» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
44 / 141
»»

pierch ::

No, jaz sem pa ugotovil kaj je vzrok za počasen laptop, problem je z Intelovim DPTF. Ko se laptop segreje ga "throtla" na nižji TDP, kateri je na 1Ghz in potem tam ostane, do naslednjega reboota. V event viewerju dobim en DPTF error (sem v službi, tako da ne morem točno povedati kakšnega) in to je to. Driverji so samo od MS, Intelovih oz. od proizvajalca Asus jih ni. Če poskusim DPTF device v device managerju onemogočiti se avtomatsko sam reinstalira po nekaj 10 sekundah, seveda z MS driverji. Tako, da imam sedaj izjemno počasen laptop, s katerim še browsing ne dela dobro.

Kakšna ideja kako se tega rešiti?
Pierch

D3m ::

solatko je izjavil:

Ko se boš naučil, se bo.


Mi ni potrebno svetovati. Če ni šlo pač ne gre in pustiš zadevo, če je pokvarjena.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Netrunner ::

D3m je izjavil:

No meni se sploh ni hotelo nadgraditi. Tako, da sem varen :))


Na enem mojem starejšem PCju tudi ni hotelo. Sem dal update in pustil da se upgrejda ... pa ko sem čez par ur prišel nazaj mi je na zaslonu pisalo "upgrade failed" pa da je bil PC ponastavljen nazaj na windows 8.1 ... pa se nisem kaj dosti sekiral saj v kratkem bom nabavil ssd in instaliral na frišno.

Mare2 ::

solatko je izjavil:

martincek1 - Si pač eden tistih (redkih), ki imajo težave s sistemom. Verjetno ni kriv ravno w10, saj takih problemov ni bilo niti v 6 mesečnem testnem obdobju, ko so sistem še delali.


Očitno imaš opravka samo z računalniki za brskanje (klikanje) po internetu. Miška dela tudi na Win 10, to je res. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Netrunner ::

Mare2 je izjavil:


Očitno imaš opravka samo z računalniki za brskanje (klikanje) po internetu. Miška dela tudi na Win 10, to je res. :)


Ti pa očitno samo z nekimi čudnimi konfiguracijami, saj večina ljudi nima težav.

Lonsarg ::

Windows 10 ima vseeno malo več low level sprememb kot jih je bilo iz Viste -Win7 in temu posledično brekanje določenih driverjev. Še vedno precej minimalno sicer(v promilih), niti slučajno primerljivo z prehodom XP-Vista, kjer je bilo brekanih 80% driverjev.

japol ::

Katere programe ste dejansko uporabili za "odstranitev vohunjenja"? A ga je potrebno namestiti ali ni potrebno (se ga zažene, pokljuka, potrdi in to je to)?

Lonsarg ::

Namesititev KATEREGAKOLI programa za odstranitev vohunjenja je seveda vsaj za faktor tisoč bolj nevarna za tvojo privatnost in podatke kot to da zaupaš microsoftu;)

Anney ::

japol ::

Azgard, se strinjam. Iščem takega, ki je praktično seznam vsega, da ne iščem za vsak ukaz in ga grem izklapljat "ročno".

poker93 ::

Torej opazil sem, da je na cajte na zaklenjenem zaslonu spreminja velikost pisave ter pozicija, kjer se premakne v levis posdnji kot, sama velikost številk in črrk se pa zmanjša. Mogoče ve kdo kako to spremeniti, da bi bila stvar vedno enaka, ne da je enkrat tako drugič drugače.

loveJDM ::

Pozdravljeni,imam problem z windows 10,vsakič ko se baterija na laptopu izprazni laptop po ponovnem zagonu šteka...
Baterija pade npr. pod 20%,ga ugasnem in dam polnit,potem pa ko ga vklopim šteka,dokler ga ne zaženem ponovno,nato je OK.

