» »

Google je postal neuporaben

Google je postal neuporaben

Mipe ::

Slučajno rabim vrste blaga in tekstila, od bombaža do flanela pa tako naprej, pa sem poguglal. Uporabil sem več različnih ključnih besed: vrste blaga, vrste tekstila, vrste tekstilnega blaga, tekstilnih surovin...

Nič uporabnega. Sami neuporabni zadetki, od reklam do navadnega marketinškega šodra podjetij, ki vsiljujejo svoje izdelke. Očitno na spletu ne najdem več ničesar konkretnega, če ne uporabim točno določenih besednih zvez, ki jih očitno ne najdem. Je vse zasičeno z promocijskim materialom. Tudi Wikipedija je neuporabna - rabim namreč slovenske nazive tekstilnih surovin, ne angleških, slovenska wikipedija pa je ena sama žalost.

Občutek imam, da je internet postal samemu sebi namen; izobraževalno vlogo je izpodrinil marketing. Človek ne more več najti surovih informacij, ne da bi moral prebrosti malo morje spama.

Bom moral kar krojača vprašat naslednjič, ko nesem hlače zakrpat... Ne zavidam današnjim učencem in dijakom, ki uporabljajo internet za raziskovanje za svoje seminarske.

donfilipo ::

Khm. Google je zaposlil 'stručnjake', ki bodo s pomočjo AI dosegli ravno to kar ti želiš. Vtipkal boš kaj točno te zanima in google bo nekako razumel. Morda na način Watson, morda bolje. To zdaj laufa. Razvoj mislim.

Če 5 let ne bo nič...potem veš za kakšne stručnjake gre:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Mipe ::

Žal te informacije rabim takoj. Grem kar k krojaču - ali pa mami, če prav pomnim, je bila na tekstilni šoli.

sensei ::

Google query "textile fabric types", že prvi trije zadetki so relevantni glede na tvoje potrebe (vrste tekstila).

Mipe ::

To mi ne pomaga preveč, ker potrebujem slovenske nazive teh sort, Google translate pa...

shadeX ::

sensei je izjavil:

Google query "textile fabric types", že prvi trije zadetki so relevantni glede na tvoje potrebe (vrste tekstila).



rabim namreč slovenske nazive tekstilnih surovin, ne angleških


Jaz mislim da google ni postal neuporaben ker angleških zadetkov je ogromno. Le slovenskega materiala mogoče ni tako veliko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kixs ::

Mipe je izjavil:

To mi ne pomaga preveč, ker potrebujem slovenske nazive teh sort, Google translate pa...


Torej Google le ni neuporaben.

Mipe ::

Je. Ni mi navrgel želenih rezultatov. Angleških pač ne morem uporabiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

sensei ::

Kako pa veš, da slovenski rezultati sploh obstajajo? Ker, če ne, jih google ne more najt, ne?

Mipe ::

Potem je neuporaben.

donfilipo ::

Google query "textile fabric types", že prvi trije zadetki so relevantni glede na tvoje potrebe (vrste tekstila).


aa. On rabi slovensko. Ampak recimo en tak šolski splošnejši primer (da dodam nekaj direkt s polja AI raziskav:) vtapkam vprašanje 'How many years does a dog live?'

vtapkal sem 'how many years soes a dog live' in je takoj ugotovil da sem tapkaroš:) in me popravil in tudi dal povsem relevanten zadetek.

Ampak:
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Mipe ::

Kaj zaboga ima Katy Perry s sortami tekstilnim materialov?

Jebeš pop kulturo, stalno se mi vsiljuje v nerelevantnih zadevah!

shadeX ::

Mogoče je kot mlada delala v tovarni s tekstilom? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

donfilipo ::

Na provokacijo:

'How many years does a dead dog live?' pa nič pametnega. Ena inteligenca bi že morala kaj ne?

