» »

ddr3 nadgradnja

ddr3 nadgradnja

helo ::

rad bi nadgradil prenosnik z novimi rami? pa ne bi rad "odpiral" prenosnika, kako orodje ki mi pokaze katere rame naj vzamem oz katere imam sedaj notri (mhz, V)?
vem da so ddr3.. ne vem pa mhz in V? lahko vzamem 1066mhz in 1.36V ali 1.5V in 1333mhz... še na kaj moram biti pozoren ? orodje za testiranje ramov je fajn pognati memtest verjetno :)
lahko rame ki so za macboke uporabim oz i booke itd...?
  • spremenilo: helo ()

mat xxl ::

Tole uporabi : http://www.filehippo.com/download_speccy

Napiši točno kak notesnik imaš, verjetno ti lahko pomagam, saj imam dostop do dobaviteljev, verjetno rabiš DDR 3L , za začetek preveri, kaj je notri, se pa zelo dobro spoznam na memorije za HPje .

BorutK-73 ::

Uporabi CPU-Z, ti bo dal najbolj točne podatke
http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.ht...

helo ::

ne piše MHZ in ne piše V???
400mhz mi je sumljivo nizko.....je pa 2gb ena palčka.ddr3..

Memory slots
Total memory slots 2
Used memory slots 1
Free memory slots 1
Memory
Type DDR3
Size 2048 MBytes
Channels # Single
DRAM Frequency 399,0 MHz
CAS# Latency (CL) 6 clocks
RAS# to CAS# Delay (tRCD) 6 clocks
RAS# Precharge (tRP) 6 clocks
Cycle Time (tRAS) 15 clocks
Physical Memory
Memory Usage 60 %
Total Physical 1,87 GB
Available Physical 763 MB
Total Virtual 6,80 GB
Available Virtual 4,60 GB
SPD
Number Of SPD Modules 1
Slot #1

SPD
Number Of SPD Modules 1
Slot #1
Type DDR3
Size 2048 MBytes
Manufacturer Elpida
Max Bandwidth PC3-8500F (533 MHz)
Part Number EBJ21UE8BDS0-AE-F
Serial Number 5A17057F
Week/year 36 / 10
Timing table
Frequency CAS# Latency RAS# To CAS# RAS# Precharge tRAS tRC Voltage
JEDEC #1 381,0 MHz 5,0 5 5 15 20 1,500 V
JEDEC #2 457,1 MHz 6,0 6 6 18 24 1,500 V
JEDEC #3 533,3 MHz 7,0 7 7 20 27 1,500 V
JEDEC #4 609,5 MHz 8,0 8 8 23 31 1,500 V

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: helo ()

crniangeo ::

najbolje da zazenes cmd , vpises sledeče:
wmic csproduct in lepo copy/pastas tle pa bomo videli od serijske do model prenosnika :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

helo ::

če imam trenutno 1.5 V a dam lahko manjšo voltazo dd notri? ali ddr3 iz imaca??bolje je da je čim visji Mhz če se ne motim...

BorutK-73 ::

Manj je ok, več pa ni priporočeno za intel proce zadnjih par let ("i" serije)
Če imajo rami iz maca iste lastnosti in so DDR3 za prenosnike, potem bi moralo delat.

mat xxl ::

Bi moralo, samo ne bo :) , ker se pri obglodani jabki potrudijo, da ne dela, ker sistem zazna memorijo in ko vidi, da ni prava z njo ne dela, pa saj če si mel za jabčko pa sedaj skeširaj še za memory , če so ti jabčki tak pri srcu pa ja moraš finančno jih podpirati, da se redijo na tvojih žuljih !

Delalo bi edino z namenskimi memorijami narejenimi prav za take primere, ki so sicer precej cenejše od originalnih samo še zmerom dražje od drugih dostopnih na trgu, pa še v takih primerih po vgradnji ni dobro posodabljati biosa, ker se tudi zgodi, da taka memorija po nadgradnji neha delati, ja čežanarji so tudi zlobni.

Vsekakor pa bi veliko več o tem izvedel na forumu za čežanarje, ne pa tu !

RejZoR ::

Kaj hočeš nadgradit, kapaciteto ali hitrost? Ker če gledaš hitrost je vseen drek. Kapaciteta je bolj pomembna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BorutK-73 ::

mat xxl je izjavil:

Bi moralo, samo ne bo :) , ker se pri obglodani jabki potrudijo, da ne dela, ker sistem zazna memorijo in ko vidi, da ni prava z njo ne dela, pa saj če si mel za jabčko pa sedaj skeširaj še za memory , če so ti jabčki tak pri srcu pa ja moraš finančno jih podpirati, da se redijo na tvojih žuljih !

Delalo bi edino z namenskimi memorijami narejenimi prav za take primere, ki so sicer precej cenejše od originalnih samo še zmerom dražje od drugih dostopnih na trgu, pa še v takih primerih po vgradnji ni dobro posodabljati biosa, ker se tudi zgodi, da taka memorija po nadgradnji neha delati, ja čežanarji so tudi zlobni.

Vsekakor pa bi veliko več o tem izvedel na forumu za čežanarje, ne pa tu !

On bi rad vzel rame iz Maca in jih dal v svoj pc.

helo ::

@mat xxl, hvala za tvoj prispevek...
kot sem omenjal, iz ibooka v svojega bi dal,... ker so razni oglasi uporabnikov macov.in ne se tako jezit na uporabnike macoov...oz mace same, jaz jih tudi ne maram, predvsem ker so mi predragi ;) aja ....sem uporabil speecy, super orodje hvala :)

sicer pa sem videl da ima win7 odlično orodje za testiranje memoryja... sploh ni potrebem memtest itd..kot je včasih bilo potrebno downloadati 3rd party sw :)
crniandeo-hehe :)

mat xxl ::

Ja ne vem, zakaj bi sploh potem iz maca vlekel samo 2 gb ven, to prodaj ugodno, boš lahko novega kompatibilnega za notesnik z 4 gb kupil za isti denar. Sicer sam zmerom vstavljam ploščice največ, kar notesnik podpira na slot, ker na koncu je memorije zmerom premalo...... ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja?

Oddelek: Strojna oprema
231656 (1178) gddr85
»

Uporabno samo 50 % RAM računalnika

Oddelek: Strojna oprema
274564 (3765) solo5
»

Gonilniki

Oddelek: Programska oprema
121793 (1676) Housy
»

Priporočila za nadgradnjo (AKA kako najbolj poceni pridem, do mal hitrejšega delovanj

Oddelek: Pomoč in nasveti
51129 (1080) bluefish
»

ram PC3200 deluje kot PC2700

Oddelek: Strojna oprema
81351 (1258) drejcmb

Več podobnih tem