» »

Programski jezik

Programski jezik

zanhor2 ::

Sem 9.razred osnovne šole in se drugo leto nameni vpisat v 4letni program tehnik računalništva, ker me to področje zelo zanima. Zanima me katere programske jezike bi bilo dobro da se naučin? Vem edni HTML to pa je tudi vse.
Hvala za pomoč in lp
i7 860 | GTX 650 |8GB RAM | 1,5 TB HDD | 120gb SSD | Win8.1 Pro 64-bit

Yacked2 ::

html ni programski jezik; (http://infospace.ischool.syr.edu/2012/0...
Začni s Javo ali Pythonom
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

lebdim ::

priporočam, da se začneš učit pascal ali pa phyton. lahko pa začneš npr. s programom scratch. tudi v njemu se da narediti dobre igrice. scratch je ravno namenjen za učenje programiranja.
osnove HTML-ja boš tekom šolanja verjetno potreboval pri PHP in JavaScriptu, če se jih boste učili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Blinder ::

eh učis e raje tisto kar boste imeli v šoli. Da ne boš potem imel zmedo z dvemi jeziki
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

FTad ::

jaz ti predlagam, da si pogledaš, kater prog. jezik se bo uporabljal na tehnični šoli, kamor se boš vpisal.

SynTax64 ::

Izbira ter kolebanje med programskimi jeziki je samo izgovor za odlašanje učenja.
Odvisno kar boš potreboval v srednji šoli, po navadi se učite C, C++ za okenske aplikacije, SQL za podatkovne baze, HTML, CSS, PHP, Javascript za splet.
Programiranje v JAVI se po navadi začne po srednji šoli.

Bolj kot učenje programskih jezikov, ti jaz predlagam učenje algoritmičnega razmišljanja.

Janac ::

SynTax64 je izjavil:

Izbira ter kolebanje med programskimi jeziki je samo izgovor za odlašanje učenja.
Odvisno kar boš potreboval v srednji šoli, po navadi se učite C, C++ za okenske aplikacije, SQL za podatkovne baze, HTML, CSS, PHP, Javascript za splet.
Programiranje v JAVI se po navadi začne po srednji šoli.

Bolj kot učenje programskih jezikov, ti jaz predlagam učenje algoritmičnega razmišljanja.


Mi bomo letos v 3.letniku imeli Javo.

imagodei ::

@SynTax64

Človek hodi v 9. razred osnovne šole. Dvomim, da bi pri njem šlo za izgovor za odlašanje učenja. Kvečjemu za to, da se je do sedaj pač z računalnikom srečeval kot z zabavnim pripomočkom.

C, C++ učijo v srednji šoli? Resda sem že nekaj let iz srednje šole, a v tole močno dvomim. Danes so "IN" za učenje Python, Java, C#...
- Hoc est qui sumus -

lebdim ::

SynTax64 je izjavil:

Bolj kot učenje programskih jezikov, ti jaz predlagam učenje algoritmičnega razmišljanja.

evo, to ... to se uči, to mislim, da je pri programiranju najbolj važno ...

zanhor2 ::

Hvala vsem za odgovore.....sam tudi za hobi sestavljam računalnike postavljam tudi spletno stran...zdaj pa se bom za začetek probal še naučiti kaki programski jezik
i7 860 | GTX 650 |8GB RAM | 1,5 TB HDD | 120gb SSD | Win8.1 Pro 64-bit

blackbfm ::

koncept programiranja je univerzalen, ampak če rabiš neko zadevo ki bo delala takoj in na skoraj vsaki zanikrni napravi z brskalnikom, potem php in javascript..z nekimi javami pa cji nimaš dons kej počet

bajsibajsi ::

Sem enakega mnenja - Javascript. Sam bi si zelel, da bi cas, ki sem ga namenil Javi, porabil za Javascript.

Zgodovina sprememb…

mihibo5 ::

imagodei je izjavil:


C, C++ učijo v srednji šoli? Resda sem že nekaj let iz srednje šole, a v tole močno dvomim. Danes so "IN" za učenje Python, Java, C#...


Ja, na naši šoli za računalniškega tehnika učijo C#.

eatinggrin ::

Vegova uči C, C# in C++ ter php na računalniškem tehniku ter Javo na tehniško gimnazijski smeri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje/kako ste se naučili programiranja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programiranje
21656282 (40958) DaMachk
»

Želim se naučiti programiranja - najbrž mi to manjka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14031514 (15370) Strato5
»

Izbor programskega jezika in vaje(za učenje)

Oddelek: Programiranje
296506 (5411) Yacked2
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9721783 (17360) def0r

Več podobnih tem