» »

Vlada 2014 -

Vlada 2014 -

Temo vidijo: vsi
««
46 / 69
»»

matijadmin ::

Načelno se s takim predpisom strinjam. Je pa vprašanje, kako (življenjsko) je zapisan.

Da mora kupec iz trgovine z računom, je prav. Ni potrebno biti brihten, da bi ugotovil, zakaj. Že sedaj naj bi tudi fizične osebe hranile kar nekaj let račune, po sedanji ureditivi. Doma tega gotovo ne bo moč preverjati, čeprav so računi že sedaj lahko prišli krvavo prav. Zlasti ob izvršbah vaših premičnin, ko ste bili posredno udeleženi. Izvršitelj namreč vzame vse v nepremičnini, ki jo ima lastnik, četudi so notri najemniki s svojimi premičninami ... Nato pa je potrebno dokazovati, da to ni bilo od dolžnika. To je samo en primer, ki je pogost. Elektronski računi, ki prispejo po e-pošti so v Gmali recimo večni. Na nizozemskem na blagajni samo poveš svoj naslov e-pošte in je to to, dobil si račun. Tako življenjskost pričakujem, nikakor si ne mislim, da bo kdo hodil domov preverjati, niti se tega ne bojim ... Je pa popolnoma prav, da se kaznuje tudi nas potrošnike, če pustimo fizični račun pri trgovcu. To sankcionirajo praktično povsod v Zahodni Evropi! V Nemčiji (punca od brata je Nemka in tudi pri nas z veliko vnemo vzame račun), Italiji, Avstriji, Švici ...

Saj pravim, stvar življenjskosti implementacije ... Ampak načeloma je to dobro in nehajte jamrat, ker me spominjate na Grke. Vse bi imeli, pa nič naredili. Križ čez odgovorno državljanstvo!
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Kaj točno ima shranjevanje računov pri kupcih s pobiranjem davkov?

Kako lahko sodeluješ tule, če ti tako osnovna tematika dela probleme?

- kako inšpektor ve, da izdelku morda že ni potekla garancija in ti računa ni več treba hranit. A imajo podatek, kdaj si nekaj kupil?
- kako inšpektor ve, da izdelka nisi kupil rabljenega, od fizične osebe, in računa sploh nisi dobil. A imajo podatek, kje si nekaj kupil?

Oboje je brezpredmetno nabijanje v stilu Grkov. Noben inšpektor ne bo prišel domov in ti gledal kaj imaš za ene stvari doma in kje je račun. Gre se samo za to, da te lahko pričaka pred trgovino in zahteva v pregled račun za pravkar kupljeno, kar je pa prav. Lahko sicer napišejo še, da moraš hraniti račun do konca garancije, ampak to je bolj za mašilo, ker je pravno predrago in predolgotrajno, da bi dobili nalog za preiskavo tvoje hiše, v naprej se pa ve, da rezultata, ki bi opravičeval to, ne bo.

Nad Grki se hudujemo, sami smo pa enaki. Da bi shranili račun in s tem omogočil pobiranje zakonskega davka je nesprejemljivo.

MrStein ::

A po novem je Grčija propadla, ker so kupci vrgli račun v koš pri blagajni, ne pa pri vhodu?
Link, pls...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

O tem lažeš ti, tako da boš moral dokazati to blodnjo ali pa odkrito povej, da lažeš. Ali si mislil samo podtikati nekaj, da bi imel prav? Oboje je precej grdo.

Okapi ::

Doma tega gotovo ne bo moč preverjati, čeprav so računi že sedaj lahko prišli krvavo prav. Zlasti ob izvršbah vaših premičnin, ko ste bili posredno udeleženi. Izvršitelj namreč vzame vse v nepremičnini, ki jo ima lastnik, četudi so notri najemniki s svojimi premičninami ... Nato pa je potrebno dokazovati, da to ni bilo od dolžnika
In kako točno ti račun pri tem pomaga? A po novem se moraš legitimirat, ko kaj kupiš, da lahko napišejo ime na račun?

O.

MrStein ::

Kaj a to meni?
Grke nisem jaz privlekel v debato. Tisti, ki je, bo lepo razložil, kaj je mislil. (ali pa tudi ne...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

k4vz0024 ::

Sankcioniranje kupcev, ker ne vzamejo računa je prelaganje odgovornosti in dela na potrošnike. Kaže na nesposobnost države, da bi naredila red pri trgovcih. Pravilnejši pristop bi bil pozitivni pristop, z nagrajevanjem kupcev. Vsak, ki ima pri inšp. nadzoru račun kupljenega blaga bi sodeloval v nekakšnem "računskem lotu" in osveščanjem potrošnikov kako je koristen račun. Jaz se čudim Cerarju, da je odobril tako debilni predlog. A sedaj bodo pa inšpektorji gledali v vrečke, ko grem iz trgovine? moj prvi odgovor bo, kaj vas briga? A imate odredbo sodišča za pregled? Kar se tiče drž. osveščenosti, so za stanje najbolj odgovorni politiki. Saj je jasno, kdor je pri drž. koritu, ta ne rabi računa in si nabere premoženja s plenjenjem države in dav. plačevalskega denarja. Dokler politiki ne bodo za vzgled, bo ljudstvo razumelo državo tako kot politiki.

P.s.: skoraj vedno vzamem račun, ker prav pride pri reklamaciji.

Državni paternalizem je patetičen....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

PaX_MaN ::

k4vz0024 je izjavil:

Pravilnejši pristop bi bil pozitivni pristop, z nagrajevanjem kupcev. Vsak, ki ima pri inšp. nadzoru račun kupljenega blaga bi sodeloval v nekakšnem "računskem lotu" in osveščanjem potrošnikov kako je koristen račun.

