» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
102 / 141
»»

mulc007 ::

- Pred časom je bilo govora o tem da je antivirusni v windowsu bolje izklopiti in uporabiti drugega iz spleta. Nekateri pa so govorili da antivirusnega sploh ne aktivirajo in raje pazijo da se ne prijavijo na sumljive spletne strani.
Kako je danes s tem?

- Poleg antivirusnega in požarnega zidu vidim v nastavitvah še *Nadzor nad aplikacijami in brskalniki*
Na kakšen način to deluje? Ali je to v primeru ko ne uporabljaš Edge ampak Firefox to sploh smiselno vklopit?

- Spomnil sem se da mi je nekoč v brskalniku zraven varnih strani kazalo zelen znak. Kje se to vklopi in ali se to na splošno uporablja?

ST-777 ::

mulc007 je izjavil:

- Pred časom je bilo govora o tem da je antivirusni v windowsu bolje izklopiti in uporabiti drugega iz spleta. Nekateri pa so govorili da antivirusnega sploh ne aktivirajo in raje pazijo da se ne prijavijo na sumljive spletne strani.
Kako je danes s tem?
Če imaš internet pri Telekomu, lahko naročiš antivirusni Kaspersky za 0,73 €/mesec, kar je poceni. Kaspersky že dalj časa uporabljam in se mi zdi dober program.

BivšiUser2 ::

Onedrive kar na enkrat crknu.
 ?

?

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Alexius Heristalski ::

Kar nekaj. Jaz bi naredil System Restore.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MrStein ::

A tisto predstavitev "We updated this PC" res treba gledati na vsakem user account-u (pri prijavi)?
Ni poti okoli ali mimo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ST-777 ::

MrStein je izjavil:

A tisto predstavitev "We updated this PC" res treba gledati na vsakem user account-u (pri prijavi)? Ni poti okoli ali mimo?
Winaero Tweaker omogoča izklop updata, poglej, če omogoča izklop tudi tega napisa.

Alexius Heristalski ::

MrStein je izjavil:

A tisto predstavitev "We updated this PC" res treba gledati na vsakem user account-u (pri prijavi)?
Ni poti okoli ali mimo?

Se vmes lahko odjaviš in daš ponovni zagon, npr. prek Task Managerja?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MrStein ::

Alexius Heristalski je izjavil:


Se vmes lahko odjaviš in daš ponovni zagon, npr. prek Task Managerja?

Kaj pa bi pridobil s ponovnim zagonom?

Cilj je namreč: hočem uporabljati PC, ne pa gledati update žajfnice...


Je pa res, da zadnjič ni tako dolgo trajalo, nekje 20 sekund.

(me zanima, kaj se zfodi, če PC doživi več ciklov major update-ov, en user pa se vmes ni nič prijavljal. A pri naslednji prijavi bo imel vsako "epizodo" predvajano?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tebodi ::

mulc007 je izjavil:

- Pred časom je bilo govora o tem da je antivirusni v windowsu bolje izklopiti in uporabiti drugega iz spleta. Nekateri pa so govorili da antivirusnega sploh ne aktivirajo in raje pazijo da se ne prijavijo na sumljive spletne strani.
Kako je danes s tem?

- Poleg antivirusnega in požarnega zidu vidim v nastavitvah še *Nadzor nad aplikacijami in brskalniki*
Na kakšen način to deluje? Ali je to v primeru ko ne uporabljaš Edge ampak Firefox to sploh smiselno vklopit?

- Spomnil sem se da mi je nekoč v brskalniku zraven varnih strani kazalo zelen znak. Kje se to vklopi in ali se to na splošno uporablja?


Načeloma je to nasvet varnostnih strokovnjakov - da je antivirusni program v Windowsih ok in zadosten.
Z vsakim dodatnim programom si uporabnik dejansko "odpira potencialne težave" oz. "poveča površino varnostne izpostavljenosti".

