» »

t2 trdi dinamični IP 2 meseca isti IP

t2 trdi dinamični IP 2 meseca isti IP

«
1
2

Domini tm ::

Lep pozdrav imam problem da imam že vsaj 2 meseca isti IP , t2 pa trdi da imam dinamičnega ki se spreminja vsake 24 ur kar ni res v mojem primeru.
Verjetno ima policija prste umes , mi je pa čudno da bi mi zaradi 1ga grama marihuane ki so mi dobili v februarju šli prisluškovat internet in zakaj statični IP kaj ne bi bilo lažje da bi mi inštalirali rootkit ali kaj podobnega ?
Kaj lahko dosežem iz praavnega vidika če je recimo ta zadeva nezakonita , kar sem bral na slo-techu je več kot 90% zahtev policije o internetu nezakonitih.
Odločil sem se da bom 1 tedn delal screenshote potem bom pa poklical odvetnika in mu poslal podatke ....

Hvala

Poldi112 ::

In kaj boš z odvetnikom? A piše v pogodbi med teboj in t-2, da so ti dolžni menjati IP na 24 ur.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

s6c-gEL ::

Lep pozdrav imam problem da imam že vsaj 2 meseca isti IP , t2 pa trdi da imam dinamičnega ki se spreminja vsake 24 ur kar ni res v mojem primeru.

Izklopi router za 24 ur iz elektrike in boš dobil nov ip.
Ali spremeni mac routerja/pcja.

Domini tm ::

s6c-gEL je izjavil:

Lep pozdrav imam problem da imam že vsaj 2 meseca isti IP , t2 pa trdi da imam dinamičnega ki se spreminja vsake 24 ur kar ni res v mojem primeru.

Izklopi router za 24 ur iz elektrike in boš dobil nov ip.
Ali spremeni mac routerja/pcja.


Pri Telekomu je bilo dovolj da sem izklopil router iz omrežja ga nazaj vklopil in je bil nou IP. Včeraj je bil isti IP kot danes pa je minilo že 30 ur pa se IP ni spremenil.
Na googlu mi piše da je dynamic a sem več kot 100% da je že vsaj 2 meseca isti IP , a na T2 mi trdijo da je dinamični ....

Poldi112 je izjavil:

In kaj boš z odvetnikom? A piše v pogodbi med teboj in t-2, da so ti dolžni menjati IP na 24 ur.


Piše da so primorani zagotavljati naročene storitve.

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Tudi ne vidim, kaj bi plicija ali kdorkoli v njej pridobil s tem.

Mislim, ISP zadovolji ali zavrne zahtevo policije.
Ne razumem, zakaj bi zahtevo zavrnil, nato pa držal IP konstanten, kar se zdi da OP pravi.

Tudi ni jasno, kaj bistvenega bi policija s tem pridobila.

Po drugi strani je pa dostikrat dobro, da se ne spreminja prepogosto.

Tako da je tole videti vsaj meni kot paranoični napad.
Ali pa kot odigran napad nekoga, ki je sicer laik, bi pa rad dobil odgovor na to, ali ga bodo dobili preko tega.

AndrejS ::

In misliš če menjaš IP - te policija ne bo našla. Najbolje da nehaš uporabljat internet ali pa kadit marihuano - ker te paranoja daje !

Brane22 ::

Domini tm je izjavil:


Piše da so primorani zagotavljati naročene storitve.


Pa saj nikjer nisi naročil, da ti morajo menjati IP po vsakem odklopu ali na časovno periodo.

To ni nek varovalni mehanizem za tvojo korist ampak posledica globalnega manjka IPv4 naslovov.

shadeX ::

ampak posledica globalnega manjka IPv4 naslovov.


Nima veze. Kolikor jaz vem, tvoj IP prevzame druga naprava in se ne kar "uniči".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Domini tm ::

Brane22 je izjavil:

Tudi ne vidim, kaj bi plicija ali kdorkoli v njej pridobil s tem.

