» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
83 / 141
»»

Kaj ::

Sicer ste verjetno o tem že kaj napisali, ampak samo v vednost: Meni se je večina nastavitev zasebnosti spremenila/ponastavila z zadnjo posodobitvijo (creators update)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

CyberPunk ::

Se komu sanja, zakaj mi search v start menuju v Win10 ne dela več? Začnem tipkat in ne prikaže nobenih rezultatov. Cortane sicer nisem nikoli uporabljal in je bilo ugasnjeno, ampak ta search je delal normalno.
Sem pa danes ugotovil še to, da tudi Edge ne odpre nobene strani.

Enterprise ::

Kaj je izjavil:

Sicer ste verjetno o tem že kaj napisali, ampak samo v vednost: Meni se je večina nastavitev zasebnosti spremenila/ponastavila z zadnjo posodobitvijo (creators update)

Nič novega. Čeprav pri namestitvi izbereš, naj se ne dotika tvojih nastavitev in datotek, temu na koncu ni tako.

Tudi meni je poenostavilo nastavitve zasebnosti, prav tako je privzete aplikacije spet nastavilo po svoje. Privzet program za internet je spet Edge, za gledanje videov Movies & TV. Predrma tudi nastavitve za privzete programe glede na končnico datoteke (za pdf-je mi je spet nastavil Edge).

Res pa je, da mi ni namestil spet vseh UWP aplikacij, ki pridejo skupaj z Windowsi. Pohvalno.

Night Light se mi zdi edina uporabna pridobitev v CU. Pa žal ne deluje tako, kot bi moral. Če želiš, da se aktivira ob sončnem vzhodu in zahodu, moraš omogočiti lokacijske storitve. Če izbereš svojo lokacijo iz zemljevida, imamo očitno v Sloveniji polarno noč, saj pravi, da je sončni zahod od 00.00 do 00.00. Če ročno izbereš obdobje, v katerem naj se Night Light aktivira, ga v bistvu pozabi aktivirati. Na primer: ob 19.00 dam računalnik v hibernacijo, ob 21.00 ga ponovno odprem. Night Light bi se moral aktivirati od 20.00 dalje, ob 21.00 je ikona za Night Light v Action Centru sicer obarvana, kot da je ta prižgan, pa ni. Šele če ga ročno izklopiš in ponovno vklopiš, se zares prižge.

Še en annoying feature: Defender po novem čekira tudi "zdravje" računalnika. Posledično, če imaš Brightness do maximuma, se kljukica na ikonci spremeni v klicaj, ker to ni dobro za tvojo baterijo. Neumno, da se takih butastih opozoril ne da izklopti, in da moram sedaj ves čas gledat ta klicaj, ker imam Brightness pač nastavljeno na raven, ki mi ustreza.

Že nekaj časa pa mi ne deluje več Snap Assist. Torej tista funkcionalnost, ko imaš 2 okni drugega ob drugem, in ko s povečanjem enega sočasno pomanjšaš tudi drugega. Še komu to ne deluje?

Spc ::

Kje v Windows 10 Creators Update (RS2) najdem to:


Rad bi spremenil velikost črk.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

ST-777 ::

Spc je izjavil:

Rad bi spremenil velikost črk.
Velikost črk v Win 10 sem spremenil s programom Winaero in sicer tam, kjer je Advanced A.S.

Spc ::

ST-777 je izjavil:

Spc je izjavil:

Rad bi spremenil velikost črk.
Velikost črk v Win 10 sem spremenil s programom Winaero in sicer tam, kjer je Advanced A.S.

Te nastavitve ni več ?
 

ST-777 ::

Spc je izjavil:

Te nastavitve ni več?
Teh nastavitev nisem našel, kar pa ni pomembno, saj lahko v Winaero nastaviš mnogo več.

Spc ::

ST-777 je izjavil:

Spc je izjavil:

Te nastavitve ni več?
Teh nastavitev nisem našel, kar pa ni pomembno, saj lahko v Winaero nastaviš mnogo več.

To že, ampak aero tweaker ni del windows-a...
To je 3rd party TweakUI.
 

Ghost007 ::

Sovrazim Windowse. Se pri rebootu dostikrat obvesi v nedogled!

