» »

Dostop do routerja preko modema

Dostop do routerja preko modema

neznanecc ::

Pozdravljeni,

Imam SiOLov modem Sinope568+ R3 in router TP-Link TL-WR1043ND. Router sem nastavil tako, da vsak uporabnik dobi svoj IP naslov v omrežju 192.168.2.0/24, routerjev naslov pa je 192.168.2.1. Privzeti naslov modema je 192.168.1.1, ostale naprave dobijo naslov v omrežju 192.168.1.0/24. Zaradi tega ker na nekaterih mestih nimam dostopa do routerja, so tam računalniki povezani na modem, vendar tu nastane problem, ker je tiskalnik brezžično povezan na router. Rad bi, da bi vse naprave, ki so povezane na modem pridobile dostop do naprav na routerju, vendar ne vem kako bi to dosegel. Preko routerja brez težav lahko dostopam do naprav, ki so povezane na modem, medtem ko obratno ne gre.

Konfiguracije ne bi rad spremenil prav veliko, saj želim imeti naprave, ki so povezane na router v svojem omrežju, prav tako to velja tudi za modem. Če ne gre drugače, sem seveda pripravljen omrežji združiti.

Prosil bi vas, če mi pomagate pri reševanju težave. Hvala!

P.S.: Na router ne bi rad nalagal kakršnihkoli drugih sistemov.

ToniT ::

Če želiš, da bo delalo brez problema, priklopi vse naparave na router.
Vse ostalo je telovadba - sicer se da rešiti, vendar bo potrebno vnesti statične rute na modemu (Sinope).

mzakelj ::

Si pa res naredil celo štalo ven. Lepo pokliči na telekom da ti obrnejo sinope samo kot modem in ne kot router, na tplinku pa potem naredi povezavo v net. Tako boste vsi v istem omrežju in je rešeno. Aja pa naprave z modema preklopi na router, če nimaš dosti placa vtakni en switch vmes pa bo.Zakaj komplicirate če je vse tako enostavno :)

ToniT ::

Siolov modem lahko sam nastaviš kot modem. Ne rabiš posega iz Telekoma.

Invictus ::

Drugače pa na routerju ne uporabljaj WAN porta, ampak samo LAN porte.

Tako bodo vsi dobili IP od Telekomovega modema ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

neznanecc ::

Naprav ne morem priklopiti direktno na router, ker se modem nahaja na povsem drugi lokaciji, prav tako tudi kanal za povezavo naprav. Sicer sem gledal, če bi bilo možno zahteve po naslovih iz 192.168.2.0/24 prenesti preko rut, vendar se v vmesniku modema nekako ne znajdem preveč.

Domini tm ::

Jaz sem iskal pred časom podobno rešitev ampak tako , da sem se povezal iz računalnika za routerjem Linksys WRT54GL na Siolov modem potreboval sem samo eno scripto kajti Linksys laufa na Linuxu , če te zanima si preberi v tej temi Linksy wrt54gl in optični modem prospero predvidevam da bi se dalo povezati tudi na druge naprave priklopljene na modem mogoče ti bo pomagalo. Lp

[ecstazy] ::

Pozdravljeni,

Se opračujem ker obujam staro temo, ampak imam vprašanje glede tega.
Imam dva TP-link routerja (z OpenWrt), ki sta povezana preko WDS povezave (192.168.0.1 ter 192.168.0.2) Na primarnem routerju, ki vzpostavlja povezavo teče tudi dhcp server. Do danes sem imel modem sinope, ki se je uporabljal samo kot modem. Dostopa do modema nisem potreboval.

Danes sem prešel na VDSL in dobil modem InnBox V60. Ker ima ta modem nekatere funkcije (Dlna, print server), do katerih bi rad dostopal z vseh računalnikov v omrežju, me zanima, kako bi to nastavil.

Želel bi da
- povezavo še vedno vzpostavlja tp-link,
- dhcp server še vedno na tp-linku,
- dostop do innbox-a z vseh računalnikov.

Hvala

GTX970 ::

Imho ne boš šlo, kajti Dlna, print server je vezan na modem+router način delovanja.
Če preklopiš samo na modem (bridge mode) te funkcije niso omogočene.

Če si pri t2 je kot kaže dokaj "zaprt" https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=1&... predzadnji post.Tudi usb port baje ni aktiven, stran 2 predzadnji post.

Za Dlna, print server si raje omisli raspberry pi ali kaj podobnega (banana pi ?).
Raspberry Pi
Raspberry Pi & alternative
http://archlinuxarm.org/platforms

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

[ecstazy] ::

Sem na siol-u/telekomu. Za Dlna trenutno uporabljam ums ter serviio, ampak ko sem videl da ima modem to možnost sem mislil, da jo bi lahko uporabil, na način kot sem si zamislil. Ga bom v naslednjih dneh malo pretestiral...
Hvala vseeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931699 (10607) Lonsarg
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013246 (2592) verto
»

T2 in trije ruouterji

Oddelek: Omrežja in internet
162635 (2142) p1nky
»

Domače omrežje preko dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
152865 (2432) Invictus
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169441 (9110) Hanzek

Več podobnih tem