Sam se zaenkrat še vedno počutim bolje, da poleg osnovnega laufa še en program za varnost (AV, firewall).
Kolikor vem je brezplačna varianta npr. Comodo. Sam zaenkrat še uporabljam slednjega (imam pa izklopljeno hevristiko, sandboxing,..).

Bi pa bile dobrodošle kakšne kritike slednjega (vem, da so pred časom imeli eno zadevo, pa mislim da tudi dodajo svoj "root" certifikat, pri čemer pa niso edini).

misek ::

Imam manjšo težavo: notebook je ponavadi priključen na wifi. Ko pa priključim ethernet kabel bi želel, da se mrežna povezava preklopi na kabel. Ampak mi to ne deluje. V čem je problem?

b3D_950 ::

misek je izjavil:

Imam manjšo težavo: notebook je ponavadi priključen na wifi. Ko pa priključim ethernet kabel bi želel, da se mrežna povezava preklopi na kabel. Ampak mi to ne deluje. V čem je problem?


Spremeniš "preferenco":
https://www.ghacks.net/2016/12/02/chang...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

misek ::

Sem spremenil metriko na obeh adapterjih pa ni nič pomagalo. Sem pa našel nek tip, da naj resetiram mrežne nastavitve. In to je pomagalo. Imam občutek, da so se kakšne nastavitve s časoma pokvarile :)

klinker ::

Verjetno res, ker to bi po defaultu moglo tako delat.

solatko ::

misek - Praviloma delata obe, za wi-fi pa lahko uporabiš stikalo.
Delo krepa človeka

tebodi ::

misek je izjavil:

Imam manjšo težavo: notebook je ponavadi priključen na wifi. Ko pa priključim ethernet kabel bi želel, da se mrežna povezava preklopi na kabel. Ampak mi to ne deluje. V čem je problem?


Windows networking je... neverjeten dosežek najslabšega možnega dizajna, v vseh pogledih.

Meni eden nepogrešljivih pripomočkov:
https://www.netsetman.com/en/freeware

Upam, da še komu pride prav.
Pred par tedni sem videl, da ima v zadnjih verzijah celo razmeroma kompleksen sistem profilov, ki omogoča samodejno preklapljanje.
Tega mi še ni uspelo pogruntat, da bi delovalo - če komu rata naj sporoči.
V mislih imam scenarij, ko včasih ena mrežna kartica odpove (neha delat, hardwersko, potreben reset/reboot, posebej če je USB), v takšnem primeru bi en samodejni profil moral omogočiti vklop in povezavo prek druge kartice - tega mi ni uspelo usposobit.
Nisem pa se še uspel podrobno vreči v to.

Malajlo ::

Kaj pravzaprav pa je tako slabo pri win netw,? Predvsem kar se tiče designa.

misek ::

solatko, ja, sem opazil, da delata obe kartici. No, delovali sta obe nekaj časa. Sedaj ko vklopim kabel, se včasih preklopi nanj, včasih pač ne. Nisem še pogruntal sistema :)
Bom poskusil netSetMan. Sicer pa bolj sumim, da je z mojim prenosnikom nekaj narobe. Ga daje že resna starost ampak kot RDP zaslon je čisto dovolj.

tebodi ::

Malajlo je izjavil:

Kaj pravzaprav pa je tako slabo pri win netw,? Predvsem kar se tiče designa.


Navajam to kot običajen uporabnik, ki se je prisiljen non-stop zafrkavati s tem.
Eno je implementacija "stacka", kjer so "običajne" windowse oskubili. Npr. enterprise verzija lahko brez težav deluje tudi z 2 hkratnima povezavama, potrošniška ne.
Drugo je dizajn upor. vmesnika. Se tebi zdi izjemno pregledno, uporabno, prijazno nastaviti novo povezavo?
Kot primer, kakšnih 15 let nazaj sem ob prenosniku dobil priloženih par proizvajalčevih programčkov, tudi za wi-fi. Brez težav si nastavil par profilov, skupaj z opcijami, kaj naj se zažene, če se povezava prekine, ali naj se samodejno poveže itn., vse normalno pregledno in uporabno, ni visoka znanost. V winsih je praktično neuporabno in z idiotsko logiko: driverji, povezave, lokacije...

