» »

nakup zvočnikov 2.0

nakup zvočnikov 2.0

Adrijan0 ::

A mi lahko kdo svetuje pri nakupu zvočnikov 2.0? Zvočnikov še nikoli nisem kupoval in nimam pojma, kateri bi bili vsaj malo primerni.
Gledal sem nekaj takega: Genius sphf2020
Kaj se v resnici najbolj splača kupiti? Ali so tej, do katerih sem dal link OK? Na internetu sem bral o njih ampak je veliko različnih mnenj. Prosim, če mi lahko svetujete, kater bi vi kupili, do cca. 70€ (raje manj ;(()

Hvala!

Mavrik ::

Ej... dajte se naučit, da vam lažje pomagamo če:

1.) Poveste ZAKAJ bi uporabljali stvar, ki jo kupujete (a rabiš studijske zvočnike, delaš muziko, igraš igre, gledaš filme? Tip je ZELO različen za to uporabo!)
2.) Poveste KOLIKO denarja bi radi dali?
3.) Poveste KAM bi jih radi priklopili.
The truth is rarely pure and never simple.

Adrijan0 ::

1.) Rabil bi jih za gledanje filmov in poslušanje glasbe. Nič posebnega, ampak hočem, da je kaj slišat iz njih.
2.) Do 75€
3.) Na računalnik
Sobo imam veliko cca. 3,5x5m.

Anney ::

Morajo biti obvezno 2.0 ali lahko 2.1 (woofer).

Adrijan0 ::

Raje bi videl da so 2.0, ampak tudi z 2.1 se bom sprijaznil, če nebo druge. 2.0 bi raje zato, ker porabijo manj prostora in je manj kablov (nimam preveč placa).

Anney ::

Anney ::

Če pa 2.1 sistem pa tole

Logitech Z553

Izredno ugodno ga dobiš tukaj, tako da skoraj ni kaj za razmišljat, ostali jih imajo po 150EUR. KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Han ::

Edini res dobri 2.0 za takšen proračun so Creative GigaWorks T20 Series II.

Pri nas jih dobiš za okrog 66 eur v EnaA, Mlacomu, Rolanu...

Adrijan0 ::

Hvala za linke. Bom počakal še na kak predlog, potem se pa odločil. Bom pa skor raje vzel predlog od Hana ali anneya, ker so 2.0.

Anney ::

Na youtubu si malo poglej teste.
EDIFIER Exclaim

Creative GigaWorks T20 Series II

Veliko izbire pri 2.0 tako nimaš, izbereš pač enega od teh dveh, odvisno kateri ti bolj odgovarja, mislim da sta oba kompleta za ta denar top izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Scorpia ::

T20 nisem poslusal, imam pa doma T40 in dam glas za njih. Igrajo presenetljivo dober, edino kaksnih nizkih tonov ni, v primerjavi z 2.1 sistemom.
////

first_line ::

Odkar imam M-Audio Studiophile AV40, sploh ne prebavljam več zvoka iz kakšnih računalniških 2.0 ali 2.1 ali 5.0... hreščalnikov.
Za tvojo ceno dobiš AV30, so pa velike razlike med posameznimi trgovinami.

Res ti priporočam da nabaviš kaj v tej smeri, torej ne računalniški zvočniki ampak studijski monitorji.
Večina folka misli da je dober zvočnik ta, ki dela buta buta. Seveda neko logitech sra*je ni sposobno prebaviti klasične glasbe, countrya... ampak samo bass teste, zato tudi 5 zvezdic na Amazonu. Najstniki pač.

bambam20 ::

first_line je izjavil:

Odkar imam M-Audio Studiophile AV40, sploh ne prebavljam več zvoka iz kakšnih računalniških 2.0 ali 2.1 ali 5.0... hreščalnikov.
Za tvojo ceno dobiš AV30, so pa velike razlike med posameznimi trgovinami.

