» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
«
1 / 141
»»

dadooo ::

Windows 10 je naslednja verzija Windowsov :)

  • razglasil: bluefish ()

kpkp ::

Ko sem to prebral, sem bil prepričan, da se šalijo. Sedaj bomo imeli Win X in OS X.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

nikolahodin ::

Zgodovina sprememb…

Trinitron ::

Spajky ::

nikolahodin je izjavil:

Win 8.1 bi lahko komot bil win 9.
Mislim da bi ustvarjalo včasih zmedo zaradi stare familije Win9x ... >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Ahiles ::

Desetka še zmeri preveč spominja na 8 in metro zlasti tisti nagravžni kvadrati 1001 barve. Zadeva je preveč načičkana z vsem mogočim nepotrebnim sranjem. Zraven Dvdja nej še en paket LSDja prodajo k zgleda kot da UI pri MS zadnje cajte dela folk ki je na LSDju.


vs


Ms bi mogu dodat opcijo Clean professional start menu k izklop ves ta sranje in garantiram da bi bil uspeh zagotovjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

menjalnik ::

Kdaj se bo lahko preneslo preview 10ke?

GTX970 ::

Ahiles je izjavil:

Desetka še zmeri preveč spominja na 8 in metro zlasti tisti nagravžni kvadrati 1001 barve. Zadeva je preveč načičkana z vsem mogočim nepotrebnim sranjem. Zraven Dvdja nej še en paket LSDja prodajo k zgleda kot da UI pri MS zadnje cajte dela folk ki je na LSDju.


vs


Ms bi mogu dodat opcijo Clean professional start menu k izklop ves ta sranje in garantiram da bi bil uspeh zagotovjen.

Ko so podturili Metro v win8/8.1 se ni preveč obnesel, drugače si ne znam razlagati poplavo programov "iobit start8".
Sedaj so ga vtaknili znotraj start meniju, da se ljudje navadijo z malimi koraki.
V win11 bo Metro nazaj kot je bil na win8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Ang3lo ::

menjalnik je izjavil:

Kdaj se bo lahko preneslo preview 10ke?

V insider program se že da prijavit, prenos bo baje čez kako uro.

Ve kdo kateri hotkey je za task view?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ang3lo ()

Ahiles ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

radmannsdorf ::

že testiram v virtual box :)

Ahiles ::

Kot sem si mislil za vsak drek ti posiljujejo Microsoft account np za usran solitere, odpreš calender boom microsoft acc, kliknes mail boom microsoft account, in seveda ko prvo startaš winse preden notr prideš "Nared MS acc sem komi najdu kako mimo brez da acc narediš" 90% OSja linkan na MS cloud.

abyssus ::

Ang3lo je izjavil:

menjalnik je izjavil:

Kdaj se bo lahko preneslo preview 10ke?

V insider program se že da prijavit, prenos bo baje čez kako uro.

Ve kdo kateri hotkey je za task view?


WIN+TAB

Mesar ::

No ja... TBH me ATM moti še samo tole, da enforcajo OneDrive... pa še to se bojda da izklopit če malo podrkaš registry...



8-)
Your turn to burn!

[D]emon ::

Malo sem se igrackal s temle previewom v VM-ju ... iz Starta se da zabrisat kvadratke ven. Pa da se preklopit med Start menijem in Start screenom, med drugim. :)

Btw, ce hoces samo lokalni account, potem tam ko ti rece za MS account kliknes Create new account in imas opcijo samo lokalnega spodaj. Isto je bilo ze pri 8.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

trnvpeti ::

v mesecu septembru, sta presenetljivo w8 in w8.1 padla za 1%, w7 je pa zrasel za 1%
me zanima, kolk % bo dobil w10 ob taksnih poskusih instalacij

Ang3lo ::

Zaenkrat je težko reči, ker je zadeva še precej nedodelana in hroščata, ampak na prvi pogled so končno združili klasično uporabniško izkušnjo starejših windowsov s prednostmi 8ke: enoten izgled vmesnika, hiter zagon in iskanje, sinhronizacija nastavitev in podatkov, itd.

Večina stvari pa je popolnoma enakih kot v 8ki, tako da bo to morda res brezplačna nadgradnja za uporabnike slednje, kot se govori, ali pa imajo še veliko dela pred sabo. Edina stvar, ki me niti malo ne prepriča so universal appi, ki naj bi tekli na vseh napravah enako. Ti se zaženejo precej počasneje od nativnih x86 programov, ne poravnajo vsebine v oknu, tako da je treba s srednjim koleščkom drseti naokoli in tako motijo enotno uporabniško izkušnjo.

andrejus ::

Ang3lo je izjavil:

Zaenkrat je težko reči, ker je zadeva še precej nedodelana in hroščata, ampak na prvi pogled so končno združili klasično uporabniško izkušnjo starejših windowsov s prednostmi 8ke: enoten izgled vmesnika, hiter zagon in iskanje, sinhronizacija nastavitev in podatkov, itd.

