» »

Kakšna pisalna miza s prostorom za PC tower

Kakšna pisalna miza s prostorom za PC tower

titko ::

Ni ravno strojna oprema, je pa prostor ja strojno opremo :)

Sem pred naročilom delovne mize v domači pisarni. Na njej bi imel rad pripravljeno 1 delovno mesto za atx tower pc. Tower bi imel rad pospravljen na mestu, kjer bo čim manj v napoto, kjer bo skrit pred očmi, da me kabli ne spravljajo ob živce in hkrati vsaj delno zaščiten pred prahom. Ne želim ga imeti na mizi in ne pod nogami, da ves čas brcaš vanj.
Prišel sem na idejo, da bi skrajšal en predalnik in za njem pripravil mesto zanj.

Glede na skice je prostor, predviden za tower L/H/D = 27/60/51,5 cm. Se vam to zdi dovolj? Če pomerim en povprečen tower, ki ga imam v pisarni, je edino globina ravno na tesno (gre, če se ohišja ne bodo daljšala), ostali dimenziji sta verjetno (?) dovolj veliki.

Drugo vprašanje pa je povezano s hlajenjem oz. prostorom za dovod in odvod zraka. Miza bi bila od zidu odmaknjena 5 cm, nad njo pa je na vertikalno pritrjene morale tudi 5 cm odmaknjen white board z izpustom pod stropom, tako da odvod toplega zraka ne bi smel biti problematičen.
Bolj imam težave z zajemom hladnega zraka. Delno bi ga dobil s sprednje strani (ko bi računalnik delal, bi bila vrata odprta), delno pa z boka. Tu bi imel votel prostor širine 3 cm, ki bi bil s sprednje strani zaradi izgleda in prahu zaprt.
V prostoru je talno gretje, tako da ne vem, kako efektiven je zajem skozi cokl predalnika.

Glede praktičnosti mislim, da ne bi smelo biti problemov. Prižigam za z nogo, za usb imam hub/podaljšek na mizo, CDjev pa itak ne uporabljam.

Vesel bom vsakršnih komentarjev!
Če ima kdo kakšno drugačno rešitev, bom pa tudi vesel, če jo predstavite! :)

 Slika 1

Slika 1

|
 Slika 2

Slika 2

|
 Slika 3

Slika 3

|
 Slika 4

Slika 4



Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namizni računalnik in glasni ventilator

Oddelek: Pomoč in nasveti
413531 (1848) ST-777
»

Tlivka (indikator) v menjalnem stikalu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82544 (2444) lovro535v2
»

Praske na avtu

Oddelek: Na cesti
112072 (1602) 69charger
»

Kupljen adapter IDE V SATA in obratno noče delati

Oddelek: Pomoč in nasveti
161562 (1208) WinXP
»

TAKEMS trdi disk 2.5" SSD 120GB UTX-2200

Oddelek: Pomoč in nasveti
61676 (1626) D3m

Več podobnih tem