» »

Anonimne bančne kartice

Anonimne bančne kartice

«
1
2

bfranklin ::

Je že kdo slišal za anonimne bančne kartice in delal z njimi? Je to varno, to res obstaja ali je nateg?

Naroči se jih lahko na internetu za borih 30$. Baje se da gor naložit denar z interneta, npr. paypal, neteller, "whatever" in ga dvigati na bankomatu in celo plačevati s to kartico. Na googlu najdete pod search term: "anonymous debet card".

Komentarji več kot dobrodošli!

popster ::

tudi na OMVjih lakho kupis Smart pay card, ki je anonimna mastercard.

bfranklin ::

No če si prebereš tole boš videl da ta kartica ni ravno anonimna: http://www.smartpaycard.net/si/nakazilo...

Nakazuješ si lahko samo na svojo kartico in še svoje dokumente moraš predložit ob tem. ;) In noben drug ti ne sme nakazovat denarja na račun te kartice. To ni nobena anonimnost ampak tiščanje glave v pesek v upanju da te kdo ne vidi.

Poleg tega kot vidiš se to ne da polnit preko paypala, skrilla, netellerja in dejansko ne moreš prenašat elektronskega denarja v gotovino.

Furbo ::

bfranklin je izjavil:

No če si prebereš tole boš videl da ta kartica ni ravno anonimna: http://www.smartpaycard.net/si/nakazilo...

Nakazuješ si lahko samo na svojo kartico in še svoje dokumente moraš predložit ob tem. ;) In noben drug ti ne sme nakazovat denarja na račun te kartice. To ni nobena anonimnost ampak tiščanje glave v pesek v upanju da te kdo ne vidi.


Malce si zabluzil, to velja le če jo kupiš z nakazilom. Lahko greš npr. na OMV in jo skeširaš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bfranklin ::

Torej lahko greš na OMV in jo napolneš s kešom, brez da prilagaš kake dokumente al pa daješ komu kake podatke?

Ampak tudi če je to res, to ni elektronska debetna kartica katero bi lahk uporabljal za karkoli. Zelo si omejen z njo. V bistvu je grobo gledano možno samo plačevanje in to je to. Kaj pa takšna anonimna kartica na katero lahko denar tudi prejemaš?

bluefish ::

bfranklin je izjavil:

Kaj pa takšna anonimna kartica na katero lahko denar tudi prejemaš?
Heh, optimist.

Invictus ::

bfranklin je izjavil:

Kaj pa takšna anonimna kartica na katero lahko denar tudi prejemaš?

To ne obstaja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bfranklin ::

hahaha no ok, razumem zdaj :D

Furbo ::

Fora teh kartic je v tem, da z njimi 'varno' kupuješ po netu, v smislu, da ti ne morejo ukrasti več, kot imaš na njej.

Ni pa to orodje za kriminalce, s katerim bi si lepo nakazovali denar levo-desno in podobno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gideon ::

Zadnjic sem hotel vzeti to kartico in po tanovem je vec ne bos mogel prevzeti kjerkoli jo ze kupis (trafika, bencinska crpalka...) ampak ti jo posljejo na dom, tako da adijo anonimnost.

menjalnik ::

Jest sem kupil pri banki Koper za 5€, ker majo eno akcijo do konca avgusta pa mi je kul. Izpiske dobivam na email, ker spletne banke nemoreš uporabljat, ker nimam pri njih rednega trr-ja alneki

BorutK-73 ::

gideon je izjavil:

Zadnjic sem hotel vzeti to kartico in po tanovem je vec ne bos mogel prevzeti kjerkoli jo ze kupis (trafika, bencinska crpalka...) ampak ti jo posljejo na dom, tako da adijo anonimnost.

Če hočeš fizično kartico, boš seveda čakal da jo naredijo in pošljejo. Lahko pa kupiš virtualno kartico (podobno kot paysafecard), vse podatke dobiš na računu.
Ampak osebno odsvetujem SmartPayCard!
Sem jo kupil dva meseca nazaj in sem se moral registrirat da je kartica sploh delovala, probleme sem imel tudi z njihovo spletno stran, delovalo je le v IE, pri firefox in chrome ni šlo naprej po vpisu gesla.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

osebno uporabljam neteller. Je sicer nerodno za uporabo (je treba nakazat dnar gor preko trr), ampak imaš virtualn mastercard, nobenih glupih provizij za to in ono (prva kartica je zastonj). Jasno pa zadeva ni anonimna, ampak če nočeš met opravka z banko oz. ti banka ne ponuja vise elektron, je pa to kr dobra in ugodna opcija.
#brezpodpisa

an3333 ::

obstajajo take kartice... 100% anonimno, če želiš

ima svoj bančni račun, na katerega normalno prejemaš nakazila, plačuješ z njo povsod kjer jemljejo viso/mastercard (net, rl, bankomat, ..).. vse legalno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: an3333 ()

