» »

Zavod za zaposlovanje

Zavod za zaposlovanje

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

tadejakof ::

Sepravi plačujem čisto po nepotrebnem. A je mogoče kaka vrjatna ta denar dobit nazaj?

otago ::

Pojdi na Vzajemno (oz. tvojo zavarovalnico), dobiš en obrazec za izpolnit, priloži odločbo o socialni pomoči. Čez ene tri tedne dobiš denar nakazan na TRR.

shadeX ::

otago je izjavil:

Pojdi na Vzajemno (oz. tvojo zavarovalnico), dobiš en obrazec za izpolnit, priloži odločbo o socialni pomoči. Čez ene tri tedne dobiš denar nakazan na TRR.


Ne bo šlo. Mora na odločbi, ki jo je dobila po pošti od CSD-ja pisati, da je upravičena do obveznega+dodatnega zavarovanja. To pač naredi, naslednjič kadar zaprosi za socialno, sedaj pa do tega ni upravičena (ker ni na obrazcu tega obkljukala).

P.S

Če pa si obkljukala, in na odločbi piše da SI upravičena, potem pa seveda naredi to kar je otago napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

tadejakof ::

Na odločbi mi piše tako:
- upravičena do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje
- Upravičena do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev

To zadnje potem pomeni, krito dodatno zdravstveno zavarovanje ali kaj?

shadeX ::

Da. :))

Pojdi na svojo zavarovalnico, nesi to s sabo (tam ti bodo naredili kopijo) in zadeva je rešena. Prav tako boš dobila povrnjen denar za nazaj (za tekočo odločbo) - vprašaj na zavarovalnici kako je s tem (nujno).

tadejakof ::

Ha. Najlepša hvala! :)

Sem klicala na Vzajemno pa so rekli da moram napisati zahtevek za povračilo denarja na mail skupaj z odločbo. Tako da upam, da ta denar res dobim nazaj

shadeX ::

Aja, na Triglavu je sicer malo drugače. Tam lahko neseš odločbo iz CSD, ti sprintajo in to je to. Pa tudi kar se tiče vračanja denarja ni problema. Vsaj kar so mi povedali drugi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jalovec09 ::

Če imaš odločbo, ki ti recimo velja od 1.9 dalje potem daš zahteveh, če nimaš odločbe potem POZABI za nazaj.
V vlogi lahko označiš samo za zavarovanje brez socialne. Pošlji na CSD in čakaj na odločbo. Če hočeš imet samo obvezno potem prijava na zavod ni obvezna, če hočeš še dodatno potem prijava je obvezna.
Toda tukaj upoštevajo dohodke, premoženje, prihranke, šele po odločbi boš vedel, če si upravičen do zavarovanja.

P.s. Ponavadi dobijo samo najbolj revni, ki nimajo nič, če pa imaš kakšne prihodke iz preteklosti v višini 500-700 evrov ne dobiš.

shadeX ::

OP je napisal

Na odločbi mi piše tako:
- upravičena do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje
- Upravičena do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev


To pomeni, da ima odločbo v rokah in je bila popolnoma odobrena.

m0LN4r ::

Jaz sem pa junija poslal priporoceno pritozbo na zavod, pa se do danes nobenega odgovora z njihove strani.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shadeX ::

Seveda so pritožbe drugače obravnavane kot vloge, za katere ti nekaj zaprosiš (štipendija, socialna,..) kjer je odgovor v nekem zmernem roku. Tako da se boš lahko kar načakal. Leto, dve.. ;((

Kolega je pred 2. leti poslal pritožbo, pa še vedno ni dobil odgovora. Sicer on je pošiljal na CSD.

jalovec09 ::

tadejakof je izjavil:

Na odločbi mi piše tako:
- upravičena do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje
- Upravičena do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev

To zadnje potem pomeni, krito dodatno zdravstveno zavarovanje ali kaj?


