» »

BlackBerryjev Passport bo kvadratast

BlackBerryjev Passport bo kvadratast

Slo-Tech - Dandanes so vsi pametni telefoni podobni. Ne sicer kot jajce jajcu, a dovolj, da sta se na primer Apple in Samsung zaradi tega tožila, kdo naj bi komu ukradel model. To pomeni bodisi, da smo našli najboljši dizajn z vidika uporabnosti in estetike, bodisi da je inovacija umrla. BlackBerry meni slednje.

V svojem blogu so pokazali, kako bo videti prihajajoč BlackBerry Passport. Z njem se zoperstavljajo uveljavljenemu prepričanju, da je ozek pravokotni dizajn edini zveličavni, in predlagajo kvadratnega. Zaslon bo imel 4,5 palca dolgo diagonalo, a bo zaradi svoje oblike imel toliko točk kot podolgovati petpalčni zasloni, in sicer 1440 x 1440. Kvadraten zaslon bo lahko prikazal 60 znakov na vrstico, medtem ko jih trenutni telefoni okrog 40 - tiskana vrstica v knjigi ima 66 znakov. Zaradi večje širine pa bo precej primernejši za prikaz preglednic, odpadlo pa bo vrtenje telefona okrog osi pravokotne na zaslon. To ni presenetljivo, saj BlackBerry cilja na poslovneže. Poleg zaslona drugačne oblike BlackBerry po stari navadi prinaša še fizične tipke za vnos podatkov, medtem ko imajo praktično vsi ostali pametni telefoni navidezno tipkovnico. Videli bomo, kako bodo kupci sprejeli malce drugačen dizajn.

18 komentarjev

djabi ::

Ideja se mi zdi super, saj bom lahko končno spet gledal filme z črnim robom spodaj in zgoraj.

Imam pa eno vprašanje: kakšen žep rabiš za takšen telefon oz. kakšne so dimenzije. Verjetno kvadratast, a vseeno ... rabiš nosit predpražnik, ki ima večinoma kvadratast "kenguru" žup oz. kakšen podoben kos oblačila?

mtech7 ::

Ne rabiš žepa, to je stacionarc;)

Sicer pa je danes večji zaslon na voljo na vsakem koraku in je redko taka nuja, da bi moral filme gledat na za to nepraktičnem telefonu...

V prvem stavku je tipkarska napaka "...telefoni NI uporabni..."

Siddh ::

Saj telefon ni čisto kvadratast, ekran je kvadrat, telefon pa je pravokotni ker ima še fizično tipkovnico.
Verjetno bo podobnih dimenzij kot kakšen 6# phablet.


SleepyFE ::

Siddh je izjavil:

Saj telefon ni čisto kvadratast, ekran je kvadrat, telefon pa je pravokotni ker ima še fizično tipkovnico.
Verjetno bo podobnih dimenzij kot kakšen 6# phablet.


Sej vidš sliko. Krepko krajši bo kot phablet. Fizične tipke so manjše kot touch, ker jih morš pritisnit. Če maš pol prsta na sosednjih tipkah na njih ni dovolj pritiska in se prikaže na ekranu le en znak.

Telefon je še bolj ne praktičen. Zdej morm met dost globok žep, da me telefon ne štoka v kolk, ker ležeče ga zaradi ukrivljenosti stegna ne morem met. Tega kakor kol obrneš ti raztegne in kasneje strga kavbojke (utrujenost materiala). Je pa nekako logičen korak k poenotenosti. Ure bojo mele tut skor pravokotn ekran. Na ta način majo pač enak UI na obeh in še slavne BB tipkovnice lahko spet prodajajo.

Jackass ::

djabi je izjavil:

Ideja se mi zdi super, saj bom lahko končno spet gledal filme z črnim robom spodaj in zgoraj.

Imam pa eno vprašanje: kakšen žep rabiš za takšen telefon oz. kakšne so dimenzije. Verjetno kvadratast, a vseeno ... rabiš nosit predpražnik, ki ima večinoma kvadratast "kenguru" žup oz. kakšen podoben kos oblačila?


Na telefonu poslovneži gledajo predvsem filme, imaš prav. :|

Meni se zdi ideja zanimiva. Za brskanje po spletnih straneh, ki niso prilagojene za mobilne telefone je običajno razmerje zaslona na mobilniku res moteče. Pri navpični postavitvi je odrezana polovica strani, pri vodoravni postavitvi, pa je preglednost minimalna. Meni se je že večkrat zgodilo, da na spletni strani, do katere sem dostopal s telefonom nisem našel iskane informacije, med tem ko sem jo kasneje na računalniku našel prej kot v minuti.