Mislim, ISP zadovolji ali zavrne zahtevo policije.
Ne razumem, zakaj bi zahtevo zavrnil, nato pa držal IP konstanten, kar se zdi da OP pravi.

Tudi ni jasno, kaj bistvenega bi policija s tem pridobila.

Po drugi strani je pa dostikrat dobro, da se ne spreminja prepogosto.

Tako da je tole videti vsaj meni kot paranoični napad.
Ali pa kot odigran napad nekoga, ki je sicer laik, bi pa rad dobil odgovor na to, ali ga bodo dobili preko tega.


Ne delam nič nezakonitega, pač standarden uporabnik interneta.
Če je dinamični IP se mora spremijat na vsake 24 ur zato tudi je dinamični IP. Če bi hotel imet statiko pa furat kak server in gledat vsak dan loge o udorih bi ga že imel, samo ne hvala.

Problem je tudi v tem ker je lahko zahteva policije nezakonita.

Brane22 ::

Domini tm je izjavil:


Če je dinamični IP se mora spremijat na vsake 24 ur zato tudi je dinamični IP. Če bi hotel imet statiko pa furat kak server in gledat vsak dan loge o udorih bi ga že imel, samo ne hvala.


Kje to piše, da se _mora_ spreminjat na vsakih 24ur ?

jakan123 ::

Saj imaš dinamični IP. Ugasni računalnik/router za 24ur ali več in boš naslednjič imel drug IP.

shadeX ::

Se mi zdi da ima vsak ISP določeno na koliko časa se bo dinamičnim uporabnikom IP spremenil. Velja pa samo v primeru če je modem iztaknjen iz el. omrežja. Recimo moja partnerka ima kabelsko in ima isti IP že odkar ima internet (10let). Seveda sem jaz mislil da ima dodeljenega statičnega ampak potem kličem tja in pravijo da mora bit 48h izklopljen modem iz elektrike.

No v zadnjem ledenem neurju (postojna pa to) je bil modem izklopljen iz elektrike cel teden pa še vedno ni dobila drugega IP-ja, kakor so trdili na kabelski. Sicer pa whatever. Jaz vem da pri Amisu samo iztaknem modem iz el. in nato nazaj priključim in imam takoj drugi IP. To mi odgovarja :)

Domini tm ::

Berem da naj naredim na routerju relese in da bo spremenilo IP a ga ne

shadeX ::

Če si paranoičen, surfaj s TOR-om. Avtomatsko dobiš drugi IP :D

Invictus ::

Domini tm je izjavil:


Če je dinamični IP se mora spremijat na vsake 24 ur zato tudi je dinamični IP. Če bi hotel imet statiko pa furat kak server in gledat vsak dan loge o udorih bi ga že imel, samo ne hvala.

To sploh ni res. Še enkrat, nimaš pojma kako DHCP server dela.

Domini tm je izjavil:


Problem je tudi v tem ker je lahko zahteva policije nezakonita.

Policija mora pridobiti vpogled v prometne podatke preko sodišča. In tako ne more biti nezakonita.

Spet nekdo ki nima pojma o zakonodaji.

Domini tm je izjavil:

Berem da naj naredim na routerju relese in da bo spremenilo IP a ga ne

Seveda ga ne bo. Zakaj pa bi ga? Smo osvežilo ga je.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

sandmat ::

tudi grami trave so merska enota pri IPjih, ane? Read again :) Pa pokliči na T-2 tehnično.

Dinamični ip v njihovih pogodbah v praksi pomeni le nezagotavljanje istega IPja ob ponovnem priklopu. V praksi imaš lahko isti ip v nedogled, v kolikor se ravno ne odklopiš iz switcha za daljši čas. Časi adsl-a in periodičnega "reconnectanja" so mimo.

n0pin ::

Pri veliko ponudnikih je IP naslov vezan na MAC naslov naprave, ki ga zahteva.

