» »

Vzdrževanje računalnika s Hiren's BootCD

Vzdrževanje računalnika s Hiren's BootCD

pintpj ::

Imam Hiren's BootCD. Glede na veliko število programov na njem me zanima, kateri programi se uporabljajo za vzdrževanje računalnikov oziroma s čim naj začnem, glede na to, da sem "začetnik" in se želim naučiti uporabljati ta CD.

jakan123 ::

Odvisno kaj rabiš.

bluefish ::

Kaj točno bi rad naredil? Vsak program na CD-ju (veliko je sicer podvojenih,...) ima svoj namen, glej opise: http://www.hiren.info/pages/bootcd
Zaganjati zadevo kar tako, če sistem deluje brez težav, je nesmisel.

pintpj ::

Sistem deluje OK, vendar gre se predvsem zato, da se pobriše začasne datoteke, ki upočasnjujejo računalnik in ki niso bistvene za sistem, defragmentirati disk, počistiti datoteke, ki ostanejo na računalniku, kadar se program odstrani, popraviti registre (veliko sprememb se v registre zapiše, a po odstranitvi programa se še vedno tam nahajajo).

Z leti in leti (še posebej v podjetjih) se stvari na računalnikih nalagajo, sistem se upočasnjuje, vem pa, da se ga s pravilnim vzdrževanjem da podaljšati in nova vzpostavitev sistema ni potrebna.

Hvala za nasvete.

hojnikb ::

Za kej takega nerabiš namenskega bootcdja, ampak že kak ccleaner + orodja v winsih več kot dovolj.
#brezpodpisa

bluefish ::

CCleaner za čiščenje in register, Disk Defragmenter,...

pintpj ::

BootCD sem povsem naključno dobil. Če vse to napisano zadostuje, potem mi je CD več ali manj neuporaben :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pintpj ()

MIHAc27 ::

Dokler se kaj ne zalomi... da.
Ko pa bo PC nagajal, se bo dalo z CD-jem preveriti vsaj nekaj stvari.

fosil ::

Ta CD se ne uporablja za redno vzdrževanje, ampak se uporabi takrat, ko je sistem toliko sesut, da sploh ne moreš več v winse.
Takrat pa ga uporabiš za popravila in čiščenje.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geslo za po spanju ne dela več - win 8.1 64b (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
525911 (5063) jedateruk
»

Kako do podatkov z notranjega diska, če je windows zbrisan

Oddelek: Pomoč in nasveti
121921 (1693) Odgovor
»

Zagonski usb [linux/win7]

Oddelek: Pomoč in nasveti
52409 (2225) satfinder
»

windows 7 se noče ponovno naložiti.

Oddelek: Operacijski sistemi
91964 (1831) Zvezdica27
»

Ostanki za Hiren`s BootCD 9.8

Oddelek: Operacijski sistemi
51819 (1713) butec

Več podobnih tem