Malajlo ::

Pa kaj imate to za ena korejska jajca od strojev? (Vsaj) od leta 2012 dalje (win8) se mi na nobenem aparatu ni dogajalo to, kar se nekaterim nenehno. Pa je na kombajnih laufalo bezbroj enih .net frameworkov, sql instanc, servisov takih in onakvih, ene par verzij VS, virtualke ... Na prenosaču z 8GB rama in pol tone HDD (nič drugače se ne obnaša s 16 in ssd).
Edini problem enkrat samkrat je bil tisti virus od Ciscota, ki ga prodajajo kot VPN klienta in skrivajo posodobitve kot kača noge. Pfuj.
Ej, stari, desetka laufa k urca povsod. Na ZS kontaktiraj, da ti zrihtam stroje. Ni vsak za vse, jbg. Tudi jaz si ne znam sam slepiča operirat, pa mi je vse jasno, kje je kaj in kje zarezat. Takle mamo.

MrStein ::

Javi se Lenovo-tu, da jim prednameščen OS zrihtaš. Ko končaš, pa lhko greš na HP, pa potem na Asus, pa Samsung , pa Dell, itd...

Pa naj kdo reče, da v Sloveniji nimamo vrhunskih strokovnjakov!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Malajlo ::

Pa glih Lenovo je ta, s katerim nisem imel težav ... Kitajc, vidš. Ne pa korejc. HP kljub dreku, ki ti ga da, vseeno dela. Če odstraniš balast, je samo hitreje (se ti zdi večinoma). Enako velja za Toshibo. Asusa sem pa nazadnje (neuspešno) žgal v pečici, preden bi uspel sploh do OS priti.
Če bom kam hodil, najprej j.m. na Cisco. Ker lupčki, tile so izgubili kompas enkrat leta 1998, ajde, eno olimpijado kasneje. Od kod ideja, da se ne moreš iz virtualke povezat? Ja, štekam, da če (namerno by opt-out!) zjebeš lokalno mrežo ob prijavi, da se lahko(!) zgodi, da izgubiš povezavo (ker jo pač zjebe login). Ampak to se tko ne dela, no. /OT off
Win10 je že dve leti zunaj. In se mi zdi še najbolj stabilen in obvladljiv sistem. Z vsako verzijo ali buildom boljši.

MrStein ::

Za Cisco misliš VPN klienta?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alexius Heristalski ::

Spc je izjavil:

ST-777 je izjavil:

Spc je izjavil:

Rad bi spremenil velikost črk.
Velikost črk v Win 10 sem spremenil s programom Winaero in sicer tam, kjer je Advanced A.S.

Te nastavitve ni več ?

Ja, ni je več.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Malajlo ::

MrStein je izjavil:

Za Cisco misliš VPN klienta?

Seveda. Saj sem napisal.

Dpool ::

Jaz imam pa težavo z W10 PRO.

In sicer kadar normalno dam Shut Down prenosnika, se pri screenu "Shutting Down" zamrzne (krogece se preneha vrtet) in obstane tukaj, četudi ga pustim.

Ve kdo mogoče kaj bi lahko bilo narobe? Sem že iskal po netu, pa ni nič pomagalo (Fast boot disabled).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dpool ()

MrStein ::

Obstane tako za vedno ali gre čez čas dalje?

Malajlo je izjavil:

MrStein je izjavil:

Za Cisco misliš VPN klienta?

Seveda. Saj sem napisal.

Sem nekako spregledal.
Jaz ga uporabljam iz raznih VM že leta in leta in deluje vedno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

broken/link ::

MrStein je izjavil:


Jaz ga uporabljam iz raznih VM že leta in leta in deluje vedno.

+1

in to prastari vpn cisco clienti + anyConnect. oboje dela bp.

Buggy ::

Dpool je izjavil:

Jaz imam pa težavo z W10 PRO.

In sicer kadar normalno dam Shut Down prenosnika, se pri screenu "Shutting Down" zamrzne (krogece se preneha vrtet) in obstane tukaj, četudi ga pustim.

Ve kdo mogoče kaj bi lahko bilo narobe? Sem že iskal po netu, pa ni nič pomagalo (Fast boot disabled).


za hec takrat izklopi vse USB naprave in porocaj.

Dpool ::

Buggy, nisem ga kaj dolgo pustil, največ 20min pri Shutting Down screen, ker mi je da vedet, da nič ne dela, ko se je krogec nehal vrtet, torej je dejansko freeznil.

