» »

Chrome za Windows postal 64-bitni

1
2
»

Randomness ::

@Nummy: Še vedno nisem čisto prepričan, da si prebral (ali razumel) moj komentar par postov više. To, da lahko 64-bitni proces naslavlja več kot 4GB pomnilnika je najbrž očitno in tega ni potrebno posebej razlagati. Podobno kot je bolj ali manj očitno, da lahko ptič - ne trdim da vsak - preleti 100-metrsko razdaljo. S to ptičjo analogijo sem hotel poudariti to očitnost.

Nasprotno pa je moj prvi komentar v tej temi skušal izpostaviti dejstvo, da lahko tudi 32-bitni Chrome uporablja več kot 2GB pomnilnika, kar pa vsaj IMHO na prvi pogled ni tako zelo očitno, vsaj če sodim po komentarjih, na katere sem se v postu skliceval.

Qushaak ::

Kdaj pa se potem pričakuje Chrome 64-bit v final verziji?
Pa ali se bo moral uporabnik 64-bitnih Windows-ov odločati ali bo namestil 32-bit ali 64-bit verzijo Chrome-a ali se mu bo privzeto naložil 64-bit, če bodo Windows-i toliko bitni?

LightBit ::

driver_x je izjavil:

LightBit je izjavil:

driver_x je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Firefox je pa opustil razvoj 64 bitne različice. Kdo bi jih razumel.


V čem pa je 64 bitni browser boljši od 32 bitnega?

Nekateri šifrirni in kompresijski ... algoritmi so veliko hitrejši in na voljo ima dvakrat več registrov ....


Koliko se vse to pozna pri uporabi?

Google pravi:
Speed: 64-bit allows us to take advantage of the latest processor and compiler optimizations, a more modern instruction set, and a calling convention that allows more function parameters to be passed quickly by registers. As a result, speed is improved, especially in graphics and multimedia content, where we see an average 25% improvement in performance.

johnnyyy ::

Kaj se točno zgodi pri prehodu iz 32 na 64 bitno verzijo programa, da je treba imeti ločen source?
Recimo, če predpostaviš da imaš C (C++) source kodo in uporabljaš standardne klice ter knjižnjice, zakaj ne deluje da bi samo skompajlal v drugo arhitekturo? Pri ARMu bi razumel, ker je razlika big - little endian (in nekatere stvari ne delajo), ampak pri x86, pa ne vem.

MrStein ::

Bakunin je izjavil:

tako za chromium kot za firefox uporabljam ramdisk:

tmpfs /mnt/ramdisk tmpfs size=666M,noatime,mode=0777 0 0


ln -s ~/.cache/chromium -> /mnt/ramdisk//

ter

ffox about:config browser.cache.disk.parent_directory "/mnt/ramdisk"

eto..tako se porabi "odvecen" RAM

A browserja ne znata sama RAM uporabljat?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

johnnyyy je izjavil:

Kaj se točno zgodi pri prehodu iz 32 na 64 bitno verzijo programa, da je treba imeti ločen source?
Recimo, če predpostaviš da imaš C (C++) source kodo in uporabljaš standardne klice ter knjižnjice, zakaj ne deluje da bi samo skompajlal v drugo arhitekturo? Pri ARMu bi razumel, ker je razlika big - little endian (in nekatere stvari ne delajo), ampak pri x86, pa ne vem.

Zato, ker je source poln predpostavk ala "int je 32 biten", "kazalci so 32 bitni" itd... kar se podre, če se kompajla za 64 bitno arhitekturo.

Če je "dovolj dober" source, potem je seveda en source dovolj. Recimo GNU grep je en source za 32 in 64 bit (upam, nisem šel preveriti, ampak velika verjentost je da je tako).

driver_x je izjavil:

LightBit je izjavil:

driver_x je izjavil:



V čem pa je 64 bitni browser boljši od 32 bitnega?

Nekateri šifrirni in kompresijski ... algoritmi so veliko hitrejši in na voljo ima dvakrat več registrov ....


Koliko se vse to pozna pri uporabi?

Kot je že nekdo malo prej citiral, google pravi da tam do 25% hitreje.
Sem pravkar 7-zip pogledal (njegov benchmark) in je 64 bitna verzija 5 % hitrejša od 32 bitne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

johnnyyy ::

MrStein je izjavil:

Zato, ker je source poln predpostavk ala "int je 32 biten", "kazalci so 32 bitni" itd... kar se podre, če se kompajla za 64 bitno arhitekturo.

Če je "dovolj dober" source, potem je seveda en source dovolj. Recimo GNU grep je en source za 32 in 64 bit (upam, nisem šel preveriti, ampak velika verjentost je da je tako).


Sam sem navajen, da sem strikten in zato ne uporabjam int ampak int32_t oz. odvisno od potrebe. Kar se tiče kazalcev je to domena kompilerja (ne poznam pametnega primera, da bi rabil bitnost kazalcev - razen, če bi hotel v uint32_t spravit pointer - čeprav ne vem zakaj bi to počel).