No na tem se dela. In ko bo, boste pa videli da je dobro8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

bluefish ::

Mipe je izjavil:

Potem je neuporaben.
Neuporaben je, ker ne najde neobstoječih strani? A brez posploševanja res ne gre?

sensei ::

Google query "vrste tkanin", prvi hit je nek PDF. Mogoče je fajn, če znaš slovensko.

kixs ::

Eh... meni se vedno vse najde kar potrebujem... torej...

sensei ::

'How many years does a dead dog live?'

Po mojem se jim bl ne da ukvarjat s takimi glupostmi, ni tok težko kot misliš, vsaj ne na tem primeru.

technolog ::

Isto jaz opažam, da je google včasih dajal dosti boljše zadetke.

Sedaj ti baje poleg vsega drugega zadetke še personalizira. Če iščeš ime kakšne droge in si prej iskal recimo ful po religioznih straneh, potem dobiš krščanski pogled na to temo, sicer ne.

To ni kul. Jst hočem imet objektiven pogled na kakršno kol temo. Na srečo je rešitev enostavna.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Še vedno obstajajo alternative. Kar dobre sta npr yahoo ali pa bing :)

Mipe ::

bluefish je izjavil:

Mipe je izjavil:

Potem je neuporaben.
Neuporaben je, ker ne najde neobstoječih strani? A brez posploševanja res ne gre?

Ni izoliran primer. Pogosto so uporabne informacije zakopane pod nekoristnimi informacijami. Takoj na vrhu so oglasi, sledijo do amena optimizirane strani, šele nato se pojavijo konkretne informacije. V angleščini že znam določiti prave besedne zveze, največkrat uporabim kar site:wikipedia.org ali nekaj podobnega.

Ko pa gre za slovenske razmere... ena sama žalost. Eden od zadetkov je bil na temo Katy Perry, in to daleč na vrhu nad drugimi.

sensei je izjavil:

Google query "vrste tkanin", prvi hit je nek PDF. Mogoče je fajn, če znaš slovensko.

Zame je prvi zadetek tista neuporabna slovenska Wikipedija stran. Nekje doli pa je nekaj o fizikalno mehanskih lastnostih tkanin... odprl sem ta PDF in si ogledal vsebino. Nekoristno. Sicer pa so tkanine samo ena od zvrsti blaga oz. tekstilnih surovin. Še vedno ne vidim konkretnega seznama slovenskih imen za različne tekstilne materiale.

Nič, grem, dokler je krojač še odprt. Vi se kar prerekajte, dejstvo je, da je Google postavil lastne koristi na prvo mesto. Počasi sem ga že sit.

donfilipo ::

Po mojem se jim bl ne da ukvarjat s takimi glupostmi, ni tok težko kot misliš, vsaj ne na tem primeru.


Pač. S TO glupostjo konkretno je korekcija seveda lahka. TAKE pa v jedru rešijo turingov test. E s tem se pa bodejo da teče švic ko zmešan. Vem sem bral8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

šernk ::

Google je pred časom nekaj spreminjal algoritme iskanja in od takrat tudi sam opažam, da so zadeve precej slabše. Na vrh iskanj pride 1000 neuporabnih stvari, ki so sicer uporabne če si novinar, neuporabne pa če si raziskovalec.

3 leta nazaj druge strani med iskanji skoraj nisem uporabljal. Danes pride iskana stran morda na prvo mesto če imaš srečo ampak je med prvih 10 zadetkov vsaj 5 takšnih, ki imajo bolj malo veze z iskano temo.

recimo pod iskalni pojem "fs" je bila prej fakulteta za strojništvo na prvem mestu, drugi ali tretji zadetek pa je bil potem študentski svet fakultete za strojništvo in forum. Tega danes ne najdeš nikjer več. Imaš pa na prvi strani 2x facebook, 3x google povezavo, 2 pametna zadetka, nato se pa vse skupaj izgubi v angleške zadetke.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bluefish ::

Čudno:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

šernk ::

recimo pod iskalni pojem "fs" je bila prej fakulteta za strojništvo na prvem mestu, drugi ali tretji zadetek pa je bil potem študentski svet fakultete za strojništvo in forum.


dam povdarek na ciljano :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mirancar ::

če dam jaz "fs" iskalni niz dobim prvo 2x nek facebook, potem US forest service, node.js file system, neke ruske stvari,...