Sem enkrat pustil tudi pred izklopom odklopit USB miško. Drugih USB naprav pa nimam priklopljenih, pa je enako obstal. Mislim, da ni bilo vmes novega Windows updejta. Zanimivo, da kar iz ničesa, bom ko pridem domov runnal še kak Virus scan za vsak slučaj. Upam da mi ne bo treba iti debugg-at, step by step uninstallirat vse SW, ki sem jih naložil v tem času (prenosnik je nov, 2 tedna).

Ghost007 ::

meni se je krogec vrtel 16 ur pa se ni rebotal po nekem updejtu vceraj main i7 pc. MS je govno.
Laptop i5, se pa je ravno zaj na creator updejto. Mrezni kabl sem mogo ven potegnit da je je rebooto drugace je je tudi vrtelo 10minut. hahaha.

MrStein ::

Hvala za namige. Meni sicer to dela na win8.1, pa le zgolj kako minuto.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

japol ::

Tisti ki ste namestili creators update, kaj ste izklapljali,...? Kaj je bloatware,...?

Ghost007 ::

Frish install sem naredo in naredi se samo eno particijo brez system rezerve. Sem mislo da tisto nucalo za restore?

mtosev ::

Ghost007 je izjavil:

Frish install sem naredo in naredi se samo eno particijo brez system rezerve. Sem mislo da tisto nucalo za restore?
ni za restore. tisto je na cju kolk vem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LightBit ::

Šel sem na https://www.microsoft.com/sl-si/softwar... izbral "Windows 10 Single Language", "angleščina", kliknil "64-bit Prenesite".
Ko sem instaliral ugotovim, da je Home. Seveda želim Pro.

Kje na Microsoftovi strani dobim ISO za Pro?

Motion ::

Zakaj nemorem v mail appu naštimat focus inbox-a za primarni outlook mail(tistega s katerim sem tudi prjavljen v windowsih)? Ga lahhko mam sam na sekundarnem outlook računu.

Lonsarg ::

LightBit je izjavil:

Šel sem na https://www.microsoft.com/sl-si/softwar... izbral "Windows 10 Single Language", "angleščina", kliknil "64-bit Prenesite".

Nisi dovolj podrobno gledal kaj klikaš. Ti si kliknil "Windows 10 Home Single Language". Windows Pro namreč NE obstaja v Single Language, ker imaš po defaultu vse jezike.

Kar bi ti moral izbrati (in je tudi po defaultu izbrano, če samo klikaš next) je "Windows 10", ker ta vsebuje tako Home kot Pro in to lahko kasneje pri inštalaciji izbereš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LightBit ::

A zihr? Ker piše "Izdaje sistema Windows 10, navedene spodaj, veljajo za Windows 10 Home in za Windows 10 Pro.".

mtosev ::

ja zihr
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Buggy ::

kam smo to prisli...tud winse 10 je ze tezava namestit ;((

LightBit ::

Zgleda, da se trudijo, da bi bila spletna stran nerazumljiva. Kako naj bi vedel, da "Single Language" pomeni Home?

Bom probal še "Windows 10". Mogoče se mi bo pa sedaj MS-DOS 6.22 inštaliral.

Lonsarg ::

Pa saj tam ko klikaš next je beseda "Home" notri. "Windows 10 Home Single Language" piše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LightBit ::

Kakšen next?

LightBit ::

Ja, "Windows 10" (brez Single Language) me med inštalacijo vpraša, če hočem Pro ali Home.

Lonsarg ::

Kje je pa ta spletn stran prvič vidim. Meni ponudi zgolj "prenesi orodje" in potem zaženem ta exe ki ga prenese in tam izberem katero verzijo ISOja oziroma USB ključka hočem.

LightBit ::

To stran ti na tem linku odpre, če nimaš Windowsov:
Na to stran ste bili preusmerjeni zato, ker operacijski sistem, ki ga uporabljate, ne podpira orodja za ustvarjanje medija za Windows 10, mi pa želimo poskrbeti za to, da boste lahko prenesli Windows 10.


Hotel sem, manj downloadat. Sem pa, zato moral še več. ;((

Malajlo ::

Manj je včasih več :)

Kaj ::

POŠTA - kako exportati sporočila?

