» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
92 / 141
»»

Uporabnix ::

Ko želim odpreti Bittorrent ali uTorrent ali po novem tudi Winrar, mi napiše tole:

Rešitev: Desni klik, zaženi kot skrbnik. Kako se izogniti temu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

Alexius Heristalski ::

Kako dela na novem lokalnem skrbniškem računu?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Horejšio ::

Kdo pa je na win 10 skrbnik sistema ?

poker93 ::

Torej med inštalacijo win10 na prenosnik ni možnosti uporabe miške, razen v primeru priklopa zunanje enote. USB vhod je pa tudi samo en. Razen, da kupim kakšen razdelilec ne vidim rešitve tako, da katerikoli nasvet bi bil dobrodošel.
Ps: google sem pa tudi obrnil po dolgme in počez.

ST-777 ::

poker93 je izjavil:

Torej med inštalacijo win10 na prenosnik ni možnosti uporabe miške, razen v primeru priklopa zunanje enote. USB vhod je pa tudi samo en. Razen, da kupim kakšen razdelilec ne vidim rešitve tako, da katerikoli nasvet bi bil dobrodošel.
Razdelilec (Hub USB), ki je hkrati bralnik kartic, je zelo uporabna zadeva in mnogokrat pride prav.

Malajlo ::

Miške pa res ne rabiš za inštalacijo. Tabulator, pa gasa.

mihagr ::

Hja, po navadi nastaviš v BIOS-u, da naj bodo USB porti aktivni tudi ob zagonu.
Res je pa tudi, da moraš potem paziti, da nimaš vstavljenih USB ključkov ali diskov v USB porte ob zagonu, ker ti bo hotel PC boot-ati s te naprave.

vres.ales ::

To pa se še mi ni zgodilo, da nebi moral uporabljati miške med inštalacijo že od win 7 dalje. Sploh pri teh novih računalnikih, kjer že v BIOS-ih uporabljaš miško.
Na stari računalnik pa itak ne moreš namestiti win10, ker nima podpore s strani procesorja

leeon ::

verjetno misli, da trackpad ne deluje na laptopu, miška priklopljena preko usb deluje. tudi meni se je to že večkrat zgodilo

hojnikb ::

Se še komu dogaja, da mu tazadn build (1709) zmrzuje na baytrail-t platformi ? Sn ravno teden dni nazaj updejtal laptop z to platformo in od takrat naprej mi zadeva na random zmrzne (včasih že ko pride namizja).
Pred updejtom je 1703 delu BP
#brezpodpisa

zero_max ::

Imam laptop z Win 10 in rad bi se povezal z laptopom (Win10), prek interneta, osebe, ki je (več) 100 km oddaljena od mene. In sicer bi rad imel dostop do vsega od te osebe (kot da dostopam do svojega laptopa).

Hvala za pomoč in LP!

hojnikb ::

teamviewer
#brezpodpisa

zero_max ::

Še eno vprašanje...recimo jaz sem v tujini, druga oseba v Sloveniji. Če dostopam prek laptopa od te osebe (s pomočjo Teamviwera) in uporabljam npr. Google Chrome od te osebe (oz. na njenem laptopu) bom imel IP naslov iz Slovenije ali IP naslov iz tujine?

hojnikb ::

ip iz slovenije seveda, saj si na njegovem pcju. Čeprav za takšen namen obstajajo boljše rešitve (vpn)
#brezpodpisa

zero_max ::

Iščem VPN program in/ali add-on (za Firefox), z naslednjimi značilnostmi:
- čimvečje število IP naslovov
- največjo varnost (nekje sem bral, da npr. Hola ni varen)
- zastonj

BivšiUser2 ::

Odstraniti hočem 1,5 GiB velki dodatek k Visual studiu (VS že zdavnaj odstranjen). Se mi pa stvar ustavi pri 1/2 procesa in izpiše the specified account alreasy exists. Kak to rešim?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Matija82 ::

Imam problem glede odpiranja pripetih programov v taskbaru.

