» »

prosim sestavite mi masino

prosim sestavite mi masino

kesl ::

pomagajte sestaviti masino [brez monitorja]. bom kratek in jedernat.

-------------
rabim:
-------------
- za programiranje
- photoshop
- macromedia director
- vec odprtih programov [512mb rama]
- mel bi malo ohisje [a so desktopi se?]
- meu bi usb lukne na prednji strani
- graficna naj bo ok za LCD monitor [brez iger], lahko ona na plati
- brezzicno tipkovnico in misko [katero? logitech?]
- dvd player [cd writer ze imam]

-------------
nocem:
-------------
- AMDja
- procesor ni treba da je zadnji krik mode, naj pa bo nad 1.5. mogoce 2.x?
- vodnega hlajenja
- velikega ohisja nocem
- super oh uh graficnih [ker sploh ne igram iger]
- zvok ni pomembn.. samo da spila mp3je za silo

jah to je to... ce mi lahko kakorkoli pomagate, da mi sestavite masino, ki jo kupim pri eni firmi [ne bom laufat do 100 trgovin ker sem ze 30 star :D ]. lahko pa mi tudi povete pri kateri trgovini lahko kupim in koga priporocate.

hvala 100x. posljem bon za pico, ce kdo pomaga... oz 1500 sit :P

OldSkul ::

Pričakuj da ti bodo težili z AMD-jem.

frenk ::

Točno tako...težil bomo z AMD-jem. Torej zakaj ne AMD?:\

kesl ::

nisem vprasal zato, da bi mi kdo vsiljeval zakaj pa ne AMD in zakaj pa ne tipkovnica z zico in zakaj nocem nekih blaznih zvocnikov... to bom kupil... pa ce se komu da, mi bo velik pomagal.

Matek ::

CREATIVE SLIX barebone 107k
Pentium 4 2400Mhz 533Mhz 60k
DDR RAM 512MB PC333 21k
Western Digital 80Gb WD800JB 34k
Matrox Millennium G550 30k -> predvsem zaradi perfektne 2D slike
TOSHIBA 16x/48x DVDT 13k

265k

Seveda se da enakovreden sistem naredit dosti ceneje na AMD platformi, ampak kot si rekel, če hočeš malo ohišje, p4 in dobro sliko (sklepam, če boš uporabljal photoshop veliko), je to to.

Še slikca:



To je pri KFM d.o.o., problem je mogoče samo ena odprtina na ohišju, sicer pa če ti je predrago (nisi navedel cene ali pa sem jaz falil) povej kolko bi dal pa ti zložim še kakega.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

kesl ::

ne rabim P4, lahko je celeron, mislim naj bo celeron ja! in ni treba da je 2400 lahko je 2000 ker je verjetno ceneje.

ohisje je super ampak ce je 107.000 ohisje je pa res drago! ok, daj se to upostevaj pa mi daj "normalno" ohisje ampak kako lepo :D

p.s. na dnar malo glej ja... ni treba da je najcenej stvar samo najdrazja pa tudi ni treba ;((

p.s.2. nisem vedel da se 2d slika kaj pozna pri razlicnih kartah? a je to res? mislim... a ni ona na plati cist super za sliko? pika je pika... saj to prikaze monitor a ne?

hvala tudi drugim ki pomagate!

Matek ::

Evo še ene, cenejša in upam reči boljša:

Antec Performance II 630 mini tower ohišje 14k

INTEL CELERON 2000 BOX 478 27k
ENHANCE 300W ATX 8.400
ABIT BH7 845PE DDR +SB+LAN+SATA 30k
RADEON VE 64MB DVI/TVOUT 14k
512MB PC2700 DDR DIMM 10k
WD 80GB 7200 ATA100 8MB 32k
LOGITECH CORDLESS DESKTOP OPTICAL 31k
TOSHIBA SD-M1712 16X48 IDE 12k

187k

Meni zgleda super.


Aja, pri prejšnjem sem pozabil na tipk. in miško, tako da je še dražje. Itak se tega zelo splača vzeti. Ohišje je mini tower, čeprav veliko zgleda.

