» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
100 / 141
»»

simnov ::

Mare2 je izjavil:

simnov je izjavil:

Groza ta windows sem čisto na novo namestil pa mi spet piše , da kamero uporablja druga aplikacija čeprav jo ne. Do 1706 je pa čisto ok delalo.


Odstrani driverje.

Restart.


Ni driverjev sam windows jih naloži.

klinker ::

Torej ce jih windows sam nalozi, driverji so ane.
Odpri device manager in tam dej uninstall ter restartaj in pusti da se driver ponovno nalozi.

simnov ::

Že stokrat to naredu in začne kamera delovat samo , ko pa rač ugasnem in prižgem je potrebno postopek vedno ponovit.

D3m ::

Inštaliral 1803. In je zbrisal AMD gonilnike. Ajd ni panike sem pač moral porabiti 10 min dodatnega časa. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

simnov je izjavil:

Že stokrat to naredu in začne kamera delovat samo , ko pa rač ugasnem in prižgem je potrebno postopek vedno ponovit.


Pojdi na stran proizvajalca in poberi uradne driverje.

harmony ::

Jaz sem sel nazaj na 1709. Poscijem se na taksen update, ki ti sfuka internetno povezavo.

ST-777 ::

Sedaj je 6. dan, ko sem naredil upgrade iz 1709 na najnovejši 1803 preko Windows Update. Dve manjši težavi sem opazil, programček skenerja Xerox, ki je prej deloval, sedaj ne deluje in moram uporabiti Win programček za skeneranje in napisi na namizju so se pomanjšali, kar pa sem rešil s programom Winaero.

KAVINSKY ::

simnov je izjavil:

Že stokrat to naredu in začne kamera delovat samo , ko pa rač ugasnem in prižgem je potrebno postopek vedno ponovit.


Kateri antivirus imaš? Meni se je podobno dogajalo, ker je AVG blokiral samodejno prižiganje web kamere po zagonu (ledica na kameri začela goreti, četudi nisem uporabljal nobenega programa, nek .exe je zalaufal v ozadju).

luky ::

Ne vem kaj se je zgodilo, ampak sem danes opazil ob nalaganju windows, da se pojavi neki menu in šele nato pride prijava v sistem.
Kako je možno to popraviti?

luky!

kuglvinkl ::

A si pozabil USB iztakniti?
Your focus determines your reallity

luky ::

kuglvinkl je izjavil:

A si pozabil USB iztakniti?

Ne vsi USB porti so prazni, ni nič priklopljeno.
luky!

kuglvinkl ::

Men se zdi, da je neki mountano...
Your focus determines your reallity

gddr85 ::

5x isto na nosilcu pa tud izgleda mal čudno

Malajlo ::

Bcdedit ... ? Pa pogledat vnose.

simnov ::

klinker je izjavil:

simnov je izjavil:

Že stokrat to naredu in začne kamera delovat samo , ko pa rač ugasnem in prižgem je potrebno postopek vedno ponovit.


Pojdi na stran proizvajalca in poberi uradne driverje.


Tudi poskusil in ista for že od 2012 jih niso posodobili gre za Logitech c615.

Pinturicchio ::

Po tej najnovejši večji posodobitvi (1803) se mi je občutno podaljšal zagon računalnika. Še kdo z isto težavo?

kuglvinkl ::

ne
Your focus determines your reallity

D3m ::

nope
|HP EliteBook|R5 6650U|

vander ::

Na prenosniku mi je posodobitev na 1803 (win 10) ustvarila novo particijo, v mojem primeru "G", v velikosti 498MB. Sedaj dobivam vsakih nekaj minut opozorila, da na tem pogonu zmanjkuje prostora, kar je milo rečeno moteče. Ve kdo za rešitev?

lolipop2 ::

Hmm, jaz pa vidim, da mi je ravnokar posodobilo windows 10 in kar naenkrat je C: čisto zafilan. Mogoče kdo ve, kaj je sedaj to? Se mi je kak backup kreiral, ki bi ga lahko zbrisal?

broken/link ::

deejay2 ::

Ko nastavim v Windows 10 za privzet program za slike npr Irfan View mi Windows 10 konstantno odstranjuje te programe in mi slike odpira v tistem programu, ki je v njem prednaložen. Ob živce me že spravlja to. Ima kdo rešitev?

Sandi1987 ::

Kateri program uporabljate za pregledovanje slik v Windows 10? Trenutno imam ACDSee.