Recimo ko kliknem beležnico, se le-ta odpre "namesto" te ikone. Nadležno, ko hočem imeti odprtih več beležnic.

http://imgur.com/a/jxllA

Je to bug, je to kaj za izklopit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

matobeli ::

Zdravo,
Se opravičujem če je to splošna tema in sem že 1001 ki sprašuje, malo sem pogledal po zadnjih straneh ampak ni bilo videti:

Kako je kaj z temi OEM ključi iz ebaya? Vem da zadeva ni čist legalna če bi želel vzet za podjetje, ampak mene zanima samo če bo špilala na domačem PCju in mi čez pol leta ne bo spet zatežil za aktivacijo. Torej da bo legit ključ, račun me pa niti ne zanima.

Mogoče kakšno priporočilo za trgovca? Cene so od 4USD naprej.

Tnx :)

vres.ales ::

Bo delalo normalno

ziga1990 ::

matobeli je izjavil:

Zdravo,
Se opravičujem če je to splošna tema in sem že 1001 ki sprašuje, malo sem pogledal po zadnjih straneh ampak ni bilo videti:

Kako je kaj z temi OEM ključi iz ebaya? Vem da zadeva ni čist legalna če bi želel vzet za podjetje, ampak mene zanima samo če bo špilala na domačem PCju in mi čez pol leta ne bo spet zatežil za aktivacijo. Torej da bo legit ključ, račun me pa niti ne zanima.

Mogoče kakšno priporočilo za trgovca? Cene so od 4USD naprej.

Tnx :)


eh jaz sem dal 118€ za WIN 10 na USB-ju tko da ne vem kaj dobiš na ključku az okoli 4USD
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

matobeli ::

Ključ kot key. Torej un skupek črk in številk ki jih vpišeš.

Jasno me pričakujem nič fizičnega.

matobeli ::

Še ena težava:

Kako lahko z vgrajenim .zip managerjem arhiviram čžš?

Imam ENG kot jezik, dodan tudi SLO jezik in uporabljam SLO tipkovnico.

opeter ::

Jaz uporabljam 7-zip.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Malajlo ::

Kaj pa je problem čžš?

matobeli ::

Problem je da mi javi da ne more zazipat ker je notri en nestandardni character, such as "č" in potem navede pot do fajla.

Imajo tudi drugi te težave, ampak pomoč microsofta zgleda tko da si pač naložiš še jezik ki naj bi imel te znake. Ampak v mojem primeru imam slovenščino naloženo, pa še vedno ne dela.

Verjetno bi bilo dovolj če bi preklopil na slovenski jezik kot sistemski jezik.

Sicer sem pa rešil stvar tako da sem pač pobrisal šumnike. 1h dela, ampak vsaj zarhiviral sem lahko.

Je pa to službeno, doma uporabljam 7zip.

spucek ::

7zip je free for commercial use. Sicer pa sam z build-in win packerjem še nikoli nisem imel težav s šumniki.
Previdnost je mati modrosti.

matobeli ::

Vem da je zastonj za vse, ampak moram za druge stvari met zip, da bi pa dve različni pakiranji uporabljal mi pa ni.

Katere win uporabljaš in kakšen jezik goniš za sistem ter kakšne za tipkovnico?

lopov ::

7zip (program) že na desni klik spakira v *.zip ali *.7z, v nastavitvah lahko 7z odstraniš in imaš samo zip.

Preko vmesnika maš seveda še druge možnosti (bzip, gzip, tar, ...).

spucek ::

matobeli: win10 ENG, SLO KB.
Previdnost je mati modrosti.

MrStein ::

čšž niso (US)ASCII znaki.
ZIP format datotek podpira samo ASCII nabor.*

Lahko pa 8bitni sistemski nabor spremeniš v SLO-nekaj in bo zapakiralo.
Seveda bo tisti, ki bo odpakiral in ima ENG, dobil namesto šumnikov kvake.

Predzgodovinska tehnologija pač.


* - kaka moderna nadgradnja ZIP-a morebiti podpira več, ampak tisto kar je vgrajeno v Windows neja

Gre za nastavitev "Language for non-Unicode programs" , v Control Panel , tam pri regionalnih nastavitvah.
Upaj, da v Win10 niso preveč skrili...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

matobeli ::

Ha, najlepša hvala, deluje!

Zgleda je zaradi jezika bilo nastavljeno na UK.

"Skriva" pa se nastavitev: Control Panel/Region->Administrative->Language for non-Unicode programs

Da bi moral priti do tega preko novega vmesnika pa verjetno doktoriram...