Res ti priporočam da nabaviš kaj v tej smeri, torej ne računalniški zvočniki ampak studijski monitorji.
Večina folka misli da je dober zvočnik ta, ki dela buta buta. Seveda neko logitech sra*je ni sposobno prebaviti klasične glasbe, countrya... ampak samo bass teste, zato tudi 5 zvezdic na Amazonu. Najstniki pač.



Logitechovo sra..je ni sposobno prebavit nobene zvrsti.

Tile zvočniki presenetljivo lepo igrajo.

http://www.bigbang.si/zvocnik/spa5300-2...

first_line ::

Že po velikosti satelitov lahko predvidevam da ni res. Moje mnenje.

Anney ::

Pravkar testiram Logitech Z313.
Moram reči, da imata tweeterja izredno čist zvok (glede na velikost) in igrata izvrstno, ozko grlo pri sistemu je woofer, saj mu hitro poidejo moči pri udarnejši glasbi. Prav tako hitro poidejo moči vsem trem zvočnikom že na okoli 75%-85% glasnosti (windows glasnost je na 100%, equalizer default, program aimp), ni važna zvrst glasbe. Za nezahtevne uporabnike dovolj dobri zvočniki za majhen denar. Moti me, ker bass nima gumba za nastavitev jakosti, bi verjetno bolje igral, saj twiterja sta dobra, le bass je malo zaspan. Do nekje 50-60% glastnosti pa se zvočniki odlično odrežejo pri vsaki zvrsti glasbe. Tako da za tiste, ki ne nabijate lahko dobite odlične zvočnike za majhen denar. Z malo igranja v equalizerju pa laho sistem spravite na solidne rezultate svoje priljubljene zvrsti.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Adrijan0 ::

Ok. Tej M-Audio so mi super. A to se direkt na PC prklop?

negotiator ::

@OP

Dokler boš gledal zvočnike, ki so neka vsaj malo bolj poznana firma (ne ravno no-name, za katere nisi siguren, kako poceni so narejeni), je vse skupaj "isti šit" za tak denar, če primerjaš enake moči. Najvažneje, kar je, je to, da premisliš, kakšno moč rabiš, ker za 75€ lahko dobiš neke precenjene fancy računalniške zvočnike, ali pa soliden zvočniški par z močnim zvokom.

Tako, da glej bolj take zvočnike, ki so po videzu običajni ("navadne (če se da lesene) škatle"), ker boš dobil več, za enako ceno, kot pri nekih smešno oblikovanih malih plastičnih zvočnikih.

LP
All easy problems have already been solved.

Adrijan0 ::

Odločitev maudio av40, če se ne kaj zatakne! Grem lepo danes iskat. Tnx vsem.

first_line ::

Adrijan0 je izjavil:

Odločitev maudio av40, če se ne kaj zatakne! Grem lepo danes iskat. Tnx vsem.


Kupi prek spleta, če ti slučajno ne bojo odgovarjali, da lahko daš nazaj. Ali pa reci v trgovini da bi jih probal. Samo na žalost pri nas ponavadi nočejo.

Adrijan0 je izjavil:

Ok. Tej M-Audio so mi super. A to se direkt na PC prklop?


Imajo 3 vhode, lahko priklopiš kamorkoli (PC, TV, telefon, mp3player...) na neojačan signal.

Zgodovina sprememb…

AgiZ ::

Doma imam AV40, kupljene kake 5 let nazaj (cca 150euro takrat), pa mi se vedno super sluzijo.
Ce bi kupoval se enkrat bi jih verjetno ponovno kupil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki za cca 100€

Oddelek: Kaj kupiti
131795 (1116) XLapse
»

zvocniki do 100-200 evrov max?

Oddelek: Kaj kupiti
132298 (1892) Jst
»

Kateri zvočniki za glasbo?

Oddelek: Zvok in slika
243407 (2594) golf3
»

Katere zvočnike 2.0 sistem.

Oddelek: Kaj kupiti
71606 (1292) knap
»

Dobri 2.0 računalniški zvočniki (design matters too)

Oddelek: Kaj kupiti
193109 (2571) Arctander

Več podobnih tem