To smo že mel, pa smo ukinl. Zgleda ne dela to.

k4vz0024 je izjavil:

A sedaj bodo pa inšpektorji gledali v vrečke, ko grem iz trgovine?

Saj ko gre kdo ropat lokalnega šiptarja gledajo tut tistga k je vrečo držu ne sam tistga k je vanjo metu (in ja, to loh inšpektorji delajo že zdaj, 19. člen ZIN)
Pa tle ne gre za izgubo nekega zasebnika, tle direkt proračun nastrada in skupaj milijon stvari za ktere gre dnar iz njega.

k4vz0024 je izjavil:

Kar se tiče drž. osveščenosti, so za stanje najbolj odgovorni politiki. Saj je jasno, kdor je pri drž. koritu, ta ne rabi računa in si nabere premoženja s plenjenjem države in dav. plačevalskega denarja. Dokler politiki ne bodo za vzgled, bo ljudstvo razumelo državo tako kot politiki.

Jamr jamr.

k4vz0024 je izjavil:

Državni paternalizem je patetičen....

Za proračun gre!

k4vz0024 ::

Da za proračun gre, kako se bo elita politikov obdržala na oblasti!

k4vz0024 ::

Kar si označil za jamranje, sem le nastavil zrcalo politiki in ljudstvu. Če se vidiš notri, boš pač jamral.

PaX_MaN ::

k4vz0024 je izjavil:

Da za proračun gre, kako se bo elita politikov obdržala na oblasti!

I, kako, izvolil jih boš!

k4vz0024 je izjavil:

Kar si označil za jamranje, sem le nastavil zrcalo politiki in ljudstvu. Če se vidiš notri, boš pač jamral.

"Gamad zahojena!" pa res ni nben ogledau.

vostok_1 ::

Okapi je izjavil:

Kaj točno ima shranjevanje računov pri kupcih s pobiranjem davkov?
Poskusi odgovoriti še na naslednji vprašanji:
- kako inšpektor ve, da izdelku morda že ni potekla garancija in ti računa ni več treba hranit. A imajo podatek, kdaj si nekaj kupil?
- kako inšpektor ve, da izdelka nisi kupil rabljenega, od fizične osebe, in računa sploh nisi dobil. A imajo podatek, kje si nekaj kupil?

O.


-Kako bo sploh inšpektor vedu, da si ti opravil nakup in ne žena, ki ti je pol storila nest robo v avto, medtem ko je ona šla naprej nakupovat. A če imaš robo v vrečki iz drugega nakupovalnega centra si tud subject to inspection?
-A te inšpektor sploh lahko prisili v indentifikacijo?

Skratka kot sem rekel. V Sloveniji enostavno ni nikoli bilo ene pametne ideje dane kot zakon.

Sicer...če bodo davčne blagajne obvezne in povezane na net, zakaj je račun tako pomemben?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

MrStein ::

PaX_MaN je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Pravilnejši pristop bi bil pozitivni pristop, z nagrajevanjem kupcev. Vsak, ki ima pri inšp. nadzoru račun kupljenega blaga bi sodeloval v nekakšnem "računskem lotu" in osveščanjem potrošnikov kako je koristen račun.

To smo že mel, pa smo ukinl. Zgleda ne dela to.

Za proračun gre!

Saj zdaj spet neko "loterijo" uvajajo.

Za otroke gre!!!1111enaena
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

Sicer...če bodo davčne blagajne obvezne in povezane na net, zakaj je račun tako pomemben?

Ker deluejo super, če je račun dejansko izdan. In dejansko bo izdan, če ga bo tudi kupec zahteval. Kupec ga bo pa dejansko vzel, če mu boš požugal z neko kaznijo, ki je sicer nikoli ne boš izrekel. Ker s prijaznimi besedami pač ne gre pri nas na balkanu moraš uvesti neko kazen, potem se pa nekako da.

ohnowhy ::

nekikr je izjavil:

Kupec ga bo pa dejansko vzel, če mu boš požugal z neko kaznijo, ki je sicer nikoli ne boš izrekel. Ker s prijaznimi besedami pač ne gre pri nas na balkanu moraš uvesti neko kazen, potem se pa nekako da.

Brez skrbi, da ne :)

lexios ::

Pa tle ne gre za izgubo nekega zasebnika, tle direkt proračun nastrada in skupaj milijon stvari za ktere gre dnar iz njega.


Svojo plačo si tud vštel med ta "milijon stvari"?

matijadmin ::

MrStein je izjavil:

Kaj a to meni?
Grke nisem jaz privlekel v debato. Tisti, ki je, bo lepo razložil, kaj je mislil. (ali pa tudi ne...)

Gke sem privlekel jaz. Grki so imeli rekordno nizko fiskalno kulturo in veljajo za sinonim fiskalnega nepoštenja. Imaš primer večjega turističnega mesta, kjer niso pobral na leto za več kot nekaj tisoč eur davka. Se ne slominjam, a je bilo to povsod po dokumentarcih in mainstream tv prispevkih.

Ti si pa zadnji, ki se lahko oglašaš, ker si zagovarjal stiskanje! To pa ni stiskanje, je čisto korektno pobiranje davkov.