Tvoja napaka je, da ne neseš odločbe na zavarovalnico, tam en papir izpolniš, kopijo odločbe in to je to, daj zahtevek za povračilo od datuma veljavnosti odločbe.

shadeX ::

Ma ni treba zahtevka dajat. Ti kar sami na TRR vrnejo. To je isto kot pri npr telefonskem operaterju ko preplačaš položnico, naslednji mesec plačaš manj. Tle ti pa vrnejo, itak ti država krije za tisti čas.

seba-beba ::

Bom kar tukaj vprašal...malo brskam po oglasih Zavoda za zaposlovanje in imam težave z "naprednim" iskanjem. Čeprav določim poleg območja dela tudi raven izobrazbe (ostale rubrike pustim prazne), mi vedno prikaže vse oglase...torej od npr. "čistilke" brez izobrazbe pa do "direktorja" z doktoratom. Je to napaka samo pri meni ali imate tudi vi težave s tem? Sem poizkusil tako v Mozilli kot v IE...

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba-beba ()

[D]emon ::

Iskalnik na straneh ZRSZ je kriminalno slab.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bambam20 ::

[D]emon je izjavil:

Iskalnik na straneh ZRSZ je kriminalno slab.

ž
Celoten ZRSZ je kriminalno slab.

jalovec09 ::

Poišči FB skupine, iščem delo.....

[D]emon ::

bambam20 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Iskalnik na straneh ZRSZ je kriminalno slab.

ž
Celoten ZRSZ je kriminalno slab.


Tudi to je res, vendar to ni predmet te teme. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

seba-beba ::

Hvala za info!

konspirator ::

seba-beba
https://www.poiscidelo.si -> (ko se prijaviš) Iskanje dela -> Prosta delovna mesta

connel ::

Ki dela še slabše kot "originalni" iskalnik od zavoda. Vsakič ko klikneš naprej na drugo stran, se resetira in pošlje nazaj na prvo stran, če po nekem srečnem naključju dejansko odpre naslednjo, je pa presneto počasen. Hvala, ampak ne hvala. Omenim to enkrat direktorici zavoda, je bilo pa vse drugo krivo, samo ta zmazek od strani ne in itak nič na njihovi strani,...

otago ::

Iskalnik je za k**ac.

Vsak torek po 13h in petek po 14h si vzemi 10min, eno kavo zraven. Pa si nastavis na 50 zadetkov na stran, obicajno vec kot 30-35 strani ni. Kot receno si fertig pod 10/15min. Hkrati glej pod rubriko "Delodajalec zeli samo objavo", pod iskalnikom je dnevno updejtana word tabela. Bos opazil, da ene firme iscejo in iscejo, pa nikoli ne najdejo. Ali pa da imajo isti oglas vsaka 2/3 meseca, ko folk ne zdrzi oz. najde sluzbo z vec kot minimalcem. Ali pa zanimive objave za javno upravo s prijavnim rokom 1-3 dni.

Edit: tipkanje na touchpad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

St235 ::

Delodajalec zeli samo objavo


Praviloma pomeni, da ima delodajalec že izbranega kandidata in da zgolj izpolnjuje svojo zakonsko zavezo, da vsako delovno mesto objavi. Nič ni narobe, če se na tako delovno mesto prijaviš, samo ne imet preveč pričakovanj.

shadeX ::

Sicer je povezano s temo, ampak nič o tem kar se je zgoraj debatiralo, imam zanimivo informacijo za "šerat" :)

Mi je pravla danes sestrična (uslužbenka zavoda za zaposlovanje), da imajo po novem (verjetno od letos), neke delavnice, kjer pokličejo potencialne kandidate (ki imajo v svojem zaposlitvenem načrtu), za določeno stroko na seminar.

Pravi, da delodajalci jočejo, ker je toliko ljudi za npr poklic Slaščičar (naključno izbran poklic), prijavljenih na zavodu, na koncu pa ne uspejo niti enega zaposlit. Enim da delo med vikendi ne ustreza, drugi ne bi radi delali nadur, tretji niso "pravega" karakterja itd.

