirano sledenje in zbiranje podatkov.

Maš miljone? Si pomemben v državi? Imaš skrivnosti? Si politik? Za navadne smrtnike je čist vseen, če pa ti deliš tvoje razne zaupne podatke in slike je pa to tvoja reč. Jaz na net dam toliko kolikor vem da lahko. Sm navaden državljan in nisem ne kriminalec ne politik in ne pomembna oseba...res da ni prav da posegajo toliko v zasebnost ampak smo tudi mi krivi ker vseeno uporabljamo to in delimo. Jaz se ne bojim ker vem da FBI in CIA nima kaj z mano, nisem nič naredil. Google uporabljam leta kot tudi android...kakšne moje podatke že imajo, ampak živim pa še vedno isto kot pred leti, mi ni še noben FBI težil ali policija ali google. In še vprašanje, uporabljaš Android, Google, Fabecook, Win10? Če uporabljaš potem sklepam da se zaveš zasebnosti ampak zgleda da vseeno uporabljaš.


Nimam milijonov, nimam pa tudi nobene želje, da bom tarča ciljanjih oglasov glede na moje stanje na TRR (in prirejenih cen oz. onemogočanja nakupov, ker so prilivi na moj trr prenizki za "ciljno skupino kupcev", čeprav imam denar za nakup...); tudi možni minusi na računu, ki bi nastali kot posledica tega, da bi "grdi hekerji" dobili moje podatke me ne veseli niti najmanj.
Vsi ljudje imamo skrivnosti in prav je tako. Glede na to, da sem popolnoma nepomemben in nisem politik - zakaj mi torej vsi hočejo krast moje podatke?
Če nisi kriminalec potem tudi nihče nima pravice, da se do tebe obnaša kot do kriminalca, še posebej ne PRIVATNE organizacije...
Ravno v deljenju podatkov na netu je zanka - do sedaj si moral sam, aktivno delit, objavljat podatke na netu- sedaj bojo tvoje podatke kar direktno iz računalnika, brez objave na netu, vlekli Win10.

Kako se torej odstopi od tega upgrada? Raje počakam še to 1 leto, da vidim, kako se to razvije?


Za plačevanje zato uporabljam Visa electron, za osebni račun imam pa Maestro. More secure, ko kaj kupim na netu dam na Viso in to je to, pa še preko paypal. Glede pravic ti dam čisto prav kot ostalim. Ne smejo posegati toliko. Ampak kot sem rekel...nam je znano kaj delajo z zasebnostjo, se zavedamo (nekateri) a hkrati vseeno uporabljamo (nekateri)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

branc ::

krneki0001 je izjavil:

veqlargh je izjavil:

branc: kako si namestil desetico? Si preko Windows Update mehanizma? Če si kakorkoil drugače ne boš aktiviral nikakor. Jaz sem se zajebal včeraj pa sem namestil desetico s pomočjo M$ toola. Ampak tist ni ok, mi je potem support povedal. Treba NUJNO nadgradit preko Windows Update mehanizma. Ko maš pa enkrat tako nameščene in (avtomatsko) aktivirane pa menda lahko formatiraš na isti strojni opremi kolikor pač želiš. Bi morali biti še vedno aktivirani.



Naredil iso, naredil update iz tega isota in ne preko windows update, pa so windowsi aktivirani.



Da, ampak pod serijsko številko kaže kr-eno-kodo, ne tisto, ki jo imam dejansko.....ko sem hotel spremenit key, mi je javilo, da ni prava....

musicfreak ::

Kako je z zasebnostnjo? Ali ti res lahko preverijo če imaš kako nelegalno glasbo, filme, igre na disku in potem to predajo policiji oz. imajo dostop do tvojih privatnih slik, txt filov?

blackpirat ::

Pozdrav.

Imam eno vprašanje, morda bo izpadlo butasto, pa vendar. :)

Imam prenosnik Lenovo, kjer mam odklenjen BIOS in nameščeno piratsko verzijo Win 8.1. Ponujena je nadgradja na Win 10. V kolikor zadevo posodobim, močno dvomim, da bom imel aktiviran Win 10, mar ne? Kako pa je z gonilniki na prenosnikih, delujejo na Win 10 enaki gonilniki kot za Win 8.1?