Drži pa, da je oblika nekoliko nepraktična za v žep. Ampak tudi Note ni praktičen za v vsak žep. Če pa nosiš mobilnik v torbi ali torbici (ženske), pa oblika tako ali tako ni pomembna. Je pa verjetno potrebno tak oširok mobilnik vedno držati z dvema rokama, kar je pogosto nepraktično.
jAcKaSS

NubCake ::

Mogoče bi se mogli malo drugače organizirat, tako kot Nokia, ker ta "poslovni" model jim ne gre ravno dobro, se mi zdi, da poslovneži raje kupijo iPhone :)

Po mojem mnenju Blackberry nima vizije bo propadel ali pa se prodal (samo nevem kdo ga bo kupil)...

zee ::

Meni se zdi kvadraten telefon zgolj in samo dobra sala.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

[D]emon ::

SleepyFE je izjavil:

Tega kakor kol obrneš ti raztegne in kasneje strga kavbojke


Ker blazno veliko poslovnezev hodi okrog v kavbojkah. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Netrunner ::

meni je ta oblika čisto mimo usekana ... izgleda samo kot da hočejo izstopat iz množice in to so naredili z fail obliko. Poslovneži ponavadi imajo kakšne torbe s seboj, tako da prenašat ne bo težav, vendar ne vidim nobene prednosti pred klasično pravokotno obliko.

win64 ::

Lahko dvoročno tipkaš mogoče. Na tej tipkovnici ne najdem nobene tipke za številke/posebne znake. Se kaj ve kako bo to rešeno?

dronyx ::

zee je izjavil:

Meni se zdi kvadraten telefon zgolj in samo dobra sala.

Izgleda kot šala in ne posebaj dobra. Blackberry ponovno izumlja dlančnik, z vgrajenim telefonom.

Siddh ::

Saj telefon je pravokoten, in če si malo preračunate je enako širok kot prvi galaxy note. Če vam zdaj veliki telefoni niso trgali hlač, vam jih ta tudi nebo.


xeon ::

Če ga bodo prek Simobil-a prodajal, potem pri nam zadeva pri nam ne bod funkcioniral kot treba... Bodo pa cene 3x večje kot drugo po svetu!!! Seveda, samo če bo preko Simobila.

SleepyFE ::

[D]emon je izjavil:

SleepyFE je izjavil:

Tega kakor kol obrneš ti raztegne in kasneje strga kavbojke


Ker blazno veliko poslovnezev hodi okrog v kavbojkah. :))


Hlače ki so v kompletu s suknjičem so pa tok širše in z večjimi žepi ane?

Siddh je izjavil:

Saj telefon je pravokoten, in če si malo preračunate je enako širok kot prvi galaxy note. Če vam zdaj veliki telefoni niso trgali hlač, vam jih ta tudi nebo.


Verjetno so jih, jest pač nisem kupu Note-a (sem uporabil ZKP) tko da iz lastnih izkušenj ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SleepyFE ()

spirit ::

ne vem, ideja ni čisto slaba, amapk BB je imel dolgo prednost v fizični tipkovnici in tem da je bil res dober poslovni telefon zaradi tega kar je takrat ponujal in drugi niso, danes so zal precej zadaj vsaj programsko. Tale telefon mi pa tudi deluje nepraktičen, zaradi tipk in širine telefona, saj so preveč spodaj, kar pomeni, da bi moralo biti enoročno tipkanje vse prej kot enostavno. morda se motim. Če jim uspe ponovno nek prodor na trg bravo, čeprav sam dvomim v uspeh.

srnjak ::

Največji hec pa je, ko se na sliki želi prikazati, kako je neverjetno bolj primeren za tabele kot na drugih telefonih. V resnici pa samo do onemoglosti zmanjšajo velikosti celic. Če bi bile te enako velike povsod, bi se lažje spoznal fail v tem designu. :)

ZigaZiga ::

Meni je všeč, da ima vsaj še kakšen nov telefon, ki je malo pametnejši, fizično tipkovnico, ker pri Android-ovi zaslonski tipkovnici sem slabši, kot če bi slep vozil avto.

zee ::

ZigaZiga je izjavil:

Meni je všeč, da ima vsaj še kakšen nov telefon, ki je malo pametnejši, fizično tipkovnico, ker pri Android-ovi zaslonski tipkovnici sem slabši, kot če bi slep vozil avto.


Stavr navade, dasiravno je zaslonska tipkovnica na Androidu res bolj za en k*. Samo slepo tipkanje ina pa tudi omejeno uporabo. V druzbi je to denimo neprimerno, med voznjo pa nevarno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BlackBerry potrdil androidni telefon še letos

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
117306 (5368) Stari maček
»

BlackBerryjeva klasika se vrača

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
268132 (4563) knesz
»

Prispel je BlackBerry Passport

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
347473 (5074) GGGGG
»

RIM odpušča zaradi slabih rezultatov

Oddelek: Novice / Ostale najave
245844 (5083) deadbeef
»

RIM predstavil BlackBerry Torch 9800

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
74907 (4452) MKrmec

Več podobnih tem