» »

Koliko bi me stalo...

Koliko bi me stalo...

x0rnn ::

Lep pozdrav,

Zanima me koliko bi me okvirno stala izdelava sledeče spletne strani, brez da grem preveč v podrobnosti:

1. Imam sqlite bazo, ki je že napolnjena z vsemi podatki. Je na principu slovarja. Uporabnik vnese v input box besedo, in stran dejansko vrne iz vseh tabel 'select * from ... where word="xxx"'. More or less. To je treba potem še samo spraviti v lep dizajn, s tabelami, divs, itd. Zraven tega je še obvezen AJAX, saj bi ob kliku na nekatere vrednosti iz tabel potrebno bilo napravit nov query in pod to tabelo/ob strani/whatever generirati novi div/tabelo in prikazati dodatne vrednosti.

2. Sistem za uporabniške račune (registracija, sprememba gesla, itd.) in uporabniške opcije. Uporabniške opcije določajo katere tabele se dejansko queryjajo na strani. Npr. izklopiš opcijo X, in kot rezultat tega se ne bo pri vnosu besede generiral ta div in queryala ta tabela.

3. User lists. Uporabniki lahko izberejo vrednosti iz tabel in jih dodajo v svoj personal user list ob kliku na gumb. Lahko tudi brišejo, urejajo (nothing fancy). To je potem možno exportirat kot tab-separated text file.

4. Responsive web design. Optimizirano za iOS in Android.

Preferiral bi Python/Django, ampak če je dosti ceneje v PHP, potem sem raje za PHP.

hendriks ::

Cca 4k€

error7891 ::

Eh, to bi on imel za cca 150€ (in ziher se bo našel kakšen lolek, ki bo toliko ponujal).:|

x0rnn ::

error7891 je izjavil:

Eh, to bi on imel za cca 150EUR

Niti podrazno. Ampak kot študent si ravno ne morem privoščiti 4,000EUR, zato sem imel v mislih mogoče tam od 1,800-3000EUR.

Kaj od naštetega pa dejansko pride tako veliko? Sklepam, da design in optimizacija za mobilnike, nekako dvomim da queries v smislu "select * from" in generiranje primernih tabel/divov za to stane toliko, edino, če se nekdo precenjuje. Tako kodo še sam znam napisat, pa nisem programer.

Recimo, da odstranim optimizacijo za Android/iOS. Koliko bi potem prišlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x0rnn ()

Gandalfar ::

Tkole je nekako:

1. Baza, osnovni django, osnovna registracija - 2 tedna dela
2. Responsive design, če samo vzameš en Bootstrap - 2 tedna, če maš custom recimo 4 tedne (to vključuje tako delo designerja, kot tudi potem razrez in implementacijo)
3. Uporabniske funkcije, custom exporti, se 2 - 4 tedne dela

Realno je nekje 2 meseca dela, da prides od prve vrstice kode do enega sistema, ki je production in launch ready. Vsi teksti pravi, vse funkcionalnost cisto prava, designi pravilno delujejo in ves overhead komunikacije in sestankov.

V Djangotu ti verjetno spisem tak sistem v slabem tednu ampak ne vidim kako bi bistveno hitreje prisel do nečesa, kar bi bilo vredno releasat.

Če misliš, da tvoji developerji delajo za povprečno plačo - 1k EUR neto/mesec te to stane potem 2k bruto/mesec in je pri oceni 2 mesecev hendriksova ocena kar realna.

V praksi se ti pri takšnem projektu zgodi, da se zmeniš za fiksnih 4k EUR, potem se pa z njim ukvarjaš vsaj pol leta, če ne več ker se čaka feedback, designe in baze. Temu bi se najboljše izognil z res podrobnimi specifikacijami, za kar je pa spet fino imet izkušnje iz razvoja.

x0rnn ::

Hvala za breakdown.

Gandalfar je izjavil:

3. Uporabniske funkcije, custom exporti, se 2 - 4 tedne dela

Odvisno kaj to vse obsega, saj nisem dal ravno dosti informacij. Uporabniške funkcije bi bile zelo minimalne. Recimo, da se vse custom opcije shranijo v user cookie. Dvomim, da bi nekdo potreboval več kot teden za to. User lists, ki se pišejo/shranijo v bazo, spet, dokaj minimalna zadeva. Recimo 2 tedna za oboje skupaj.

Gandalfar je izjavil:

V Djangotu ti verjetno spisem tak sistem v slabem tednu ampak ne vidim kako bi bistveno hitreje prisel do nečesa, kar bi bilo vredno releasat.

Če se da na hitrco spravit v tednu bare-bones prototip, kot ti praviš, ampak mogoče ne s celotno funkcionalnostjo in polno bugov, oz. recimo 2 tedna, potem sklepam, da bi moralo biti launch-ready v 5-6 tednih, za kar sem pripravljen dati od 2,000-3,000 EUR na roko, več pa vsekakor ne. Če bi imel redno delo in redni prihodek, brez problema, ampak zaenkrat sem samo študent z idejo in nekaj dodatnimi financami.

Če je kdo zainteresiran, ZS. Lp

*Pogoj je znanje s sqlite; MySQL ali PostreSQL ne prideta v poštev. Prav tako bi raje nekoga s Python/Django izkušnjami, kot PHP.*

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x0rnn ()

def0r ::

Mogoce bi se ti splacalo se dati v male oglase.

x0rnn ::

def0r je izjavil:

Mogoce bi se ti splacalo se dati v male oglase.

Dobra ideja.

Vice ::

Pa vzemi takšnega ki ti ne bluzi koliko časa vzame razvoj za določen del spletne strani.

x0rnn ::

Vice je izjavil:

Pa vzemi takšnega ki ti ne bluzi koliko časa vzame razvoj za določen del spletne strani.

Hehe. Že našel. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena izdelave spletne aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
235577 (4689) 111111111111
»

Kako oz. z čim izdelujete spletišča? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5713719 (12135) Goran's Blog
»

Cena za spletno trgovino?

Oddelek: Izdelava spletišč
396464 (5515) HardFu
»

Izdelava spletne strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
343116 (2442) guest #44
»

izdeleva spletnih strani-kater program priporočate

Oddelek: Izdelava spletišč
487690 (6838) ZePe

Več podobnih tem