» »

Optimizacija starega pisarniškega računalnika

Optimizacija starega pisarniškega računalnika

1
2
3

hojnikb ::

Spajky je izjavil:

... počakajte, da lastnik one stare mašine zve, da bo moral zraven novega kompa nabavit še nov tiskalnik in se spet navajat na malce drugačen vmesnik, pa potem svetujte, če bo še od volje za nov komp >:D ...

Bo treba mal bralno razumevanje vklopit, ker smo mu vsi po vrsti predlagal plate z LPT portom :)
#brezpodpisa

Frenckie ::

Bo imel težave z gonilniki za zelo stare tiskalnike ali druge stare priključene naprave.
Če ima MP LPT port,še ne pomeni, da bo imel gonilnike za Win 7 ali Win 8.

m0LN4r ::

Še dobr, da se pošta ne vozi z 30 let starimi yugeci.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mtosev ::

baje so za win 7 celo driverji za ta printer. tip ma srečo, da je tele driverje MS celo naredil in jih dal ven
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m0LN4r ::

Kaj pa je fora tega printerja, da je tako specialen, da se ga splača uporabljat še danes?
Malo offtopic, ampak če bo htel normalno gledat dwgje in sodobne pdfje. Predvidevam da ne pdf 6,7,8 itn.




Tale moj sistem, ti bo malo boljše odpiral te stvari kot tist pentium.

Na prenosniku pa je še celo neuporabljena koda za Visto Home premium, če rabiš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mtosev ::

da nekateri ljudje nočejo menjati stvari katere jim še vedno delujejo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m0LN4r ::

Moje vprašanje je bilo resno mišljeno.
Koliko pa stane nov budget printer oz. kartuša za tega starega?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mtosev ::

nov laserc pride ~45Eur. kolk pride pa toner za to starino se pa mi ne sanja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m0LN4r ::

Če se ne motim pride orginal kartuša 100EUR, tiste fake orginal na amazonu pa 20-30EUR.
Fejk pa so takoj, če prebereš komentarje:
Since my purchase order said HP 92298A toner cartridge, that is what I expected. It was a remanufactured toner cartridge. It works fine but it is not what was advertised. I knew it was a very good price for HP but I still believe it should have been advertised as a "Premium compatible toner cartridge" not HP.


Nov pa pride 66EUR z dodatno kartušo v kompletu, kar bo verjetno zelo dolgo dovolj.



Pa se rešiš težav z LPT, dragimi kartušami, morebitno okvaro, driveri...

Evo pa maš moj prenosnik z ssdjem + printer + kartušo za 300EUR pa še orginal vista home. Naprimer.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

He-Man ::

Mu bom povedal idejo glede printerja ja, glede monitorja sem mu tudi že rekel, da bi bilo neumno nov sistem priklapljati na njegov stari 17" CRT.

Vprašanje, ki me najbolj tare je pa kje dobiti poceni legalne Windows 7 (ali 8)? Lahko tudi iz tujine, bo še vedno pravno korektno?

hojnikb ::

raje ga privadi na linux, bo prihranu na dolgi rok :)
#brezpodpisa

mtosev ::

He-Man je izjavil:

Mu bom povedal idejo glede printerja ja, glede monitorja sem mu tudi že rekel, da bi bilo neumno nov sistem priklapljati na njegov stari 17" CRT.

Vprašanje, ki me najbolj tare je pa kje dobiti poceni legalne Windows 7 (ali 8)? Lahko tudi iz tujine, bo še vedno pravno korektno?
da, on samo rabi licenco (COA) in račun in to je to
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

He-Man ::

Vem, ampak bo težka, gre za starejšega možakarja. Pa tudi ne vem, kako dobro mu bo Libre Office ali pa Kingsoft Office odpiral vse stare MS Office dokumente.

Še stanje diska tik preden je rešil podatke (Macrium Reflect sploh ni zmogel prebrati diska, tako da je bilo treba ročno prekopirati - na srečo je šlo):



Če mi lahko kdo posreduje povezavo kjer se poceni prodaja Windows 7, tak ki bo morebitnemu inšpektorju po godu, naj prosim prilepi, hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: He-Man ()

trnvpeti ::

Svasta
Dobis nov racunalnik za 120, ki se izplaca v dveh letih
Z delujoco resitvijo pod linuxom
Sedaj se pride do 300€ pa se se kupuje licenca za win
In to zato, ker se eni hocejo znebiti starih kist
Svetovalec pa ne zna nastavit linuxa v petih minutah( in instalacija linuxa z libre in driverji za printer in usb modem)

hojnikb ::

Jap, prodajalci stare robe ste že res smešni. Model laufa še programje za DOS/16bit, vi bi mu pa rinal quad amd in core2duote...

