» »

Kabel - adapter za starejši tiskalnik

Kabel - adapter za starejši tiskalnik

alex401 ::

Za starejši tiskalnik rabimo adapter za USB priklop. Mogoče kdo pozna točno oznako tega priključka na sliki:





- nabavili smo že tale pretvornik : USB to 36 Pin Parallel IEEE 1284 Printer Cable adapter, vendar ni pravi :



Informacija o pravi oznaki tega starejšega priključka, bo dobrodošla. l.p.
  • spremenil: alex401 ()

BorutK-73 ::

Oznaka je LPT ali bolj podrobno "Parallel port - LPT (IEEE 1284)"

google:
https://www.google.si/#q=LPT+to+usb

gddr85 ::

Brane22 ::

Centronics ali v PC žargonu LPT. Oziroma ena od upgradanih reinkarnacij EPP ali ECP ali polni IEEE-1284.

Nisem ziher, da bo to delalo s preprostim USB-LPT adapterjem, ker driverji pričakujejo old-style LPT vmesnik.

Prej bi stavil na namensko kartico, kot jo imam tudi sam, sicer v druge namene.

Za pardeset € dobiš PCI kartico z enim paralelnim ( LPT) in dvema serijskima vmesnikoma ( COMporti) in to je to.

Aha, driverji za te kable sami ustvarijo virtualni LPT, na katere se potem pripopajo driverji za tiskalnik.

Vseeno bi sam raje vzel kartico. Je le real thing, ali vsaj najbližje, emulacija pa lahko dela ali pa tudi ne.

Recimo mnogi programatorji se priklopijo tudi na LPT in medtem ko bi s kartivco zelo verjetno delali, s takim pretvornikom precej verjetno ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Nekaj temu podbnega imam tudi sam:

kartica serijsko paralelna

S tem da jaz te zadeve uporabljam na Linuxu, za windows driverje ne vem.

Pa dobijo se varante tudi za PCIe, samo tiste so najbrž nekaj dražje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

gddr85 ::

Tud usb kabel bi moral delat bp.

joze28 ::

Matična plošča nima LPT porta? nekatere ga imajo na sami plošči in potrebuješ kabel.

gddr85 ::

Vsaka malo bolj sodobna matična nima več lpt porta, ker so za to usb-ji.

andromedar ::

Naj uganem:

Tiskalnik, ki ga želite priklopit je HP LaserJet 1100?
 lj1100

lj1100



Priklopil bi ga pa rad na mašino brez LPT porta?

Potem potrebuješ USB -> Mini LPT kabel.

Tole.

 minilpt na USB

minilpt na USB



Sem uganil? :)

gddr5 in ostali, ki ste svetovali navaden USB na LPT kabel ste slabo pogledali slike. Pa itak vam je v prvem postu povedal, da je to zadevo že kupil (pa ne paše).
Eh?

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

andromedar, imaš prav.
Sem vsaj jaz prehitro pregledal slike, OP rabi adapter za beli kabel, ki je manjši kot normalni LPT.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

Ups imaš prav...sorry....upam da ni že kej kupoval...;((

alex401 ::

...USB -> Mini LPT kabel..Andromedar, tole bo pravi odgovor. Nisem poznal, da obstaja tudi Mini LTP. Sedaj je le vprašanje ali dela oz. bolj zanesljivo dela tale kabel ali mogoče kartica PCI IEEE 1284 Parallel Printer LPT, na katero potem priklopiš obstoječ kabel. Še to, na printeju je takšen vhod :

MTB ::

Sam imam ravno HP LJ 1100 z original kablom, ki je priključen na kabel adapter LPT na USB in dela bp.

andromedar ::

Ja, to je mini LPT.

Jaz osebno bi v takem primeru naročil usb->Mini LPT kabel v kakšni od SLO spletnih trgovin. Če ne dela, ga pač lahko vrneš v 15 dneh in dobiš povrnjen denar.

