» »

Nakup hibrida (hybrid PC)

Nakup hibrida (hybrid PC)

Steampunk ::

Hello,

iščem nek laptop/tablet, v ožjem izboru so ti hibridi. Od računalnika ne zahtevam, da je state-of-the-art stroj, ampak to, kar je v SLO trgovinah je precejšnja žalost. 800€ za 1.8GHz dual core atom procesor in 2GB RAM okrog 500MHz. Za tak denar najdeš že Haswell i7 in 16GB DDR3 1600 RAM-a.
Torej zakaj hibrid? Namenjen bo resnejšemu delu s tipkovnico na mizi (zapiski, dokumenti, ...) in hkrati delu na terenu, kjer pač ne gre z eno roko držati laptop, z drugo pa tipkati. Tudi Windows tablični računalnik verjetno nebi bila slaba izbira in bluetooth tipkovnica? Zaželjen OS je Windows, ekran pa vsaj 13".

Zanimajo me samo aktualni modeli, stvar potrebujem do oktobra. Cenovni rang je +-800€, ceneje - tem boljše.

TL;DR iščem surface pro 3 za normalen denar.

boogie_xlr ::

http://geizhals.de/asus-transformer-aio...

Po tvojih zahtevah bi naj bilo to to. Ko greš na teren, vzameš s sabo kot tablico, pa ko prideš domov, daš na stojalo in si v miru pogledaš kak film. Miško in tipkovnico pa kupiš logitech z mini unified sprejemnikom in imaš en sprejemnik za oboje.

Steampunk ::

Sem razmišljal tudi o tem, pa se bodočemu uporabniku ne dopade. Velikost je ogromna (iščem 12 - 15" max), težko ga vržeš v torbo, treba je še računati na predavanja na faksu in vožnjo 250km v eno smer, 2x na teden.

Če bi Surface Pro 3 prodajali v trgovinah, bi bil problem rešen, tako pa jih ni, alternativ pa je tudi bore malo. V najslabšem primeru bom vzel pač nek 13" ultrabook ali pa macbook air.

RejZoR ::

Sej imaš tud Core i5 tablice... Drugače pa so tud Atomi Z3700 serije presenetljivo hitri. Če nimaš dela kjer rabiš surovo računsko moč bi moral bit več kot dovolj za karkoli. Pa še držijo celo večnost brez polnjenja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Steampunk ::

Photoshop in Premiere bi že moral normalno poganjat. Sem našel 2 prenosnika, oz. verjetno spadata med hibirde - ko se ekran obrne na spodnjo stran računalnika. 13" FullHD, Haswell i5, 8GB 1600MHz RAM, 256GB SSD, grafika intel + geforce whatever 2GB, aluminij, mednarodna garancija (kar v mojem primeru še posebaj prav pride), itd. cca 600€ brez DDV.

Upam, da je z moje strani to - to :D Hvala vama vseeno za info.

manniac ::

Zanima me kateri hibridi so sedaj aktualni tam do 1100 eur. Uporabljalo bi se za šolo ter domačo uporabo.
LP hvala za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linija Surface v zadnjih dveh letih prinesla 1,7 milijard dolarjev izgube (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6222088 (16105) LuiIII
»

Microsoft pokazal manjšega brata Surface 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5717359 (13298) noob96
»

Microsoft Surface Pro 3 namesto prenosnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
16447774 (36505) Lonsarg
»

Surface Pro januarja za tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18332069 (27379) Okapi
»

Microsoft Surface, drugič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18439603 (31494) CaqKa

Več podobnih tem