Zato zavod po novem pokliče ljudi na seminar (oz. kakor zavod reče temu - predselekcija) kjer dobijo vprašalnik z določenimi vprašanji..npr

- Ali ste pripravljeni delati nadure
- Vikende/praznike
- Ste natančni
- Ste Potrpežljivi
- Imate organizacijske sposobnosti
- (In še druga vprašanja povezana z določeno stroko)

Vsa vprašanja se odgovarja z DA/NE. Vmesnih odgovorov ni.

Na koncu, si delodajalec (vpraša zavod o teh kandidatih), ogleda določen profil osebe in nekako izbere katerega bi rad imel in pokliče na razgovor.

Pravi da ta taktika izredno dobro deluje in da so delodajalci kar zadovoljni.

scipascapa ::

Jaz bi delal nadure, vikende in praznike če je potrebno pa ne dobim ničesar :(

shadeX ::

Kakšen pa je tvoj zaposlitveni načrt oz. v kateri stroki se najbolj najdeš oz. iščeš delo?

solatko ::

Ta vprašalnik je pokazatelj naše organiziranosti -

potreba po delu nadur - slaba organizacija, premalo zaposlenih
vikendi/prazniki - narava dela, v določenih poklicih je to v delovnem procesu
ste natančni - ne vem, kdo bo napisal da ni, če je še tako površen
ob normalnih delovnih odnosih sem, kaj pa, ko te niso normalni? ko kandidat izpolnjuje vprašalnik, ne ve za katero firmo bo šlo
kako pa naj kandidat, ki še nikoli ni vodil projekta ali skupine ve, ali ima te sposobnosti ali ne. Tisti, ki jih imajo, verjetno niso na zavodu.
In verjetno še naprej, cel kup takih bedastih vprašanj

Je pa na večino vprašanj potrdilni odgovor, če je tudi plača povezana s tem, za minimalca imajo samo bedaki take lastnosti.
Delo krepa človeka

shadeX ::

Kaj pa vem. Pozabil sem še dopisati, da vsakega pokličejo posebej v sobo kjer se z njim tudi pogovorijo. In pove, da so ljudje kar iskreni. Npr "pripravljenost za delo med vikendi" je obkrožilo manj kot 50%. Kot pojasnilo pa, da človek mora imeti počitek in sami ne morejo funkcionirat če delajo 7 dni v tednu.

[D]emon ::

solatko> potreba po delu nadur - slaba organizacija, premalo zaposlenih

Vsega se v procesu pac ne da predvideti, vcasih je treba stisniti zobe in tudi potegniti. V eni od mojih sluzb smo enkrat imeli neko okvaro linije (se ne spomnim vec tocno, kaj je bilo), in smo bili z delovnim procesom v zaostanku, pa smo zato potem stisnili zobe in naslednji teden delali 16-urne izmene, da je bila zadeva izpeljana v pravem casu. Zelo veliko ljudi pa ni pripravljenih cesa takega storiti.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PrihajaNodi ::

[D]emon je izjavil:

solatko> potreba po delu nadur - slaba organizacija, premalo zaposlenih

Vsega se v procesu pac ne da predvideti, vcasih je treba stisniti zobe in tudi potegniti. V eni od mojih sluzb smo enkrat imeli neko okvaro linije (se ne spomnim vec tocno, kaj je bilo), in smo bili z delovnim procesom v zaostanku, pa smo zato potem stisnili zobe in naslednji teden delali 16-urne izmene, da je bila zadeva izpeljana v pravem casu. Zelo veliko ljudi pa ni pripravljenih cesa takega storiti.


Dam roko v ogenj da vecina varnostikov dela od 10 ur dalje.

konspirator ::

[D]emon
In kaj si imel ti od 16 urnega delovnika ?

[D]emon ::

PrihajaNodi> Dam roko v ogenj da vecina varnostikov dela od 10 ur dalje.

Vecina ljudi nima niti priblizno ne kvalifikacij, ne interesa delati kot varnostniki.

konspirator> In kaj si imel ti od 16 urnega delovnika ?

