» »

Quirky "izum" ali bedarija :P?

Quirky "izum" ali bedarija :P?

sarma832 ::

No sem slišal oz. videl oddajo o spletni strani Quirky kjer oddaš idejo in če se odločijo in jo uresničijo dobiš ti nek % provizije od prodaje....

Pa sem jaz malo za šalo dal mojo "idejo", kao za stranišča/kopalnico. Da bi bil na vratih senzor in ko vstopiš v kopalnico se na vratih avtomatsko prikaže rdeča luč ki kaže da je wc zaseden....in tako te nihče ne moti, sprašuje ali pa ti ponesreči vdre v kopalnico..primerno tudi ko so gosti in je vcasih situcaija lahko malce neprijetna...

kaj mislite xD? Sicer bedarija ampak probaš :)

evo tukaj je pa link od ideja pa lahko komentirate ali pa karkoli že
https://www.quirky.com/invent/1371584/a...

alexa-lol ::

Kaj točno je prednost tega pristopa pred klasičnim pristopom, ti. zaklepanjem?

Janac ::

alexa-lol je izjavil:

Kaj točno je prednost tega pristopa pred klasičnim pristopom, ti. zaklepanjem?



Se ne rabiš zaklepat ane?

Phantomeye ::

Janac je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

Kaj točno je prednost tega pristopa pred klasičnim pristopom, ti. zaklepanjem?



Se ne rabiš zaklepat ane?


Jaz rad potrebe v kopalnici opravljam v miru. In najbolj 'varnega' se počutim, če sem zaklenjen. Recimo, prej doma nismo imeli ključa, in malo kdo je dejansko potrkal. V primeru hude potrebe pa je marsikdo skoraj vdrl v kopalnico in si moral skoraj TULIT, da je zasedeno, takoj ko si zaslišal, da se nekaj približuje kopalnici.

Zdaj, ko je ključ je fino. Pa še to se kdaj zgodi, da preprosto pozabiš zaklenit.

Zato res DVOMIM, da bo neka rdeča lučka izboljšala izkušnjo. Ideja bi mi bila kul, če bi dejansko ali bila enakovredna izkušnji zaklepanja ali pa bi jo nadgradila. Na žalost je pa zaklepanju podrejena ergo neuporabna.

Matako ::

Pa itak obstaja preprosta mehanična rešitev.



Samo ti so dragi... plastične dobiš v vsakem Bauhausu za džabe.
/\/\.K.

GrimReaper ::

Mi imamo pred kopalnico stikala, ko osvetlijo, če je luč prižgana. Seveda ni 100%, ampak ko se vsi navadijo pogledat, pa kar deluje.
Sicer sem se pa sam navadil potrkat že prvič, ko je meni nekdo uletel v kopalnico, ker če sam nekaj nočeš, potem nočeš tudi drugemu.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

darkolord ::

Mi imamo pred kopalnico stikala, ko osvetlijo, če je luč prižgana. Seveda ni 100%, ampak ko se vsi navadijo pogledat, pa kar deluje.
Ali pa ti ugasnejo luč :)

Arctander ::

Pri nas imamo ob vratih "okno" sezidano iz steklenih zidakov, ki prepuščajo svetlobo, skoznje pa se ne vidi. Vsak takoj vidi, če je v kopalnici prižgana luč, kar pomeni, da je nekdo notri. Se še ni zgodilo, da bi kdo ponesreči vstopil v kopalnico.

sarma832 ::

Ja no te luci in okna ne delujejo povsod...kaj pa ce imas dovolj svetlobe od okna in ne potrebujes luci?

To bi bla resitev da se nerabis zaklepat pa tudi sicer...

Sej je malo bedasto ampak tako ali tako bi bile male moznosti da idejo dejansko sprejmejo ;)

noob96 ::

bedarija

T0RN4D0 ::

Če nisi smotan vidiš že po poziciji stikala ali je luč prižgana ali ni, če pa najprej vdreš noter potem pa tako pomaga le še ključavnica.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Phantomeye ::

T0RN4D0 je izjavil:

Če nisi smotan vidiš že po poziciji stikala ali je luč prižgana ali ni, če pa najprej vdreš noter potem pa tako pomaga le še ključavnica.


Zakaj bi se zanašal na druge, če je pa ceneje, da se zaneseš na ključ, is what I think.

Okapi ::

3/4 stvari, ki jih uporabljamo, bi bilo mogoče rešiti tudi na preprostejši ali cenejši način, ali pa sploh ne rešujejo resničnega problema, ampak namišljenega. Tako da tudi takšno svetlobno opozorilo, da je nekdo na stranišču, bi bilo lahko nekaj, kar ljudje za 5 evrov kupijo na ebayu.

