» »

Test CPU navijanje

Test CPU navijanje

Scylla ::

Lep pozdrav!

Danes sem imel malo več časa kot ponavadi in naredil en manjši test..Svojega Phenoma x6 1055T sem uspešno navil iz originalnih 2.8 na 3.4 ghz...Pred tem sem testiral igro Murdered soul suspect in fraps je nameril tam od 48 do 55 fps..
No, po navijanju sem zagnal prime 95, testiral 1,5 ure in vse je bilo v redu..Probam igro, in vidim da dobijam enake fps kot pred navijanjem..
Je to normalno ali?
Sicer, grafična kartica je HD6850 in 8gb ram-a...Je mogoče da kartica ovira cpu?
Hvala, lp

gddr85 ::

možno da gpu zavira cpu, če imaš 1gb verzijo zna bit tud mal premal za efekte in tud odvisno od resolucije na kateri špilaš....drugač pa od navitga 1055t (cca 18% oc) več kot dodatnih cca 5fps ne bi pričakoval

Siddh ::

Procesor ponavadi nima nekega vpliva na igre, razen nekaj izjem.


Scylla ::

Dobro, sem recimo temu občasni gamer, ampak ko igram, mam vedno na najvišji resoluciji...in da, imam 1gb verzijo..
Kaj pa če bi ga probal navit do 4.0 ghz? Ah, za teh 5 fps pa se ne bom šel matrat..Imam pa možnost kupit gtx 760 pri kolegu, mogoče jo vzamem..Samo pol je treba še
PSU menjat, imam 550w..
Iskreno povedano, pričakoval sem malo več od vsega skupaj, ampak ok..Dokler se še da, se da hehe.
Lp

gddr85 ::

če imaš dobr psu je tud 550w dovolj

Scylla ::

Mogoče pa res...V ponedeljek probam to kartico, če bo vredu, jo kupim..

Scylla ::

Evo, malo sem brskal po internetu in naletel na tole kartico..ST strokovnjaki, kaj mislite o tej kartici?
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...

Bo 550w dovolj? Čeprav piše 500w minimum..
Hvala, lp

gddr85 ::

Dovolj bo, če ni glih kakšen lc k ima 200w na +12v bo v redu, kater psu pa imaš?

Scylla ::

Gor na PSU piše HEDY EU...to misliš?

gddr85 ::

Piše kej kolk je w na +12v liniji...

Scylla ::

Piše +12v1 in +12v2, spodaj pa piše 16A...samo pod +5v piše 135w max...upam da nisem preveč komplicirano napisal..

gddr85 ::

za 270x bi moral bit dovolj

BorutK-73 ::

Scylla je izjavil:

Piše +12v1 in +12v2, spodaj pa piše 16A...samo pod +5v piše 135w max...upam da nisem preveč komplicirano napisal..

To maš nekega kitajca. Bo treba menjat.

gddr85 ::

Za enkrat lahko vzameš gpu, če ne bo stabilno psu še vedno lahko zamenjaš

Scylla ::

Evo sem najdu isti psu kot ga imam jaz, sliko je postavil "James The Man" v tej temi Grafična kartca v cenovnem rangu 150eur

Scylla ::

Lep pozdrav

Evo teden dni po navijanju mi računalnik zašteka, ga resetiram, mi javi overclock napako, jaz bios naštimam tako, kak je bil pred oc, GPU zmanjšam nastavitve oz naštimam da so take kot so bile pred navijanjem, zaženem računalnik, in sedaj je vse v redu..kaj mislite da bi lahko bilo? Prešvoh PSU?

black ice ::

Ni že v prejšnji temi jasno, da napajalnik ni nek biser?

Seljak ::

Scylla je izjavil:

Evo, malo sem brskal po internetu in naletel na tole kartico..ST strokovnjaki, kaj mislite o tej kartici?
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...

Bo 550w dovolj? Čeprav piše 500w minimum..
Hvala, lp


Poglej si moj podpis in lahko rečem,da je moj napajalnik gigabyte 550W 80+ bil premalo oz.vedno na meji in je na koncu odpovedal. Vzami vsaj 650W,ker nikoli ni odveč,verjemi. Ko sem želel naviti grafiko ali procesor je sistem počepnil.

Scylla ::

Nekako nisem verjel da bi napajalnik lahko bil problem...Zdaj vem da je, tako da ni problem, zamenjal ga bom..Upam da ga ni težko zamenjat, ker sem na tem področju bolj ali manj laik..
Katerega mi priporočate glede na moje specifike?

lonewolf_ ::

Kak xfx550W bi moral bit prek glave.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Scylla ::

Seljak ::

Vzami XFX 650W.

Scylla je izjavil:

Kaj pa tale? https://www.mimovrste.com/napajalniki/c...


Ta bo tudi super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Scylla ::

Ok, hvala...Ko si ga zrihtam in vgradim, poročam če je težava odpravljena..
Lp

Scylla ::

Evo naročil tole http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko.....Upam da bo vredu..Vgradnja ni taka težava, sodeč po youtube hehe..
Lp

Seljak ::

To je ful dober napajalnik,edino jaz bi vzel z modularnimi kabli,da lahko odstraniš odvečne(zaradi pretoka zraka po kišti,pa še lepše je). Drugače pa dobra izbira.

Scylla ::

Lp...Računalnik je sedaj nekaj časa delal brez problema, zdaj pa mi ven vrže napako: the computer experienced boot failures because of overclocking. Last settings in bios setup may not coincide with current h/w states....
Kaj ta napaka točno pomeni?
Zdaj sem vrnil vse v prvotno stanje (po navijanju) iz 3.4 na originalnih 2.8 Mhz in grafično kartico iz 865 MHz na originalnih 820 MHz (GPU clock) in iz 1160 MHz na originalnih 1050 MHz (memory clock).
Kaj bi ta napaka pomenila v mojem primeru?
V googlu sem iskal pomoč, ampak možnosti je nešteto..kaj menite vi?

Hvala, lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43186002 (5955) OK.d
»

Kako močan napajalnik za komponente...

Oddelek: Pomoč in nasveti
274539 (3851) hojnikb
»

windows 7 reset brez error-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
432895 (2505) mtosev
»

R9 280x

Oddelek: Pomoč in nasveti
413274 (2858) Janac
»

NADGRADNJA PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
382415 (1617) micoboy

Več podobnih tem