» »

NLB študentski račun

NLB študentski račun

Kralj94 ::

Pozdravljeni,

Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s tem, kar me zanima. :)
Po dolgotrajnem nagovarjanju delavke za šalterjem na NLB banki so me le prepričali, da pridem odpret študentski račun. Izvedel sem da mi pripada 200€ limita. Kaj to pomeni, kako vrneš teh 200€ če jih dvigneš in v kolikem času? Nimam rednih dohodkov na račun vsak mesec...

Hvala, lp Študent1084

novaa ::

odvadi se limita že takoj v štartu... ti bo lažje v življenju

ZarodeX ::

Spremeniš iz verjetno tvojega prvega v študentski, imaš limit, drugače se tako kot prvi vodi zastonj, glede limita pa se pridružujem mnenju novae :) tudi mene so na dom klicali 2x tako dolgo da sem potem rekel, GREM, da bom imel ''mir'' :))

noob96 ::

ja pa še obresti so take da se ti ne splača sposojat od banke ;)

Tody ::

Kralj94, to je pač dovoljen limit, za tega plačuješ nek drobiž če ga koristiš. Do 200 eur ti pustijo it v minus potem pa ti bankomat ne da več denarja, ko dobiš prihodke se pač to pokrije oz delno pokrije. Če bi jih rad za 200 eur nategnil vrjetno komot.

Ganon ::

noob96 je izjavil:

ja pa še obresti so take da se ti ne splača sposojat od banke ;)


Sploh ne, obresti so zelo majhne pri tistih 200 EUR limita. Imam pa jaz še vedno študentski račun, čeprav sem že lep čas izven šole in zaposlen. :))

FTad ::

Ganon je izjavil:

noob96 je izjavil:

ja pa še obresti so take da se ti ne splača sposojat od banke ;)


Sploh ne, obresti so zelo majhne pri tistih 200 EUR limita. Imam pa jaz še vedno študentski račun, čeprav sem že lep čas izven šole in zaposlen. :))


A ni možno imeti študentski račun samo do določenega leta starosti?

Tody ::

Ne, ker so preveč leni v NLB. Če seveda hočeš imeti eurocard te pa hitro povprašajo po zdravju.

mujek ::

Do 26 leta naj nebi (dosti) težili glede študentskega računa.

jest10 ::

Name so se spomnili po 2 letih, se pravi, ko sem jih imel 28.

noob96 ::

ali je možno da ima sberbank na študentkem računu, obrestno mero res kar 1,45%
to je na 1k€, kar 14€ na mesec..

ali se tu skriva kaj v ozadju?

Invictus ::

Obrestne mere so vedno letne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noob96 ::

a ni ponavadi navedena mesečna obrestna mera? :O

Kralj94 ::

Torej limit lahko dvigneš na bankomatu, in ko dobiš kaj €€ na račun se pokriva? Npr. če dvignem teh 200€ in cez nekaj casa dobim 100€ sem v minusu se 100€+ obresti?
Glede tega nimam pojma, zato sprasujem :D

hojnikb ::

jap, točno tako je, kot praviš. Teh 200€ si, ko greš v minus sposodiš od banke in pri naslednjem prihodnku se ti pokrije. Nekakšen mini kredit z dosti nižjimi obresti i guess.
#brezpodpisa

vorantz ::

Kar tako dvomim, da bi ti dali 200€ limita na študentski račun
Najbrž bo moral kak starš jamčit za to
Pa bodo konc mesca njemu trgali, če maš kaj minusa
Če ti pa res kar na lepe oči dajo pa ni čudno da grejo v falus gamad nesposobna

hojnikb ::

itk da ti ne dajo kr tako limita (vsaj ne da bi jst vedu)... morš met kak prihodek ala štipendija, študetsko delo...
#brezpodpisa

Shegevara ::

hojnikb je izjavil:

itk da ti ne dajo kr tako limita (vsaj ne da bi jst vedu)... morš met kak prihodek ala štipendija, študetsko delo...