POPRAVEK:
Pri taprvem tisto ohišje ma zraven napajalec in ploščo, torej je napol nekako osnovni sistem. Sicer pa pozabi tisto, tale je boljši. Sem dal zdaj Celerona noter.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Matek ::

Tu je zdaj problem, da je ohišje iz Redrat store, ostalo pa je iz Mlacoma.

Glede 2D slike, ja tudi nanjo vpliva grafična kartica in tu je glede čiste in kvalitetne slike matrox nesporen kralj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

kesl ::

u to mi je pa ze bolj vsec, tudi ohisje je lepo.

kaj res rabim graficno za 32k??? kaj je pa z ono na plati? pravis da ni ok za lcd?

a tu zraven je miska? kako se ta tipk obnese v praksi? [no saj logitech je vedno imel fajn stvari]. LOGITECH CORDLESS DESKTOP OPTICAL 31k

kesl ::

a pri mlacomu pa nimajo kakega ok ohisja da bi vse tam narocil brez da skup sraufam? sicer so mlacom nekaj grajali... a je zdaj ok?

Matek ::

Ja miska je zraven in ti desktop kompleti od logitecha so bli zmeraj super.

Ok, zdej sem popravo graficno, sem dal eno cenejso not, radeoni bi naj meli tut lepo sliko, ta ma se DVi izhod za LCD, tako da je se tolko boljse. Pa tudi 3D zmogljivosti so nekje v rangu Geforce 2.

Jah mlacom je vprasljiv. Bom pogledal ce majo kako ohisje vredu.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Matek ::

Tole maš na izbiro:


Codegen 6066-C9 - 12k


Codegen 6066-CA - 12k


3RS AUDI XP srebrn ali črn - 12k


3RS NEON LIGHT srebrn ali črn - 15k


ENERMAX silver wizard - 20k


AVANCE B031 - 27k


Pa seveda dobri stari chieftec v črni, beli, rumeni, zeleni, rjavi, modri in srebrni barvi, od 17k - 20k.


Napajalnik mislim da ma zraven samo codegen.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

boštjan ::

Poglej si tu ohišje ,ki je po datumom 13.1.2003,poleg je še napajalnik (Codegen 6066-C9 300W + plexi 12.600 SIT z DDV).Ni pa MINI ampak MIDI.Mislim da ne rabiš napajalnika za 17k,če se boš samo z 2D grafiko ukvarjal.

kesl ::

super si mi napisal, res. tudi tisto ohisje je ok [prvo]. sicer ne vem kako dobis disketnik s tako blendo ampak disketnika niti nocem imeti.

bom kar narocil... kam posljem bon za pico?

Matek ::

Ja, lahko pa kupiš ENHANCE 300W ATX za 8.400, ki je dost poceni, a vseeno kvaliteten.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kesl ::

kaj pa je tole?

ENERMAX EG365AX ActPFC 17k

Matek ::

To je ta napajalnik za 17k, o katerem govori boštjan. Kvaliteten, ampak verjetno ima prav in ga res ne boš rabil, torej bo boljši enhance.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

boštjan ::

napajalnik,ki je za moje pojme predrag za tvoje potrebe in tisti za 8400,ki ga je MMM priporočal bo čist OK

nodes ::

Ti si za Intelam, nimaš potem za P4 in se boš s temi programi kot si jih zgoraj naštel, kar z Celeronom pobijal.

Lep primer, ni kej. >:D

A res ne morš dodat tistih 10k za P4, res ne bo ti žal.

kesl ::

ne pretiravaj... vsi ti programi cist hitro laufajo ze na celeronu 1000 ki ga imam. ampak 1000 menda ne bom kupil?

lahk dam se 10k zraven seveda samo ce mi kdo pove kaj/koliko bom pridobil? ce bom pridobil 2 frejma v kvaku - me ne zanima. so?

nodes ::

ne, laufajo tudi na Celeronu 300, preverjeno.
:)

nodes ::

med celeronom 1000 in Celeronom 2000, zaradi zamenjave jeder ni takšne razlike, da bi jaz to menjal razen grafe.

Matek ::

Na raznih efektih v photoshopu boš po moje kar dosti pridobil če vzameš pentiuma.