Malajlo ::

Običajen uporabnik se s tem ne ukvarja. Novo povezavo delaš samo wifi. Če je open, si povezan po dveh klikih. Če je pa secured, moraš pa res ključ vnesti.
Tisti programčki so šele drek!

MrStein ::

Ja in ne.
Pogosto naredijo več škode kot koristi (osebna izkušnja pred nekaj tedni).
Če pa imajo kako zanimivo funkcijo, ki jo uporabnik POTREBUJE, potem pa ja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

slothec ::

Če se rabi prenosnik za s.p., je vseeno kera verzija W10 je gor, da je le originalna licenca? Če se kupi prenosnik s prednaloženimi W10, zadošča za inšpekcijo le račun za prenosnik?

Hvala in lp

tebodi ::

Malajlo je izjavil:

Običajen uporabnik se s tem ne ukvarja. Novo povezavo delaš samo wifi. Če je open, si povezan po dveh klikih. Če je pa secured, moraš pa res ključ vnesti.
Tisti programčki so šele drek!


Ja, kaj naj rečem. Se ne želim spuščati v nesmiselne debate.
Velika večina vseh teh programčkov je totalno sr*nje, zato pa sem omenil, da ni nemogoče teh stvari spodobno narediti (od hp-ja je vse sr*nje npr.).
Namenoma nisem navedel proizvajalca, ker teh programčkov domnevam več ni za dobiti, ne vem kaj imajo trenutno (lahko pa, Toshiba). Kar sem rekel velja 100%. Glede na tvoje navedbe bi lahko sodil o tvoji (upo)rabi, pa... kaj bo kdo imel od tega.
Ok, če si kdaj uporabljal in nastavljal več kartic hkrati, po možnosti več povezav, potem bi zagotovo vedel, o čem govorim.

Problem je v tem, da kakršen je dizajn windowsov, ni ok niti za telebane niti za malo naprednejše uporabnike. To, da so dodali še en nabor bednih stikalnih plošč, kjer so neke osnovne nastavitve, potem pa "details/advanced" ali karkoli že je, odpre stare properties... Ahjoj.
No npr. kako naj običajen uporabnik vidi, da nima dodeljenega pravega IP-ja ali... dns-a? To je potencialno pomembno iz varnostnih vidikov - pa so skrili na neko tretje properties okno.

Nisem čisto osveženo podrobno še preučil, kako imajo win 10, ampak enako velja za "Power profiles". Neverjetno, kakšen dr*k je to v winsih, noro. Do neumnosti, da če si je uporabnik že nastavil profil, ki ga je bilo potrebno preklapljati prek .cmd (batch) datoteke (če pustimo razne services variante ali ročno prek 5 klikov ali koliko pač že), so ob preklopu na varčen (=počasen) način potem windowsi ob rebootu ohranili ta profil, tako da je računalnik bootal 10 min (pač na najbolj varčnem profilu). Torej je bilo potrebno nastavit poseben .cmd/batch skript za izklop računalnika, ki preveri in preklopi na "normal speed" profil. Takšnim oslarijam žal v windowsih ni konca.
Ker sem začel s "priloženimi programčki", stari toshibin za power profiles je bil tip-top, vse pregledno, prijazno, lep in kvaliteten dizajn.

Vsekakor pa okusi so različni. Hvalabogu.

Sreča, da je na voljo process explorer. Še en odličen programček, pri katerem MS seveda ni imel nič zraven (čeprav je avtor sedaj že nekaj časa pri njih).

tebodi ::

slothec je izjavil:

Če se rabi prenosnik za s.p., je vseeno kera verzija W10 je gor, da je le originalna licenca? Če se kupi prenosnik s prednaloženimi W10, zadošča za inšpekcijo le račun za prenosnik?


Sicer nisem inšpektor, ampak načeloma vsaka programska licenca vedno velja tudi za podjetje, še bolj verjetno za s.p., razen če ima izdajatelj izrecno navedeno, da je zahtevana druga (dražja) licenca za uporabo v podjetjih.

https://www.google.com/search?q=can+you...