Zadovoljstvo, ker sem vedel, da smo zmozni navkljub okvari linije (popravilo trajalo cca 5 dni) izpeljati narocilo brez zaostanka. Da o tem, da se mi je tisti teden poznal na placi, niti ne govorim.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mehmed ::

shadeX je izjavil:

Kot pojasnilo pa, da človek mora imeti počitek in sami ne morejo funkcionirat če delajo 7 dni v tednu.


Verjetno ne gre za neprekinjeno delo ampak tvoj frej dan pac pade na drug dan kot nedeljo?

shadeX ::

Verjetno ja. Sicer vprašanje je verjetno mišljeno v splošnem smislu oz. kot določi delodajalec.

solatko ::

[D]emon - Nekaterim delodajalcem je to hobi, delavce silijo, brez plačila nadur, delati 12 in več ur na dan, ter delo ob sobotah in tudi nedeljah, kao, je potrebno izpolnit naročila.

Vse bi bilo v redu in prav, če bi se nadure plačevale normalno - +50%-ov, sobota +100%-ov in nedelja +200%-ov in bi bili delavci poleg dostojnih plač, tudi udeleženi v dobičku.

Praviloma se dela za doprinos ur - to je 1ura, za 1-no uro, namesto za uro in pol, dve ali tri.
Na ta način je ceneje za delodajalca, da ima vedno manj delavcev, kot bi jih moral imeti, saj mu delajo za normalno urno postavko (ker je skozi delo, tudi ur ne morejo porabiti, pa če tudi so podplačane, oziroma časovno podvrednotene), po navadi, se na višek ur, kar pozabi.

Zakon je za primere nenadno povečanih količin dela in ob elementarnih nesrečah, določil delovno obveznost, ki znaša laho do 20ur/teden, vendar občasno, ne pa skoz.

Seveda večina firm, na delavce, pri delitvi dobička, pozabi, saj imajo itak plačo, naj bojo veseli, da jim dajemo službo, za to so lahko manj z družinami in morajo bit zaradi tega celo veseli.
Delo krepa človeka

shadeX ::

Ko sem še delal v enem podjetju, smo nadure delali kot za stavo. Vikende da ne omenjam. Plača na konc meseca je bila ista. Samo "viška" ur sem imel, ki sem jih koristil kadar sem dal odpoved. Prej seveda ni šlo.

solatko ::

In delodajalci se čudijo, da delavci niso pripravljeni delat za firmo.
BMK za firmo, ki me niti plačat noče pošteno.
Delo krepa človeka

Ales ::

solatko je izjavil:

... Vse bi bilo v redu in prav, če bi se nadure plačevale normalno - +50%-ov, sobota +100%-ov in nedelja +200%-ov in bi bili delavci poleg dostojnih plač, tudi udeleženi v dobičku. ...

To je vse res, do tega o dobičku. Zakaj meniš, da bi delavec moral biti udeležen tudi pri tem, poleg plače in ostalih pravic, mi ni jasno.

Smo imeli sistem, kjer naj bi tako bilo, pa se je folk bunil, da je to... ne vem, kaj že so se bunili? Totalitarizem? In ni bilo Levisk, razen če si jih švercal iz Trsta ali Gradca, kjer se je cedilo med in mleko. Kakorkoli, zdaj je pri nas kapitalizem. Dobiček je domena nosilcev kapitala, ne delavskega razreda. Lahko pa kupiš kavbojke.

:P

next3steps ::

[D]emon je izjavil:

PrihajaNodi> Dam roko v ogenj da vecina varnostikov dela od 10 ur dalje.

Vecina ljudi nima niti priblizno ne kvalifikacij, ne interesa delati kot varnostniki.

konspirator> In kaj si imel ti od 16 urnega delovnika ?

Zadovoljstvo, ker sem vedel, da smo zmozni navkljub okvari linije (popravilo trajalo cca 5 dni) izpeljati narocilo brez zaostanka. Da o tem, da se mi je tisti teden poznal na placi, niti ne govorim.