Okapi, da mora imeti potrošnik račun, je čisto prav. Upam, da ti je tudi jasno zakaj. Pojdi v Nemčijo, pa poglej kako vneto jih zbirajo.

k4vz0024 je izjavil:

Sankcioniranje kupcev, ker ne vzamejo računa je prelaganje odgovornosti in dela na potrošnike. Kaže na nesposobnost države, da bi naredila red pri trgovcih. Pravilnejši pristop bi bil pozitivni pristop, z nagrajevanjem kupcev. Vsak, ki ima pri inšp. nadzoru račun kupljenega blaga bi sodeloval v nekakšnem "računskem lotu" in osveščanjem potrošnikov kako je koristen račun. Jaz se čudim Cerarju, da je odobril tako debilni predlog. A sedaj bodo pa inšpektorji gledali v vrečke, ko grem iz trgovine? moj prvi odgovor bo, kaj vas briga? A imate odredbo sodišča za pregled? Kar se tiče drž. osveščenosti, so za stanje najbolj odgovorni politiki. Saj je jasno, kdor je pri drž. koritu, ta ne rabi računa in si nabere premoženja s plenjenjem države in dav. plačevalskega denarja. Dokler politiki ne bodo za vzgled, bo ljudstvo razumelo državo tako kot politiki.

P.s.: skoraj vedno vzamem račun, ker prav pride pri reklamaciji.

Državni paternalizem je patetičen....

Ni res. To omogoča državi, da učinkoviteje počne, kar je prav -pobira davke pri zavezancih. V vseh državahokoli nas je tako, samo za Madžarsko ne vem. Nemčija idr zahodnoevropske države imajo podobno ureditev.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

lexios je izjavil:

Svojo plačo si tud vštel med ta "milijon stvari"?

Tudi, ja. Ker bi se (kot še marsikdo) zanjo obrisal pod nosom če ne bi iz proračuna financiral inšpektorjev pa organe pregona in sodnijo.

lexios ::

Ker bi se (kot še marsikdo) zanjo obrisal pod nosom če ne bi iz proračuna financiral inšpektorjev pa organe pregona in sodnijo.


Aha, tko kot delavci iz medijsko odmevnih primerov misliš?

nekikr ::

A to boš zdaj eno javno vs. zasebno nizkotno foro udaril, kot povprečen bedak s ceste, ki mu je povsem jasno, da za delovanje države ne rabimo niti enega javnega uslužbenca?
In ne, nisem v JU zaposlen, mi gredo pa na penis taki kot si ti. Davke je treba pobirati. O višini in smiselnosti nekaterih imamo lahko pa ločeno debato.

PaX_MaN ::

lexios je izjavil:

Aha, tko kot delavci iz medijsko odmevnih primerov misliš?

A, ti bi rad spet mel STASI.
Pa tko rec, da bomo vedl kje smo.

Okapi ::

Okapi, da mora imeti potrošnik račun, je čisto prav. Upam, da ti je tudi jasno zakaj.
Ne, niti najmanj mi ni jasno, zakaj bi moral imeti potrošnik račun. Razloži mi.

O.

lexios ::

Sam vprašam, ker vsaj enga tule skrbi za plačo in pravi, da bi se obrisal pod nosom, če ne bi iz proračuna financiral inšpektorjev pa organe pregona in sodnijo. Tko k nekateri delavci, ki so jih ti organi najbrž načrtno spregledali. Nobene fore, sam vprašam, da bomo vedeli kje smo! Ampak, najbrž vam ni všeč, ker nekdo že grozi s STASI, nekdo drug pa v debato vleče svoj penis!

to boš zdaj eno javno vs. zasebno nizkotno foro udaril, kot povprečen bedak s ceste, ki mu je povsem jasno, da za delovanje države ne rabimo niti enega javnega uslužbenca?
In ne, nisem v JU zaposlen, mi gredo pa na penis taki kot si ti. Davke je treba pobirati. O višini in smiselnosti nekaterih imamo lahko pa ločeno debato.


Ne, nobene fore ni, vprašam pač, tko k bedak s ceste, ki mu je povsem jasno, da za delovanje države rabimo javne uslužbence! Ni mu pa povsem jasno, kaj je jasno ostalim bedakom s ceste, ko država ne deluje!

O patetičnosti prelaganja dela in odgovornosti na potrošnika ter namena porabe davkoplačevalskega denarja pa ne moremo imet debate? Osebno sicer račun vedno vzamem, me pa mal skrbi, da bo službo izgubilo en kup inšpektorjev, ker nekateri očitno nimate problema zastonj opravljat njihovega dela! Dej prid popoldne še mal k men, bomo že našli kako delo za tvoj penis! >:D

PaX_MaN ::

lexios je izjavil:

Sam vprašam, ker vsaj enga tule skrbi za plačo in pravi, da bi se obrisal pod nosom, če ne bi iz proračuna financiral inšpektorjev pa organe pregona in sodnijo.

Kako da me skrbi, saj sem ravnokar rekel da me - lih zato ker jih plačujemo - ne skrbi?

lexios je izjavil:

Tko k nekateri delavci, ki so jih ti organi najbrž načrtno spregledali.