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

deejay2 ::

NejcSSD? Na kaj se je to nanašalo.

klinker ::

lolipop2 je izjavil:

Hmm, jaz pa vidim, da mi je ravnokar posodobilo windows 10 in kar naenkrat je C: čisto zafilan. Mogoče kdo ve, kaj je sedaj to? Se mi je kak backup kreiral, ki bi ga lahko zbrisal?


Verjetno imas se star sistem v mapi windows old. Disk cleanup naj bi to pocistu

NejcSSD ::

deejay2 je izjavil:

NejcSSD? Na kaj se je to nanašalo.



Na prejšnje vprašanje.

Sandi1987 je izjavil:

Kateri program uporabljate za pregledovanje slik v Windows 10? Trenutno imam ACDSee.



https://www.tenforums.com/tutorials/143...

Istiga kot prej
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

BivšiUser2 ::

Mogoče kdo ve zakaj se sistem na enem uporabniškem računu ne odziva, v smislu, da ne morem priti do "Start" vrstice, med tem, ko na drugem ni problemov? Updejt je 1803. Oba računa sta admin računa.


Med tem mi na drugem kaže, da je na voljo posodobitev, ki pa je kao ne gre namestiti (po rebootu / ugasnitvi mi ponuja možnosti "Posodobitev in ..." ...."zaustavitev / ponovni zagon".
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

BivšiUser2 je izjavil:

Mogoče kdo ve zakaj se sistem na enem uporabniškem računu ne odziva, v smislu, da ne morem priti do "Start" vrstice, med tem, ko na drugem ni problemov? Updejt je 1803. Oba računa sta admin računa.


Med tem mi na drugem kaže, da je na voljo posodobitev, ki pa je kao ne gre namestiti (po rebootu / ugasnitvi mi ponuja možnosti "Posodobitev in ..." ...."zaustavitev / ponovni zagon".

Poleg tega se mi še pojavlja Windows Store error 0x80073CF9. Rešitve z AppReadines, DISM in wsreset.exe ni možno popraviti.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

MrStein ::

Kako nastaviti, da se Win10 tablica (Asus T101HA) med predvajanjem glasbe ne izklopi oziroma ne gre v sleep mode?

Predvajam z VLC v2.2.8.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Hmm, bom kar celo zgodbo napisal:

- priklopim USB ključek kjer je muzika shranjena
- priklopim kabel na ojačevalec (headphone-out...)
- vklopim PC
- odprem prvi M4A z default aplikacijo... ni zvoka
- odprem z WMP... javi "Can't play audio"
- iztaknem audio kabel, pojavi se obvestilo "Iztaknili ste audio kabel"
- probam predvajat, tišina..
(vmes petkrat preverim in povišam glasnost)
- probam youtube v Firefox... ni zvoka
- vtaknem kabel, izpiše "vtaknili ste kabel..", a zvoka še vedno ni

Vdam se in rebootam Windows.

- startam VLC... zvok je! Aleluja!
- naložim playlist (v VLC, verzije 2.2.8)
- parkrat se zvok zatakne, ampak hej, Windows je, glavno da špila
- po dveh-treh pesmih se zvok spet za sekundo zatakne, čez 10 sekund pa vse utihne... PC je šel v sleep...
- pritisnem eno tipko, da se zbudi, spet predvaja, a se po nekaj minutah zgodba ponovi

Vdam se, grem v Windows Power Settings in nastavim sleep in standby na 4 ure.

Končno deluje kot treba.

Čez kako uro se odločim stvari priti do dna in:
- vklopim nazaj sleep settings na prvotne vrednosti 5 minut oz. 30 minut
- naložim VLC 3.0.2 ampak za primerjavo najprej spet poženem v2.2.8
- glasba se kar predvaja, brez da bi šel v sleep mode

Zdaj pa bodi pameten...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Popravek: zgleda da sem daljši sleep timeout nastavil kot prej, zato ni šlo v sleep. Torej po preteku časa vseeno gre spat in vprašanje še stoji: kako to avtomatizirati?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

b3D_950 ::

Na 1803 mi ne deluje windows defender. Piše da je izklopljen. Ko hočem odpret javi: Windows defender page not available. "Your IT administrator has limited access to some areas of this app..."

V group policyu je vse na "Not configured". Tudi update ne gre: KB2267602 javi napako: 0x80070643
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Aar2rk ::

jipi, se že veselim, English language pack update se je tudi meni prikazal na enem (sicer trenutno ne dosti uporabljanem) računalu, pa še nisem zaznal, da bo vztrajal za vedno...

Uporabnix ::

Z Windows 10 aplikacijo Fotografije pregledujem slike. Odprem mapo slik in kliknem na eno.
Problem: Ne morem se premikati med slikami v mapi. Moram odpreti vsako posebej. Večinoma (kdaj pa je) ni tistih puščic za levo/desno. Tudi na tipkovnici s tipkama levo in desno se ne morem premikati.