KO brskam za "Windows mail export messages", dobim navodila le za Windows live mail in podobne stare poštne programe. Se da exportati tudi v tem novem programu Pošta (ver. 17.8....)?
Namreč, vsa e-sporočila bi imel rad v neki offline obliki... Sej to se da ane? Morda enostavneje namestiti kak drug starejši poštni program in pol exportati?

opeter ::

Če sem 4. aprila 2017 naredil .iso sliko s pomočjo tega orodja, a ta .iso sedaj vsebuje ta zadnji popravek (Content Creator Update) ali pa moram na novo prenesti vse skupaj?

Sistem bom na novo nalagal predvidoma tekom naslednjega tedna.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Modri dirkač ::

ne
Everybody lies!

opeter ::

Modri dirkač je izjavil:

ne


Emmm ... torej je najboljše, da ponovno prenesem?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Modri dirkač ::

Vprašanje, katera verzija je zdaj objavljena, verjetno še zmeraj 1607, ponavadi malo zamujajo s posobitvijo .iso slike.
Everybody lies!

killa bee ::

Inštaliral sem Windows 10 Home Edition, restartal računalnik, povlekel ven inštalacijski USB ključek in problem je ker imam pred seboj samo črn zaslon. Računalnik je prižgan ampak na zaslonu se nič ne pokaže.
Kaj bi lahko bil problem?

mtosev ::

je namestitev bila končana?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Alexius Heristalski ::

Modri dirkač je izjavil:

Vprašanje, katera verzija je zdaj objavljena, verjetno še zmeraj 1607, ponavadi malo zamujajo s posobitvijo .iso slike.

Tokrat so prehiteli uradni izid nadgradnje, naj bi bilo na voljo že 5. aprila. opeter, še enkrat boš moral prenesti, bil si en dan prezgoden.

https://mspoweruser.com/windows-10-crea...

Kaj je izjavil:

POŠTA - kako exportati sporočila?

KO brskam za "Windows mail export messages", dobim navodila le za Windows live mail in podobne stare poštne programe. Se da exportati tudi v tem novem programu Pošta (ver. 17.8....)?
Namreč, vsa e-sporočila bi imel rad v neki offline obliki... Sej to se da ane? Morda enostavneje namestiti kak drug starejši poštni program in pol exportati?

Ne da se, ni podprto. Kupi Outlook ali uporabi drug program.

https://support.office.com/en-us/articl...

Local Email storage - No
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

killa bee je izjavil:

Inštaliral sem Windows 10 Home Edition, restartal računalnik, povlekel ven inštalacijski USB ključek in problem je ker imam pred seboj samo črn zaslon. Računalnik je prižgan ampak na zaslonu se nič ne pokaže. Kaj bi lahko bil problem?
Morda tvoj display driver ni kompatibilen z win 10.

"If the display driver is outdated or not compatible with Windows 10, it may cause the Windows 10 black screen issue after update. Some users reported that they had installed the correct display driver but still didn’t work. This is because the driver installed from OEM or display card manufacturers can't work properly in Windows 10. To fix this, you can try Driver Talent (formerly called DriveTheLife). It helps you to check if the video driver is outdated or incompatible, and then intelligently install the official and also the best-matched video driver for Windows 10 to work properly." http://www.drivethelife.com/windows-10/...

killa bee ::

je namestitev bila končana?

Ja mislim da je. Enkrat sem že prišel notri v windovse

Morda tvoj display driver ni kompatibilen z win 10.
Nisem inštaliran še nobenih driverjev.

Kaj naj sedaj naredim?

Alexius Heristalski ::

Crash boot naredi (ugasneš in prižgeš PC, med nalaganjem Windows ga ugasneš z gumbom za izklop, postopek ponovi trikrat), potem pa v safe mode (troubleshoot, advanced settings, startup settings, restart), da inštaliraš driver.

https://support.microsoft.com/en-us/hel...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

killa bee je izjavil:

Nisem inštaliran še nobenih driverjev.
Kaj naj sedaj naredim?
Poglej v biosu, če je vključen fast startup, če je, izbriši kljukico. "Some users posted that disabling fast startup help to solve the black screen on Windows 10. You can have a try." http://www.drivethelife.com/windows-10/...
««
83 / 141
»»