Tipcek je delal 5 dni po 16 pa je ves srecen. Sam sem delal 3 tedne po 16 ur, kar je vkljucevalo samo dve prosti nedelji. Ti povem, da ni vredno. Ce hoces boljso placo, raje najdi boljso sluzbo.

solatko ::

Ales - Predvsem zato, ker lastnik firme, brez pridnih in zavzetih delavcev, ne bo imel dobička, oziroma strah pred izgubo delovnega mesta in propada podjetja, drži samo do takrat, ko delavec s svojimi dohodki lahko živi in nahrani ter obleče, še kakšnega družinskega člana, kar je danes, pri minimalnih plačah, nemogoče.

Zato, ker že celo življenje to počno, dobri kapitalisti v državah z razvitim socialnim čutom (kapitalističnih) in v končni fazi, se dobiček ustvarjen s skupnimi močmi, spodobi, deloma razdeliti med tiste, ki so ga ustvarili.
Lastnik firme, brez delavcev, lahko s svojimi idejami in kapitalom, igra samo Loto in pričakuje sedmico.

Enostavno zato.
Delo krepa človeka

zuz3k ::

zdravo

tisti, ki pošiljate prošnje verjetno zaradi situacije koronavirusa - a imate tudi drugi
manj ponudb/prostih delovnih mest
Life is a psychological game.

mailer ::

Zdaj so praktično vse aktivnosti glede tega ustavljene. Razgovorov ni že kakšen mesec.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

zuz3k ::

ja, ampak nikjer na zavodu tega ne piše. kje in kaj so ti sporočili? eni hodijo delat
Life is a psychological game.

val46 ::

Noben delodajalec v Sloveniji trenutno ne zaposlujeje na novo, tako da niti ne upaj na kakeršnekoli odgovore od delodajalcev. Od zavoda pa tudi ne pričakuj nekih obvestil, če se sam pri njih ne informiraš. Se pravi, če jih pokličeš, ti bodo kej povedali, da bi pa sami od sebe obveščali, pa lohk pozabiš.

vostok_1 ::

1-2 meseca boste morali nekako preživet najhujše.
Kar se potem obeta...zaenkrat nič dobrega. Absolutno bo treba zadihtat meje, da bo lahko domače prebivalstvo našlo delo in ne bilo izpodrinjeno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Mato989 ::

Kako nihce... Jaz mam drug teden razgovor
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starboi ::

Kar seveda ni res ... vsi razgovori so do nadaljnega ustavljeni.

Mato989 ::

starboi je izjavil:

Kar seveda ni res ... vsi razgovori so do nadaljnega ustavljeni.


PA KJE... če mam jaz za javne službe in za trgovino razgovor... ne preko zavoda ampak sem poslal na firme ponudbe za delo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

link_up ::

Mato989 je izjavil:

starboi je izjavil:

Kar seveda ni res ... vsi razgovori so do nadaljnega ustavljeni.


PA KJE... če mam jaz za javne službe in za trgovino razgovor... ne preko zavoda ampak sem poslal na firme ponudbe za delo!


Vodje sem ter tja se delajo, vendar ne verjamem, da je dovolj kadra za opravit kvaliteten razgovor.
In and Out

val46 ::

Mato, ne trolaj. Če pa resno ne trolaš in si dobil kako vabilo na razgovor v teh časih, se ga jaz na tvojem mestu definitvno ne bi udeležil. Že po tem, da v teh kriznih časih vse stoji in vsi naprošajo delodajalce, take in drugačne, da se delo zaustavi, da pustijo ljudi doma, razen tam kjer res ne gre brez zaustavitve(ampak tu je mišljeno samo NUJNO delo), da te v tem času kličejo na razgovor, ti pove vse o tvojem bodočem delodajalcu in ljudeh na poziciji pri njemu. Jaz se na tvojem mestu ne bi trudil pridobiti takega dela.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravica do nadomestila za brezposelnost. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213438 (5278) joze67
»

Mi pripada nadomestilo za brezposlenost?

Oddelek: Loža
132373 (1862) opeter
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818620 (16288) St235
»

Sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220733 (16121) St235

Več podobnih tem