En j1900 je prek glave za njega in povoze vse starine tam kjer šteje.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Potem že niso to neki sodobni dwgji, me prav zanima kaj je na njih, pasja utica? :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Takle zgleda, srednje zahteven sodoben dwg: https://drive.google.com/file/d/0B_PcZi...
Lahko se sproba, kako laufa s kakim free dwg viewerjem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem najprej na Linuxu z dvema različnima programoma odprl tlorise, ki ju je dal mOLN4r. Linux je Lubuntu, računalnik pa za nekaj "močnejši" od tega, kot je beseda o njem v topicu (Athlon XP 3000+; 1,5 GB rama, Ge-Force 2 grafika). Prvi je bil viewer za VariCAD, ki zna odpirati dxf, dwg in step formate:



Drugi pa DrafSight:



Je kar šlo, DraftSight je bil pri nalaganju hitrejši (VariCAD viewer naredi najprej pretvorbo v svoj format), se je pa z obema dalo delati. Seveda kaj ekstra hitra nista bila....

Še moje mnenje. Če mora v star računalnik bilo kaj vlagati (potrebuje "zdrav" disk), potem je verjetno bolj smiselno, da kupi kaj novejšega. Glede Linux-a sem mnenja, da ga lahko ovirajo predvsem 16 bitni dos programi. Bo pa moral pri vsakem prehodu na kaj novejšega vložiti malo mentalnega napora. Pri prehodu na Linux se bo treba privaditi vsaj na drugačen izgled namizja, pri uporabi Libre Office vidim malo manj težav, kar se vmesnika tiče, saj sedaj uporablja MS Office 2003, ki sta si po izgledu vmesnika bližje, kor npr. MS Office 2003 in 2007. Pa seveda, kakšne (kako zahtevne) dokumente ima za obdelovati v Officu.... Skratka, čisto "neboleče" ne bo v nobenem primeru. Sem pa tudi sam pristaš nakupa novejšega računalnika (če finance dopuščajo, novega)

P.S. Naš "praračunalnik" se bo najverjetneje do konca leta tudi upokojil...

LP

Jože

fosil ::

Če hočeš v ceno 300 eur stlačit še windowse, najbolje da vzameš sestavljen računalnik.
Recimo kaj takega
Uradno office 2003 sicer ni podprt na win8, ampak če malo poguglaš lahko vidiš da dela.
Alternativa pa je še vedno libreoffice.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

hojnikb ::

sam prste stran od OEM buildov..
#brezpodpisa

He-Man ::

Jože, hvala za informacije!

Iskal sem najcenejše Windows 7 in pri nas so pri Mlacomu ampak moraš kupiti več kot pol računalnika pri njih in še vedno stanejo skoraj 2x toliko kot tile s poštnino vred:
http://www.ebay.com/itm/Microsoft-Windo...

Vprašanje je samo, če je to legalno prava zadeva za inštalacijo na računalnik v slovenskem podjetju. Sem pisal tudi na slovenski Microsoft a se ne nadejam odgovora.

mtosev ::

rajše poglej na ebay.co.uk in tam izberi EU pa boš našo še ceneje. btw na tole iz ZDA boš plačal DDV ker je nad 22eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

m0LN4r ::

Odlično Jože, tako se dela. Info iz prve roke.

Kaj pomeni
"močnejši" od tega
in
Naš "praračunalnik" se bo najverjetneje do konca leta tudi upokojil...
?
To je eno in isti komp? Kakšen pa je cpu in gpu?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Galaxy ::

m0LN4r je izjavil:

Če se ne motim pride orginal kartuša 100EUR, tiste fake orginal na amazonu pa 20-30EUR.
Fejk pa so takoj, če prebereš komentarje:
Since my purchase order said HP 92298A toner cartridge, that is what I expected. It was a remanufactured toner cartridge. It works fine but it is not what was advertised. I knew it was a very good price for HP but I still believe it should have been advertised as a "Premium compatible toner cartridge" not HP.


Nov pa pride 66EUR z dodatno kartušo v kompletu, kar bo verjetno zelo dolgo dovolj.



Pa se rešiš težav z LPT, dragimi kartušami, morebitno okvaro, driveri...

