» »

besedilo za spletno aplikacijo

besedilo za spletno aplikacijo

sebavet ::

Delam spletno aplikacijo in me zanima na kak način je najpreprosteje shraniti besedilo (buttonov, labelov ...), ki jih kasneje prikazuje aplikacija? Besedilo bi rad shranil v mysql bazo, aplikacija pa je spisana v php. V bazo bi ga shranil, da bi ga lažje prevajal v različne jezike (slov., angl., nemšč. itd).

Gandalfar ::

Navadno jih na nivoju template jezika oznacis kot translatable in potem z orodji za prevajanje prevedes. Recimo v smartyu - https://code.google.com/p/smarty-gettex...

sebavet ::

Bi lahko malo podrobneje opisal to? Sam sem mislil tako, da v mysql bazi naredil tabelo, stolpce z različnimi jeziki. prvi stolpec slov., drugi stolpec angl., tretji stolpec nem., ... V $_SESSION spremenljivko bi shranil izbran jezik. Kako naj nato spravljam nato iz mysql baze, besedilo v gradnike- npr. gumbe:
<button type="button">besedilo ki ga prevajam</button>


???

msjr ::

Mysql je za lokalizacijo čisto ok, tako kot si se lotil bo čisto uredu.

id               si       en
BUTTON_SAVE      Shrani   Save
BUTTON_CLOSE     Zapri    Close


v html-ju jih recimo označiš takole.

<button type="submit"><!--BUTTON_SAVE--></button>
<button type="button"><!--BUTTON_CLOSE--></button>


- Potem pa nekje na koncu, ko imaš svoj html za določeno stran že sestavljen (pa še ne outputan) narediš query (za $lang) 'select id,'.$lang.' from localization where true'
- narediš fetch object in v while zanki kar $output = str_replace('<!--'.$fetch->id.'-->,$fetch->{$lang},$output);
- izi dazit, success.

Upam, da sem bil jasen, grem spat zdaj počasi.

sebavet ::

Ja, hvala, moram preštudirat tvoj odgovor, je za višji nivo poznavanja php od mojga, vseeno hvala :-)

HardFu ::

Ponavadi se tega ne vnasa v bazo ampak kaksne pomozne fajle v formatih CSV, JSON ali YAML. Za slednje si primer lahko pogledas tukaj
http://codeable.io

sebavet ::

zakaj ne v bazo?

msjr ::

Približno takole je:

Kar se tiče fajlov je takole, je hitrejši load, ne rabiš baze, pa teoretično jih je lažje lokalizirati (predvsem pri večjem teamu). Je pa brez dobrega editorja večinoma hitro kakšen typo notri, predvsem razni xml-ji so zelo zoprni glede tega. Pa fino si je naresti pametno direktorijsko in file strukturo, da ne loadaš brezveze celih language packov.

Baza je sicer počasnejša ampak je velikokrat bolj pregledna, ne rabiš posebnega editorja oz. neke fensi rešitve. Vse lahko delaš z osnovnim editorjem in phpMyAdminom recimo.

Ne glede na format sem prevajalcu vedno pripravil excel in potem sam preformatiral v tab separatet text, csv, xml oz. importal v bazo (odvisno od tega kako je bil zastavljen sistem).

Pri majhnih sistemih brez blaznega loada je v bistvu čisto vseeno kaj uporabiš. Se ne bo poznalo če je za 4ms počasnejši sistem.

techfreak :) ::

Naceloma lahko se vedno iz baze zgeneriras fajl (ali pa recimo das na memcached), ce se ti gre za hitrost.

Gandalfar ::

Saj vem, da radi izumljate toplo vodo ampak dajte si pogledat gettext sistem, ki pozna takšne koncepte kot je recimo množina. Z vsemi temi quick hacki boste še obžalovali, da niste vzeli enega liba, kjer je nekdo že prevedel kakšen bolj kompleksen vmesnik kot par besed.

Pa še editor dobiš kot je poEdit avtomatsko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikaz Č na forumu

Oddelek: Programiranje
211976 (1575) nightrage
»

Branje slik jpg iz MySQL z PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
152253 (1871) a-ptuj1
»

[PHP]Zajem podatkov iz baze

Oddelek: Programiranje
353780 (3417) cobrica
»

PHP in objektno programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8511278 (9745) kivi113
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
304044 (3457) snow

Več podobnih tem