Saj jih niso; policija pa sodnija do ~2010(alkok) tega nista smela preganjat, inšpektorjem se pa nben ni prtožu.

nekikr ::

O patetičnosti prelaganja dela in odgovornosti na potrošnika ter namena porabe davkoplačevalskega denarja pa ne moremo imet debate? Osebno sicer račun vedno vzamem, me pa mal skrbi, da bo službo izgubilo en kup inšpektorjev, ker nekateri očitno nimate problema zastonj opravljat njihovega dela! Dej prid popoldne še mal k men, bomo že našli kako delo za tvoj penis! >:D

Tvoj problem izhaja iz tega, da v življenju nisi še nič naredil. Ko boš, potem boš videl, da moraš za državo storiti marsikaj, kar bi oni lahko naredili sami. Ali država deluje ali ne je druga tema (in deluje dobro, standard ljudi nikoli ni bil tako visok, lahko bi bil pa še višji, absolutno), dejstvo pa je, da je davke treba pobirati. In če lahko obratno dokazno breme velja za velike živine, zakaj ne bi še za male? Stane te točno in absolutno nič, v zameno pa pomagaš pri zbiranju denarja, s katerim ti bodo kdaj zastonj slikali koleno ali pa pogasili hišo (pa zraven še pomagaš zvišati plače vseh, 600EUR na roke ni enako 600EUR neto).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

MrStein ::

matijadmin je izjavil:


Ti si pa zadnji, ki se lahko oglašaš,

A spet slo-tech nivo?

ker si zagovarjal stiskanje!

Bo gospod citiral, na kaj misli in bomo podebatirali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lexios ::

Vse je vredu! Ne skrbi!

lexios ::

Tvoj problem izhaja iz tega, da v življenju nisi še nič naredil. Ko boš, potem boš videl, da moraš za državo storiti marsikaj, kar bi oni lahko naredili sami. Ali država deluje ali ne je druga tema (in deluje dobro, standard ljudi nikoli ni bil tako visok, lahko bi bil pa še višji, absolutno), dejstvo pa je, da je davke treba pobirati.


Moj problem je drugje! Ali država funkcionira ali ne je ista tema, če je govora o pobiranju davkov! O standardu bi pa med drugim lahko tudi še kakšno rekla. Še nikoli ni bil tako visok, čigav, kdaj in kje? Kr tko od npr. srednjega veka dalje? Al si mogoče presrečen, ker ti po kavo ni treba čez mejo?

v zameno pa pomagaš pri zbiranju denarja, s katerim ti bodo kdaj zastonj slikali koleno ali pa pogasili hišo (pa zraven še pomagaš zvišati plače vseh, 600EUR na roke ni enako 600EUR neto).


Lepo, da je pogosto, ko je govora o "zbiranju denarja", prva asociacija "gasilci", "zdravniki", "policija"... Kar zgolj potrjuje misel, da nimaš pojma o porabi proračunskih sredstev!

nekikr ::

Ali država funkcionira ali ne je ista tema, če je govora o pobiranju davkov!
In dejstvo ostane, da je davke treba pobirati. Nujno.

Še nikoli ni bil tako visok, čigav, kdaj in kje?

Za 50€/h (če zakupiš paket vsaj 10 ur) sem te pripravljen izobraziti o pretekli in polpretekli zgodovini Evrope. V naslednjih 10 urah lahko obedala še kakšno drugo deželo.

Lepo, da je pogosto, ko je govora o "zbiranju denarja", prva asociacija "gasilci", "zdravniki", "policija"... Kar zgolj potrjuje misel, da nimaš pojma o porabi proračunskih sredstev!

A ker napišem le najbolj običajne in značilne porabnike boš takole sklepal? A bi moral, da zadostim tvojim kriterijem, smetiti temo z naštevanjem vseh 55.000 različnih porabnikov? Tudi po imeni in priimku, če je znano? Bo potem kaj bolje? Boš potem priznal, da je davke treba pobirati?

lexios ::

In dejstvo ostane, da je davke treba pobirati. Nujno.


Kje trdim, da ne?


Za 50€/h (če zakupiš paket vsaj 10 ur) sem te pripravljen izobraziti o pretekli in polpretekli zgodovini Evrope. V naslednjih 10 urah lahko obedala še kakšno drugo deželo.


Ne hvala! Očitno boš moral o standardu in družbenih ciklih v polpretekli zgodovini še malo premisliti! Mogoče bo bolje, če se omejiš na razmišljanje o standardu na 20.273 km^2 v zadnjih in prihodnjih 20-ih letih...

Boš potem priznal, da je davke treba pobirati?


Mogoče kje trdim, da jih ni treba?

ohnowhy ::

nekikr je izjavil:

In dejstvo ostane, da je davke treba pobirati. Nujno.

Seveda so davki nujni (smrti in davkom se ne moreš izogniti), ni pa kontrole nad porabo; posvečati se samo prihodkovni strani, praktično zanemarjati pa odhodkovno, je dejansko razlog, zakaj ljudje ne zaupajo vladi (in iščejo rešitve, ki jih sicer mogoče ne bi, morda tudi izven zakonskih okvirjev), ko ta omenja povečevanje obveznosti državljanov; v Sloveniji smo menda preveč tiho, ko se davki dvigujejo, v tujini letijo tudi vlade zaradi tega.

Teme ni potrebno smetiti s seznamom proračunskih porabnikov, lahko pa dodaš kakšen link (če ga je slučajno težko izbrskati, npr: http://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokumen... ), zakaj sploh sprašuješ in neproduktivno porabljaš čas in prostor :)? Lahko tudi dodaš link, v katerih državah vse je potrebno hraniti račun. Sam sicer resda hranim račune, še arhiviram jih (poleg drugih stvari), še posebej, če gre za trajne dobrine ipd., ampak brez prisile jih z inšpektorji nisem pripravljen deliti.

Aja, saj res, na osnovi česa se da ugotoviti upravičenost investicije 1000EUR za 20h tvojega časa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

nekikr ::

Kje trdim, da ne?

Nekam blazno se upiraš zastonj in nevsiljivi pomoči pri pobiranju davščin in iščeš neke izgovore, zakaj pa ti tega ne bi smel početi (koristiš pa lahko).

v zadnjih in prihodnjih 20-ih letih...