Evo pa maš moj prenosnik z ssdjem + printer + kartušo za 300EUR pa še orginal vista home. Naprimer.


Boljše ne bi mogel napisati. Pa so vse zadeve NOVE, z GARANCIJO in trošijo n-krat manj energije. Pa še DELUJE, tako kot je treba!

trnvpeti ::

kaksno kompliciranje!
tip bi zamenjal na 2000+ ide disk
z taksnim racunalnikom odpira dwgje, karkoli mu das novega bo par razredom hitrejse
pol kompliciranje z printerjem
lpt bo delal, ko bo iztrosil toner, si bo zracunal, ali ga ceneje pride nov printer, ali bo kupil toner
libre office ali wps office, ce to ne zna uporabljat joj,bo pac dal kaksnih 300eur zraven
tudi desktop, ali bo imel mint ali xp

problem je bolj v svetovalcu, ki mu svetuje, prvo star ide disk, sedaj ze isce nov 300eur racunalnik, pa nove windowse,...
sem preprican, da mu svetovalec pokaze celo temo, da bo znal brez problema uporabljat racunalnik za 120eur
sam svetovalec ne bo znal to narediti
tukaj je cel problem

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

mOLN4r, z "močnejši" sem mislil, da imam hitrejši CPU in pa malo več RAM-a. Gre pa za računalnik s konfiguracijo: Matična plošča Asrock K7S8X, procesor Athlon XP 3000+, 1,5 GB RAM-a in pa grafiko Nvidia GeForce 2 GTS. In ja, to je naš "praračunalnik", je v hiši od leta 2001.

Je dual boot, gori sta Win XP in Lubuntu 14.04. Da ga bo potrebno upokojiti smo se odločili pred nekaj meseci, ko je Chrome začel jamrat, da se ne bo več posodabljal (novejše verzije Chroma zahtevajo nabor SSE2, ki ga pa 32 bitni Athlon ne premore).

Na tem računalniku programska oprema "njegovega letnika" dela, kot je delala na začetku (npr MS Office 2003), pa tudi OpenOffice zadnje verzije dela b.p., novejša pa pač slabše, nekatera pa sploh ne deluje več.

LP

Jože

sisemen ::

hojnikb je izjavil:

vrži star komp v koš in sestavi sistem okol tega http://www.asrock.com/mb/Intel/Q1900B-I...
Imaš LPT port (torej je vse kul okol printerja) gor pa nasnameš kak ubuntu linux in basta.
Kolega bo v hipu prišel v 21. stoletje.


Z linuxom ga boš prej vrnil v prejšnje tisočletje... win 3.1 pa to...

FX6300B ::

sisemen vrjem ampak je linux velik bolj uporaben kot windows windows je le bolj "user-friendly" kot linux ampak windows v primerjavi z uporabnostjo linuxu komej seže do gležnjev

hojnikb ::

sisemen je izjavil:

hojnikb je izjavil:

vrži star komp v koš in sestavi sistem okol tega http://www.asrock.com/mb/Intel/Q1900B-I...
Imaš LPT port (torej je vse kul okol printerja) gor pa nasnameš kak ubuntu linux in basta.
Kolega bo v hipu prišel v 21. stoletje.


Z linuxom ga boš prej vrnil v prejšnje tisočletje... win 3.1 pa to...

Potem pač še nisi nikol delal z linuxom, da take butaš ven.
#brezpodpisa

He-Man ::

Ponovno hvala vsem za super ideje. Glede strojne opreme je odločeno, problem so samo še dragi Windows (32-bitna 7-ka v angleškem jeziku je čez 100 EUR pri nas).

Ali zna kdo z gotovostjo odgovoriti na vprašanje, če se sme/da kupiti OEM Windows 7 npr. v Angliji in potem uporabiti ta COA ključ na uradno zdowloadani verziji za računalnik ki je po komponentah kupljen in sestavljen pri nas? Je to potem legalno? Cena je namreč dosti nižja:
http://www.techee.co.uk/buy-operating-s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: He-Man ()

ST-777 ::

O OEM Windows 7 pišejo na zdnet.com pod naslovom: Is it OK to use OEM Windows on your own PC? http://www.zdnet.com/blog/bott/is-it-ok...

s6c-gEL ::

Zakaj potem preprosto ne zamenjaš hdd z enim rabljenih ide/sata 80/160/320 gb in furaš dalje to starino (cena 10-20 eur max, če je lastnik tak stiskač) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

m0LN4r ::

To je pač škrtarjenje prve vrste in tega je v slo ogromno. Žal se prinas gre drva sekat s sekiro, ker za žago "ni dnara" oz. se "ne splača"

Enak problem imajo prodajalke v eni trgovini v Europarku, kjer imajo še slabši PC (athlon z 512rama in sfukanim diskom), kot to in se uporablja v trgovini za blagajno in ostale pisarniške zadeve.