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

If it meets your needs, no problem using Windows 10 Home.
If your company requires connecting to a business server such as a Windows Server Domain, then you will need Windows 10 Pro.

slothec ::

Se pravi Windows 10 HOME je ok za s.p.?

mtosev ::

yup
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klinker ::

Malajlo ::

Lastnosti povezave so dva klika stran. Klasika štiri?
Ok, nekateri pač uporabljamo stroje, drugi pa komplicirajo. Še pri istem modelu avta je tako, kaj ne bo pri barvi namizja :8)

Za domenski dostop rabiš pro. Če ne rabiš, je tudi embeded licenčno ok.

tebodi ::

Malajlo je izjavil:

Lastnosti povezave so dva klika stran. Klasika štiri?
Ok, nekateri pač uporabljamo stroje, drugi pa komplicirajo. Še pri istem modelu avta je tako, kaj ne bo pri barvi namizja :8)


Nisem prepričan, saj to se je nanašalo na moj komentar zgoraj?
Če prav razumem, ti zagovarjaš MS-jev dizajn? Ok.

Se strinjam, da večina uporabnikov nikoli ne rabi ničesar, skoraj.
Ampak to ni noben argument, uporabnikom se je vedno mogoče približati bolj kot oni to vnaprej vedo. MS-jev dizajn je popoln polom in sramota (tudi implementacija). Googleov tudi, slednji se samo malo ven vlečejo, ker dizajna praktično nimajo, pustijo vse prazno.
Mimogrede, si kdaj pogledal kakšno temeljito obravnavo uporabniške izkušnje specifičnega izdelka s strani nekoga, ki velja za (dobrega) strokovnjaka na tem področju? Je lahko zanimivo.

Ker smo na temi za Win 10:
Promovirani Edge brskalnik nima možnosti za "Save" spletnih strani... Ali sem kaj spregledal?
Pa pri Googleu - Chrome je še mogoče takšno odločitev razumeti, saj imajo svoj profit na prvem mestu, in želijo, da so uporabniki vedno samo online in na njihovem iskalniku, pri MS-ju pa niti to ne.

tebodi ::

Če lahko eno vprašanje:
V PC-ju imam 2 diska (SSD+navaden). Win 10 sem seveda namestil na SSD (izbral), instalacija je (avtomatsko) naredila tiste 3 particije, ampak na različnih fizičnih diskih.
Ali se (še enkrat) motim ali je to normalno?
Ker imam sedaj problem, da bi moral prenesti vse na SSD, da seveda lahko vzamem navadni disk ven.
Še ena neverjetna neumnost in fail za win 10 (domnevam, da nek redek bug). Spreminjanje particij lahko po mojih izkušnjah zmoti windowse (ponavadi je bil potreben samo reboot), ampak tudi bootanje se po prenosu particij, ki igrajo vlogo pri tem, lahko zatakne.

mtosev ::

hitro vprašanje: a ima w10 grace period, da lahko 30dni uporabljaš brez keya
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

slodreamer ::

meni mislim da se je hitreje pojavil watermark za aktivacijo (v nekaj dneh), ampak lahko pa itak uporabljaš naprej brez večjih problemov ...

mtosev ::

saj za sebe ne sprašujem. jaz mam legit. eni bi radi upgradali stare c2d kompe z linuxom na windowse. so me vprašali pa sem reko, da pač rabijo key za uporabo po nekem roku in da se določene funkcije disablajo, če ni keya. sem jim reko, da imajo keye na voljo na ebayu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

tebodi - Dobro bi bilo, če bi povedal kakšno konfiguracijo imaš, ali imaš UEFI bios ali je še stari, praviloma naj bi ob nastavitvi v bios-u glede zaporedja diskov, instalacija potekala na enem disku. Problem so lahko klasični bios-i, kjer imaš na razpolago AHCI, IDE,....., če ne označiš pravilno, ti zna nametat na dva diska.