Razlika je dobrih 15 tisoč.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

morphling1 ::

A si že slišal za test imenovan Sysmark. No to je skupek večine najbolj popularnih office in content creation programov, testira pa tako da izvaja macro v original naloženih programih (je ogromen in se razpakira na 2+ GB) tako da je zelo dobra slika kako se obnaša določen procesor v delu s temi programi. Po tem kar si zgoraj napisal je zate bolj važen content creation (PhotoShop, Premiere, Dreamweawer,WM encoder ...) in tu Celeron ni ravno močan (kje pa sploh je)
Tu je nekaj testov, ki ti jih priporočam da si jih vsaj malo ogledaš.
Tu je en test 2 GHz Celerona
P4 1.8A vs. axp1700+ vs. Celeron 2 G
Preberi še kak test na Anandtechu, trenutno mi ni delalo, da bi dal linke.

Vsekakor ti priporočam da si vzameš P4 za resno delo. Za grafiko pa tudi nekaj z 32 MB rama ter DVI izhodom, recimo kak poceni Ati 7000/7500

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kesl ::

si pa res faca ;(( zdaj ko sem bil preprican da je to to mi das linke kjer testi kazejo, da je Athlon XP 2000+ obcutno hitrejsi od "mojega" celerona :(

a ti testi drzijo?!

mah zdaj spet ne vem... lej, AMD ni nikol ni bil vsec ker sem enga kupo za fotra pa je bil bios bedn... potem so pa rekli jah da pac za AMDja so plate bolj oskubljene pa moras iskat katera plata itd. res da nimam pojma ampak mam obcutek da za to konf. ko ste mi jo zgoraj spisali ne morem zdaj kar procesorja zamenjat iz celeron na amd ker bi moral se plato?

groza... prepricajte me zdaj za AMD ko ste me zjahali... :'(

nodes ::

Lahko vzameš P4, samo, kot je že po forumi 1000X napisan. je conf. kar mal dražja od enako zmoglive in kvalitetne AMD-jeve. Ti se odločaš.
samo ne Celerona pri približno enaki ceni XP-jev.

morphling1 ::

Jaz sem ti dal linke da te prepričam v superiornost P4 napram Celeronu. Testi pa držijo ja.
Drugače maš pa velike predsodke o AMDju. Če NE boš navijal ali se kaj drugega špilal bo AMD sistem super stabilen in zelo hiter, folk ki se gre navijat pa nima pojma kaj spreminja potem joka o tem kako se jim vse sesuva.
Kupiš dobre komponente in ne moreš imeti kakršnih koli problemov. Čeprav dober AMD sistem sploh ni več veliko cenejši od podobnega Intelovega. Problem je tudi v naših proizvajalcih sistemov, ko imajo amd sisteme z kakimi čudnimi platami, samo da čim ceneje skozi pridejo.
Amd plate so prav tako lahko polne vseh dobrot recimo KT400 ali pa nforce2 plate na njih čisto nič ne manjka. Pa da ne boš mislil da kake cenene Intel plate kaj boljše.
Jaz ti bom napisal samo osnovne konfiguracije z AMDjem in Intelom ti pa dodaj ostalo po želji
Recimo iz Jae
AMD:
Soltek nforce2 SL-75FRN-L ~27k
AMD 2100+ ~29k (2200+ ne vzemaj, eventuelno vzami 2400+ če ne boš navijal , 2400+ ~46k)
2*256 MB pc2700 (vzami Samsunga, ker majo tud nek noname crap) 2*13K
Igloo 2500 bakren cooler ~3.5k
ATI Radeon 7500 64 MB DVI ~18k
HDD Maxtor 80GB 7200 ~30k prosi za novo serijo Diamond Max plus 9
Pioneer DVD 120 ~13.5k
Cene za brezžično miško in tipkovnico Logotech pa ne poznam ampak recimo da okrog 30k
Skupaj : 163k brez ohišja, napajalnika ter LCD-ja ter 2100+ plus 17k za 2400+