Tilen ::

Podatke si verjetno prikril, ker so izmišljeni?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

an3333 ::

prikril sem samo št kartice in veljavnost... bom objavil ko ti objaviš od svoje...

za ime pa piše prepaid card kot vidiš

hojnikb ::

še vedno nimamo dokaza, da lahko na to kartico tudi _prejemaš_ dnar.
#brezpodpisa

an3333 ::

lahko ti dam št računa, pa mi nakažeš kaj?

oziroma kako naj ti to sploh dokažem

Furbo ::

Ja daj kak link kje to dobiti ane.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

an3333 ::

jaz ti jo zrihtam če hočeš ;)

bastadu ::

an3333 je izjavil:

obstajajo take kartice... 100% anonimno, če želiš

ima svoj bančni račun, na katerega normalno prejemaš nakazila, plačuješ z njo povsod kjer jemljejo viso/mastercard (net, rl, bankomat, ..).. vse legalno


Glede na grafično podobo kartice gre verjetno za tole.

an3333 ::

ni od tuki, zgleda pa teli prodajajo kartice od iste banke

BorutK-73 ::

Paysafecard ima sedaj tudi možnost fizične kartice preko Mastercard

https://www.paysafecard.com/sl-si/izdel...

an3333 ::

a ne rabiš tuki dat imena?

Furbo ::

No bastadu za kolk zrihtaš zlato kartico?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

an3333 ::

pm....

hojnikb ::

če je tole tako legit, zakaj potreba po PM ? :\
#brezpodpisa

bastadu ::

Furbo je izjavil:

No bastadu za kolk zrihtaš zlato kartico?

Zakaj jaz? Jaz sem samo slučajno našel stran, na kateri je grafična podoba VISA-e ista, kot jo je prilimal @an3333

an3333 ::

ker nismo v malih oglasih?

drugače pa na strani iz tistega linka mal nategujejo, ni nobenih silver pa gold, ampak so samo od dveh različnih bank kartice

ulemek ::

menjalnik je izjavil:

Jest sem kupil pri banki Koper za 5€, ker majo eno akcijo do konca avgusta pa mi je kul. Izpiske dobivam na email, ker spletne banke nemoreš uporabljat, ker nimam pri njih rednega trr-ja alneki


To je drugo.

BorutK-73 je izjavil:

gideon je izjavil:

Zadnjic sem hotel vzeti to kartico in po tanovem je vec ne bos mogel prevzeti kjerkoli jo ze kupis (trafika, bencinska crpalka...) ampak ti jo posljejo na dom, tako da adijo anonimnost.

Če hočeš fizično kartico, boš seveda čakal da jo naredijo in pošljejo. Lahko pa kupiš virtualno kartico (podobno kot paysafecard), vse podatke dobiš na računu.
Ampak osebno odsvetujem SmartPayCard!
Sem jo kupil dva meseca nazaj in sem se moral registrirat da je kartica sploh delovala, probleme sem imel tudi z njihovo spletno stran, delovalo je le v IE, pri firefox in chrome ni šlo naprej po vpisu gesla.


SmartPay je lahko natisnjena samo na papirju (računu) ali je v fizični obliki. Za registracijo lahko daš X podatke in uporabiš predplčniško SIM kartico.

Tilen je izjavil:

Podatke si verjetno prikril, ker so izmišljeni?


Ti je že odgovoril kaj in zakaj je prekril.

Omogoča pa SmartPay kartica vse isto, razen, da je popolna anonimnost omejena na 2k EUR, ko jo moraš za vnovično polnjenje pač registrirati z dokumentom kot nalagajo predpisi za preprečevanje pranja denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

ulemek ::

hojnikb je izjavil:

še vedno nimamo dokaza, da lahko na to kartico tudi _prejemaš_ dnar.