Zahvaljujem se za feedback!
"I do not argue with people, I correct them"

opeter ::

Windows 10 imajo podobne gonilnike kot Win 8.1. Je pa tako, da po prvi namestit Windows 10 samodejno poišče prave gonilnike in to celo od samih podjetij (recimo Intelova HD grafična ipd.).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

harvey ::

Gonilniki v glavnem niso problem, se posodobijo. Najverjetneje ne boš imel aktivirano, postopati boš moral tako kot si pri namestitvi Windows 8.1. :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

blackpirat ::

Ok, sem pa zasledil, da imajo ljudje probleme z gonilniki, ERGO ne delujejo jim najboljše oz. določenih gonilnikov Win 10 ne namesti.

Priporočate nadgradnjo preko "posodobitve" ali clean install iso datoteke?

Nisem imel ravno dosti časa zadnji mesec, pa me zanima ali je kdo zasledil na spletu kakšen aktivator, ki uspešno aktivira Win 10?

Hvala!
"I do not argue with people, I correct them"

lopov ::

blackpirat je izjavil:

Pozdrav.

Imam eno vprašanje, morda bo izpadlo butasto, pa vendar. :)

Imam prenosnik Lenovo, kjer mam odklenjen BIOS in nameščeno piratsko verzijo Win 8.1. Ponujena je nadgradja na Win 10. V kolikor zadevo posodobim, močno dvomim, da bom imel aktiviran Win 10, mar ne? Kako pa je z gonilniki na prenosnikih, delujejo na Win 10 enaki gonilniki kot za Win 8.1?

Zahvaljujem se za feedback!

Odvisno od modela laptopa, starejši brez UEFI biosa bodo nadgradnjo zagotovo preživeli brez problema. Vprašaj tam, kjer si dobil bios :)

blackpirat ::

Laptop je nov (Lenovo IdeaPad G70-70 i7). :)
"I do not argue with people, I correct them"

seba-beba ::

Nummy je izjavil:

seba-beba je izjavil:

Zdravo!

Včeraj sem poročal o počasni namestitvi W10. No sedaj lahko povem, da se je W10 namestil, vendar imam pa kar veliko težav.
1. Računalnik je zelo počasen
2. Slika ni vidna čez celotni ekran, vendar je okoli nje rob cca 3 cm.
3. W10 ni aktiviran. Če ga skušam aktivirati z gumbom "aktiviraj", je neuspešno.

Moje specifikacije:
Intel Core i5 3550 S-1155 (3,3 GHz)
8 GB DDR3
2000 GB HDD
GeForce GT640 2 GB DDR3
Microsoft Windows 8.1 (že nameščen v računalniku)

Kaj storiti?
Klicati na Windows SLO?
Namestiti nazaj W8.1?
Ponastaviti računalnik?
...?

Hvala

Tudi jaz sem pred tem, da bom ravnokar služben prenosnik vrgel skozi okno...
5+ ur inštalacija trajala, danes zjutraj prižgem, pa mi wsappx, system in service host local system drkajo po disku, da je non-stop na 99%. Res fajn sistem...


Update:
Sedaj je računalnik sam od sebe namestil ustrezne driverje za grafično in aktiviral W10. Še vedno pa imam občutek, da računalnik deluje počasneje! Je možno na tej stvari kaj narediti? Naj povem, da sem včeraj namestil W10 na 7 let star prenosnik, kjer je namestitev potekala zelo hitro in brezhibno. Tudi nad hitrostjo prenosnika sem bil presenečen, zato sem se odločil namestiti W10 še na namizni računalnik. V obeh primerih so Windowsi originalni.
Zanima me pa še nekaj, zakaj na namiznem računalniku ne deluje Windows Defender? Pri W8.1 mi je deloval brezhibno, sedaj pa se izpiše: "Program je izklopljen in ne nadzoruje računalnika". Ne uspem ga zagnati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba-beba ()

Lena-rtSlo ::

Bi mi lahko pomagal pri moji težavi z updajtom na windows 10

Ko hočem narediti update iz 8.1 na win 10, mi windows update vrže vn error 80070057

Kaj naj naredim? Hvala za hiter odgovor

Zgodovina sprememb…

Clubraider ::

Kje točno vidim, da je moj WIN10 aktiviran in da je ključ sprejet?

Hvala
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

harvey ::

Clubraider je izjavil:

Kje točno vidim, da je moj WIN10 aktiviran in da je ključ sprejet?

Hvala


1. win+I > Update&Security > Activation
2. win+pause/break > rubrika Windows Activation
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Clubraider ::

To je tisto ko piše KLJUČ IZDELKA: Ključ trenutnega izdelka:*****-3V66T?? Hvala.

