» »

Realne potrebe za Solidworks danes

Realne potrebe za Solidworks danes

TheBlueOne ::

Nekako razumem, da je pri zelo velikih modelih potrebno dosti rama. Razumem tudi, da naredi processor zadevo hitrejso in graficna pravtako.

Kar pa ne vem je, koliko se potrebuje za obdelavo manjsih sistemov. Recimo za design elektro motorja …

Sem preletel in v gavnem SW uporablja se danes le eno jedro procesorja. Samih funkcij ni ravno vec kot pred desetimi leti in algoritmi so kvecemu boljsi.

Torej ali za osnovno risanje, brez nekih posebnih renderiranj ali simulacij sploh potrebujemo moderen racunalnik in kako so profesionalna podjetja lahko ustvarila prakticno vse kar danes vidimo z racunalnisko mocjo, ki jo ima danes mamin racunalnik za surfanje po netu.

Torej zanima me, kaj potrebujemo, da danes izrisemo recimo en elektromotor v celoti. Zanima me kaj je pretiravanje in kaj je dovolj za kamot delo.

V sluzbi imamo racunalnike s SW, vendar sproti posodabljamo. Tako, da se nisem videl SW teci na racunalniku, ki ima vec kot dve leti.

Razlicica SW mora biti 2012+.

first_line ::

Največji problem je v risbah, sploh pri sestavih.

GrimReaper ::

PROE vem da normalno dela tud na precej starih računalnikih, tam 2004 letnik s P4 in 1GB rama sigurno. Pri SW verjetno ni dosti drugače.
Je pa drugače na šihtu mukotrpno čakat da se mi naložita PROE in SW, 5min se sigurno rabi da lahko začneš delat. Seveda je tukaj problem disk.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

tlogar ::

Jaz imam doma SW 2014 in mi na računalniku s 2GB RAM-a, 3GHZ procesorjem in 1GB grafične dela čisto uredu. Edino zaganja se kakšni dve minuti.

noraguta ::

tlogar je izjavil:

Jaz imam doma SW 2014 in mi na računalniku s 2GB RAM-a, 3GHZ procesorjem in 1GB grafične dela čisto uredu. Edino zaganja se kakšni dve minuti.

kot pri večini cadov, ssd stvar precej pohitri. nekaj viška rama pa tudi ne škodi. sploh pri teh cenah.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Qushaak ::

Sam opažam, da če je računalnik nalovdan z ogromno RAM-a in SSD-jem, potem je zadosti že tudi dostim "profesionalnim" uporabnikom, ki si s tem služijo kruh. To nekako velja za vse sodobne verzije CAD orodij.
Če se k temu prišteje še nek sodoben CPU (magari zadnja generacija Intel Haswell-ov) najnižjega cenovnega razreda je za podjetja, ki nimajo ogromnih projektov tak računalnik popolnoma zadosti. Edini problem je kak rendering. Samo to se pa danes tudi rešuje z offload-anjem na grafiko (recimo V-Ray RT - sploh zadnja verzija 3).
Praktično to pomeni, da je za veliko večino dovolj zmogljiv sodoben prenosnik. V zadnjih letih je tako potreba, da se mora vzeti desktop računalnik zaradi strojne premoči nad prenosnikom tako zmanjšala, da se desktop-e največkrat vzema samo zato, ker se da menjat komponente in ker so za isto moč cenejši.

borisk ::

Načeloma ni problema, dobiš pa za male pare rabljene delovne postaje. Sam uporabljam 8GB rama+SSD+ I7-2600K, Grafična kartico pa trenutno še nimam quadro, ampak pri kolegu se zelo pozna.
tole je naprimer zelo dobra ponudba po mojem mnenju
http://www.bbt.si/dell-precision-.7503

hojnikb ::

500€+ za 5let star hardware ? How about no.

Za tak denar se že da sestavit xeon 1230V3 kišto, ki molesta ta jajca po dolgem in po črez
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

s6c-gEL ::

Nekaj podobnega sem kupil zase 4 leta nazaj na nemškem ebayu za 300 eur z dostavo vred (in še 2x xeon je bil notri) :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Isotropic ::

dokler ne bos delal kaksnih hudih renderjev ali metod končnih elementov, je intel pentium + recimo gtx750 cist dovolj.
lahko tut quadro k600 recimo. 2 procesorja sta bedarija, taki programi lahko izkoristijo samo eno jedro. fajn je imeti le ssd.

btw, thetilko v sluzbi rišete celotne elektromotorje (z vso periferijo)?

Isotropic ::

pomota: novejsi SWX ze lahko porabijo 2 jedri za nekatere operacije tudi v GUI. tko da nekako optimum price/performance je i3.
amd se izogibaj zaradi šibkega single-thread.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Bodite pozorni na zahteve, ki jih ima CAD programska oprema glede OpenGL verzije. Tako zahteva Creo 2.0 OpenGL verzije 3.1 ali več. Sam imam doma HP XW8400 s Quadro FX3500 grafiko , ki lahko poganja OpenGL verzije 2.1, v službi pa HP Z400 s Quadro FX3800, ki pa poganje OpenGL ver. 3.1 (po nekaterih podatkih 3.3). Opazim razliko v kvaliteti animacije pri vrtenju kosov tudi pri majhnih sestavih, ki bi jih tudi FX3500 morala obvladovati z lahkoto...

Se pa strinjam, da je oni Dell precenjen. Mi smo za HP Z400 z isto sestavo plačali 300€...

LP

Jože

phixion ::

Se opravičujem za offtopic, ampak ste bolj v teh vodah:) Katare komponente so najbolj pomembne za program za cnc programiranje (Mastercam X)?

Qushaak ::

Količina RAM-a, SSD pa morda CPU, samo to je itak vsak sodoben dovolj močan. Grafike je šele tretjem ali pa četrtem mestu. Ostalo je pa tako ali tako praktično nepomembno.

TheBlueOne ::

@Isotropic


dokler ne bos delal kaksnih hudih renderjev ali metod končnih elementov, je intel pentium + recimo gtx750 cist dovolj.
lahko tut quadro k600 recimo. 2 procesorja sta bedarija, taki programi lahko izkoristijo samo eno jedro. fajn je imeti le ssd.


btw, thetilko v sluzbi rišete celotne elektromotorje (z vso periferijo)?


Potrebujem za domace projekte.

Bom kupil nek srednjerazredni racunalnik in opisal kako deluje v primerjavi s profi zadevami v sluzbi, ce bo cas dovoljeval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen PC za risanje

Oddelek: Kaj kupiti
173117 (2674) Barbarpapa2
»

Delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619253 (7712) borisk
»

Novo računalo - kaj vzeti?

Oddelek: Kaj kupiti
81186 (802) m0LN4r
»

qudro vs geforce

Oddelek: Kaj kupiti
8990 (877) Rippy
»

PC za AUTOCAD in risanje gradbenih načrtov--kaj priporočate

Oddelek: Kaj kupiti
223484 (3011) LuiIII

Več podobnih tem