V zadnjih 20 letih je šel standard krepko gor. Kaj bo v naslednjih 20 letih pa ti veš toliko kot kamen.

Aja, saj res, na osnovi česa se da ugotoviti upravičenost investicije 1000EUR za 20h tvojega časa?

Toliko sem napisal, ker mu hočem narediti uslugo. Ne spomnim se namreč, kdaj sem bil nazadnje plačan samo toliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

ohnowhy ::

nekikr je izjavil:

Aja, saj res, na osnovi česa se da ugotoviti upravičenost investicije 1000EUR za 20h tvojega časa?

Toliko sem napisal, ker mu hočem narediti uslugo. Ne spomnim se namreč, kdaj sem bil nazadnje plačan samo toliko.

Ok, razumem; ampak še vedno gre za storitev, čeprav morda s popustom, ne uslugo. Ja, ne dodajat anahronistične razlage usluge/storitev iz sskja.

Sicer bi mislil, da se boš okvirno strinjal s tem, ampak nisem najbolj ziher, da se:

Seveda so davki nujni (smrti in davkom se ne moreš izogniti), ni pa kontrole nad porabo; posvečati se samo prihodkovni strani, praktično zanemarjati pa odhodkovno, je dejansko razlog, zakaj ljudje ne zaupajo vladi (in iščejo rešitve, ki jih sicer mogoče ne bi, morda tudi izven zakonskih okvirjev), ko ta omenja povečevanje obveznosti državljanov; v Sloveniji smo menda preveč tiho, ko se davki dvigujejo, v tujini letijo tudi vlade zaradi tega.


Standard je sicer možen še veliko višji, sploh, če pogledaš (sicer zgodovinsko in ideološko osovražene) države, marsikatera (zgodovinsko in ideološko kompatibilna) pa nas dohiteva po, kako že, vsaj po pariteti kupne moči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

nekikr ::

Strinjam se, ampak po zdravi pameti. Kot prvo vedno pravim, da pravila niso optimalna in jih je potrebno s časom spreminjati kar pa ne pomeni, da se jih zaradi tega ne smemo držati. Omejitev 130 na avtocesti se mi zdi totalno butasta pri teh cestah in avtomobilih, ampak dokler ne spremenimo na 150, je omejitev pač 130 in jo je treba spoštovati (ali plačati kazen). Prav tako je davke treba pobirati in če lahko zastonj in brez truda pomagaš pri tem pobiranju potem daj. Če se ne strinjaš z odhodki ali samo višino davkov to povej, udeleži se kakšne delovne skupine, protestov, karkoli, ampak do takrat pa pač plačuj in spoštuj tisto kar je. Red mora bit, pa čeprav slab, so rekli že včasih. In pri tej zgodbi gre za precej bulletproof verzijo brez pretiranega napora. Davčne blagajne pomenijo, da ni več brisanih računov, ampak samo, če ga kupec vzame. Daš simbolično kazen, če ga ne, pa bo pobranih veliko več davkov. Potem se pa lahko spravimo na lopove, ki nam kradejo milijarde vsak dan.

Standard je sicer možen še veliko višji,

Saj sem to napisal.

In dodatno: ljudje pozabijo, da če dobiš cash, potem tudi ljudi plačaš v cashu. In študentom se potem zdi super, ko dobijo 600€ na roke. Ko hočejo službo in vidijo, da so s 600€ neto nekonkurenčni, pa ni več tako super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

ohnowhy ::

nekikr je izjavil:

Če se ne strinjaš z odhodki ali samo višino davkov to povej, udeleži se kakšne delovne skupine, protestov, karkoli, ampak do takrat pa pač plačuj in spoštuj tisto kar je.

Ok, sam te zadeve rešujem drugače, bolj laffer-style, čeprav je to menda neoliberalistična izmišljotina. Pa že :)

nekikr je izjavil:

In pri tej zgodbi gre za precej bulletproof verzijo brez pretiranega napora. Davčne blagajne pomenijo, da ni več brisanih računov, ampak samo, če ga kupec vzame.

Na kratek rok bo morda delovalo, na dolgi ne bo zadosti, poleg tega, da se bo razvila kakšna alternativa, ki bo v korist prodajalcem in kupcem.

nekikr je izjavil:

Potem se pa lahko spravimo na lopove, ki nam kradejo milijarde vsak dan.

Ravno to je problem - napačne prioritete. Po malih (in poštenih) ljudeh se najlaže vžge, ker so dovolj tumasti, da brez premisleka ubogajo vse, kar jim država naloži, ne glede na to, če se to izkaže za upravičeno ali ne.

nekikr je izjavil:

Saj sem to napisal.

Res je, se povsem strinjam, jaz pa sem dodal dve bodici :)

nekikr ::

Na kratek rok bo morda delovalo, na dolgi ne bo zadosti, poleg tega, da se bo razvila kakšna alternativa, ki bo v korist prodajalcem in kupcem.

We'll cross that bridge when we come to it.

Ravno to je problem - napačne prioritete.

Vedno so napačne prioritete, če po nas udarijo :)

ohnowhy ::

nekikr je izjavil:

Na kratek rok bo morda delovalo, na dolgi ne bo zadosti, poleg tega, da se bo razvila kakšna alternativa, ki bo v korist prodajalcem in kupcem.

We'll cross that bridge when we come to it.

Ja, vlada se dobro zaveda, da žabo lažje skuhaš, če počasi povečuješ temperaturo...

nekikr je izjavil:

Ravno to je problem - napačne prioritete.