St235 ::

Predvsem pa dinamični IP ponudnika nikakor ne zavezuje, da bi moral v kakršnikoli periodiki spreminjat IP.

Domini tm ::

Zakaj pol dinamični , če ga ne zavezuje spremijat ? Kaj ni fora v dinamičnem IPju da se spremija ?

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Da ne gledaš slučajno IP routerja..

Sicer pa če se ti prisluškuje verjemi da ne boš vedel..

Se ni pa nujno da se spreminja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

sandmat ::

hipotetično vprašanje: ali se IP, ki ga opazuješ in te jezi, začne z 192.168.x.x?

Domini tm ::

sandmat je izjavil:

hipotetično vprašanje: ali se IP, ki ga opazuješ in te jezi, začne z 192.168.x.x?


Ne ;) začne se z 89.xxx.xxx.xxx

Domini tm ::

iz T2ja so mi odgovorili že učeraj da naj bi imel na modemu 2 priključka za 2 računalnika in naj bi imel vsak drugačen IP , sem preveril in ni res.

OmegaBlue ::

Joj fantje.

Tako na kratko pri T2 se dinamični IP dodeli gleda na MAC naprave in vendor id (linux pošlje svojega, windows svojega, android, ios.. itd.) Kombinaciji teh dveh parametrov se dodeli IP iz bazena naslovov, ki so na voljo za 24ur. Vsakič ko se računalnike prižge/ugasne/reboota se seveda ta čas podaljša, ko zadeva requesta IP.

IP se lahko spremeni (ni pa niti slučajno nujno) če je računalnik/router priklopljen direktno na modem/switch več kot 24ur ugasnje ali se mu spremeni vendor-id(dhcpd in ostali to dopuščajo - windows nea) ali MAC naslov - Tu se zadeva bo spremenila.

Če narediš samo release bo ip oddal ampak ponavadi takoj zahteval nazaj in je velika verjetnost, da boš pač fasal istega.

Idejo o dinamičnih IP-jih vam je lepo skisal siol, ko so imeli obvezno ponovno vzpostavitev PPPoE seje (tega na T2 ni) v upanju da folk ne bo imel doma serverjev al nekaj - pod kriniko "varnosti".

Tako kot napisano zgoraj, dinamični IP pomeni samo to, da ti ISP ne zagotavlja, da bo IP vedno enak ko priklopiš svojo napravo na omrežje. To je to, nič več.

Če bi ti policija prisluškovala verjami ne bi opazil, se naredi mirror prometa direktno v vozlišču.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

jakan123 ::

Domini tm je izjavil:

Berem da naj naredim na routerju relese in da bo spremenilo IP a ga ne


Če želiš, da se ti zamenja IP, naredi tako kot sem malo višje omenil.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s6c-gEL ::

Če bi ti policija prisluškovala verjami ne bi opazil, se naredi mirror prometa direktno v vozlišču.

Saj Sova ima svoj hub na six-u, povezan k njim preko optike, tako da če gre za kaj pomembnega, lahko Policija "dobi" podatke od Sove brez odredbe sodišča:
http://www.mladina.si/147535/veliki-bra...

AndrejO ::

Domini tm je izjavil:

Lep pozdrav imam problem da imam že vsaj 2 meseca isti IP , t2 pa trdi da imam dinamičnega ki se spreminja vsake 24 ur kar ni res v mojem primeru.

Po 24 urah se ti lahko spremeni, ni pa to nujno.

Domini tm je izjavil:

Verjetno ima policija prste umes , mi je pa čudno da bi mi zaradi 1ga grama marihuane ki so mi dobili v februarju šli prisluškovat internet in zakaj statični IP kaj ne bi bilo lažje da bi mi inštalirali rootkit ali kaj podobnega ?

Nehaj kaditi travo, ker ti očitno škodi. Paranoja je že opazna.