in če grem v private browsing dobim ven fakultete

bluefish ::

šernk je izjavil:

dam povdarek na ciljano :)
Ja, glede tega je pa res en drek. Študentski svet se nahaja v nadaljevanju, pa še to za FS UM. Za ljubljansko fakulteto je pa na tretji strani.

shadeX ::

Kakor jaz opažam se Googlovi algoritmi iskanja vežejo na piškotke. Če bo iskana ključna beseda podobna kakšni strani ki si jo že obiskal in ima nekako podobnost z ključno besedo ti bo prikazalo tisto stran med zgornjimi zadetki. Mogoče se sicer motim ampak vendarle moji zadetki so malenkost drugačni kot bluefishovi. S tem da opažam da mi recimo na prenosniku včasih meče ven čist druge strani kot pa na stacionarcu. (Prenosnik uporabljam kadar me ni doma (drug IP ), ter za delo, medtem ko je stacionarc za delo IN zabavo.

Neki je na tem :)

šernk ::

Saj ravno to je, nov algoritem je takšne uporabne stvari prestavil daleč v ozadje, neuporabne pa po neki čudni logiki na prvo stran.

je pa to edini tak očiten primer, ki ga vem iz glave da je takšna velika razlika. ampak na splošno se mi zdi da je na prvi strani google.si precej manj uporabnih stvari kot jih je bilo recimo 2 leti nazaj. In če danes res ni iskani zadetek med prvimi tremi rezultati padeš v kup nesmisla, kjer se pogosto vprašaš ali brskaš sploh na google.si ali google.com

da ne govorim ko se pojavi hrvaška wikipedija kot prvi zadetek, slovenska pa kot peti zadetek.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shadeX ::

A slučajno brskaš veliko po hrvaških straneh? :)

eric_cartman ::

če dam jaz "fs" iskalni niz dobim prvo 2x nek facebook, potem US forest service, node.js file system, neke ruske stvari,...

in če grem v private browsing dobim ven fakultete


To je mogoče zato, ker iščeš preko google.com in ne google.si domene. Na google.si, ti načeloma za iskalnik FS vrže ven najprej fakultete.

Kakor jaz opažam se Googlovi algoritmi iskanja vežejo na piškotke. Če bo iskana ključna beseda podobna kakšni strani ki si jo že obiskal in ima nekako podobnost z ključno besedo ti bo prikazalo tisto stran med zgornjimi zadetki.


Ful je pomembno, ali si med iskanjem prijavljen v gmail. Sicer te gmail, ko si izdelaš račun 1000krat upraša ali želiš podjetju google posredovati informacije o tvojem iskanju in vsebini, ki jo pogosto obiskuješ.

Sicer pa če prav razumem to delo opravlja Google Analytics (nekaj v tem smislu): :D

šernk ::

A slučajno brskaš veliko po hrvaških straneh? :)


sploh ne, ampak so določeni izrazi ko so praktično isti v hrvaščini in slovenščini in takrat mi včasih po neki neznani zadevi vrže hrvaško wiki pred našo, sploh če je naš članek na wiki bolj bogi. Primera iz glave si pa res ne morem spomnit sedaj, se mi je pa že nekajkrat zgodilo v zadnjem času.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

googleg1 ::

20 sekund. Ne vem če je to kar iščeš, ker si zelo nespecifičen ampak:
http://www.oznake-tekstila.si/index.php...

https://www.google.si/search?q=imena+te...

radmannsdorf ::

Mipe ::

googleg1 je izjavil:

20 sekund. Ne vem če je to kar iščeš, ker si zelo nespecifičen ampak:
http://www.oznake-tekstila.si/index.php...

https://www.google.si/search?q=imena+te...

Hm, že prej sem bil na tej strani, a mi je težila s tem nadležnim "Za dostop do vseh vsebin se je ob prvem vstopu na te strani potrebno registrirati". Tista stran mi je nekako ušla. Hvala!

Me pa zanima, kako se reče tistemu materialu, iz katerega izdelujejo klobuke, kot so planinski in lovski?

bluefish ::

Filc?