Aja, drugače, pa nekaj piše, da moram biti povezan z internetom, če želim aktivirati.
Pa tam kliknem aktiviraj, pa se ne zgodi nič.

Mi lahko kdo na sliki pokaže, kje moram preveriti, da je zadeva aktivirana.
Gre se zato, ker mi je to službeni računalnik in nebi rad, da inšpektor ravno zdaj pride kaj preverjat.
Hvala.

OK. Zdaj pa je delovalo in je windows aktiviran!!
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Če dobite to oz. podobno napako:


Poskusite tole:
http://www.wired.co.uk/news/archive/201...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

lopov ::

WiFi Sense -- https://krebsonsecurity.com/2015/07/win...

My suggestions:

1) Prior to upgrade to Windows 10, change your Wi-Fi network name/SSID to something that includes the terms "_nomap_optout".
2) After the upgrade is complete, change the privacy settings in Windows to disable Wi-Fi Sense sharing.
3) If you haven't already done so, consider additional steps to harden the security of your Wi-Fi network.


Oziroma vse skupaj izključiti: http://www.readability.com/m?url=http:/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Ganon ::

Se javljam po včerajšnjem razočaranju, ker mi ga ni hotelo aktivirati. Ravnokar sem prišel iz službe, zaženem računalnik, preverim stanje in ... aktivirano! Nadgradil sem ga s pomočjo tistega orodja iz Microsoftove strani in ne preko Windows Update. :D

Tr0n ::

Jp, vceraj so bili license serverji preobremenjeni.

Ganon ::

Kaj je naslednji korak, če želim svežo namestitev? Spet uporabim tisto orodje in ustvarim ISO ali se da ISO dobiti kje v Windows 10?

Tr0n ::

https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

Naredis ISO ali USB, naredis clean install (zatem ko si naredil upgrade in aktiviral seveda).

Netrunner ::

Kaj ona Cortana ne deluje če nimaš vse nastavljeno na AND ?? .. eh pa kdo jo rabi :)

Kaj mogoče kdo ve, če se da nastaviti custom shortcut za zamenjavo namizja?

hojnikb ::

#brezpodpisa

Qushaak ::

Zakaj mi še vedno javlja napako 0x803F8001, če hočem dol snet recimo Phone Companion-a. To naj bi bila neka težava z licenco? Sem mislu, da je vzrok, da bodo trgovino uradno "odprli" šele z izidom Windows 10. Ta program bi res rad vsaj probal.
Isto težavo imam s Skype-om.
Hvala za nasvete.

Kaj ::

Tr0n je izjavil:

https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

Naredis ISO ali USB, naredis clean install (zatem ko si naredil upgrade in aktiviral seveda).



Ko imaš enkrat narejen update na Winsows 10 in se uspešno aktivira, je sploh še potreben CLEAN INSTAL?
Tudi sam sem včeraj to želel narediti, a se šele potem spomnil na opcijo RESET WINDOWS. (Nastavitve/Posodobitev in varnost/Obnovitev/Ponastavite ta računalnik)
Ta zadeva naredi enak efekt kot popoln format diska in nova inštalacija? Meni izgleda tako. Na disku pusti le čiste Windows.
Predvidevam da od sedaj ponovna inštalacija na vsake toliko ne bo več potrebna...

BorutK-73 ::

Microsoftova izjava o zasebnosti:
http://www.microsoft.com/sl-si/privacys...

Ganon ::

Kaj je izjavil:

Tr0n je izjavil:

https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

Naredis ISO ali USB, naredis clean install (zatem ko si naredil upgrade in aktiviral seveda).



Ko imaš enkrat narejen update na Winsows 10 in se uspešno aktivira, je sploh še potreben CLEAN INSTAL?
Tudi sam sem včeraj to želel narediti, a se šele potem spomnil na opcijo RESET WINDOWS. (Nastavitve/Posodobitev in varnost/Obnovitev/Ponastavite ta računalnik)
Ta zadeva naredi enak efekt kot popoln format diska in nova inštalacija? Meni izgleda tako. Na disku pusti le čiste Windows.
Predvidevam da od sedaj ponovna inštalacija na vsake toliko ne bo več potrebna...


Ne verjamem, da je enako. Nekaj zagotovo ostane. Jaz nadgradenj ne maram. Operacijskega sistema ne nameščam pogosto, zato želim ob novi različici popolnoma svežo namestitev.