Domini tm je izjavil:

Kaj lahko dosežem iz praavnega vidika če je recimo ta zadeva nezakonita , kar sem bral na slo-techu je več kot 90% zahtev policije o internetu nezakonitih.

Do sedaj nisi navedel še nič domnevno nezakonitega na strani T-2.

Domini tm je izjavil:

Odločil sem se da bom 1 tedn delal screenshote potem bom pa poklical odvetnika in mu poslal podatke ....

Do tega imaš vsekakor pravico.

def0r ::

Is he for real? Se kar ne vidim nic nezakonitega iz strani T-2 0.o

RobertDev ::

Že 2 leti je odkar sem prvič opazil, ko sem prišel na irc da imam isti ip, kot prejšni dan, in je tudi ostal isti po več tednov, tudi če je štroma zmanjkalo, spremenil se je samo če sem dobil kak hud ddos...
Mislem, pa sej to ni ovira, da isp ne bi mogel da podatkov če se ti ip zamenja, še vedno je tu MAC in username s katerim se povežeš...
Torej uporabi TOR, če nočeš da so podatki vidni, ne pa gledat če se je ip spremenil.

judoka ::

Poldi112 ::

Invictus je izjavil:

Fantje, RTFM ...
Dynamic Host Configuration Protocol @ Wikipedia


Malo si siten s tem svojim odnosom. A je res tako težko človeku povedati, kje točno se moti. Predstavljaj si da greš kupit kruh, vprašaš kateri je bolj zdrav pa ti prodajalka reče: "Pa za koji kurac sem ti jaz tu - da ti dam kruh ali predavam biologijo? Povej kaj bi rad, za detajle imaš pa knjižnico."
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

korenje3 ::

kaj mu pomaga dinamični ip, če se pa logira kateri ip je bil komu dodeljen v določenem času.
đankije se da monitorat tudi na dinamičnih ipjih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

d4vid ::

Ne delam nič nezakonitega, pač standarden uporabnik interneta.
Če je dinamični IP se mora spremijat na vsake 24 ur zato tudi je dinamični IP.


Če bi bil standaredn uporabnik interneta, ne bi jokal po rečunalniškem forumu glede IPja. Ker standardni uporabniki nimajo pojma kaj to je (vsaj zame je standardni uporabnik nekdo ki ima FB, pošto in še kaj pogoogla).

Ni res, da se IP menja na 24 ur, dinamični IP pomeni, da nimaš zagarantirano istega IPja cel čas. Recimo jaz sem pri amisu in sem imel na začetku dinamični IP, pa se je redko spremenil ob restartu modema.

Vseeno je, ali imaš statično ali dinamično, če te policija išče, te bo našla, dokler vejo koga iščejo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Domini tm ::

Navajen sem od Siola da sem samo odklopil router iz omrežja nazaj priklopil in je bil drug IP drugače pa na vsakih 24 ur ! Sedaj sem moral v routerju spremenit mac naslov wan porta da se je spremenil IP. Kar pa tudi ne povejo ob podpisu pogodbe da je treba spremijat mac naslov če hočem drug IP. Po moje če je dinamični naj bo dinamični se pravi se na določen čas spremeni IP.

Recimo da nek računalniški laik uzame internet pri T2 oni ga seveda ne opozorijo če hoče imeti drug IP da mora spremeniti mac naslov routerja ali računalnika , uporablja spletno bančništvo a ker ISP neredno spreminja IPje ali zelooooooo neredno ga heknejo in mu zgine recimo 10 000 EUR , kdo je kriv on ker ni spremenil maca oz. IPja ali ISP ki bi za to moral poskrbeti saj če je IP dinamični je logično da se spreminja ?

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

ker z dinamičnim ipjem te pa ne morejo heknat a ne..saj hekanje ne traja par dni skupaj..

Tisto redno menjavanje je siolova cvetka

d4vid ::

O f*k, jaz pa statični IP pa DMZ...

