» »

Policijska akademija

Policijska akademija

Banfi ::

Je kdo tle, k ma izkušnje s šolo za policista(k je nedavno bil v šoli)?
hočem vedet če šola še deluje in kakšni so kaj pogoji
  • spremenilo: Banfi ()

betmen ::

Banfi, naj ti te takoj spravim na realna tla, in ti povem, da že 4 leta ni bilo razpisa, in ga tudi v prihodnosti kaj hitro ne bo. Zakaj? Preveč carinikov in ob vstopu Hrvaške v EU bodo obmejni "preseljeni" v notranjost...

Gre pa tako, država da razpis. Npr. rabijo 200 policistov.

Prijaviš se, in greš prvo na fizične teste (cooperjev test, vesa v zgibi, šprint in tisto v rikverc čez ovire)

Po fizičnih sledijo psihični (seveda če si opravil fizične). Pri psihičnih imaš pač test, ki ga rešuješ.

Če si še psihične opravil, sledi zdravniški pregled. Če ga opraviš, si naredil vse kar lahko. Sledi potem še razgovor z vodjo okoliša in podobnimi komandirji.

Ko vse opraviš sledi potem izobraževanje v Tacnu. Čeprav neki zdej hočejo uvesti "višjo šolo za policiste".

Pogoji za policista so, 5 stopnja izobrazbe, nekaznovanost, pa mislim da tudi nekaj glede starosti (ampak prevdiveam da si še mlad)

Banfi ::

Star sem 18, končal sem srednjo šolo. Nameravam iti na višjo šolo(2 leti), pa potem direktno za policista. Če bi šlo bi poskusil iti že zdaj, vendar sem slišal, da s 5. stopnjo izobrazbe več ne moreš priti v šolo za policista, kot je bilo prej.
Potem bi imel 6.1 stopnjo izobrazbe in bi lahko šel v višjo šolo za policista, če je to možno?.
Tako da bi šel komaj čez 2 leti, verjetno bodo razmere takrat drugačne

betmen ::

ne, pogoj je vsaj V. stopnja.

Nov program za policiste bo trajal 24 mesecev in po končanem šolanju dobiš VI. stopnjo. Ti kar pojdi na višjo šolo in ob strani spremljaj kaj se dogaja.

Vidiš pa sam kakšne so razmere v državi in plus tega z vstopom Hrvaške v EU ni nič boljše za bodoče nove policiste.

Bodi pa fizično aktiven, ker tam jih največ "pade".

Lahko se registiraš tukaj http://policija.mojforum.si/policija.ht... in malo beri :)

Banfi ::

aha, ja potem bi bilo pa brezveze zapraviti 2 leti šolanja, če bi lahko šel direktno, mislim zakaj bi 2x hodil 2 leti v šolo, če bi potem na koncu imel isto stopnjo?

black ice ::

Zato, ker imaš v prvem primeru še vseeno backup, katerega pri drugem primeru nimaš.

Banfi ::

ja to je res. Hvala

betmen ::

Tako je. Če pogledaš tako, 4 leta ni bilo razpisa in še kakšno leto ga ne bo... z leti je vse več, ki jih policija "veseli". Več kandidatov pomeni težji prodor.

Denimo, lahko padeš na fizičnih, morda pisihičnih? Slišal sem tudi primere, ko so na zdravniškem padli, ker so imeli dioptrijo... Tako da ti se kar pridno uči to kar si vpisal, zraven pa spremljaj razpise in dokončaj šolo. Morda ti konec koncev ne bo policija všeč (nočno delo, vikendi, prazniki, slaba plača itd.) pa maš še zmeraj končano svojo višjo šolo.

marko181914 ::

betmen je izjavil:

Banfi, naj ti te takoj spravim na realna tla, in ti povem, da že 4 leta ni bilo razpisa, in ga tudi v prihodnosti kaj hitro ne bo. Zakaj? Preveč carinikov in ob vstopu Hrvaške v EU bodo obmejni "preseljeni" v notranjost...

Gre pa tako, država da razpis. Npr. rabijo 200 policistov.

Prijaviš se, in greš prvo na fizične teste (cooperjev test, vesa v zgibi, šprint in tisto v rikverc čez ovire)

Po fizičnih sledijo psihični (seveda če si opravil fizične). Pri psihičnih imaš pač test, ki ga rešuješ.