Tudi na SP se s PayPala da nakazati.

ulemek ::

Na kratko, SmartPay omogoča popolno anonimnost pri nakupu (pri virtualni, t. j. samo št. kartice na računu ali v fizični obliki) in pogojno pri uporabi: registrirati jo moraš z mob. tel., zato moraš uporabiti predplačniško SIM kartico in namenski telefon (ali spremeniti IMEI), uporabljaš lahko do omejitve 2 k EUR/leto na kartico, da se ti ni potrebno registrirati pri pogodbeniku (npr. v trafiki) z os. dokumentom. Bojda gre tudi po el. pošti s skeniranim dokumentom, ali od začetka naj bi šlo (kar se seveda da zlorabiti). Nakazila na kartico so možna. S PayPala gre BP.

Pri nas so jo imele prve trafike 3DVA, kjer jih lahko povsem anonimno polniš z gotovino. Zdaj jih imajo že skoraj povsod. Te kartice bolj (s takšnimi omejitvami, pa tudi ob registraciji) kot ponudba zapolnjujejo tržno verzel potrebe gamblerjev, ki so kreditno nesposobni in imajo za povrh še blokirane osebne račune (kar ni redkost). Potem pa lahko mirno prašijo denar na stavah, raznih avtomatih po kavarnah in internetu. V gamblerski stiski jim tudi precej visoke provizije pri nakazilih niso pomembne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

gazibo ::

Kot jaz vem z PayPala ne mores prenesti denar na Mastercard, kvecjemu Viso, tako da nevem kako bi lahko prenasal z PayPala na SmartPayCard, ki je ubistvu Mastercard.

Mozno je pa da se motim, ce se, naj me popravi kdo, ki ima dejanske izkusnje z PP in Mastercard

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gazibo ()

ulemek ::

gazibo je izjavil:

Kot jaz vem z PayPala ne mores prenesti denar na Mastercard, kvecjemu Viso, tako da nevem kako bi lahko prenasal z PayPala na SmartPayCard, ki je ubistvu Mastercard.

Mozno je pa da se motim, ce se, naj me popravi kdo, ki ima dejanske izkusnje z PP in Mastercard


Na običajno kreditno kartico Mastercard je šlo nakazilo. Prav tako gre na SP predplačniško MC.

Tilen ::

Pri kateri banki si lahko nakazal na Mastercard?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ulemek ::

Tilen je izjavil:

Pri kateri banki si lahko nakazal na Mastercard?


a) S PayPalom gre neposredno.

b) SmartPay ima svoj račun, preko katerega jo lahko polniš. Na vseh bankah. Z njim pa upravljaš prek spleta.

Greg91 ::

Lahko napišeš postopek kako nakazati denar iz PP na MC? Ker meni PP pri withdraw-u napiše
To withdraw funds from your PayPal account to a credit, debit, or prepaid card, add a card with a Visa logo.

an3333 ::

ulemek je izjavil:

menjalnik je izjavil:

Jest sem kupil pri banki Koper za 5€, ker majo eno akcijo do konca avgusta pa mi je kul. Izpiske dobivam na email, ker spletne banke nemoreš uporabljat, ker nimam pri njih rednega trr-ja alneki


To je drugo.

BorutK-73 je izjavil:

gideon je izjavil:

Zadnjic sem hotel vzeti to kartico in po tanovem je vec ne bos mogel prevzeti kjerkoli jo ze kupis (trafika, bencinska crpalka...) ampak ti jo posljejo na dom, tako da adijo anonimnost.

Če hočeš fizično kartico, boš seveda čakal da jo naredijo in pošljejo. Lahko pa kupiš virtualno kartico (podobno kot paysafecard), vse podatke dobiš na računu.
Ampak osebno odsvetujem SmartPayCard!
Sem jo kupil dva meseca nazaj in sem se moral registrirat da je kartica sploh delovala, probleme sem imel tudi z njihovo spletno stran, delovalo je le v IE, pri firefox in chrome ni šlo naprej po vpisu gesla.


SmartPay je lahko natisnjena samo na papirju (računu) ali je v fizični obliki. Za registracijo lahko daš X podatke in uporabiš predplčniško SIM kartico.

Tilen je izjavil:

Podatke si verjetno prikril, ker so izmišljeni?


Ti je že odgovoril kaj in zakaj je prekril.