Kaj lahko naredim?Hvala vnaprej

Malajlo ::

Najbrž je krivo to, da proc ostane na nižji frekvenci. Preveri hitrost prej in potem.
https://slo-tech.com/forum/t622385/p495...

solatko ::

Verjetno zato, ker ga pustiš v spanju iz katerega se računalniki včasih, po zbujenju čudno obnašajo. Ni mi jasno zakaj ne uporabljate raje hibernacijo, pri kateri se mašina ustavi, dvig sistema pa traja od 5-10 sekund.

Na mojih sistemih spanja enostavno ni.
Delo krepa človeka

Malajlo ::

Se iz spanja hitreje mašina zbudi, iz hibernacije pa pri nekaj GB pomnilnika kar traja. Kljub SSD, se mi zdi, da traja leta.

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

Verjetno zato, ker ga pustiš v spanju iz katerega se računalniki včasih, po zbujenju čudno obnašajo. Ni mi jasno zakaj ne uporabljate raje hibernacijo, pri kateri se mašina ustavi, dvig sistema pa traja od 5-10 sekund.

Na mojih sistemih spanja enostavno ni.


Imam 32GB rama pa 250GB SSD. Za hibernacijo bi potem moral dat 32GB tega diska za hibernate.sys datoteko.

solatko ::

Malajlo - Madona se sikirate za nekaj prostora na disku, ali pa za malo večjo porabo RAM-a, saj nimate več 250MB diskov, ko si res moral pazit na vsak kb.
Iz hibernacije se ob najpočasnejšem disku, sistem obnovi v 15 sekundah, pri SSD pa je to nekaj sekund, iz spanja se velikokrat ne zbudi, sledi reset in to traja sigurno več. Tudi če se ne vklopi internetna povezava je potreben reset.

nebivedu - Od kje ti ta podatek, sam imam naštimano hibernacijo na acer one z 64GB SSD/ win 10. Sam sistem in programje, mi pobere cca 40GB diska.
Delo krepa človeka

loveJDM ::

Ok res je krivo to da CPU ostane na nižji frekvenci,zdaj pa kako se rešit tega?ker tak ne moreš delat nič ker je vse prepočasno.

Prosim če lahko kdo pove,ker mi je glupo vedno po polnjenju računalnik vklopit,ugasnit in še 1x vklopit.Potem dela normalno.

Hvala vnaprej

AvtoR ::

Kolikor vem tudi sleep funkcija hkrati zapiše vsebino pomnilnika na disk. V primeru izpada elektike prebere vsebino z diska, normalno pa s pomnilnika.

Lonsarg ::

AvtoR je izjavil:

Kolikor vem tudi sleep funkcija hkrati zapiše vsebino pomnilnika na disk. V primeru izpada elektike prebere vsebino z diska, normalno pa s pomnilnika.

Temu se reče hybrid sleep, ki je hkrati sleep in hibernacije(backup če zmanjka elektrike ali če zašteka). In po defultu je vklopljen, torej po defultu imamo vsi hiberfil.sys file.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Jerry000 ::

Imam problem...pred nekaj časa mi je kazalo da lahko updejtam, to storim, mi lepo vse piše da kopira fajle in da se bo vmesno parkrat resetiral in naj samo sit back and relax. Kar po restartu vidim preparing files for older version in mi je nazaj na win8.1 naložil...grem gledat na update in nimam nikjer več opcije za win10...lahko kdo pomaga? Imam pa vse updejte

BorutK-73 ::

solatko je izjavil:

Verjetno zato, ker ga pustiš v spanju iz katerega se računalniki včasih, po zbujenju čudno obnašajo. Ni mi jasno zakaj ne uporabljate raje hibernacijo, pri kateri se mašina ustavi, dvig sistema pa traja od 5-10 sekund.

Na mojih sistemih spanja enostavno ni.

Hibernacija ima še en plus da lahko računalnik izklopiš iz elektrike.