Razumel bi, če so šlampati in shranjujejo strukture direktno na disk in da je konfiguracija nekompatibilna med verzijami, ampak to od njih nebi pričakoval.

driver_x ::

LightBit je izjavil:

driver_x je izjavil:


Koliko se vse to pozna pri uporabi?

Google pravi:
Speed: 64-bit allows us to take advantage of the latest processor and compiler optimizations, a more modern instruction set, and a calling convention that allows more function parameters to be passed quickly by registers. As a result, speed is improved, especially in graphics and multimedia content, where we see an average 25% improvement in performance.


Se pravi, grafične in multimedijske vsebine se izrisujejo 25% hitreje v 64 bitni verziji.

LightBit ::

Treba je tudi vedeti, da je večina algoritmov še vedno optimizirana za 32 bitne procesorje. Če algoritem deluje z 64 bitnimi števili, je lahko več kot dvakrat hitrejši.
Primer:
32 bit: Threefish-1024 encrypt: 52.3 cpb
64 bit: Threefish-1024 encrypt: 16.8 cpb

LightBit ::

johnnyyy je izjavil:

Pri ARMu bi razumel, ker je razlika big - little endian (in nekatere stvari ne delajo), ampak pri x86, pa ne vem.

ARM je bi-endian, kar pomeni, da mu OS določi little ali big endian in kolikor vem je običajno little zaradi kompatibilnosti.
Načeloma sploh ni problemov, ker prevajalnik za vse poskrbi. Tako lahko uporabljaš 64 bitne spremenljivke na AVR procesorju, ki je 8 biten.

Matej_K ::

Jaz osebno pri multimediji opazim veliko pohitritev, oziroma ni več štekanja. Včasih sem ob odprtem youtube videu (muzika) odpiral dodatna okna, brskal ob straneh, in ob vsakem odprtju novega zavihka, je glasba ustavila za pol sekunde.
Zdaj tega ni več, pa tudi če odprem 20 oken.

Imam pa E8500, 4gb rama... Inštaliral sem si canary verzijo.
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

Kurzweil ::

Tole je dolgoročno (!) zaradi večjega izkoristka seveda vredu, kar se RAMa tiče. Ampak dejansko pa NOBENA obstoječa stvar ne dela niti malo drugače, tako da res nevem kaj tako posebnega je to. Oziroma kolikor sem se poglobil je stvar isti drek. Če se motim me naj kdo popravi, na čem je v tem trenutku pridobil s tem, da je šel na 64-bitno verzijo?

Nekdo je že prej po kmečko vprašal, pa bom še jaz, pa mi je stvat jasna, kaj je tako boljšega v tem trenutku z uporabo 64-bitnega Chroma?

johnnyyy ::

LightBit je izjavil:

ARM je bi-endian, kar pomeni, da mu OS določi little ali big endian in kolikor vem je običajno little zaradi kompatibilnosti.
Načeloma sploh ni problemov, ker prevajalnik za vse poskrbi. Tako lahko uporabljaš 64 bitne spremenljivke na AVR procesorju, ki je 8 biten.

Odvisno kaj delaš. Za večino stvari res poskrbi prevajalnik, vendar pa se lahko pojavijo problemi. Sam sem imel problem, da mi koda za izračun CRC32 na ARMu ni računala prav. Razlog 32 bitna vrednost in 8 bitni dostop (endianess problem). Drugi primer, offseti in velikosti particij prebranih iz MBRja različni na ARMu in x86 (tudi endianess problem). Če pa še vpoštevaš, da lahko periferija uporablja svojo postavitev bitov pa dobiš še kakšen siv las več :).

k4vz0024 ::

In kje se nahaja potable verzija?

LightBit ::

johnnyyy je izjavil:

LightBit je izjavil:

ARM je bi-endian, kar pomeni, da mu OS določi little ali big endian in kolikor vem je običajno little zaradi kompatibilnosti.
Načeloma sploh ni problemov, ker prevajalnik za vse poskrbi. Tako lahko uporabljaš 64 bitne spremenljivke na AVR procesorju, ki je 8 biten.

Odvisno kaj delaš. Za večino stvari res poskrbi prevajalnik, vendar pa se lahko pojavijo problemi. Sam sem imel problem, da mi koda za izračun CRC32 na ARMu ni računala prav. Razlog 32 bitna vrednost in 8 bitni dostop (endianess problem). Drugi primer, offseti in velikosti particij prebranih iz MBRja različni na ARMu in x86 (tudi endianess problem). Če pa še vpoštevaš, da lahko periferija uporablja svojo postavitev bitov pa dobiš še kakšen siv las več :).

