» »

Se splača nadgradit Core2 duo T6570 na T9600?

Se splača nadgradit Core2 duo T6570 na T9600?

technolog ::

Primerjava:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Duo...

Se pravi dobim še 4 MB dodatnega L2 cacha in in 33% večji clock speed.

Zato bi rad vprašal vas, ki imate izkušnje s tem, koliko se bo kaj to poznalo?

hojnikb ::

rajši ssd dodaj...
#brezpodpisa

technolog ::

Mam že 2 leti SSD.

Zdej sam gruntam al nej rajš nadgradim iz 4GB na 8GB RAM al pa nej raje zamenjam procesor, ker pogosto swapam, krivec je pa brskalnik Chromium (ki ga bom menjal za Firefox in tako delno odpravil problem).

Situacija je zelo neugodna, ker bi res rad počakal na Intel Skylake, da 14nm tehnologija malo bolj dozori, tud kar se tiče stabilnosti.

hojnikb ::

Inštaliraj Palemoon (optimiziran firefox) chrome junk pa vrži dol.
Kar se pa tiče nadgradnje... bi jst prvo menjal proc, šele potem ram (ob pogoju, da ti laptop sploh podpira ta proc -- da nebo potem veselja).
#brezpodpisa

technolog ::

Proc je ziher compatible, isto podnožje, isti TDP, ista generacija, pa še v service manualu je napisan kot opcija.

Zanima me samo, koliko se bo kaj poznalo. Cena je 50EUR + 5EUR za termalno pasto + urco ali dve, da zadevo kompletno nardim.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

50€ je kr absurdna cena za prastar procesor. Je že kr za razmislit, če se dejansko splača.
Ker v resnici lahko tudi naviješ obstoječega z setfsb.
#brezpodpisa

technolog ::

Težko, ker je laptop. Pa ne da bi me cooling skrbel (ker me ne), ampak je vse zalockano, ali pač?

50EUR je nov, rabljeni/refurb so bolj v 30EUR rangu. Oboje s poštnino vred.

p.s.: Hvala za predlog glede Palemoona. Po moje ga bom kar začel uporabljat, ko se zazihram, da je dovolj varen. Chromium se je res napihnil v zadnjih releasih, kuri tud po 200MB na en tab.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Težko, ker je laptop. Pa ne da bi me cooling skrbel (ker me ne), ampak je vse zalockano, ali pač?

pri nekaterih prenosnikih se da.. Nekaj gre z dual IDA (torej laufaš turbo hitrost na obeh jedrih) nekaj pa z višanjem fsbja. je pa odvisno od biosa in modela laptopa, če gre..

50EUR je nov, rabljeni/refurb so bolj v 30EUR rangu. Oboje s poštnino vred.

za 30€ pol itk vzameš rabljenga, kaj boš to novo kupoval 8-O
#brezpodpisa

mirancar ::

če imaš dober laptop in ga uporabljaš se ti sigurno splača, tudi za 50€, jaz sem svojga nadgradil iz T7300 (2ghz) na T9300 (2,5ghz) za 60€, in nekaj opazne razlike je, procesor se mi nikakor ne zdi zastarel/počasen, verjetno nebom menjal še 1-2 leti ... pa ga uporablam vsaj 40 ur na teden
sem pa jst menjal primarno ker se je T7300 preveč grel, T9300 se dosti manj (+ večji performance)

RAM pa nevem kako ti je problem, jaz na 4GB programiram brez problema, win7, aptana studio, chrome, firefox, veliko zavihtkov, in še ene 5-10 manjših programov... sem nekje na meji vedno 80%+ rama zasedenga, ni bilo nikoli problem, SSD dela svoje. Razen če dodam vmware virtualko (-2gb), potem sem preveč omejen. DDR2 4gb palčka je draga in neobstoječa, če jo kje najdeš pocen daj še meni link

technolog ::

Laptop je hp probook 4510s, konfiguracija:

Kalibriran zaslon (super barve, ni več tistega ogabnega modrega odtenka)
radeon HD 4330
128GB MLC SSD
4 GB DDR3 ram

4GB DDR3 palčka je 40EUR, s tem da rabim 2 (ker je dokaj hud performance hit, če imaš dva različna modula), se pravi 80EUR, pa če se bi mi dalo potem ta stare prodat recimo -30EUR, torej 50EUR.
O DDR2 nadgradnji pa rajš ne razmišljej :)