Če si še psihične opravil, sledi zdravniški pregled. Če ga opraviš, si naredil vse kar lahko. Sledi potem še razgovor z vodjo okoliša in podobnimi komandirji.

Ko vse opraviš sledi potem izobraževanje v Tacnu. Čeprav neki zdej hočejo uvesti "višjo šolo za policiste".

Pogoji za policista so, 5 stopnja izobrazbe, nekaznovanost, pa mislim da tudi nekaj glede starosti (ampak prevdiveam da si še mlad)


Se opravičujem, ker obujam staro temo, ampak opazil sem nekaj nepravilnosti. Za policista lahko oseba kandidira tudi z osnovnošolsko izobrazbo. Pogoji niso samo nekaznovanost, ampak tudi prazna zdravniška kartoteka!!

BorutO ::

betmen je izjavil:

Prijaviš se, in greš prvo na fizične teste (cooperjev test, vesa v zgibi, šprint in tisto v rikverc čez ovire)


Hočeš rečti, da imajo policisti fizične teste bolj zakomplicirane kot v vojski? :) Ko sem delal teste za vojsko, smo meli šprint, bočno premikanje od točke do točke, trebušnjake, pa še nekaj, sem že pozabil, ker je od tega slabih 10 let. rikverc čez ovire nismo imeli, niti nikjer nismo imeli ničesar čez ovire. mogoče so zdaj malo napredovali. ;)

paraboŁa ::

Glede na fizično pripravljenost velikega dela ljudi v teh poklicih, ti testi niso kaj prida težki.

BorutO ::

Eh,še za vojsko smo jih takrat vsi naredili z lahkega, edino en je padel (nekaj čez 10 nas je bilo), ker ni bil dovolj hiter v onem, ko daš eno roko na sredino, z drugo pa tolčeš na eno in drugo stran ... ne vem kak se reče, samo tam pač ni bil dovolj hiter. Jaz sem pa padel potem na zdravniških, kjer me je sluh zmrdal, danes pa jemljejo v vojsko vsakega, tudi tistega, ki ima ne vem kak veliko policijsko kartoteko, več kot 5 let nazaj pa so odpuščali vsakega z majhnim prekrškom, z majhnimi zdravstvenimi težavami ipd ... kar nekaj.

Tak je danes na policiji ... policistov je premalo, ne pa preveč. V LJ manjka 40% policistov, če se ne motim, vsaj tak je mi en povedal, ki dela na policijski upravi v lj. Pa na sploh je premalo policistov, problem je samo, da so plače take, da vsak raje dela tam, kjer je boljša plača, saj ljudje hodimo v službe zaradi denarja, ne zaradi dolgčasa ali kaj vem česa.

tiran2000 ::

marko181914 je izjavil:

betmen je izjavil:

Banfi, naj ti te takoj spravim na realna tla, in ti povem, da že 4 leta ni bilo razpisa, in ga tudi v prihodnosti kaj hitro ne bo. Zakaj? Preveč carinikov in ob vstopu Hrvaške v EU bodo obmejni "preseljeni" v notranjost...

Gre pa tako, država da razpis. Npr. rabijo 200 policistov.

Prijaviš se, in greš prvo na fizične teste (cooperjev test, vesa v zgibi, šprint in tisto v rikverc čez ovire)

Po fizičnih sledijo psihični (seveda če si opravil fizične). Pri psihičnih imaš pač test, ki ga rešuješ.

Če si še psihične opravil, sledi zdravniški pregled. Če ga opraviš, si naredil vse kar lahko. Sledi potem še razgovor z vodjo okoliša in podobnimi komandirji.

Ko vse opraviš sledi potem izobraževanje v Tacnu. Čeprav neki zdej hočejo uvesti "višjo šolo za policiste".