Sam česa takega ne delat:
uint32_t x;
uint8_t y[4];
memcpy(y, &x, 4);

LightBit ::

Kurzweil je izjavil:

Tole je dolgoročno (!) zaradi večjega izkoristka seveda vredu, kar se RAMa tiče. Ampak dejansko pa NOBENA obstoječa stvar ne dela niti malo drugače, tako da res nevem kaj tako posebnega je to. Oziroma kolikor sem se poglobil je stvar isti drek. Če se motim me naj kdo popravi, na čem je v tem trenutku pridobil s tem, da je šel na 64-bitno verzijo?

Nekdo je že prej po kmečko vprašal, pa bom še jaz, pa mi je stvat jasna, kaj je tako boljšega v tem trenutku z uporabo 64-bitnega Chroma?

Preberi malo prejšnje poste. Prednosti je kar nekaj, čeprav trenutno niso 100% izbolšanja. 25% ni tako malo.

Kaj pa, če bi vprašanje zastavil malo drugače? Kaj je tako slabšega v tem trenutku (oz. ko bo uradno izdan) z uporabo 64-bitnega Chroma?

johnnyyy ::

LightBit je izjavil:


Sam česa takega ne delat:
uint32_t x;
uint8_t y[4];
memcpy(y, &x, 4);

tale je še boljša :)
char test[32];
uint32_t *x=&test;

S tole kodo sem pa imel probleme (različni checksumi na ARMu in x86):
http://www.opensource.apple.com/source/...

crystal ::

koncno so dali podporo za qhd zaslone, scrollanje in zoom pinch ocitno se dolgo nebo tok smooth kot pri internet explorer 11

k4vz0024 ::

Ima kdo link do portable verzije? Stric google je ne najde...

noraguta ::

Nej ga nardijo touch friendly. Pa hidpi. Al je 32 al 64 biten itak nima neke veze glede nato, da vsak tab laufa v svojem procesu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Jackass ::

VaeVictis je izjavil:

Jackass je izjavil:

Ah programerske hiše se obnašajo, kot da je RAM zastonj in ga je napretek! Imam 8 GB RAM in si ga Chrome skoraj celega vzame zase. Seveda, ker imajo pa nekateri zavihki tudi po 150 MB, flash pa si včasih vzame kar 700 MB. To postaja že absurdno!


Odlično!

Prazen in neuporabljen RAM je najdražji....

Če imaš 8 GB RAMA, ki je konstantno polno zaseden, se ti lahko samo smeji, ker računalnik kot celota dela hitreje...

Pravilno vprašanje je, kaj se zgodi, če poženeš in začneš uporabljati še kak drug program zraven, ali se RAM sprosti za aplikacijo v ospredju, ali ti zmanjka RAMA.

Če je pravilno narejeno, se bo RAM sprostil in bo na voljo programu v ospredju!

Žalostno je pa to, da smo sedaj že leta 2014 in da obstaja še velik del programov, ki niso že native za 64 bit (da se sploh še ukvarjamo s 32 bitnimi programi na PC) in multi threading (pri tistih programih, ki bi dobili pospešek z multi threading obdelavo).


Ja, če bi bilo res tako. Je pa običajno tako, da se sesuje Aero ko se zapolni fizični RAM. Čeprav imam nastavljen page file na 12 GB. Ali pa se sesuje Chrome. Včasih sočasno tudi oboje. In potem čakam 5min, da se odpre vseh mojih 200 zavihkov! :D
jAcKaSS

hojnikb ::

Ja, če bi bilo res tako. Je pa običajno tako, da se sesuje Aero ko se zapolni fizični RAM.


Običajno ?
Tole niti slučajno ni običajno. Imam eno kišto, ki ima absurndno malo rama (manj kot 1gb), kar pomeni ob zagonu win7 (več tako ne podpira) praktično takojšno zafilanje rama. Pa se aero še nikol ni vsul.
#brezpodpisa

Qushaak ::

Kam za vraga je izginil installer za Cgrome 64-bit za Windows? Na spodnjem linku se prenese 32-bit verzija.
https://www.google.com/chrome/browser/?...

Razglašajo na veliko, pol pa installer ponekne neznano kam.

Tr0n ::

Zgleda bo Chrome postal se bolj odzivnejsi in hitrejsi. Takole pravi eden developer.

http://www.shacknews.com/chatty?id=3307...

Seveda bi bil najvecji speed boost, da izklopijo extensione. :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 42 končno 64-biten tudi za Windows

Oddelek: Novice / Brskalniki
4113527 (10354) Qushaak
»

Chrome za Windows postal 64-bitni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7334974 (28935) Tr0n
»

Mozilla ukinja 64-bitno različico Firefoxa za Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5215910 (13170) Glugy
»

Pravkar izšel Internet Explorer 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7420353 (15742) techfreak :)
»

Ubuntu - za, proti

Oddelek: Operacijski sistemi
355793 (5004) Zero0ne

Več podobnih tem