Po moje, če nadgradim tale proc, ga lahko še kako leto uporabljam, potem pa itak že pride Skylake.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Po moje, če nadgradim tale proc, ga lahko še kako leto uporabljam, potem pa itak že pride Skylake.

skylake še kr neki cajta nebo :)
#brezpodpisa

hojnikb ::

PS:
Če ve kir za kakega pocen t9500/9300, se priporočam :)
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Si prepričan da bo hp zdržal še 1 leto :)) ?
Jaz bi v to kanto vlagal natanko 0.

hojnikb ::

Uff, kar se mene tiče, lahko se zdrži par let kamot (gre za 6910p). Noter je itk že ssd in dovolj rama, šepa samo procesor, ki je trenutno t7300.

Če dobim kakega poceni t9xxx, vzamem, sicer pa furam to do takrat ko mi dopizdi in menjam :)
#brezpodpisa

Shark-357 ::

HP 4510s ima DDR2 in ne DDR3 (4GB DDR2 modul je precej drag in redek...)

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Narobe veš, ima DDR3.

_koki_ ::

Zanimivo, večina testov na netu pravi da ima prenosnik ddr2 pomnilnik:
http://www.notebookcheck.net/Review-HP-...
http://www.notebookreview.com/notebookr...

Na pdf dokumentu od HP-ja je pa pripisano da ima ddr3 pomnilnik:
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pscmisc/...

Si dejansko preveril s programom kot je cpu-z kateri pomnilnik imaš točno vgrajen?

Očitno ima res Mobile Intel(R) PM45 Express Chipset podporo tako za ddr2 in ddr3 pomnilnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _koki_ ()

Shark-357 ::

technolog je izjavil:

Narobe veš, ima DDR3.


Glede na to da servisiram računalniško opremo preko 12let prekleto dobro vem da ima omenjeni prenosnik DDR2 ;)

hojnikb ::

Ma model kr prav, ker stvar ima dejansko DDR3 sodeč po HPjovem datasheetu.
Razn če se pri HPju motijo in vi kvazi strokovnjaki veste bolje :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Shark-357 ::

Ne bodi brihten no, toliko kot sem jaz teh prenosnikov prešraufal ga tu na forumu zelo verjetno ni, med drugim sem si ga tudi sam lastil. DDR3 ima 4520s kateri ima prvo generacijo Core i procesorjev, 4530s (sandy bridge), 4540s (ivy bridge) ter sedaj probook 450 z haswell.

Možno je edino da je spreadsheet od US modela prenosnika kateri je možno da je imel ddr3 v EU jih NI!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

No potem je napaka z HPjove strani..

Ali pa je več revizij in ene majo DDR2, druge pa DDR3.
Ker čipset podpira oboje..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

technolog ::

Imata hojnikb in _koki_ kar prav.

Računalnik sem odprl že 5+ krat in sem 100%, da je tako.

_koki_ ::

Jaz tudi še nisem videl prenosnika pred G1 podnožju, da bi imel DDR3 pomnilnik, sem bil vedno prepričan da je DDR3 support prišel z core i procesorji in pripadajočimi čipseti, ne izključujem pa možnosti da kak model obstaja na trgu, saj čipset definitivno ima podporo za obe vrsti pomnilnika...

technolog ::

Evo, izpis programa:

     *-memory
          description: System Memory
          physical id: 4
          slot: System board or motherboard
          size: 4GiB
        *-bank:0
             description: SODIMM DDR3 Synchronous 800 MHz (1,2 ns)
             product: M471B5673EH1-CH9
             vendor: Samsung
             physical id: 0
             serial: 6565EB
             slot: Top
             size: 2GiB
             clock: 800MHz (1.2ns)
        *-bank:1
             description: SODIMM DDR3 Synchronous 800 MHz (1,2 ns)
             product: M471B5673EH1-CH9
             vendor: Samsung
             physical id: 1
             serial: 6565EA
             slot: Bottom
             size: 2GiB
             clock: 800MHz (1.2ns)

Zgodovina sprememb…

Shark-357 ::

Huh tole pa potem ne bo evropski model, namreč z ddr3 pomnilnikom se tu niso prodajali, sem bil ravno malce prej s kolegom na kofetu ki dela v HP servisu (protek) pa pri njih še ni bil 4510s z DDR3 pomnilnikom.