Vedno so napačne prioritete, če po nas udarijo :)

Napačne prioritete so, ko po nas NEUPRAVIČENO udarijo.

k4vz0024 ::

matijadmin> potrošniki niso zavezanci. In v imenu učinkovitosti državi ni dovoljeno vse. Če je tako, potem ukinimo pravico do zasebnosti, pa demokracijo in uvedemo spet Udbo. No, pa saj gre vse v to smer. Nadzor in še enkrat nadzor nad prebivalstvom, da imajo koritarji (beri politiki in priskledniki in njihovi klani) denar (beri luksuz), raja naj pa živi pod tlako. DA bo država učinkovita, naj postane diktatura ali fevdalna. Pa saj smo že blizu temu, samo, da rečemo, da je kapital najpomembnejši;(

Cerar nam je predaval, da je boljše z vidika prava, da se uvedejo norme, ki nagrajujejo posameznika, kot pa sankcionirajo. Očitno vsakemu, ki pride na oblast, oblast zamenja ploščo v glavi,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

nekikr ::

Ja, vlada se dobro zaveda, da žabo lažje skuhaš, če počasi povečuješ temperaturo...

Kaj hočeš povedati? Da moramo vse ukrepe zamrzniti, ker ne vemo točno kaj vse se lahko v naslednjih neskončno let namesto tega pojavi? Hrvaški model recimo pravi, da se takoj ob uvedbi davčnih blagajn pobrani davek poveča in to za precej. Kaj bo čez 10 let ne vemo. Pozabimo potem na to pa bomo že nekako?

Napačne prioritete so, ko po nas NEUPRAVIČENO udarijo.

A to misliš na to, da moraš imeti v avtomobilu vozniško dovoljenje, če ne plačaš kazen, čeprav imajo oni evidenco, da si izpit opravil? Meni se zdi neupravičena tudi CO2 taksa. Sosedu pa, da ima drug sosed preblizu živo mejo. Kaj točno je neupravičeno?

ohnowhy ::

nekikr je izjavil:

A to misliš na to, da moraš imeti v avtomobilu vozniško dovoljenje, če ne plačaš kazen, čeprav imajo oni evidenco, da si izpit opravil? Meni se zdi neupravičena tudi CO2 taksa. Sosedu pa, da ima drug sosed preblizu živo mejo. Kaj točno je neupravičeno?

Povečevanje obveznosti občanov, izgovarjanje na višino standarda (ki je drugod še višji in slovenski nazaduje), poviševanje davkov, zadolževanje države, slabo gospodarjenje z objekti v lasti države, neracionalizacija javnega sektorja, prevelik politični vpliv na podjetja v lasti države, netransparentna poraba proračunskih sredstev, netransparentna javna naročila, nakazani davki na napremičnine itd.

Tega je veliko, posledice so očitne.

Ampak ne, obveznost (ne motivacija) hranjenja računov za kupce je najbolj pomembna stvar v Sloveniji.

Še dodatna zanimivost: mediji hvalijo kvaliteto javnega sektorja (no, mediji imajo koristi od oglaševalcev državnih firm, jasno), ljudje se šolajo v slovenskem javnem šolskem sistemu, ampak dobrih delodajalcev, podjetnikov in managerjev pa v Sloveniji ni. Zakaj, če imamo najboljši možno šolski sistem - javni? Jebemti neoliberalce, a, ne upoštevajo slovenske folklore :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

nekikr ::

ampak dobrih delodajalcev, podjetnikov in managerjev pa v Sloveniji ni.

A?

Zakaj, če imamo najboljši možno šolsi sistem - javni?

To pa prvič slišim. Imaš kakšne dokaze za to?

Ampak ne, obveznost (ne motivacija) hranjenja računov za kupce je najbolj pomembna stvar v Sloveniji.

Kako je to najbolj pomembna stvar v Sloveniji, a nič ne spremljaš ostalih odgodkov? Vedno vsak dodatni davek raja označi z "kot da je to najbolj pomembno, poglej Bavčarja raje, tajkuni, pa Janša in Jankovič, pa rdeči in beli".

Povečevanje obveznosti občanov

Če mi ne vzame dodatnega časa, me nič ne stane in ni moteče, potem sem osebno za. V podjetju namreč delam za državo veliko stvari, ki pa me stanejo, vzamejo mi veliko časa pa še moteče so. In najhuje, od tega ima korist samo peščica uradnikov, da imajo neko imaginarno delo, ki je v osnovi nepotrebno. Pri shranjevanju računov je pa pozitivnih stvari več.

ohnowhy ::

nekikr je izjavil:

ampak dobrih delodajalcev, podjetnikov in managerjev pa v Sloveniji ni.

A?

Ja ni jih, beri medije in komentarje, npr. rtvslo.si :)

nekikr je izjavil:

Zakaj, če imamo najboljši možno šolsi sistem - javni?

To pa prvič slišim. Imaš kakšne dokaze za to?

Samo prenašam, kar pišejo mediji, npr. delo.si :)

nekikr je izjavil:

Ampak ne, obveznost (ne motivacija) hranjenja računov za kupce je najbolj pomembna stvar v Sloveniji.

Kako je to najbolj pomembna stvar v Sloveniji, a nič ne spremljaš ostalih odgodkov? Vedno vsak dodatni davek raja označi z "kot da je to najbolj pomembno, poglej Bavčarja raje, tajkuni, pa Janša in Jankovič, pa rdeči in beli".