Večina stvari pa je popolnoma enakih kot v 8ki, tako da bo to morda res brezplačna nadgradnja za uporabnike slednje, kot se govori, ali pa imajo še veliko dela pred sabo. Edina stvar, ki me niti malo ne prepriča so universal appi, ki naj bi tekli na vseh napravah enako. Ti se zaženejo precej počasneje od nativnih x86 programov, ne poravnajo vsebine v oknu, tako da je treba s srednjim koleščkom drseti naokoli in tako motijo enotno uporabniško izkušnjo.



Tudi jaz bi rad videl kaj so bistvene razlike med win 8.1 in win 10. Razen copy/paste v konzoli :)
Glede programčičov za telefone, tablete ipd je edino pravilno da tecejo enako tudi na compu v oknu. Ne morem verjet da v 8ki tega niso na zacetku predvideli.

Je pa nerodno dejstvo da smo skoraj 10 let imeli kolikortoliko stabilno okolje winxp in ni bilo teženj po nadgradnjah v firmah. Sedaj pa spet štancajo nove verzije kot za stavo. Glavnina je bla winxp. Že sedaj je pol pol 7ka in 8.1, xp so samo se na obskurnih masinah.

Nekdo bo rekel da so sistemci lenčurji ampak komaj narediš migracijo je treba že začet znova.
Pa še to, kot da si z novim excelom in wordom na 10ki kaj boljsi kot na xpjih. Ali pa v Photoshopu na 10ki kaj boljsi kot v 7ki.

Sem prestar za te menjave :)

Komaj cakam da pride oblak in crombooki in gre vse na unix/linux in čav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

s1m0n ::

Prvi vtis, e končno to kar bi že osmica morala bit. Task view je dobrodošla stvarca a se jo še da dodelat. Končno so appi tak kot morajo bit v oknih s tipičnimi funkcijami.

Ostalo kot nov start in task view jaz ne vidim nič tako odstopajočega v primerjavi z 8.1
Dela tekoče in nič ni neznanega kot je bilo to iz 7 na 8.

Egidij88 ::

O cenah je kaj govora? Zasledil sem, da bo upgrade iz Win 8 in XP poceni, kaj pa Win 7 ali nasplošno?

bluefish ::

Vodič za namestitev sistema z USB medija: http://www.neowin.net/news/guide-how-to...

d0rK ::

Kakšna ideja zakaj nikakor ne morem zbootat inštalacije z USBja?

Uporabil sem program rufus in x64 build. Nastavil v BIOSu da mi zboota najprej removable device. Pa noče ampak gre direkt v Windows.

Aston_11 ::

Jaz sem skopiral na usb kljuć in dela. Ti bi moral probati boot z F12 ali kar imaš in tam izbrati usb ključ. Jaz sem povozil 8.1 in dela. V bistvu dela bp.

d0rK ::

Ja, tudi sam sem moral F8 pritisniti. Kje je ta nov Start meni? Meni še vedno odpre Win8 stil Metroja.


EDIT: Našel pod properties.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

abyssus ::

Ga mogoče kdo uporablja že kot primarni OS? Ste naleteli na kakšne težave z Java JDK in podobnim?

menjalnik ::

Želim namestiti 10ko v Vmware in se mi vedno ustavi v tem. Še kdo isti problem?

Ahiles ::

tam v nastavitvah izber windows 8.1 oz nevem kva bi blo z vware pri virtualbox je bil to problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

d0rK ::

Nimam nobenih opravkov z Javo JDKjem, ga pa uporabljam kot main OS. Zaenkrat je res odličen. Nobenega crasha ali problema na 6 let stari mašini.

bluefish ::

Nekaj bližnjic: http://blogs.windows.com/bloggingwindow...

Snapping window: WIN + LEFT or RIGHT (can be used with UP or DOWN to get into quadrants)
Switch to recent window: ALT + TAB (unchanged) - Hold shows new Task view window view, let go and switches to app.
Task view: WIN + TAB - New Task view opens up and stays open.
Create new virtual desktop: WIN + CTRL + D
Close current virtual desktop: WIN + CTRL + F4
Switch virtual desktop: WIN + CTRL + LEFT or RIGHT

bluefish ::

Ahiles je izjavil:

Ms bi mogu dodat opcijo Clean professional start menu k izklop ves ta sranje in garantiram da bi bil uspeh zagotovjen.
Tiste ploščice lahko odstraniš in imaš tak Start meni kot je v W7. No, še ožjega, ker so prisotni le programi v levem delu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

d0rK ::

Meni je všeč desen klik na start ikono. Direktne bližnjice do različnih admin orodij.

dj_uro ::

se opravičujem, če sem v napačno temo napisal:

s spleta sem si potegnil 64bit win10(tech preview), namestil WIN virtual PC, izbral iso datoteko, nakar mi napiše, v virtualki, da: your PC needs to repair... your trying too run x64 win on non 64 bit system... drugače imam 64bit sistem...
Kje sem naredil napako?

hvala in lp

bluefish ::

Torej je host operacijski sistem tudi 64-biten? Imaš v BIOS-u vklopljeno virtualizacijo?