Prenesi iz neta CPU-Z in prilepi printscreen iz memory in spd zavihka, me zanima kaj tam pravi.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Zgleda da balkanci dobijo kr lepo stari DDR2 :)

Kar je precej logično, glede na to da je bil ddr2 takrat cenejši.

Shark-357 je izjavil:

Huh tole pa potem ne bo evropski model, namreč z ddr3 pomnilnikom se tu niso prodajali, sem bil ravno malce prej s kolegom na kofetu ki dela v HP servisu (protek) pa pri njih še ni bil 4510s z DDR3 pomnilnikom.

Prenesi iz neta CPU-Z in prilepi printscreen iz memory in spd zavihka, me zanima kaj tam pravi.

Zakaj bi to počel, če je iz P/N čipov precej očitno, da gre za ddr3.

http://www.datamemorysystems.com/parts/...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

_koki_ je izjavil:

Jaz tudi še nisem videl prenosnika pred G1 podnožju, da bi imel DDR3 pomnilnik, sem bil vedno prepričan da je DDR3 support prišel z core i procesorji in pripadajočimi čipseti, ne izključujem pa možnosti da kak model obstaja na trgu, saj čipset definitivno ima podporo za obe vrsti pomnilnika...


Nop. DDR3 support je ze pri core 2 duo, tako za laptope kot desktop.
Videl ze kar nekaj prenosnikov s Core 2 in DDR3.

hojnikb ::

DDR3 je intel desktop meu že 2007 :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

_koki_ ::

Ne pametuj, ker samo zadnji mobilni core 2 duo chipset podpira DDR3 pomnilnik, torej GL40, GS40 podpira DDR3 le do max. 4GB, GS45, GM45 in PM45, vse ostalo od PM965 in nižje podpira izključno DDR2 in FSB max. 800, torej skoraj vsi core 2 duo prenosniki brez podpore DDR3 in je prava redkost videt prenosnik core 2 duo z DDR3 pomnilnikom!

hojnikb ::

_koki_ je izjavil:

Ne pametuj, ker samo zadnji mobilni core 2 duo chipset podpira DDR3 pomnilnik, torej GL40, GS40 podpira DDR3 le do max. 4GB, GS45, GM45 in PM45, vse ostalo od PM965 in nižje podpira izključno DDR2 in FSB max. 800, torej skoraj vsi core 2 duo prenosniki brez podpore DDR3 in je prava redkost videt prenosnik core 2 duo z DDR3 pomnilnikom!

Kje sem rekel kaj o mobilnih čipsetih ? 8-O

In čipsete ki jih omenjaš vsi podpirajo DDR3
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

_koki_ ::

Tisto je letelo na @klinker-jev post, desktop ma pa podporo za DDR3 le od P35 in višje!

hojnikb ::

_koki_ je izjavil:

Tisto je letelo na @klinker-jev post, desktop ma pa podporo za DDR3 le od P35 in višje!

In ta je bil izdan 2007 8-) Čas beži.
Res pa je, da vsi čipseti, ki podpirajo core2, ne podpirajo tudi nujno ddr3.
#brezpodpisa

_koki_ ::

Dalo bi se rečt da cca. 33% desktop chipsetov podpira DDR3 in cca. 20% mobilnih...

klinker ::

_koki_ je izjavil:

Ne pametuj, ker samo zadnji mobilni core 2 duo chipset podpira DDR3 pomnilnik, torej GL40, GS40 podpira DDR3 le do max. 4GB, GS45, GM45 in PM45, vse ostalo od PM965 in nižje podpira izključno DDR2 in FSB max. 800, torej skoraj vsi core 2 duo prenosniki brez podpore DDR3 in je prava redkost videt prenosnik core 2 duo z DDR3 pomnilnikom!


In kaj je tu pametovanje?
Jst sem mel po rokah ze vsaj 5 laptopov s C2D kateri so meli DDR3 in tudi prodaja se jih kar nekaj rabljenih.
Take it easy man, pejd malo na zrak se sprostit ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM upgrade - ne boota

Oddelek: Strojna oprema
211352 (1058) helsing
»

Intel uradno izdal Skylake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
15539850 (23965) SuperVeloce

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29847095 (33788) dzinks63
»

Kateri prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
51669 (1616) Alex911
»

AMD - Intel, DDR2 - DDR3 ?

Oddelek: Kaj kupiti
191616 (1280) Meizu

Več podobnih tem