INTEL:
MS 845PE Max-L ~31k
P4 2400 ~56k nekako najbolj ugoden glede na hitrost
512 MB pc2700 ~22k
Igloo 2500 bakren cooler ~3.5k
ATI Radeon 7500 64 MB DVI ~18k
HDD Maxtor 80GB 7200 ~30k prosi za novo serijo Diamond Max plus 9
Pioneer DVD 120 ~13.5k
Cene za brezžično miško in tipkovnico Logotech pa ne poznam ampak recimo da okrog 30k
Skupaj : ~204k brez ohišja, napajalnika ter LCD-ja

Tako Intel konfiguracija je okoli 24k dražja kot AMD po hitrosti sta pa zelo izenačena, čeprav če misliš veliko delat s PS je Intel boljši samo če pa pomisliš da za razliko dobiš še 512 MB rama in bi jih imel z AMDjem 1GB potem pa sploh pri zahtevnem delu z PS ni primerjave, ker bi bil sistem z 1GB dosti hitrejši.

Skupna cena bi znala biti še nižja saj firme dajejo poste na cele sisteme.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

StarY ::

ATI Radeon 7500 64 MB DVI - saj se salis; Radeon 9000 je sam kaksnega jurja drazji...

morphling1 ::

Maš v bistvu prav, gledal sem min ceno, ker je rekel da ga špili ne zanimajo.
Čeprav če pogledam cenik Mlacoma 9000ke z DVI jem nimajo, ostaja 9100 za 23k. Da pa pride čim ceneje skozi je tu še Radeon VE 64 MB DVI za ~14k. Res pa je da tako VE kot 7500 ni več primerna kartica za špilat kak pameten špil, za razliko od 9100, ki je že kar poštena 3d kartica.
Ampak če človek pravi da ne špila potem so pa vse zgoraj omenjene kartice več kot dobre za kvalitetno 2d sliko sloh na LCD s tem da prišpara par tolarjev z čim cenejšo od teh.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kesl ::

za konf ki mi jo je spisal MadManMato sem ze poslal mail na mlacom in jae, bomo videli kaj pravijo.

tule pri tvoji me pa zanima tole:

to je verjetno plata z neko nforce2 graficno?
Soltek nforce2 SL-75FRN-L ~27k

pa kaj za 1280x___ na LCDju res nucam se posebej kartico? ma saj ni problem 20k sit samo cudno se mi zdi. zakaj so pa potem one graficne na plati ce so tako za en drek da se za 2d niso?

2*256 MB pc2700

a to je ddr? kako je ta ram ki ga ti predlagas 2*13k=26k, madman pa pise da je 10k? a se je mal zmotil ha ;)

nic... nekaj bomo ze sestavli... torej pravis, da tole kar si spisal za amd 2100 je hitrejse [boljse?] kot on celeron 2000? kaj pravis MadManMato?

morphling1 ::

Ja tisto je Soltek nforce2 plata, ampak nima grafične. Če misliš kupit kak malo boljši LCD z DVI priključkom priporočam da ga imaš tudi na grafični saj je slika lepša in nobena integrirana grafična na plati tega izhoda nima.
2*256 MB sem ti na pisal zaradi nforce2 plate, da deluje v dual channel načinu oz. spomin dela z dvojno prepustnostjo med njim in chipsetom in je to pač hitreje. 512 MB pač ne dobiš za 10k, tako da tisto je napaka.

Tole z AMD 2100+ in nforce2 plato je neprimerno hitreje kot celeron 2000 upam si reči da vsaj 20% hitreje povsod nekje pa še dosti več
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

Athlon XP 2100+ je ORNK ORNK hitrejsi kot celeron 2000...

Glede rama ma prav morphling :)

Tista plata nima integrirane grafike.. pa tut ce bi mela ni ne vem kaj od slike + nima DVI konektorja (konverter rabis = slabsa slika itd...) 14k se ti res splaca za radeon VE dat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716713 (8752) Vlad Tepeš
»

Kva porečete na tole? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
953956 (2441) kuglvinkl
»

Svetujte strokovnjaki!

Oddelek: Kaj kupiti
381499 (1113) nodes
»

Kdo rad sestavlja računalnike :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1296504 (4563) kloshar
»

Kaksen se vam zdi ta sistem?

Oddelek: Kaj kupiti
8869 (738) Matek

Več podobnih tem