Kadar instaliraš na čisto, ob instalu pobrišeš na željenem disku ostanke od prej in poženeš konfiguracijo. V tem primeru imaš particije sigurno na disku, na katerem si označil za instal.
Delo krepa človeka

tebodi ::

solatko je izjavil:

tebodi - Dobro bi bilo, če bi povedal kakšno konfiguracijo imaš, ali imaš UEFI bios ali je še stari, praviloma naj bi ob nastavitvi v bios-u glede zaporedja diskov, instalacija potekala na enem disku. Problem so lahko klasični bios-i, kjer imaš na razpolago AHCI, IDE,....., če ne označiš pravilno, ti zna nametat na dva diska.

Kadar instaliraš na čisto, ob instalu pobrišeš na željenem disku ostanke od prej in poženeš konfiguracijo. V tem primeru imaš particije sigurno na disku, na katerem si označil za instal.


Hvala!
Seveda čisto na čisto (pred kratkim nabavljen hp omen notebook), brez ustvarjenih particij, normalno uefi (izklopljen secure boot), win10 je izbral mbr format. Sem pa pustil tako ravno zato, ker sem domneval, da v tem primeru pa res ne more iti nič narobe. Win10 je "System reserved" particijo vrgel na drugi disk (navadni). Neverjetno, sploh nisem pomislil, da bi moral it naknadno preverit.

Sem pa tukaj vprašal, ker česa takšnega še nisem doživel ali zasledil in se je pokazalo kot problem, sedaj, ko sem že par dni zapravil za vsa updatanja in konfiguriranje sedaj pa prenos na drugi disk izgleda ni uspešen.
Windowsi po ročnem prenosu (copy/clone) particije niso normalno bootali, mislim da so se zagnali, če je bil prisoten bootable USB key.

Mislim, da bom raje šel na novo instalirati win10 kot pa reševanje prek System Repair Disc/Startup Repair, ko se bo kasneje kak dodaten problem pojavil.
Neverjetno, kako sr*nje od windowsov.

solatko ::

tebodi - Instalacijski medij si naredi z M$-jevim orodjem za izdelavo USB ali DVD medija. Dobiš na njihovi strani. Če daš čisto instalacijo (ravno včeraj sem to počel na prenosniku z dvema diskoma), ti pokaže listo diskov z vsemi particijami, ki so trenutno na diskih. Diski so označeni z 0, 1,...particije pa z imeni. Pod listo diskov imaš orodja - delete, format, new.
Označiš particijo na disku za instal in stisneš delete, naredi ti nedefiniran prostor na disku. To ponoviš na vseh obstoječih particijah in dobiš cel disk brez oznak, samo prostor. Potem stisneš new in ti pokaže okence s prostorom, kjer lahko sistemu določiš velikost, daš next in sistem ustvari 3 ali 4 particije. Označiš največjo in stistneš naprej - to je vse in v tem načinu, ne bo nobene napake. Ko prvič naredi ponovni zagon, je najbolje vzeti medij za instalacijo ven, da ne zažene ponovno nameščanje.
Delo krepa človeka

MrStein ::

solatko je izjavil:

Ko prvič naredi ponovni zagon, je najbolje vzeti medij za instalacijo ven, da ne zažene ponovno nameščanje.

A ne zazna, da je že nameščeno? Sem 99%, da je to znalo prej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

b3D_950 ::

MrStein je izjavil:

solatko je izjavil:

Ko prvič naredi ponovni zagon, je najbolje vzeti medij za instalacijo ven, da ne zažene ponovno nameščanje.

A ne zazna, da je že nameščeno? Sem 99%, da je to znalo prej.


Mislm, da napiše "Press any key", če hočeš da ti boota instalacijo ponovno...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

tebodi ::

b3D_950 je izjavil:

MrStein je izjavil:

solatko je izjavil:

Ko prvič naredi ponovni zagon, je najbolje vzeti medij za instalacijo ven, da ne zažene ponovno nameščanje.

A ne zazna, da je že nameščeno? Sem 99%, da je to znalo prej.