Ne, ko sem imel jaz študentski račun pred leti sem tudi brez rednih prihodkov imel tudi 200€ pufa v minus.

No, vsaj na bankomatu je pisalo recimo stanje:100€, razpoložljivo stanje:300€. Nisem dejansko šel 200€ v minus, da bi totalno potrdil, da se da it za 200.

hojnikb ::

verjetno je to tudi odvisno od banke do banke..
#brezpodpisa

nejcpirc ::

NLB?>:D Konkurenco si pregledal? Sparkasse ti recimo ponuja: sparkasse.si/udobni-studenstki-racun
Dvig na vseh bankomatih in vsa plačila preko spletne banke so brez provizije

Shegevara ::

nejcpirc je izjavil:

NLB?>:D Konkurenco si pregledal? Sparkasse ti recimo ponuja: sparkasse.si/udobni-studenstki-racun
Dvig na vseh bankomatih in vsa plačila preko spletne banke so brez provizije


ne zagovarjam nlb.. sploh ne, ampak bom samo dodal, ker sem ravno si naredil nlb račun pred kratkim, da je tudi na nlb spletno bančništvo zastojn.

Ted ::

Morda dobiš klik prvič brez dodatnega plačila (ob podaljšanju bodo zahtevali plačilo - tako je bilo pri meni), zagotovo pa imaš provizijo za plačilo položnice, ki je pri NLB poleg vseh ostalih stroškov še nesramno visoka.
Mah...

Shegevara ::

Ted je izjavil:

Morda dobiš klik prvič brez dodatnega plačila (ob podaljšanju bodo zahtevali plačilo - tako je bilo pri meni), zagotovo pa imaš provizijo za plačilo položnice, ki je pri NLB poleg vseh ostalih stroškov še nesramno visoka.


ja res je, provizije so 40cent na transakcijo.

noob96 ::

katera je trenutno najbolj ugodna banka za študenta, pa da nekako ponuja največ?

Ted ::

Kaj pa zahtevaš/potrebuješ oz. kaj je zate "največ"? Večje slovenske banke imajo prednost v bližini poslovalnic in pomanjkljivost pri višjih stroških. Recimo Sparkasse ima manj poslovalnic, zato pa so dvigi na vseh bankomatih v EU zastonj, provizija preko Netstika pa je cca. 10-15 centov na položnico. Kot študent z rednimi prihodki sem pred leti pridobil tudi Mastercard.
IMO pri študentskih računih ni nekih bistvenih razlik, so vse banke precej ugodne. Do večjih razlik pride kasneje, ko se zaposliš. Večina pa se za banko odloči na podlagi takšnega ali drugačnega kredita...
Mah...

black ice ::

vorantz je izjavil:

Kar tako dvomim, da bi ti dali 200€ limita na študentski račun
Najbrž bo moral kak starš jamčit za to
Pa bodo konc mesca njemu trgali, če maš kaj minusa
Če ti pa res kar na lepe oči dajo pa ni čudno da grejo v falus gamad nesposobna

Dajo brez jamstva.

Kralj94 ::

No, pač v pogodbi piše da je to dovoljeno negativno stanje z obrestmi. Glede na prihodke na račun pa ti limit lahko povečajo.
Sem mislil da je že kdo dejansko probal. :)

Tody ::

Nlb ima privzeto limit na kartici, za navadne račune 300 za študentske 200 in za prve 0. Pa ta limit je lahko za zmeri, ker sem tudi jaz bil več mesecev v - pa niso nobenmu trgal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bankomat limit

Oddelek: Loža
4918221 (5589) Luk as
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615662 (13516) ...:TOMI:...
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4024707 (18197) fosil
»

Študentski osebni račun

Oddelek: Loža
172153 (1910) jcb

Več podobnih tem