Imam pa en problemček. Tečnarilo je, da ne morem namestiti sistema na SSD, zato sem enostavno izklopil oba trda diska. Po namestitvi sem ugasnil računalnik, ju priklopil nazaj in zdaj ne vidim nobene particije. Kot da ne bi obstajala. Če grem pod Disk Management, tudi ne vidim nobenih particij. Ima kdo kakšno idejo? :8)

Tr0n ::

Ganon je izjavil:

Ne verjamem, da je enako. Nekaj zagotovo ostane. Jaz nadgradenj ne maram. Operacijskega sistema ne nameščam pogosto, zato želim ob novi različici popolnoma svežo namestitev.

Jaz sem dosedaj tudi vedno na cisto instaliral, zdaj sem pa upgrejdal in je slo brez vecjih tezav. Clean install bomo naredili, ko bo Skylake. :)

konspirator ::

Ganon
Bios diska najde ?

Ganon ::

Če grem pod zavihek boot, sta tam. Zdaj sem pogledal še Device Manager in ju ni. Eh??

konspirator ::

win, disk management, nastavi črki pogona.

MrStein ::

gslo je izjavil:


No, sam nisem naredil nadgradnje, ampak sem raje naredil clean install. vsak napotek bo dobrodošel.

To je problem. Za veljavno licenco treba narediti upgrade.
(in to je vse, nič ključev ni treba vpisovati)

branc je izjavil:


Mimogrede, sej licenca noter je, ampak ma kar en XY key...ko sem hotel dat change key, je javilo, da ne more...

Nič ne rabiš key spreminjati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Ganon ::

konspirator je izjavil:

win, disk management, nastavi črki pogona.


Sem bil prepričan, da je to, ker se mi je že enkrat zgodilo, ampak ni. Kot sem že rekel, ju nikjer ne vidim.

Kaj ::

Kdaj pa pride posodobitev na Windows 10 za mobitele? (Lumia 930)

Ganon ::

Misteriozno. Ponovno sem zagnal računalnik in mi je začelo nameščati neke posodobitve. Ko sem se spet znašel na namizju, so bile vidne vse particije. :))

Netrunner ::

Kaj je izjavil:

Kdaj pa pride posodobitev na Windows 10 za mobitele? (Lumia 930)


Za telefone pride malo kasneje .. akk mesec ali dva bo treba še počakat verjetno

solatko ::

Ganon - Namestil ti je pravi SATA kontroler in sedaj je vse v redu.
Delo krepa človeka

Clubraider ::

Ali bom jaz mojega SAMSUNG ATIV S W8 lahko nadgradil z W10 ali to ne bo mogoče? Hvala.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Kaj ::

Še eno vprašanje imam. Ker imam ekran + projektor, moram konstantno preklapljati med načinom podvojenega in razširjenega zaslona z desnim klikom na namizju/nastavitve zaslona...

Obstaja kakšna bližnjica za to? V Windows 8.1 je bilo vsaj tisto ob strani, kar je prihranilo kak klik.

Kurzweil ::

Mene od vsega skupaj zanima zgolj to, kako zahteven bo sistem in koliko resource-ov bo žrl.

Znano je, da je Windows 8 oz. boljw rečeno 8.1, precej hitrejši in prijaznejši do sistemskih resourcov, če Windows 10 ne bo še hitrejši in manj požrešen, potem na tej točki še lep čas pustim Windows 10.

D3m ::

Meni še vedno piše, da me bo obvestil, ko bo update pripravljen.

Ali ima še kdo podobno zgodbo? Imam licenčne Win 7 Home Premium SLO.
|HP EliteBook|R5 6650U|

skladisce ::

Meni napiše:
Particijo za sistem ni mogoče posodobiti.
Kakšen namig mogoče v čem je problem.

ziga1990 ::

D3m je izjavil:

Meni še vedno piše, da me bo obvestil, ko bo update pripravljen.

Ali ima še kdo podobno zgodbo? Imam licenčne Win 7 Home Premium SLO.


jaz imam isto windows 7 Ultimate SP1
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Ali je mogoče zaradi SLO verzije, da je potrebno še malo počakati?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Ganon ::

Zakaj bi čakal, če lahko sam nadgradiš?

tomzzi ::

A vi izberete pri prvem zagonu express settings ali kaj izklopite?

konspirator ::

Custom, izklopiš ms "telemetrijo".

Ganon ::

Zakaj ne morem odstraniti nekaterih aplikacij? Na primer Xbox, pa Groove Music itd.
««
20 / 141
»»