...

EDIT: Tule pa pravijo, da je volna: http://www.pajk-klobuki.si/e-shop/3-Slo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

matej_jack ::

googleg1 je izjavil:

20 sekund. Ne vem če je to kar iščeš, ker si zelo nespecifičen ampak:
http://www.oznake-tekstila.si/index.php...

https://www.google.si/search?q=imena+te...

Jaz sem po 20. sekundah našel to diplomsko nalogo, tako, da očitno vseeno ni tako zanič. Jaz Gulja ne maram iz drugih razlogov :P

googleg1 ::

matej_jack je izjavil:

Jaz sem po 20. sekundah našel to diplomsko nalogo, tako, da očitno vseeno ni tako zanič. Jaz Gulja ne maram iz drugih razlogov :P
Fino je če prilepiš še ključne besede, tako, da se lahko kaj novega naučimo.

fosil ::

Ko smo že pri guglu, a se še komu zdi da so google maps, odkar so v novi verziji, precej počasnejši?
Tako je!

Map ::

Pa nekaterih podatkov več ni. Recimo podjetja v bližini itd. oz. ne najdem. Prej sem dolgo držal na neki lokaciji, pokazalo mi je naslov in podjetja v bližini, zdaj tega ni več. Govorim pa o mobinih mapsih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Map ()

BlackMaX ::

Probaj zagnati firefox (če je le ta tvoj prevzeti browser) v incognito mode in išči.

Ko sem jaz kliknil fs v tem mode-u so rezultati iskanja bili povsem drugačni kot pa v normalnem mode-u.

Mavrik ::

fosil je izjavil:

Ko smo že pri guglu, a se še komu zdi da so google maps, odkar so v novi verziji, precej počasnejši?


Hmmm, meni delajo bistveno hitreje odkar uporabljajo WebGL. Tudi na telefonu.
The truth is rarely pure and never simple.

jan_g ::

bluefish je izjavil:

Filc?

...

EDIT: Tule pa pravijo, da je volna: http://www.pajk-klobuki.si/e-shop/3-Slo...


Sem že kar dolgo izven osnovnošolskih klopi, ampak če se ne motim, je filc (oz. klobučevina) narejen po določenem postopku iz volne. Več info na wikipedii.

fosil ::

Mavrik je izjavil:

fosil je izjavil:

Ko smo že pri guglu, a se še komu zdi da so google maps, odkar so v novi verziji, precej počasnejši?

Hmmm, meni delajo bistveno hitreje odkar uporabljajo WebGL. Tudi na telefonu.

Jaz sem ciljal na samo nalaganje kart.
Sem na optiki in včasih so se zemljevidi pri premiku ali zumiranju naložili naložili takoj, sedaj je pa zamik.
Na telefonu verjetno itak dela z zamikom.
Tako je!

Mavrik ::

Hmm, tole kar praviš nima smisla, ker so novi zemljevidi bistveno manjši (ker so vektorski) od prejšnjih.
The truth is rarely pure and never simple.

Tody ::

Jest samo mislim da je OP pač malce prelen da bi šel na drugo stran googla :) Je pa tudi svoj problem čisto premalo razložil da bi lahko ostali poiskal.

Recimor iz česa so narejeni klobuki

http://www.lovskatrgovina.si/lovska-obl...

Za slovenski lovski klobuk je pomembno, da je klobučevina iz mešanice olivno zelenih odtenkov dlake s čemer dobimo tisto pravo lovsko barvo imenovano melanž.


Jaz pa mislim da je to dobro za slovenske študente, ker so se polenil čez leta... Vsi bi imel vse takoj noben nebi mignil nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Cervantes ::

Probaj guglat s TOR browserjem. Zanimivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

google.si

Oddelek: Omrežja in internet
131866 (1423) alexz
»

Google prenovil iskalni algoritem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
259415 (7136) MrStein
»

Google predstavil instantno iskanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6816201 (13090) Gandalfar
»

Google predstavil enkriptirano iskanje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4211444 (9708) BlueRunner

Več podobnih tem