Duhec ::

Je napaka ponovljiva preko zaslonske tipkovnice? (Start/osk)
Spremeni velikost odprtega okna Fotografije na max. ali neko drugo velikost.
Spremeni drug pregledovalnik: Desni klik, za odpiranje uporabi-->Pregledovalnik fotografij sistema Windows. Delajo smerne tipke?
Lahko imaš problem z grafičnimi gonilniki.
http://blackbird.si/

b3D_950 ::

b3D_950 je izjavil:

Na 1803 mi ne deluje windows defender.


Očitno so fajli corruptani. Sicer ne vem zakaj, ker je laptop nov... chkdsk ne najde nobene napake.

Probal bom še prekopirat iz druge mašine exe fajle.

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Duhec ::

To imaš nekega zajedalca, ki se predstavlja kot WinDefend...
Imam Win10 Home ver.1803-17134.48 in tega kao servisa nimam.
Spodaj pod "Windows Defender..." imaš pravega.
http://blackbird.si/

b3D_950 ::

Sem naložil Windows.ISO iz MS in pognal setup še enkrat iz Windowsa. Zdej deluje kot je že prej, pred updateom. Ne vem, možno, da je tist bloatware od HPja kaj nagajal (hp secure). Je pa pro verzija windowsa. Sicer po update določene tipke na tipkovnici ne delujejo več (nastavitev svetlosti zaslon, fn tipka ima neko LED diodo pa ne sveti, če je vključiš, isto za mikrofon, zvočnike...). Rahlo bedno, ker je laptop ranga 2k€.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Malajlo ::

Za tipke moraš namestiti pomožni program (bloatware, kakor temu praviš).

b3D_950 ::

Imam instaliran HP Support Assistant pa piše da je vse up to date.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Invictus ::

Pritoži se na HP, ne na MS ;).

Dejstvo pa je, da vsi ti jebeni preprosti programčki zasedajo skoraj gigabyte zadnje čase...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

broken/link ::

sem ravno ta vikend enga HPja postavljal. Pejt na stran od HP-ja, drivers and support ( https://support.hp.com/us-en/drivers ), poišči svoj model laptopa, razdelek "software-solutions", pol pa maš "hp hotkey support".

b3D_950 ::

Hotkey support, če je instaliran ali pa ne, nima vpliva. Zgleda, da nima podpore za zadnji update windowsa, zadnji release driverja je Feb. 2018. Bom videl kaj bo čez čas, če bo kakšn update. Kaj več ne mislim zgubljat časa, ker to debuggiranje je pita.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

broken/link ::

no, jaz sem to dejansko moral pogooglat, da sem za vikend rešil.

na HP-ju, s katerim sem se jaz igračkal (to je bil 850 g5) je tako, da
1. morš imet hotkey support poinštaliran
2. če na FNju ne gori lučka, potem na F1-F12 delajo FN tipke (se pravi natavitev svetilnosti, glasnosti,...)
če na FNju gori lučka, potem F1-F12 delajo kot F1, F2,...
3. FN tipko pa vključiš tako, da najprej stistneš FN, potem pa še FN lock (jaz jo imam na levi strani, pod caps lock).
(glej slikco čisto na koncu: https://superuser.com/questions/279809/... )
če ti pa to ne dela in to ne pomaga, potem ti pa ne znam pomagat :)

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

Sedaj delujeta tiste dve tipki za zaslon, sem naredil reinstall hotkeya (remove+ponovni zagon+install), prej pa sem dal samo Repair. To je to: reboot-reinstall-repeat-until-die. Hvala!
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

MrStein ::

Je še kdo po update dobil modalni dialog (v bistvu čez cel ekran), piše nekaj o speech recognition in je edina opcia ACCEPT?

Še slika:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Zgleda imajo tu na reddit enak problem.

Zakaj zdaj ni združilo s prejšnjim postom? Eh...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

spucek ::

Zgleda, da je šlo pri tebi pri tej inštalaciji nekaj narobe - tole bi moralo biti lepo (normalno, z barvami) celozaslonsko sporočilo oz sporočila kjer nastaviš nastavitve za zasebnost (cortana, lokacija, shranjevanje tipkanega vnosa, itd...) - samo možnost "accept" imaš zato, ker v normalno delujočem oknu oz zaslonu za te nastavitve, bi ti ponudilo dve možnosti, izbereš manj bolečo ( :) ), in potem klik na "accept".
Previdnost je mati modrosti.
««
100 / 141
»»