- Stranka čaka po 5-10 minut, da ji nardijo račun, ko kaj klikneš se samo začne vrtet peščena urica in vsi čakajo.
- Bognedaj, da odpreš program, ki izpiše zalogo vseh artiklov. 5-10 minut.
+ Računalnik imajo vklopljen 24ur/7, če je moožno, ker ko ga resetirajo imajo en kup problemov, da se spet vse postavi in poveže, če se sploh.
+ Imajo zaposlenga IT delavca, za te zadeve

d.o.o ima letno 2.1mio prihodnov in škrtarijo z enim računalnikom. Zaposlenih pa imajo glede na bizi.si med 10-20. Ostalo pa so študenti.

Po eni strani svetovalec ali vzdrževalec nista kriva, če pa firma nima teh piškavih par EUREUREUR, za normalno delo.

Vprašanje je, kje vse še škrtarijo takšni ljudje poleg tega v svojem poslu...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MrStein ::

s6c-gEL je izjavil:

Zakaj potem preprosto ne zamenjaš hdd z enim rabljenih ide/sata 80/160/320 gb in furaš dalje to starino (cena 10-20 eur max, če je lastnik tak stiskač) ?

Ker mu tu vsi svetujejo 100 drugih stvari. ;)

Če rabi PC danes/jutri, je to prvi korak. Nov disk.

Potem pa lahko razmišlja o novem PC.

Drugič: Windows. SB licenca je OK, jo boš pa težko dobil pod cirka 80 EUR (če sploh).

Te poceni variante so 99% preprodaja ("rabljenih") OEM licenc in so legalno vprašljive.

Jo pa lahko dobiš v kompletu s PC-jem.
Tu je recimo majhen in varčen PC z Windows 8.1 licenco (z win7 se več nič ne prodaja, oziroma je to že redkost): Zotac ZBOX ID18 Plus za okoli 230 EUR. Tuto kompleto.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Scorpia ::

Če rabi disk imam doma 80gb in 160gb, katera šenkam,
ker sta na ide in ju ne potrebujem. Pogoj je da v lj dostavim, ker se mi s pošiljanjem ne da ukvarjat :)
////

He-Man ::

Scorpia, hvala za lepo gesto, sem ti posal zasebno sporočilo.

Glede SB, DSP, OEM ipd. licenc - v Sloveniji mi nihče noče prodati OEM Windowsev, če ne kupim tudi računalnika pri njih. V tujini pa brez problema.

Članek, ki ga je prilepil ST-777 pa lepo kaže "jasnost" Microsofta in zakonov glede teh zadev... :/

mtosev ::

v nemčiji je sodišče odločilo, da se lahko OEM licence prodajajo naprej.odločitve sodišč pa so pač nad MS EULAom
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

MrStein ::

Odvisno od detajlov.

Na eBay-u prodajana OEM licenca, ki je prvotno bila za kaki poslovni PC, ki so ga kupili po 100 komadov in lasten OS namestili, je že na zelo sivem območju.

Katero sodbo točno misliš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ST-777 ::

He-Man je izjavil:

... v Sloveniji mi nihče noče prodati OEM Windowsev, če ne kupim tudi računalnika pri njih. V tujini pa brez problema.
Za slovenskega podjetnika je preveč tvegano, če ima OEM Windowse, ki jih je kupil brez računalnika. V Sloveniji inšpektorji kaznujejo podjetnike celo za manjše nepravilnosti, ki ne škodijo nikomur, podjetniku pa ne prinesejo nikakršne koristi.

En primer: »Pri nas je inšpektor napisal odločbo zato, ker je bil gasilni aparat nameščen za osem centimetrov nižje od predpisane višine« pravijo v ZVC Lipej-Šerbec. http://www.finance.si/8342407/Kazen-ker...

He-Man ::

Lahko kupim tole preko nemškega amazona?

http://www.amazon.de/dp/B004Q0T10A/ref=...