Ja, to tudi, ampak sem mislil, da se ne bomo direkt spustili na tak nivo.

nekikr je izjavil:

Povečevanje obveznosti občanov

Če mi ne vzame dodatnega časa, me nič ne stane in ni moteče, potem sem osebno za. V podjetju namreč delam za državo veliko stvari, ki pa me stanejo, vzamejo mi veliko časa pa še moteče so. In najhuje, od tega ima korist samo peščica uradnikov, da imajo neko imaginarno delo, ki je v osnovi nepotrebno. Pri shranjevanju računov je pa pozitivnih stvari več.

Je, ker je prisila in enkrat boš morda pozabil, te bodo dobili in bo jok in stok, ko boš kaznovan za nekaj ur tvojega dela. Zakaj sploh jebat ljudi na tak način, da morajo hranit nekaj, da jih vsemogoča država ne kaznuje? Naj uredijo sistemske anomalije (hehe, saj vem, ekstremno naivno), pa takšne (in podobne zadeve, ki bodo zagotovo sledile v prihodnosti) sploh ne bodo potrebne. Kot pravim, najlažje je udarit po malem človeku, ki še zase dobro ne ve, sicer pa, kaj crap, se jaz obremenjujem za to, če se drugi ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

matijadmin ::

Okapi je izjavil:

Okapi, da mora imeti potrošnik račun, je čisto prav. Upam, da ti je tudi jasno zakaj.
Ne, niti najmanj mi ni jasno, zakaj bi moral imeti potrošnik račun. Razloži mi.

O.


Ker se s tem v večji meri onemogoči poneverbe (storniranje), ker se preverjanje s strani inšpekcije razširi na "preizkus" z računom, do katerega sicer s strani potrošnika nimajo možnosti in nenazadnje se tako gradi na zavesti o pomenu izdajanja računov/fiskalni kulturi.

Nergače pa vas bo udarilo po žepu, če ne drugače, ker je vse drugo mlatenje strašila.
Vrnite nam techno!

mzakelj ::

kaj pa ti more inšpektor če nimaš računa ? Preprosto odkorakaš stran :)

ohnowhy ::

matijadmin je izjavil:

Ker se s tem v večji meri onemogoči poneverbe (storniranje), ker se preverjanje s strani inšpekcije razširi na "preizkus" z računom, do katerega sicer s strani potrošnika nimajo možnosti in nenazadnje se tako gradi na zavesti o pomenu izdajanja računov/fiskalni kulturi. Nergače pa vas bo udarilo po žepu, če ne drugače, ker je vse drugo mlatenje strašila.

Ampak to je potrebno delati prisilno, a, pod grožnjo kazni, ne s kakšno motivacijo (pod motivacijo ne mislim odsotnost kazni). Ni mogoče poiskati izboljšave sistema, od katere imajo vsi korist, ne pa samo država, ostali participanti pa 'ko jih jebe, imajo, da se absolutno podredijo ali pa se naj odselijo. No, saj takšno razmišljanje je indikativno in povsem v skladu s slovensko politiko.

mzakelj je izjavil:

kaj pa ti more inšpektor če nimaš računa ? Preprosto odkorakaš stran :)

Kaznuje te, udari po varžetu, silly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

nekikr ::

Je, ker je prisila in enkrat boš morda pozabil, te bodo dobili in bo jok in stok, ko boš kaznovan za nekaj ur tvojega dela.

Ne, če so pravila jasna, potem ne bom jokal niti malo.

Naj uredijo sistemske anomalije

Saj to počnejo. Sistemska anomalija je, da se računov ne izdaja in/ali se jih briše. To lahko uredijo s kombinacijo davčne blagajne in obveznega izdajanja računov. Obvezno izdajanje računov z "lepo prosim" ni šlo skozi, inšpektorjev pa tudi nimamo dovolj, da bi po en stal v vsaki firmi cel dan. Ampak če se nekaj proba rešiti, spet ni prav...

Kot pravim, najlažje je udarit po malem človeku, ki še zase dobro ne ve

Kako udarijo po malem človeku, če mu naložijo zanemarljivo delo (a se temu sploh lahko reče delo?) brez stroškov? Še uboge otroke privleči notri in kakšno samohranilko pa smo prišli na dno.

ohnowhy ::

nekikr je izjavil:

Ne, če so pravila jasna, potem ne bom jokal niti malo.

Everything by the rules...

nekikr je izjavil:

Naj uredijo sistemske anomalije

Saj to počnejo. Sistemska anomalija je, da se računov ne izdaja in/ali se jih briše. To lahko uredijo s kombinacijo davčne blagajne in obveznega izdajanja računov. Obvezno izdajanje računov z "lepo prosim" ni šlo skozi, inšpektorjev pa tudi nimamo dovolj, da bi po en stal v vsaki firmi cel dan. Ampak če se nekaj proba rešiti, spet ni prav...

Kot pravim, najlažje je udarit po malem človeku, ki še zase dobro ne ve

Kako udarijo po malem človeku, če mu naložijo zanemarljivo delo (a se temu sploh lahko reče delo?) brez stroškov? Še uboge otroke privleči notri in kakšno samohranilko pa smo prišli na dno.


Ok, nekikr, recimo tako, če se bo BDP izboljšal zaradi tega, ti dam prav; domnevam namreč, da se bo več sredstev dejansko pobralo, očitno je psihološki pritisk na občane zate nepomemben, ampak drugih problemov ne bo rešilo, kvečjemu še več denarja bo poniknilo v javnih naročilih. Prove me wrong and spit me in my face.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Okapi ::

matijadmin je izjavil:

Okapi je izjavil:

Okapi, da mora imeti potrošnik račun, je čisto prav. Upam, da ti je tudi jasno zakaj.
Ne, niti najmanj mi ni jasno, zakaj bi moral imeti potrošnik račun. Razloži mi.