Afaik majo ISPji po defaulti nastavljen firewall, ki ga računalniški laik ne bo diral. Tako se delno izogne raznim napadom, poleg tega pa je modem obenem tudi ruter in maš NAT. Če nimaš virusa, se sam ne domislim načina kako bi ti kdo lahko odtujil karkoli.

Poleg tega majo nekateri dvojni NAT (modem pa še ruter), tam pa res zmanjšaš možnosti na 0.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Bakunin ::

siol ima pppoe
t-2 ima dhcp

pppoe je vezan na uporabnisko ime
dhcp je vezan na mac

Mr.B ::

Domini tm,
In kaj ti pomaga dinamični IP ? Se počutiš bolj varnega ???
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

aerie ::

Domini tm je izjavil:

Recimo da nek računalniški laik uzame internet pri T2 oni ga seveda ne opozorijo če hoče imeti drug IP da mora spremeniti mac naslov routerja ali računalnika , uporablja spletno bančništvo a ker ISP neredno spreminja IPje ali zelooooooo neredno ga heknejo in mu zgine recimo 10 000 EUR , kdo je kriv on ker ni spremenil maca oz. IPja ali ISP ki bi za to moral poskrbeti saj če je IP dinamični je logično da se spreminja?

Neveden si in paranoičen. Za začetek prenehaj z drogiranjem s trenutno drogo in dobro predelaj tole. Če paranoja ne preneha, zamenjaj drogo.

s6c-gEL ::

RobertDev je izjavil:

Že 2 leti je odkar sem prvič opazil, ko sem prišel na irc da imam isti ip, kot prejšni dan, in je tudi ostal isti po več tednov, tudi če je štroma zmanjkalo, spremenil se je samo če sem dobil kak hud ddos...
Mislem, pa sej to ni ovira, da isp ne bi mogel da podatkov če se ti ip zamenja, še vedno je tu MAC in username s katerim se povežeš...
Torej uporabi TOR, če nočeš da so podatki vidni, ne pa gledat če se je ip spremenil.

Ga je kdaj za +24 ur ? Ne.

broken/link ::

Domini tm je izjavil:

Recimo da nek računalniški laik uzame internet pri T2 oni ga seveda ne opozorijo če hoče imeti drug IP da mora spremeniti mac naslov routerja ali računalnika , uporablja spletno bančništvo a ker ISP neredno spreminja IPje ali zelooooooo neredno ga heknejo in mu zgine recimo 10 000 EUR , kdo je kriv on ker ni spremenil maca oz. IPja ali ISP ki bi za to moral poskrbeti saj če je IP dinamični je logično da se spreminja ?


ISP nikoli ni in nikoli ne bo odgovarjal za stvari, ki jih počnejo uporabniki. Če ti hekaš druge, ne bo ISP tisti, ki bo nastradal, ampak boš ti. Takisto je, če bodo nekomu vdrli v sistem. Za varnost na internetu odgovarjaš sam zase. ISP te ne more zaščititi, zaščititi se moraš sam. Menjava IP naslova pa ni nobena zaščita. Zaščita je ustrezeno skonfiguriran firewall, antivirusni program, pa še kaj drugega se bi našlo.

Če ti razložim po kmečko razliko med recimo statiko/dinamiko. če imaš statičen IP naslov, moraš IP naslov vpisat v router/računalnik, drugače ne funkcionira. statičen IP je dodeljen tebi in samo ti ga lahko uporabljaš, ker je vezan na tvoj priključek.
Dinamičen IP naslov pa preprosto pomeni to, da se ti ni treba ukvarjat z nobenimi podatki, ti samo vključiš kabel v modem/stikalo, in komp sam, DINAMIČNO, pridobi IP naslov ;) kakšne IP boš pa dobil pa ni nikjer zapisano :) (in tudi tista s +24ur iz elektrike ti ne zagotavlja, da boš dobil nov IP :)) sej to so tudi predhodniki pred mano že večkrat omenili.