Lonsarg ::

Jerry000 je izjavil:

Imam problem...pred nekaj časa mi je kazalo da lahko updejtam, to storim, mi lepo vse piše da kopira fajle in da se bo vmesno parkrat resetiral in naj samo sit back and relax. Kar po restartu vidim preparing files for older version in mi je nazaj na win8.1 naložil...grem gledat na update in nimam nikjer več opcije za win10...lahko kdo pomaga? Imam pa vse updejte

Jah očitno je prišlo do kake napake/nekompatibilnosti itd. in torej zate upgrade brez reinštala programov odpade. Lepo v google vpiši "download windows 10" in tokrat nadgradi z opcijo "keep nothing", da ti torej naredi sveži upgrade z izbrisom vsega.

Jerry000 ::

Lonsarg je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Imam problem...pred nekaj časa mi je kazalo da lahko updejtam, to storim, mi lepo vse piše da kopira fajle in da se bo vmesno parkrat resetiral in naj samo sit back and relax. Kar po restartu vidim preparing files for older version in mi je nazaj na win8.1 naložil...grem gledat na update in nimam nikjer več opcije za win10...lahko kdo pomaga? Imam pa vse updejte

Jah očitno je prišlo do kake napake/nekompatibilnosti itd. in torej zate upgrade brez reinštala programov odpade. Lepo v google vpiši "download windows 10" in tokrat nadgradi z opcijo "keep nothing", da ti torej naredi sveži upgrade z izbrisom vsega.

Torej opcija da ohranim vse zame odpade? Pa bo aktiviran windows če vržem fresh install? A ni tko da aktiviraš prvo z updejtom šele nato clean install?

Lonsarg ::

Pazi nisem rekel clean install, rekel sem clean upgrade:) Kar samo pomeni da izberes pri upgradu pravo opcijo, ko te vprasa kaj ohraniti. V bistvu je tak clean upgrade potem skoraj isto kot clean install, windows folder in program files so cisto svezi.

Drugace pa se vedno lahko probas se enkrat upgrade z ohranitvijo vsega mogoce bo v drugo slo skozi. Pa dodatno obstaja tudi opcija ohrani samo podatke brez programov, ta bi mogla iti skozi in bo rezultat tudi clean windows folder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

issak ::

L1nK je izjavil:

lahko sicer skipaš vnos keya, ko delaš nadgradnjo. če si še študent, si dobi z dreamsparka windows 10 education ali multiple editions in dobiš keye zraven


Kako inštaliraš Windows 10 edu? Hoče neke podatke od mene (username, password), a je to @student.uni-lj.si slučajno? Nisem mogel skipat tega koraka.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

solatko ::

V petek sem dobil mašino, ki zaradi nepodpiranja ne more laufat 10-ko. Gre za en starejši 775 procesor. Verjetno gre pri tebi za podobno zadevo in si spregledal obvestilo M$.

Zanimivo pa, da na Atomčku 270 deluje super.
Delo krepa človeka

dukedl ::

lp dukedl

billy ::

Kako lahko dostopam do dmp fajlov, ki nastanejo med nadgradnjo W10? Namreč med namestitvijo nove verzijo fašem BSOD, potem pa gre setup v obnovo sistema in /minidump direktorij niti ne obstaja kasneje, saj vse kar se naredi na novo izbriše in obnovi starejše datoteke?

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

nebivedu - Od kje ti ta podatek, sam imam naštimano hibernacijo na acer one z 64GB SSD/ win 10. Sam sistem in programje, mi pobere cca 40GB diska.


Rama imaš pa?

Malajlo ::

krneki0001 je izjavil:

solatko je izjavil:

nebivedu - Od kje ti ta podatek, sam imam naštimano hibernacijo na acer one z 64GB SSD/ win 10. Sam sistem in programje, mi pobere cca 40GB diska.


Rama imaš pa?