Poštnina mislim, da je manj kot 10 €, torej bi me prišlo pod 70 €, pri nas bi dal pa čez 100 €.

Je to po vaše potem legalno za naše inšpektorje?

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

Odvisno od detajlov.

Na eBay-u prodajana OEM licenca, ki je prvotno bila za kaki poslovni PC, ki so ga kupili po 100 komadov in lasten OS namestili, je že na zelo sivem območju.

Katero sodbo točno misliš?
#brezpodpisa

solatko ::

OEM Home premium ne moreš uporabljat na poslovnem računalniku. Bo inšpektor takoj skočil v luft. Imeti moraš PRO.
Delo krepa človeka

ST-777 ::

He-Man je izjavil:

Lahko kupim tole preko nemškega amazona?http://www.amazon.de/dp/B004Q0T10A/ref=...
Je to po vaše potem legalno za naše inšpektorje?
Za naše inšpektorje je legalno tisto, kar predpisuje v licenčnih pogojih lastnik operacijskega sistema in to je Microsoft.

Pravila so znana: Programsko opremo OEM ali DSP je mogoče kupiti in licencirati samo pri nakupu novega celotnega računalnika. Programske opreme OEM ali DSP ni mogoče prenašati z enega računalnika ali strežnika na drugega, tudi če izvirni računalnik ni več v uporabi.

Kakšna je kazen, ki jo zaračunajo inšpektorji podjetnikom, če uporabljajo nelegalni OS, mi ni znano. Verjetno pa je višja od 1000 evrov. Se podjetnikom splača gemblati? Se ne!

mtosev ::

solatko je izjavil:

OEM Home premium ne moreš uporabljat na poslovnem računalniku. Bo inšpektor takoj skočil v luft. Imeti moraš PRO.
nope. to maš narobe. windows ni office in lahko bp uporabljaš home v podjetju. če to ne veš si zgooglaj
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

MrStein je izjavil:

Odvisno od detajlov.

Na eBay-u prodajana OEM licenca, ki je prvotno bila za kaki poslovni PC, ki so ga kupili po 100 komadov in lasten OS namestili, je že na zelo sivem območju.

Katero sodbo točno misliš?

tole
The german Bundesgerichtshof, Federal High Court of Justice, ruled usage of OEM software.
A OEM software is not tied to a single PC at certain circumstances.
I'm allowed to move the installation to a different hardware in germany.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SimstrX ::

Jaz imam doma še neuporabljeno original Windows Vista Ultimate 32/64bit, če rabiš mi pošlji mail...

cena cca. 20EUR

lp, simon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SimstrX ()

m0LN4r ::

A zdaj pa podpiramo škrt podjetnike zastonj. Lepo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

trnvpeti ::

m0LN4r je izjavil:

A zdaj pa podpiramo škrt podjetnike zastonj. Lepo.

zakaj bi bil skrt? racionalno razmislja za minimalno uporabo
in ste ze na 300+, pa se niste pogruntali

m0LN4r ::

Za 300€ se grebeš doma za hoby mogoče, ne pa podjetje. Lepo prosim.
Kolko pa je 300€ za "orodje" s katerim si bo podjetje služilo dnar za nadaljnih 10 let?

Tak komp bi mu delal najmanj 10let, kar bi blo 2,5€ na mesec + še pr elektriki bi prišparu za windowse.
Sami prispevki mesečno te pridejo nekje toliko.

Torej tu iščemo rešitev za podjetje, ki nima 300€ za najcenešjo sodobno tehnologijo, ki bi bla varčna, zanesljiva in za nekajkratni faktor primernejša v prihodnje?
Še nekdo na socialni si lahko prišpara za tolko. Svašta res.

"svašta majka rodi, ali pare neče a?"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trnvpeti ::

zakaj 300eur+winsi, ce dobis za tako minimalno uporabo karkoli drugega (120eur) za _isto_ stvar
to je skrtost, racionalnost ali kako bi temu rekel?

oz bolje je reci, da tisti ko to naredi za 300 pac preprosto ne zna drugace
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows licenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5015194 (8429) Dman
»

Nakup Windows 10

Oddelek: Kaj kupiti
387551 (5433) BlackGuard
»

Kje kupiti originalni Windows?

Oddelek: Pomoč in nasveti
427662 (5685) Machete
»

Poceni Win8

Oddelek: Kaj kupiti
448152 (6961) Mare2
»

Računalnik 200 -250 eur z Win OS om? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8110868 (9740) mtosev

Več podobnih tem