Pogoji za policista so, 5 stopnja izobrazbe, nekaznovanost, pa mislim da tudi nekaj glede starosti (ampak prevdiveam da si še mlad)


Se opravičujem, ker obujam staro temo, ampak opazil sem nekaj nepravilnosti. Za policista lahko oseba kandidira tudi z osnovnošolsko izobrazbo. Pogoji niso samo nekaznovanost, ampak tudi prazna zdravniška kartoteka!!


kakšne neumnosti klamfaš glede osnovnošolske izobrazbe...z OŠ si se lahko vpisal v Tacen 25 let nazaj, ko je še obstajala kadetnica... tam si dejansko pridobil policijsko srednjo šolo... za policista je trenutno še dovolj srednješolska izobrazba... v prihodnosti (daljni) pa je planirano, da bodo vsi imeli vsaj višje šolsko izobrazbo... kar je tudi prav... vojaki so itak kanon futr in ne rabijo neke izobrazbe... policisti pa delajo bistveno bolj kompleksne zadeve in bi morali biti bolj izobraženi... in tudi plačani, ko smo že pri tem...

Zgodovina sprememb…

marko181914 ::

Višješolska izobrazba za policiste je nujna. Po mojem jih je največ policistov z osnovnošolsko izobrazbo + 2 leti srednje policijske. En policist star 28 let mi je rekel, da ima takšno izobrazbo("osnovnošolsko izobrazbo + 2 leti "). Upam da bodo to čimprej spremenil, ker je isto kot, da bi kirurg imel 2 leti srednje kirurške po končani osnovni šoli.

Zgodovina sprememb…

nkgacm ::

marko181914 je izjavil:

Višješolska izobrazba za policiste je nujna. Po mojem jih je največ policistov z osnovnošolsko izobrazbo + 2 leti srednje policijske. En policist star 28 let mi je rekel, da ima takšno izobrazbo("osnovnošolsko izobrazbo + 2 leti "). Upam da bodo to čimprej spremenil, ker je isto kot, da bi kirurg imel 2 leti srednje kirurške po končani osnovni šoli.


To ni res. Srednja policijska šola je trajala 4 leta ( pred cca. 35 leti je bila 3 leta ). V 18 mesečno šolanje za poklic policista pa si moral imeti končano štiriletno oz. 3+2 ( torej 5. stopnjo izobrazbe )

AndrejS ::

Bolje bi bilo da bi jih dali prvo v šolo za pse - bi bili bolj pametni

marko181914 ::

nkgacm je izjavil:

marko181914 je izjavil:

Višješolska izobrazba za policiste je nujna. Po mojem jih je največ policistov z osnovnošolsko izobrazbo + 2 leti srednje policijske. En policist star 28 let mi je rekel, da ima takšno izobrazbo("osnovnošolsko izobrazbo + 2 leti "). Upam da bodo to čimprej spremenil, ker je isto kot, da bi kirurg imel 2 leti srednje kirurške po končani osnovni šoli.


To ni res. Srednja policijska šola je trajala 4 leta ( pred cca. 35 leti je bila 3 leta ). V 18 mesečno šolanje za poklic policista pa si moral imeti končano štiriletno oz. 3+2 ( torej 5. stopnjo izobrazbe )


V redu tvoja trditev proti trditvi policista!!!!!!

nkgacm ::

marko181914 je izjavil:

nkgacm je izjavil:

marko181914 je izjavil:

Višješolska izobrazba za policiste je nujna. Po mojem jih je največ policistov z osnovnošolsko izobrazbo + 2 leti srednje policijske. En policist star 28 let mi je rekel, da ima takšno izobrazbo("osnovnošolsko izobrazbo + 2 leti "). Upam da bodo to čimprej spremenil, ker je isto kot, da bi kirurg imel 2 leti srednje kirurške po končani osnovni šoli.


To ni res. Srednja policijska šola je trajala 4 leta ( pred cca. 35 leti je bila 3 leta ). V 18 mesečno šolanje za poklic policista pa si moral imeti končano štiriletno oz. 3+2 ( torej 5. stopnjo izobrazbe )


V redu tvoja trditev proti trditvi policista!!!!!!


Ali se nista razumela ali pa preprosto laže.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojska ali policija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9229503 (21641) MasterTade
»

šolanje policistov

Oddelek: Šola
73122 (2633) PrihajaNodi
»

Srednja šola

Oddelek: Šola
263861 (2964) lebdim
»

Kako priti iz nič čim hitreje do službe v IT industriji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6318908 (16036) vostok_1
»

Policija zaposluje

Oddelek: Loža
284874 (3624) Avenger

Več podobnih tem