O.

betmen ::

Ideja ti je res za kopalnico... ampak za v wc skoljko pa splahn't

Pithlit ::

Phantomeye je izjavil:

Recimo, prej doma nismo imeli ključa, in malo kdo je dejansko potrkal. V primeru hude potrebe pa je marsikdo skoraj vdrl v kopalnico in si moral skoraj TULIT, da je zasedeno, takoj ko si zaslišal, da se nekaj približuje kopalnici.

Če se moraš pa pred domačimi zaklepat... je pa res nekaj narobe.
Life is as complicated as we make it...

nagobčnik ::

Saj je verjetno v večini družin neki narobe. Pr nas je bilo isto. Vdiranje skoz, ključa že ne bomo meli, bog ne daj, pa sploh nismo bili neka številčna familija. Dejansko mi je bilo bolj prijetno srat na javnih wcjih. Tko je, če z odraslimi retardi živiš.

Oberyn ::

Če potem vidiš na vratih rdečo luč, moraš nujno stopiti noter, da bi preveril, če senzor res pravilno deluje. Saj drugače ne moreš vedeti, ne? Lahko se je senzorju malo utrgalo, ti ga imaš pa že v ciljni ravnini in stiskaš rit pred praznim sekretom. Moraš preverit.

Mipe ::

Mater ste čudni, da na vsak način hočete vstopiti v zasedeno kopalnico...

flipflop ::

Sigurno se bi našel kdo ki bi to kupil. V naslednji verziji ti pa lahko ta senzor pošlje SMS "WC zaseden". Da ne rabiš it preverjat do vrat če gori lučka.

noob96 ::

pr nas pa uletiš pa rečeš opa sori pa počakaš

Phantomeye ::

Pithlit je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Recimo, prej doma nismo imeli ključa, in malo kdo je dejansko potrkal. V primeru hude potrebe pa je marsikdo skoraj vdrl v kopalnico in si moral skoraj TULIT, da je zasedeno, takoj ko si zaslišal, da se nekaj približuje kopalnici.

Če se moraš pa pred domačimi zaklepat... je pa res nekaj narobe.


Rad imam zasebnost. In, ker so določeni člani moje družine preveč impulzivni, ko jih prime srat, rajši vidim, da jih ustavi ključavnica.

Razen, če imaš kaj drugega v mislih? Da je recimo kopalnica nekaj, kar je znotraj družine, odprtega tipa.

flipflop je izjavil:

Sigurno se bi našel kdo ki bi to kupil. V naslednji verziji ti pa lahko ta senzor pošlje SMS "WC zaseden". Da ne rabiš it preverjat do vrat če gori lučka.


Po pravic povedano tole z SMS sporočilom ni tako slaba ideja, sploh če imaš kopalnico v spodnjem štuku :D. Čeprav jaz bi dodal še možnost 'rezervacije', da preko smsa kopalnico zakleneš, da je med tem časom, ko hodiš dol, nihče ne zasede. 8-)

Zgodovina sprememb…

Janac ::

ja zakaj pa ne bi ta senzor še avtomatsko zaklenil vrata?

Phantomeye ::

Janac je izjavil:

ja zakaj pa ne bi ta senzor še avtomatsko zaklenil vrata?


to bi bilo super, samo kje je pa dodana vrednost?

mislim, razen, če nisi poln denarja, ne vidim zakaj bi nekdo za domačo rabo potreboval sistem avtomatskega zaklepa WC-ja.

Zgodovina sprememb…

MrBrdo ::

Lahko bi tako naredil da bi imel tudi po stanovanju senzorje in če bi prdnil bi dobil SMS ali je WC prost. Ostali v družini pa bi dobili SMS da je WC sedaj rezerviran. Za upgrade pa bi lahko potem, če bi bil zaseden, videl prostornino blata ki je trenutno v stranišču, in bi lahko imel nek "progress bar" glede na pretekle meritve za tistega družinskega člana. Te meritve bi se lahko izvajale npr. glede na prostornino izpodrinjene tekočine ali pa na zvok pljuska. Za drisko bolje deluje prvi sistem.
MrBrdo

Mipe ::

Ne bodi trapast, no. Zakaj bi merili nekaj, če lahko damo live feed?