Ali pa se zmeniš v kaki betonski trgovini, da ga dobiš na test...
...ali pa neseš tistega, ki si ga že kupil nazaj in se poizkusiš dogovorit za menjavo za tega, ki ga potrebuješ. Če ga nimajo, ga pa lahko skoraj sigurno naročijo.
V glavnem, če je človek prijazen se da za marsikaj dogovorit ;)
Eh?

Fiferius ::

Pozdravljeni!

Z vašo pomočjo sem našel rešitev za prikločitev starega tiskalnika na računalnik. Kako se poimenuje ta stari dolg kabel za tiskalnik pa res nisem vedel, hvala za to temo in za vse sodelojoče :)

Sem pa našel tole zadevo: "http://www.dx.com/p/usb-2-0-to-parallel... in je verjetno to o čemer ste se pogovarjali ? Torej za priklopiti stari tiskalnik na novi pc. Namreč stari računalnik je crkno par tednov za tem, kaj smo kupili komplet novih barv za tiskalnik, novi računalnik pa nima tega starega "lpt"? porta. Iščemo torej poceni bolj ko ne začasno rešitev. Verjetno bi moglo delati ? Komentarji na strani so vzpodbodni.

Pri menjavi starega na novi PC smo naleteli še na eno težavo, nova matična plošča ne podpira starih IDE portov, torej da bi stari trdi disk in staro optično enoto priklopili in tako tu pa tam zagnali kakšen cd in iz starega diska prekopirali podatke na novega. Tole: "http://www.dx.com/p/ide-40-pin-to-sata-... bi začano delovalo al ne ?

Lep pozdrav

huek111 ::

Za star disk rabiš Ide priklop! Kaj takega ali takega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

Frenckie ::

Ta adapter iz tvojega linka je kar uporaben.
http://www.dx.com/p/ide-40-pin-to-sata-...
Imaš tako lahko stalno priklopljen HDD ali pa optično enoto.
Napajanje moraš imeti stalno priključeno na HDD / optično enoto in tudi na adapterju.
Sem že nekaj takih adapterjev vgradil v nove PC, ker se ljudje niso mogli posloviti od IDE komponent.
Kupil pa sem jih v Trzinu.

andromedar ::

Fiferius je izjavil:

Pozdravljeni!

Z vašo pomočjo sem našel rešitev za prikločitev starega tiskalnika na računalnik. Kako se poimenuje ta stari dolg kabel za tiskalnik pa res nisem vedel, hvala za to temo in za vse sodelojoče :)

Sem pa našel tole zadevo: "http://www.dx.com/p/usb-2-0-to-parallel... in je verjetno to o čemer ste se pogovarjali ? Torej za priklopiti stari tiskalnik na novi pc. Namreč stari računalnik je crkno par tednov za tem, kaj smo kupili komplet novih barv za tiskalnik, novi računalnik pa nima tega starega "lpt"? porta. Iščemo torej poceni bolj ko ne začasno rešitev. Verjetno bi moglo delati ? Komentarji na strani so vzpodbodni.

Pri menjavi starega na novi PC smo naleteli še na eno težavo, nova matična plošča ne podpira starih IDE portov, torej da bi stari trdi disk in staro optično enoto priklopili in tako tu pa tam zagnali kakšen cd in iz starega diska prekopirali podatke na novega. Tole: "http://www.dx.com/p/ide-40-pin-to-sata-... bi začano delovalo al ne ?

Lep pozdrav



Ne, nismo se pogovarjali o tem. Naj še enkrat ponovim: Če imaš tiskalnik z MINI LPT priklopom (na primer HP LaserJet 1100), potem ta kabel ne bo pasal...ker je to LPT normalne velikosti in ne MINI!
Eh?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SATA v P-ATA ali pa kar zunanji disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7950 (831) Alexius Heristalski
»

Lpt čip programator na com port

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61988 (1904) Brane2
»

pomoč pri LPT kablu za printer

Oddelek: Strojna oprema
131179 (935) jonynho
»

Plošča brez LPT..obstaja rešitev???

Oddelek: Strojna oprema
182537 (2261) kanabis
»

LPT 2 USB pretvornik

Oddelek: Strojna oprema
61367 (1271) Lith

Več podobnih tem