» »

z računalnika se sliši klik

z računalnika se sliši klik

mlinaric ::

Pozdravljeni sem nov na forumu in imam sledečo težavo: ko delam na računalniku se vsake toliko časa sliši klik in ponovno sem namestil vindows sedaj se pa klik sliši nekje enkrat na teden.

Imam pa še sledečo težavo ko je tišina in delam na računalniku npr. Gledam video ali
kopinam datiteke iz ali v disk se z računalnika sliši nekakšen c c c vendar
res moraš natančno poslušati in ko se
to sliši računalnik oz. Nalaganje oz.
Video zaštaka in čez nekaj časa spet dela. Imam pa hp probook 4730s ram elpida 4gb,procesor intel core i5 2410m grafična
Amd radeon 7470m.

Unknown_001 ::

Isti problem imam jaz. (HP probook 4730s) Ne skrbi, to je samo disk. Mi dela tole že odkar ga imam pa zaenkrat še vse v redu deluje.

Drugače pa kar se laptopov tiče: HP prvič zadnjič in nikoli več. -> Poročaj čez kako leto, če je baterija še v redu.
Naslednjič definitivno ASUS, ali kaj podobnega.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mlinaric ::

prej sem pozabil omenit ko sem ponovno inštaliro Windows sem v grafičnih nastavitvah spremenil na SELECT THE GRAPHICS PROCESSOR MANUALLY prej je pa bilo na Select the graphics based on application needs mogoče ima ti kaj opraviti s tem da je prej bolj delalo klik drugače pa tale c c c mi je malo čuden zdajle računalnik dela kar vredu.
disk pa je Hitachi HTS547564A9E384 ATA Device

Unknown_001 ::

To škrtanje povzroča disk, kot sem že omenil. In grafika nima nobene veze z zvokom. Prvič slišim, da bi čip proizvajal slišen zvok. Če si zaskrbljen oz dvomiš v situacijo, potem raje naredi backup podatkov čimprej. Je pa ta hitachijev disk notri bolj k*. Stegni si še program HD tune pro in preveri kako je stanje diska.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mlinaric ::

sem testiral piše tako

TRANSFER RATE:
Minimum
0.1mb/sec
Maximum
98.8mb/sec
Average
68.7mb/sec
----------------------------------
Acces Time
17.7ms
Burst Rate
106.1 Mb/sec
CPU Usage
-1.0%

Unknown_001 ::

Kako ti pa glede zdravja diska kaže?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mlinaric ::

Healt Status OK

čudno vse kaže ok

tudi hp test na hp support assistant kaže ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlinaric ()

Unknown_001 ::

Lej, jaz imam isto situacijo, kot ti. Za enkrat zadeva še dela edino kar je meni že baterija šla k vragu. Dokler dela, dela. Če te toliko moti in ne bi rad zapravljal za nov računalnik - menjaj disk z boljšim. Najbolje kar SSD in še en zunanji disk za večje datoteke in backup. Moram pa pojamrat, da je ta sistem v laptopu totalno v pi*** sestavljen. Da ne omenjam problemov, ki jih imam zaradi eksterne grafične, za katero bi bilo itak vseeno, če je ne bi bilo. Ampak ok. V glavnem jaz sem 110% da ti to disk škrta. Lahko se prepričaš tako, da ko boš zaslišal ct ctc t samo uho prisloni na spodnji levi del zraven pajka.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mlinaric ::

bom zamenjal disk
je pa lehko tudi ram saj če dlje časa gedam videe na YouTube se ram napolni čez 80% v ozadju nimam odprtih veliko programov.
klik pa me ne moti
bom nekoga prosil da mi posodi ram in bom videl ali je za štekanje ram kriv
za klik pa kot si ti napisal ti verjamem da je to disk.

Drugih problemov pa jaz nimam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlinaric ()

Unknown_001 ::

Aha, še ena stvar. Če ti video kdaj pa kdaj šteka na youtube je to normalno, ker se ta problem pri vseh pojavljaja, ampak je to bolj googlova krivda.
Če ti šteka to kar iz diska bere je mogoče problem v datoteki ali pa je predvajalnik zanič in RAM je lahko tudi problem kot si omenil. Lahko je pa disk obremenjen tisti čas in ima nek job za opravit (AV pregled, defragmentiranje, intenzivno pisanje, branje...)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mlinaric ::

ko sem na grafični narihtu na SELECT THE GRAPHICS PROCESSOR MANUALLY mi videi na računalniku več ne štekajo.
le na YouTube sem pa že nekje zasledil da je to krivda googla.

Tako da če na YouTube vsem kdaj pa kdaj šteka se stem nebom obremenjeval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlinaric ()

RejZoR ::

Unknown_001 je izjavil:

Isti problem imam jaz. (HP probook 4730s) Ne skrbi, to je samo disk. Mi dela tole že odkar ga imam pa zaenkrat še vse v redu deluje.

Drugače pa kar se laptopov tiče: HP prvič zadnjič in nikoli več. -> Poročaj čez kako leto, če je baterija še v redu.
Naslednjič definitivno ASUS, ali kaj podobnega.


Mam budget Compaq-a, pa mi je čist kul. Baterija je stara leto in pol pa še vedno dela bp.

Drugače pa je največkrat ta klik, ko disk parkira glavo preden izvede spindown. To je ponavadi če dalj časa recimo neki bereš na netu, da se ne prenašajo pdoatki oz nič ne šari po disku in ga bo izklopil. Čist normalno. Razen če zvok prihaja od kje drugje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mlinaric ::

Torej je ta klik ko disk nima nič za delat in parkira glavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454375 (3643) solatko
»

SSD pogon na HP Probook 4730s

Oddelek: Pomoč in nasveti
71830 (1685) levaky
»

Kupiti prenosnik HP?

Oddelek: Kaj kupiti
313387 (2943) spirit
»

Prenosnik do 700evrov 17 zaslon.

Oddelek: Kaj kupiti
91071 (919) Zoro3
»

17" notebook do 700€

Oddelek: Kaj kupiti
122071 (1806) psyke

Več podobnih tem