Omogoča pa SmartPay kartica vse isto, razen, da je popolna anonimnost omejena na 2k EUR, ko jo moraš za vnovično polnjenje pač registrirati z dokumentom kot nalagajo predpisi za preprečevanje pranja denarja.

pri smart pay te pride dražje to nalaganje, tuki je brezplačno (no pač kolkor stane ena položnica) in tud tuki je omejeno na 2500e letno ravno zaradi pranja denarja

saj sem rekel da je vse skupi čisto legalno... kartice izdaja poljska banka, njihovi zakoni v primeru, da je omejitev 2500e letno, ne zahtevajo preverjanja identitete in potem je pač ne

pri paypalu je pa odvisno od tega za paypal katere države se gre...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: an3333 ()

ulemek ::

Greg91 je izjavil:

Lahko napišeš postopek kako nakazati denar iz PP na MC? Ker meni PP pri withdraw-u napiše
To withdraw funds from your PayPal account to a credit, debit, or prepaid card, add a card with a Visa logo.


Hmm, to je potem dokaj "nova" reč. Pred par leti, ko sem to nazadnje počel, je šlo na MC BP.

Po preletavanju spleta sem na hitro nekaj zasledil in sicer, da so to ukinili z izjemo na MC, ki jih izdaja PayPal (pa še en izdajatelj naj bi deloval iz določenih držav). Razlog naj bi bile prav zlorabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

borisk ::

to je odvisno od teka v kateri državi je tvoj bančni račun, v sloveniji gre samo na viso, medtem ko na nemški mastercard(wirecard) pa ni problemov.

ulemek ::

borisk je izjavil:

to je odvisno od teka v kateri državi je tvoj bančni račun, v sloveniji gre samo na viso, medtem ko na nemški mastercard(wirecard) pa ni problemov.

Tudi od izdajatelja kartice je lahko odvisno.

Je pa 2 leti nazaj delovalo nakazilo na MC, izdan v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

kodsiti1 ::

Pri teh karticah je vseeno potrebno biti previden. Pogosto jih ljudje zlorabljajo in se zgodi da banka "zapre" vse kartice ki jih je izdala tem "preprodajalcem" kot so second-card...potem lahko denar dobiš nazaj ampak se moraš za to identificirat. Tako da malo tudi tvegaš

ulemek ::

kodsiti1 je izjavil:

Pri teh karticah je vseeno potrebno biti previden. Pogosto jih ljudje zlorabljajo in se zgodi da banka "zapre" vse kartice ki jih je izdala tem "preprodajalcem" kot so second-card...potem lahko denar dobiš nazaj ampak se moraš za to identificirat. Tako da malo tudi tvegaš


Ne bo držalo. Banka obravnava zlorabo za zlorabo, torej kartico po kartico, saj ne more vedeti, komu je izdala kartice, če so na voljo na različnih prodajnih mestih in to anonimno.

Na kratko, ne drži, kar pišeš. Sicer bi v primeru, da zlorabim to, ki jo imam in sem jo kupil v trafiki 3DVA blokirati še vsem, ki so jo kupili na istem prodajnem mestu. Bedarija.

matixxx ::

Kje potem dobiti predplačniško brez imena? Sem pisal Paysafe card in so mi odgovorili, da se sredstev iz paypala ne da prenašati na tisto kartico.

vostok_1 ::

Haha. Vsi iščejo sveti gral pranja denarja. Edino kar pride blizu je razna kolobocija z BTCji.

fosil ::

Obstaja taka kartica, reče se ji Sestrična :))
Tako je!

Mmmmm1 ::

A uporablja kdo trenutno Smartpaycard recimo Premium izvedbo? V tej temi so bili navedeni neki večji zneski anonimne polnitve ampak koliko sedaj gledam na: http://www.smartpaycard.net/si/default.... iz napisanega razumem da je polnjenje te kartice anonimno zgolj do 250€ letno (pod točko 32 in 33 v zgoraj navedenem linku v tabeli OMEJITVE). Če se motim me prosim popravite? Hvala!

Furbo ::

Niso več anonimne te kartice, kar je precej obetalo, se je hitro izkazalo za brezvezno reč, že kmalu po startu so začeli zahtevati vsaj telefon.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mmmmm1 ::

Misliš... mobi številko? :)

vostok_1 ::

Iščete legalen način pranja denarja za malo truda. Does not compute...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bančna kartica brez lastnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
288554 (5193) SaXsIm
»

Paypal račun brez primerne kartice

Oddelek: Loža
295459 (4664) Žrlo
»

Katero debetno kartico?

Oddelek: Loža
142897 (2586) jizzer

Visa brezimenska?

Oddelek: Loža
489165 (7822) Mavrik
»

smartpaycard.net - sumljiv e-mail

Oddelek: Loža
85057 (4389) mirkuma

Več podobnih tem