Lion29 ::

zakaj pa mora to biti za domaco rabo? zakaj ne v pubih in restavracijah.... to da avtomatsko zaklene je se precej bolj higienicno, ena stvar manj, ki se je rabis dotikat...naj se povsod instalirajo pedalko za potegnit vodo in za odpre vodo pri umivalniku, kot italjani... pa smo na konju...

je pa realizacija takega senzorja na vratih tekza, ker ne ves ali kdo gre not ali ven... ali pa cistilka pomiva ali kaj... rabis se en senzor notri, ki ugotavlja ali je oseba not al ne

taka stvar pa sploh nebi bila tolk draga v masovni prodaji... ampak bi mogla biti zal cena vezana na samo kljucavnico...
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Matako ::

Po mojem gre tukaj še za en "vesoljski kuli vs. svinčnik" problem.
/\/\.K.

noob96 ::

svinčnik je bolš

Mipe ::

Kuli je bolj kul.

echo ::

Svinčnik zapaca filtre gorivne celice v vesoljskem plovilu.

Phantomeye ::

Lion29 je izjavil:

zakaj pa mora to biti za domaco rabo? zakaj ne v pubih in restavracijah.... to da avtomatsko zaklene je se precej bolj higienicno, ena stvar manj, ki se je rabis dotikat...naj se povsod instalirajo pedalko za potegnit vodo in za odpre vodo pri umivalniku, kot italjani... pa smo na konju...

je pa realizacija takega senzorja na vratih tekza, ker ne ves ali kdo gre not ali ven... ali pa cistilka pomiva ali kaj... rabis se en senzor notri, ki ugotavlja ali je oseba not al ne

taka stvar pa sploh nebi bila tolk draga v masovni prodaji... ampak bi mogla biti zal cena vezana na samo kljucavnico...


Potem bi skoraj moral bit toplotni senzor. Menda se je že vsakemu zgodilo, da se mu je luč ugasnila, ker je stal primiru, zdaj pa scenarij, kjer se ti v takem wc-ju luč ugasne pa wc odklene. pol te pa senzor ne zazna in pol ždiš v temi :D

Okapi ::

Zamisel bi bilo treba "prodati" izdelovalcem japonskih vecejev, ki že itak imajo polno elektronike in točno vedo, kdaj jih kdo uporablja. Samo brezžično povezavo do lučke na vratih bi morali še dodati (AFAIK tega še nihče nima).

PaX_MaN ::

Čisti overkill je tole.
KISS varianta enostavno dela:

Lion29 ::

Phantomeye je izjavil:


Potem bi skoraj moral bit toplotni senzor. Menda se je že vsakemu zgodilo, da se mu je luč ugasnila, ker je stal primiru, zdaj pa scenarij, kjer se ti v takem wc-ju luč ugasne pa wc odklene. pol te pa senzor ne zazna in pol ždiš v temi :D


ja, ker je tko tezko stegnit roko in vklopit senzor? :D
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Phantomeye ::

Lion29 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Potem bi skoraj moral bit toplotni senzor. Menda se je že vsakemu zgodilo, da se mu je luč ugasnila, ker je stal primiru, zdaj pa scenarij, kjer se ti v takem wc-ju luč ugasne pa wc odklene. pol te pa senzor ne zazna in pol ždiš v temi :D


ja, ker je tko tezko stegnit roko in vklopit senzor? :D


Eni senzorji so malo butasti, pa ne dojamejo :D
Enkrat sem bil v nekem javnem wcju, v kabini (kaj naj, potreba je potreba). Senzor je bil zunaj mojega vidnega polja :D (zunaj kabine), pol pa mahaj ja :D

Lion29 ::

hehe.... no, zato sem rekel, da bi moral biti en notri :)...po moznosti tudi pod skoljko... ugotavlja ce sedis na njej al ne :D...cist tak simplcek
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Nejcos ::

Namesto tega bi blo bolj da majo školjke funkcijo vakuma, da ne delajo ljudje zastoja(30 min, branje časopisa), prideš se zvakumiraš in si zunej v 20 sec :)

Mipe ::

Oddaljeno sprožanje vode. Sprožiš in če se zasliši vrisk, je stranišče zasedeno.

Lion29 ::

ampak sprozenje vode od spodaj gor (like splash back) :D
Founder and CTO @ Article-Factory.ai


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopalniški ventilator

Oddelek: Loža
149617 (911) mailer
»

Plesen v tuš kabini

Oddelek: Loža
4212531 (10776) louser
»

Led stropna svetilka ugasnjena utripa

Oddelek: Loža
92045 (1557) clip
»

Odprto okno in posledice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7710044 (6766) m0LN4r
»

Tih oz. neslišen kopalniški/WC ventilator

Oddelek: Problemi človeštva
156917 (6540) DoberDan

Več podobnih tem