tako da če si paranoičen, poskrbi za svojo varnost na intenetu. in ne z menjavo IP naslova, ampak z ustreznim postopanjem :)

SeMiNeSanja ::

OP bi očitno rad 'spreminjajoč IP' in ne 'dinamični IP'.
T-2 zagotavlja le dinamičnega, ki se lahko kdaj pa kdaj spremeni - za razliko od SIOL-a, ki ti na pppoe na vsake 24 ur zgodlja IP naslov, pa če ti paše ali ne (vsaj včasih so to počeli).

Spreminjanje IP naslova ti koristi kvečjemu na IRC-u, če te banajo in imaš opravka z glupim in nesposobnim OP-om na kanalu. Drugod nimaš praktično nobene koristi od tega.

Da pa OP nekaj omenja odvetnika, je pa zgolj dokaz, da je skrajni čas, da preneha uživati opojne substance.

Domini tm ::

Ma ne da je nek velik problem ta "trava" , samo na živce mi je stoplo ker je bil IP isti 2 mesecema .... mislil sem da če je dinamičen da se spreminja pri vseh operaterjih tako kot pri Siolu a vidim da sem v zmoti. Zdej ko vem kako ga lastnoročno spremeniti z spremembo mac naslova mi je bolje ;) mam na WRT54GLju opcijo ( Victek mod ) generate random mac dam save restart routerja in imam novi IP.

jakan123 ::

Spremeni mac naslov 4x v enem dnevu pa boš 24ur brez neta :D

Domini tm ::

1x vsak dan mi je dovolj ;)

crniangeo ::

bo treba nehat travco kadit.. ti dokazano škodi :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Glugy ::

jah men je prav žal ampak:

"dinámičen -čna -o prid. (á) 1. poln sile in raznovrstnih sprememb; razgiban, živahen: dinamičen človek; pesnik je bil po temperamentu bolj statičen kot dinamičen / pouk mora biti dinamičen; dinamična predstava; dinamična razprava med dramatikom in režiserjem; publ. dinamična pesem // ki se hitro spreminja pod vplivom razvojnih sil: nova tehnologija je sprožila dinamičen razvoj kmetijstva; dinamičen razvoj letalstva v zadnjih letih / dinamično pojmovanje dogajanja v svetu ki se prilagaja spremembam "

pol so dal pa napačn ime ane pač. stvar je lahko dinamična zgolj če se hitro spreminja oziroma prilagaja.

Pol pač ni dinamičen ip ampak je samo ip brez zagotovil za statičnost oziroma dinamičnost. Sicer verjetno pravo tega ne podpira ampak dejansko pa gre za zavajanje.

St235 ::

meni je predvsem žal ljudi, ki potem v tako kvazi strokovno debato uletijo z bluzenjem iz SSKJ. Dinamičen IP je strokoven termin, če ti ni všeč kaj pomeni predlagam sestanek na tramvaj komandi. Mogoče te bodo uslišal in ga spremenil.

kunigunda ::

Policija bo podatke z nalogom dobila od T2 ne glede na to ce ti menavajo ip vsako uro al mas pa skoz istega. Samo delo si si naredil zaradi paranoje :)
Pa zaradi 1g marihuane noben sodnik ne bo podpisal naloga...

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sprememba ip naslova

Oddelek: Omrežja in internet
183824 (2875) dolar
»

Kako spremeniti IP naslov

Oddelek: Pomoč in nasveti
383507 (2703) MrStein
»

Dinamični IP problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
334400 (3833) NeMeTko
»

Dinamičen ip

Oddelek: Omrežja in internet
172668 (2238) BlueRunner
»

Tretjina ljudi uporablja nezaščiteno sosedovo omrežje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6218429 (15461) techfreak :)

Več podobnih tem