Pri 2 do 4GB se iz hibernacije res hitreje pobere. Pri 16 in več pa traja in tudi SSD nima haska. Navaden HDD in premetavanje 8GB pomnilnika je že strel v koleno. Se stroj iz nule prej boota.
Vsaj pri HP-ju nisem opazil težav z bujenjem in performansami z win10. Pravzaprav se HP, Lenovo, Toshiba in Acer od Win7 dalje čisto lepo zbudijo iz standbya. Svojega Lenovota z win8.1 samo poklopim, restartam pa na dva, tri tedne. Če baterijo izpraznim, gre pa v hibernacijo, seveda.

krneki0001 ::

Pa si prebral, da imam 32GB rama v svoji mašini. Veš koliko časa potrebuješ za prebrat 32GB iz SSD diska?

solatko ::

nebivedu - Maximalno 1,5GB.
Na HP 4730s, se iz hibernacije pobere v cca 8-ih sekundah, če pa ugasnem Skype v 5-ih, SSD Intenso, kateri ni med najhitrejšimi.
Praviloma ni nič narobe s spanjem, vendar večkrat pride do problmov, kot pri hibernaciji.
Sem pa tudi že dobil prenosnik, ki je dobesedno zakuhal v torbi, ko se je zaradi določenega signala zbudil iz spanja in veselo delal v idle, zaprt v torbi.

Hibernacija je pač popoln izklop in hiter zagon, to pa pričakujem od prenosnika, katerega nosim okoli, za domačo uporabo, zamenjava za desk, je pa itak vseeno.
Delo krepa človeka

masevc ::

Ksz

Za doma bom kupil win10. Katero verzijo in kje najceneje?

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

nebivedu - Maximalno 1,5GB.
Na HP 4730s, se iz hibernacije pobere v cca 8-ih sekundah, če pa ugasnem Skype v 5-ih, SSD Intenso, kateri ni med najhitrejšimi.
Praviloma ni nič narobe s spanjem, vendar večkrat pride do problmov, kot pri hibernaciji.
Sem pa tudi že dobil prenosnik, ki je dobesedno zakuhal v torbi, ko se je zaradi določenega signala zbudil iz spanja in veselo delal v idle, zaprt v torbi.

Hibernacija je pač popoln izklop in hiter zagon, to pa pričakujem od prenosnika, katerega nosim okoli, za domačo uporabo, zamenjava za desk, je pa itak vseeno.



Za prenosnika ja, to ni problem.
Za desktop na katerem laufajo še virtualke in imaš ob polni obremenitvi zasedenega nekje 80% rama (nekje 26 do 28GB) je pa to bolj ko ne bedarija.

MrStein ::

Spet imamo primer super-ega: Ves svet je kot jaz, če ni pa bi moral biti.

Toliko, če še kdo ima težave pri sledenju temi.

Sicer pa sleep/standby lepo dela na 99% sistemov. In se vklopi v sekundi ali dveh, namesto 10-20 (ali še več) sekund.

Ironično, na mojem sistemu so problemi po "prebuditvi" iz hibernacije. LAN povezava ne dela več.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Alexius Heristalski ::

billy je izjavil:

Kako lahko dostopam do dmp fajlov, ki nastanejo med nadgradnjo W10? Namreč med namestitvijo nove verzijo fašem BSOD, potem pa gre setup v obnovo sistema in /minidump direktorij niti ne obstaja kasneje, saj vse kar se naredi na novo izbriše in obnovi starejše datoteke?