Alexius Heristalski ::

V aplikaciji Settings ni te nastavitve oz. ti odpre Control Panel, ko izbereš Additional date, time & regional settings.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

Se še komu dogaja, da mu tazadn build (1709) zmrzuje na baytrail-t platformi ? Sn ravno teden dni nazaj updejtal laptop z to platformo in od takrat naprej mi zadeva na random zmrzne (včasih že ko pride namizja).
Pred updejtom je 1703 delu BP

poročam, da je downgrade na win8.1 rešil težavo, tako da more bit težava SW narave, ne harware... :|
#brezpodpisa

misek ::

Onemogočil sem aplikacije v ozadju (Background apps) ampak se še vedno zaganjajo in gredo v suspend stanje. Tudi reboot ni pomagal. Lahko naredim še kakšno stvar?

klinker ::

hojnikb je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Se še komu dogaja, da mu tazadn build (1709) zmrzuje na baytrail-t platformi ? Sn ravno teden dni nazaj updejtal laptop z to platformo in od takrat naprej mi zadeva na random zmrzne (včasih že ko pride namizja).
Pred updejtom je 1703 delu BP

poročam, da je downgrade na win8.1 rešil težavo, tako da more bit težava SW narave, ne harware... :|


8.1 je itak najboljsi win do zdaj. Sovrastvo do njega je zaradi start menija, po delovanju pa je top, ce izvzamemo se kiks settingsov in control panela, ki je tudi v 10ki.

vres.ales ::

klinker je izjavil:

hojnikb je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Se še komu dogaja, da mu tazadn build (1709) zmrzuje na baytrail-t platformi ? Sn ravno teden dni nazaj updejtal laptop z to platformo in od takrat naprej mi zadeva na random zmrzne (včasih že ko pride namizja).
Pred updejtom je 1703 delu BP

poročam, da je downgrade na win8.1 rešil težavo, tako da more bit težava SW narave, ne harware... :|


8.1 je itak najboljsi win do zdaj. Sovrastvo do njega je zaradi start menija, po delovanju pa je top, ce izvzamemo se kiks settingsov in control panela, ki je tudi v 10ki.


Meni je tudi bil 8.1 dosti boljši od Win7 že zato, ker je bil prvi vsaj do neke mere optimiziran. Win 10 pa je glede optimizacije najboljši in sploh nimam pripomb čez njega

MrStein ::

Win 10 je užitek za uporabljat.
Tistih 10% časa.
Sicer pa ga lahko občuduješ:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

No sedaj z nakupom novega laptopa sem prišel na vašo stran.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

MrStein je izjavil:

Win 10 je užitek za uporabljat.
Tistih 10% časa.
Sicer pa ga lahko občuduješ:


kako to da imate eni 101 problem z WIN 10 ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ST-777 ::

ziga1990 je izjavil:

kako to da imate eni 101 problem z WIN 10 ?

To tudi mene zanima.

Pozicija: Win 10 mi je zelo všeč.

MrStein ::

Nimamo. V resnici ves čas lažemo in ponarejamo fotke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tonccy ::

Živjo!

Po "Updajtu" Win 10 imam težave z nastavitvijo grafike na obeh priklopljenih monitorjih. Ko se comp postavi, so nastavitve po moje tovarniške. Imam grafično Nvidia Geforce GT 430. V nastavitvah Nvidia nadzorne plošče imam označeno "uporabi Nvidia nastavitve". Ko to, že potrjeno polje še enkrat kliknem, se šele pojavi pravi prikaz svetlosti, barv... Ko pa comp ponovno prižgem, pa vse po starem. Sranje.

tonccy ::

Aja pa še to, ko resajzam odprte mape imam en trapast 2mm siv okvir, tako da težko nastavljam pravo velikost. To vse po zadnjem "updajtu".

LP

ziga1990 ::

Tonccy kere WIN 10 si pa kupil?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

tonccy ::

Windows 10 Pro

podstrešje ::

Jaz imam podoben problem, iste win 10, barvne crte ob 1080p, brez crt na 1080i in flickering. Do zadbjega updatea je delalo vse kot more. 1060. :-(
But your loaded dice won't help you in the end.

ziga1990 ::

tonccy je izjavil:

Windows 10 Pro


Kupljene ali.... ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

tonccy ::

Kupljene.

ziga1990 ::

tonccy kontaktiraj support, meni delajo WIN 10 Home z zandnjim updatom bp
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
««
92 / 141
»»