Mislm, da napiše "Press any key", če hočeš da ti boota instalacijo ponovno...


@solatko, @MrStein, @b3D_950:

Res hvala za vse napotke! Bo še komu prav prišlo.

Ne, nisem sicer začetnik, vem kako naj bi šlo (moram pa obnoviti, ker počnem to samo na vsakih par let). Gre za nek idiotski bug v windows instalaciji, ni zelo pogosto, se pa občasno zgodi, sem našel par podobnih zgodb.
Problem teh zapletov je v tem, da sicer lahko prestaviš "boot" zapis (navajam splošno), ampak bogsigavedi, kaj se lahko še pozneje zaplete ali kaj ne dela (kakršne koli že reference si lahko windowsi naredijo), zato sem raje še enkrat šel iz ničle. Ja, kak dan pač vržen stran.
Torej: najbolj zanesljivo NI TO, DA rečeš instalaciji, NAREDI instalacijo NA PRAZNEM PROSTORU (oz. disku), ampak da SAM V INSTALACIJI USTVARIŠ NOVO PARTICIJO in JO POTEM IZBEREŠ, da naj tja namesti OS (win 10).

To svetujejo tudi na forumih, čeprav kot rečeno, je možno prestaviti "prvotno boot particijo". Navajam v narekovajih, ker je več variant, kako se danes windowsi naložijo in koliko "nevidnih" particij je zraven ustvarjenih.

Ampak, kakšen idiotski bug. Da instalacija naredi zagonsko particijo na fizično drugem disku (in še celo ne na izbranem SSD-ju, ampak navadnem disku), res neverjetno. Še enkrat: gre za čisto izbrisan, nov prenosnik, z originalnimi diski, brez vsakršnih "neobičajnih" posegov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

thinkdaddy ::

Lahko kdo priporoči kakšno alternativo plačljivemu DU Meter (programčič za nadzor prometa preko omrežnega vmesnika), ki preverjeno deluje pod W10 64bit in ne požre cel kup resourcov oz. prinese s seboj adware?

Hvala!

misek ::

Jaz občasno prižgem Networx, lahko pa pogledaš kaj drugega iz seznama.

b3D_950 ::

netstat -e
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

MrStein ::

b3D_950 je izjavil:

netstat -e

1 in 0

z njima lahko narediš karkoli!

(če že daješ useless nasvete, daj raje Network Properties dialog, ki se vsaj updata)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

b3D_950 ::

Maš pa cajt, da se obremenjuješ z mano.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

japol ::

Je možno v win10 kje nastavit da določenega .exe ne zaganja oz. ga ubija takoj ko se hoče zaganjat? Ali je potrebno kak programček, tweak ali podobno namestiti?

b3D_950 ::

japol je izjavil:

Je možno v win10 kje nastavit da določenega .exe ne zaganja oz. ga ubija takoj ko se hoče zaganjat? Ali je potrebno kak programček, tweak ali podobno namestiti?


appblocker naj bi to znal: http://www.grouppolicy.biz/2010/04/how-...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Malajlo ::

Ali pa built-in defender?

misek ::

Možno je tudi preko Group Policy editorja: userconfiguration, administrativeTemplates, system, dont run specific windows application.
Tukaj malo več.

voltaire ::

Zdravo. Prosim za pomoč.
Navajen sem bil, da ko sem naredil Sharing grupo, sem preprosto v windowsu izbral opcija Create sharing folder, izbral geslo in to je to. Nato sem dodajal v skupino poljubne računalnike.
Sedaj na W10 več ne znam kreirati sharing folderja na tak način in niti ne znam dodati na katerem koli računalniku sharing folderja.

Kje se vse zatakne? Hvala za pomoč...

gddr85 ::

desni klik na folder - properties - sharing?

broken/link ::

maš drugače tudi v slovenščini precej vodičev na to temo (keyword: mapa v skupni rabi), tu je samo eden izmed njih:
https://support.microsoft.com/sl-si/hel...
««
102 / 141
»»