O.


Ker se s tem v večji meri onemogoči poneverbe (storniranje), ker se preverjanje s strani inšpekcije razširi na "preizkus" z računom, do katerega sicer s strani potrošnika nimajo možnosti in nenazadnje se tako gradi na zavesti o pomenu izdajanja računov/fiskalni kulturi.

Nergače pa vas bo udarilo po žepu, če ne drugače, ker je vse drugo mlatenje strašila.
Skratka, policijska država FTW. Predlagaj še, da mora biti na računu ime in naslov kupca, bodo še lažje vse nadzorovali.;((

ohnowhy ::

Okapi je izjavil:

Skratka, policijska država FTW. Predlagaj še, da mora biti na računu ime in naslov kupca, bodo še lažje vse nadzorovali.;((

Zakaj bi kdo storniral, saj ima menda davčno blagajno, ki menda podatke javlja on-the-fly direktno na FURS.
Torej, davčna blagajna, grožnja kazni kupcu, če ne hrani računa, ki bo že javljen na FURS.
Kasneje (čisto mogoče) še morda račun na ime, če ne bo rezultatov, kot jih želi birokratski aparat za svoj obstoj, akademske honorarje in javna naročila.
Praktično, samo še 1 mm do prehoda fizične valute na elektronsko.
Jupi, kak bo to fajn, ljudje že ploskajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

lexios ::

Toliko sem napisal, ker mu hočem narediti uslugo. Ne spomnim se namreč, kdaj sem bil nazadnje plačan samo toliko.


Za to "uslugo" izdaš tudi račun?

Nekam blazno se upiraš zastonj in nevsiljivi pomoči pri pobiranju davščin in iščeš neke izgovore, zakaj pa ti tega ne bi smel početi (koristiš pa lahko).


Od kje tebi ideja, da se blazno upiram? Osebno me do sedaj že gladko boli k. za nove izmišljotine te in prihodnjih vlad, go for it! Sam ne mi pol jamrat o novih milijonih, ki jih bo moral odplačat moj otrok!

Zate pa očitno še toliko bolj vredu, če represijo smatraš kot "zastonjsko in nevsiljivo pomoč"! ;((

Upiram se predvsem ideji, da gre dobiček v primeru profita v privat žepe, v primeru izgube pa se nacionalizira! Me pa seveda zanima, če je to mogoče tisti paket "protikriznih reform", ki jih obljubljajo zadnjih nekaj let!

Omejitev 130 na avtocesti se mi zdi totalno butasta pri teh cestah in avtomobilih


Res? Zanimivo! Meni se pa zdi, da je omejitev 130 km/h na avtocesti glede na stanje naših cest precej bolj smiselna kot ideja, da bomo s pomočjo davčnih blagajn in represije reševali utajo davkov, ali morda celo proračunsko luknjo!

V zadnjih 20 letih je šel standard krepko gor.


Čigav in kakšen standard? Ko sem nazadnje preverjal je bil vsak Slovenec zapufan za najmanj 14.000 eurov! Standard okoli 120k brezposlenih in cca. 250k upokojnecev s pokojnino DO 500 eurov mogoče? Ali standard cca. 10% vseh prebivalcev Slovenije?

Na čigav račun je šel standard gor? Dejstvo, da si je Slovenija izosodila že cca. 30 mio., da vzdržujemo "ta standard" je jasno? Res me zanima kaj boš imel za povedat o standardu, ko ne bo več denarja za izplačilo vseh pokojnin, denarnih pomoči, štipendij!


Standard v EU pa tkole!

Kolikšen delež obsega dolg Slovenije v primerjavi z BDP? Kje so reforme, ki predvidevajo zmanjšanje in racionalno porabo proračunskih odhodkov, bolj učinkovit javni sektor in boj s korupcijo v državnih podjetjih?

Važn, da se debatira o pobiranju dodatnih hipotetičnih* 50-100 milijonov eurov davka, kar je približn 10x manj kot se Slovenija vsako leto na novo zadloži, da sploh lahko pokrije tekoče proračunske potrebe!

Očitno v trenutni situaciji vsak dodaten milijon v proračunu še kako koristi in država išče nove načine kako napolniti proračunsko luknjo! Kje je odgovornost politike, odgovornost za dokapitalizacije in ostale državne projekte in luknje brez dna? Kje je odgovornost tajkunov, kje so zaplembe neupravičeno pridobljenega premoženja? Al pa dejmo vsaj "paradne konje" prodat, da se ne bomo čez 3 leta spet pufali za novo dokapitalizacijo NLB!


Hrvaški model recimo pravi, da se takoj ob uvedbi davčnih blagajn pobrani davek poveča in to za precej.


No, za koliko točno?

*Na Hrvaškem se je po uvedbi davčnih blagajn tudi zaprlo 12%, na Švedskem pa 17% gostinskih lokalov! Poleg tega se omenjena reforma dotika le evidentirane sive ekonomije!

Morala in mentaliteta ljudi, bo tudi po uvedbi davčnih blagajn ostala nespremenjena!



Kaj bo v naslednjih 20 letih pa ti veš toliko kot kamen.


"We`ll cross that bridge when we come to it", right? ;((

Dej mal razmisl, sj ni tako težko pogledat številk, deležev, projekcij...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()
««
46 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cerar ni več predsednik vlade! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22841388 (34629) Jupito

Več podobnih tem