Enron x86 ::

V Virtualboxu dela (sicer zelo počasi), če na začetku izbereš, kot da nameščaš Win 8.1 64-bit. Z VMware so pa baje težave.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Mesar ::

Enron x86 je izjavil:

V Virtualboxu dela (sicer zelo počasi), če na začetku izbereš, kot da nameščaš Win 8.1 64-bit. Z VMware so pa baje težave.

Lp


Ja kaj si mu dal? 1 core + 512 mb rama? ;eni v vbox cist ok dela
Your turn to burn!

Enron x86 ::

@Mesar, pustil sem na default, se pravi 2 GB RAMA + 1 jedro. Bom poskusil s 4 GB RAMA + 2 jedroma.
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

dj_uro ::

bluefish je izjavil:

Torej je host operacijski sistem tudi 64-biten? Imaš v BIOS-u vklopljeno virtualizacijo?

uff..zdaj si pa me... ne vem, najbrž ne, ker po defaultu ni?...

Mesar ::

Start -> desni klik na računalnik -> lastnosti

pa ti piše
Your turn to burn!

CyberPunk ::

A kdo ve, kako se v Store spremeni ime racunalnika? V Account (pod My Apps ali My Account) je se vedno poimenovan z WIN-XXXXXXXX (stevilke in crke za minusom), ceprav sem ga v nastavitvah ze preimenoval pred casom. Sem mislil, da bi moral avtomatsko "podedovati" spremembo v Store.

m0LN4r ::

In kaj konkretno novega/boljšega nam bo prinesel v CAD/CAM ?
Se bo končno lahko ves performance prioritiziral za to ali bo še vedno en kup oslarij v ozadju kot pri W8 ?
Ve kdo kaj več o tem?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Qushaak ::

Tega ne razumem čisto kaj točno hočeš vprašati.

roko88 ::

Je že kdo testiral beto verzijo 10ke? Kako je zadovoljen?

Dosan ::

Nadgrajeno z verzije 8.1, zame je super ker je popravila ravno tiste stvari, ki so me pri prehodu s 7ke na 8ko motile (manjko starega start menija, štuljenje fullscreen appov in start menija). Za moje relativno nezahtevne potrebe (špili, filmi, Chrome, Dropbox in par IDEjev) je super, app snapping pa tudi deluje zelo lepo in enostavno in je zame končno uporaben. Brez pripomb ali problemov so far, nadgradnja sama pa mi je ohranila vse datoteke/nastavitve/programe itd, skratka ni zmotila poteka mojega dela na računalniku (to zna biti drugače za tiste ki bodo/boste nadgrajevali s sedmice).

Skratka 10ka je to kar bi 8ka morala biti že v štartu.

CyberPunk ::

A tole glede nadgrajevanja s sedmice (da ohrani vse nastavitve in aplikacije) bodo verjetno uredili do izida uradne razlicice? Sploh ce mislijo ciljati na to, da cim vec folka nadgradi...

hojnikb ::

mah kaka nadgradnja, razn če maš kak mission critical sistem, narediš lepo clean install :)
#brezpodpisa

Lonsarg ::

CyberPunk je izjavil:

A tole glede nadgrajevanja s sedmice (da ohrani vse nastavitve in aplikacije) bodo verjetno uredili do izida uradne razlicice? Sploh ce mislijo ciljati na to, da cim vec folka nadgradi...

V večini primerov tudi hudi laiki dajo komu upgradat in izrecno rečejo vse na novo, ker majo "zapacano":)

Tak da ne, ne bo se jim dalo upgrade skript iz windows 7 pisat.

roko88 ::

Ti updajti ze iz Win 8 na Win 8.1 na nekaterih compih niso deloval tko kot bi morali, tako da iz 7 na 10, no way :) Pa tudi če to naredijo bo itq vse štekalo, clean install je res edina rešitev...

harmony ::

Upgrade bi morali popolnoma ukiniti.

Mesar ::

Zakaj že?
Your turn to burn!

hojnikb ::

zakaj že ?
včasih deluje čisto lepo.
#brezpodpisa
««
«
1 / 141
»»