» »

Player za filme z neumno resolucijo

Player za filme z neumno resolucijo

hokuto ::

Dobil sem nerazumno encodiran film, ki ima popaceno razmerje visina x sirina, tako do so vsi ljudje stisnjeni in siroki (ravno obratno od kaksnih starih cinemascope filmov na televiziji). Playerji, ki sem jih probal pri predvajanju ohranjajo fiksno razmerje med visino in sirino, tako da je zadeva dost negledljiva. Zanima me kateri player podpira neodvisno spreminjanje razmerja visina x sirina, ker se mi za enkraten ogled filma ne da re-encodirat v primerno resolucijo.

Hvala.

Stripy ::

Če uporabljaš BSPlayer, odpri film, klikni z desnim gumbom nanj in zbrisi kljukico pri Keep aspect ratio. Potem pa lahko poljubno raztegujes film.

WildTHink ::

Al pa parkrat stisnes tipko A se mi zdi... :D

Narcos Satanicos ::

bsplayer: shift +1/2/3: original/16:9/4:3

hokuto ::

Hvala za odgovore... pričakoval sem, da se da to kar sem želel naredit v BSplayerju, vendar mi ne vem zakaj BSplayer zadnje čase noče več delat (nekaj mesecev že). Bil je moj izbrani player, potem pa se je kar naenkrat začel rušit in sploh čudno obnašat, že takoj ko naložim kakršenkoli film. In od takrat sem že nekajkrat reinštaliral sistem (98SE in XP), pa je zmeraj enako. Zgleda, da mora bit kak drug program, ki ga vedno inštaliram moteč faktor, vendar še nisem uspel določit kateri.

Zato: ali je še kak drug player, ki omogoča prosto izbiro resolucije pri predvajanju?

Stripy ::

Radlight je tudi precej dober predvajalnik, ki podpira tudi podnapise in seveda tudi raztegovanje/krcenje filmov.

hokuto ::

Hvala, bom poskusil ;).

WildTHink ::

pa ZOOM player!

poglej na www.digital-digest.com

JagPanzer ::

Probej Media Player Classic. Meni še zmeri najboljši player. :)

hokuto ::

Radlight in Zoom Player oba delata kar sem hotel, s tem, da ima Radlight priložen dost nasty spyware... odločitev je na dlani, ZoomPlayer bo uporabljen. Tudi z removerjem spyware-a, mora pri radlight-u še zmeraj teč fake proggie, ki zaseda 8 mb rama, da preslepi radlight, če ne se ta upre in noče delat. V glavnem nima šans pri meni, čeprav drugače kar v redu zgleda.

Classic media player ima pa fixed ratio, tako da ne pride v poštev v mojem primeru in tudi sicer mu manjka kar nekaj naprednejših (jah no niti toliko zelo naprednejših ;)) nastavitev, če relativno hitro drag&drop-aš movie-je vanj pa tudi hitro sesuješ sistem. Tudi XP - preverjeno ;).

Hvala vsem, problem rešen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bsplayer in težave s podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
142593 (2227) Wad@
»

BSplayer 1.00 RC1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
494458 (4458) reber
»

Kaj namesto BSPlayerja

Oddelek: Zvok in slika
374829 (3972) KTr1sk
»

program za drevajanje divx filmov

Oddelek: Programska oprema
91152 (1001) Predator
»

Najboljši divx predvajalnik je...

Oddelek: Zvok in slika
466265 (5251) franc3e

Več podobnih tem