Poišči setupact.log in setuperr.log. Več o tem.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

solatko ::

MrStein - Čudno, meni se je to pojavljalo pri sleep načinu - wi-fi se na 8.1 ni in ni hotel povezati po bujenju, RJ45 ni bilo problemov. Tudi povezava preko RS232 na drugo napravo, je po bujenju izgubila povezavo, po hibernaciji pa vse b.p..
Delo krepa človeka

MrStein ::

Hja, obstajajo različni ljudje, z različnimi PC-ji in različnimi problemi.
V čakalnici urgence ima tudi vsak različno težavo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Res je, zato pa je potrebno resurse prilagoditi računalniku, obratno gre izredno težko. Vendar so to v tolikšnem številu delujočih naprav, le posamezne izjeme ali določeni tipi računalnikov, na katerih se pač pusti sistem, ki dobro deluje.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

MrStein - Čudno, meni se je to pojavljalo pri sleep načinu - wi-fi se na 8.1 ni in ni hotel povezati po bujenju, RJ45 ni bilo problemov. Tudi povezava preko RS232 na drugo napravo, je po bujenju izgubila povezavo, po hibernaciji pa vse b.p..


To se dogaja tudi na starih še Thinkpadih T60, T61 in R61i. Če ga daš v sleep, se wi-fi potem ne zbudi, ga moraš ugasnit ali pa ga dat v hibernacijo. Ko se mašina fizično ugasne, pa potem spet dela.

solatko ::

Saj pravim, da sleep način ni ravno najbolj posrečena zadeva, hibernacija deluje veliko bolje, gre pa za nekaj sekun razlike, pri dvigu sistema.
Sicer imam računalnike naštimane, da ne grejo v spanje - never, ravno zaradi problemov pri wi-fi povezavah in večkratnem sesutju sistemov ob dvigu.

Pri starih vhodih za miš in tipkovnico je to sicer delovalo super, pri USB napravah pa se zatika, ravno takrat, ko se človeku mudi.
Delo krepa človeka

MrStein ::

90% pa jih ima na sleep. Laptope sploh.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

MrStein - Ob instalaciji sistemov od Viste naprej, so vse postavke v prenosnikih na sleep. Tisti, ki postavljajo sistem, bi morali to urediti, saj računalnika ne moreš varno ugasnit s power gumbom.

Seveda se večina povprečnih uporabnikov s temi stvarmi ne ukvarja in imajo pač vse na sleep.
Sem že dobil zblojen računalnik, ki dve leti ni videl shutdown, ustavil pa se je, ker se je OS zbluzil, sam prenosnik pa je bil nosilec za prah, katerega je pobiral 24/7-365.

Na telekomovem servisu so hoteli menjat plato na račun uporabnika, pa je bil dovolj samo 2-vo minutni pritisk na power tipko, ob izklopljeni bateriji in napajanju.

Seveda sem zadevo očistil in počistil sistem, nastavil zapiranje pokrova na hibernacijo in power na shutdown, zadeva sedaj deluje kot nova.
Delo krepa človeka

mtosev ::

quick question: pri nadgradnji iz win 7 na 10ko, a se nastavitve za shrane folderje ohranijo?
samo, da vem, ker bom en komp upgradal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lonsarg ::

Če daš "keep everything" se vse ohrani.

krneki0001 ::

Mislim da lahko vse ohraniš samo iz 8.1 na 10, iz 7 na 10 pa ne.

solatko ::

nebivedu - Večina stvari se tudi iz 7-ice ohrani, kar pa ne, se dobi v mapi windows.old, katera se kreira ob namestitvi.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

Ja to je 7znano, ampak v veliki večini noče vseh nastavitev potegnit. Lahko da pa ima kaj veze tudi jezik.
Ker če sem imel win 8.1 v slovenščini, mi ni hotel vsega prenesti, ko pa sem nastavil angleško, je pa ista inštalacija brez problema ohranila vse podatke.

solatko ::

Jezik je velika ovira, saj ti sistem z jezikovnim packom, še vedno tretira kot angleški.
Rešitev je, da sistem postaviš v ang. resetiraš in šele potem nadgradiš, jezikovni paket pa namestiš iz update-a.

Če je predinstalirana SLO 7-ica gre b.p. s SLO 10-ko
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()
««
44 / 141
»»