» »

volt "-12" .... prevec??

volt "-12" .... prevec??

ziciko ::

cao, pa sem spet tukaj.
zdaj pa imam tezavo z voltazo. >:D
rdece stevilke mi gorijo pri "-12V" ker mi USDM kaze nekaj vec kot -13 V. kaj to pomeni in ali je kaj nevarnega. kaj pravzaprav kaze omenjena voltaza?
hvala za odgovor(e).
  • spremenil: ziciko ()

frenk ::

Ta voltaza je čist nepomembna. Kolk mas pa 3.3, 5 in 12?

ziciko ::

no, ja, to je pri meni videti tako:
Vdd 1,568
VCore 1,632
V dimm 2,608
+5 = 4.919
+12 = 12,160
-12 = 11.65
-5 = 5.865 ;((
V bat = 3.120
5VSB = 4.896 ;((
To je trenutna situacija, moram pa povedati da sem včeraj imel na -12 nekaj več kot -13V, na -5 pa je bilo v redu (danes ni) napajalnik pa sem imel 200 W.
Danes sem zamenjel napajalnik (360W), pa vseeno imam na dveh pozicijah rdeče številke;(

frenk ::

Ja kva pa mas to za en noname napajalnik? Nabav Chiefteca...no ja sj ga u bistvu ni treba ker mas napetosti kr uredu.

ziciko ::

Imaš prav, frenk. Tudi sam mislim da je napajalnik, kot ti rečeš "noname". (malo denarja malo muzike;)).
Ker pa sem napajalnik kupo danes se mi noro zdi se enkrat ga menjat, čeprav napetost ni ne vem kaj. Toda, če pozicije -5V in 5VSB niso toliko pomembne, (tu imam prevelika odstopanja, manj na 5VSB kot na -5V) potem pa bom kar obdržal napajalnik.
Če pa kdo misli da napetost NI v redu, mu bom hvaležen za vsak nasvet.
L.P.

bodom ::

hmm...ja meni tudi kaze tista -12V vedno okol -13.5V8-O a pol ni nc narobe s tem? Imam pa napajalnik Antec True Power 350W, ki vem da ni slab8-)

LP

ziciko ::

bodom, ne vem če je kaj narobe, samo jaz sem zamenjal zaradi tega napajalnik, in zdaj mi kaze "-12V" cca -11,7 namesto -13.1 s prejšnjim napajalnikom. no, pri prejsnjem pa je bila -5 v redu, kaj pa zdaj ni. USDM pa piska kot zmesan>:D . a, ja, napajalnik je AT/ATX Power Supply. (hm, mogoce bi moral nabaviti boljsi napajalnik?.. sam' ne vem kaj je s tem narobe, ce je sploh kaj).

frenk ::

Hm jest mam -5=5.19V -12=12.19V pa mam chieftec 420W.
Bodom: to je zlo čudn da maš s temu tolk zgrešeno -12 napetost(čeprav je ta napetost nepomembna), ker je truepower eden najboljših napajalnikov.

bodom ::

ja sej to tud mene cudi...Antec Truepower so zelo dobri napajalniki, sam ta voltaza zaj*** ...ma sej je nepomembna, tko da se ne sekiram, sam vseeno je pa "omembe" vredna.

LP

HardwareMaster ::

Hello,

Tele tvoje voltaže sploh niso pomembne. Ti samo glej (je že blo rečeno) da maš napetosti 3.3V 5.0V in 12.0V tm nekje +/- 0,5V- 0,7V. Vsaj jst sm meu take izkušnje in vse kar je blo manj, je blo že kritično (za navijanje sploh).

LP

frenk ::

HardwareMaster: a mogoče čemu služi 5V napetost in čemu 3,3V napetost? 12V je pa baje za disk itd

morphling1 ::

Minus linije so v novih računalnikih neuporabljene, to je dediščina starih računalnikov, lahko jih čisto ignoriraš.
Frenk, iz +3.3 V se običajno napaja grafična kartica. Iz +5 V se ponavadi napajajo diski, cdromi, osnovna plošča, spomin, floppy mogoče še kaj. Iz +12 V pa osnovna plošča, ventilatorji, diski, cdromi ter procesor. Iz 5VSB pa osnovna plošča za standby način delovanja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

Zanimiu da sa proc napaja z 12V. Sm mislu da se z 3.3V al pa 5V. No sj mam 216W tm gor kar pomen da je še dost rezerve>:D.

HardwareMaster ::

Sej so ti ze zgori odgovoril.

3.3V grafa, 5V pa ostale prčkarije ala izmenljive enote

Zgodovina sprememb…

ziciko ::

frenk, vidim da imaš tako kot jaz, ploščo 8RDA+. prosim, povej koliko imaš V na 3.3V.?
jaz sem že zamenjal 3 (tri) napajalnike, toda pri vsakem imam "V3.3" komaj nekaj vec kot 2.6V. mislim da temu ni kriv napajalnik.
prosim, ce kdo ima kaksne izkusnje s tem, naj pove ali je to normalna napetost, ali pa moram reklamirati ploščo? (je se nova, stara komaj nekaj dni.)
hvala

TESKAn ::

Tista 'V3.3' ti kaže napetost na RAMu...zakaj tako, ne vem, ma je to edina razlaga (in glede na to, da se ta napetost ujema s tisto, ki jo imam nastavljeno v BIOSu za DRAM, tudi pravilna...).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bodom ::

ja, tisto je napetost na ramu...

mam tud jst 8RDA pa mi kaze 2.90V>:D

LP

ziciko ::

No, zdaj še manj vem. Ali je vrednost 3.3V za ram-e ali pa grafično.:O Zgoraj je tudi HardwareMaster napisal da je za grafo, in tako so mi povedali tudi v trgovini, čeprav v USDM piše: "V dimm", kaj pa seveda asocira na ram-e.
Po pravici povedano, ni tolik' pomembno KAJ kaže, ampak ali je vrednost v mejah dovoljenega, oziroma da ni na sami spodnji meji, kar po moje tudi ni v redu, sploh pa pri novih komponentah.
Torej vprašanje bi se glasilo: koliko je dovoljeno odstopanje od vrednosti 3.3V?
L.P.

morphling1 ::

ziciko si malo zmeden, zgoraj sem ti napisal, kaj določene glavne linije napajalnika napajajo v računalnilku. Kar ti pa kaže mbm je pa druga stvar, ki je določena z senzorjem, ki to gleda in tam imaš pač standardno pred definirane posamezne linije (vse od + do - ) ni pa nujno da to res kaže eno od teh napetosti. Na +5 ter +12 V sta skoraj vedno točne, +3.3 ter kaj drugega so pa lahko že drugačni. V primeru 8rda je 3.3+ v mbm enaka napetosti spomina.
Fora zakaj pa recimo na 8rda in drugih nforce 2 platah ne vidiš +3.3 V linije je pa to da v bistvu neposredno ni važna, ampak se skonvertira na napetost chipseta, ki je pa važna.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ziciko ::

Ok, morphling1, verjetno imaš prav kar zadeva V-oltov, pa tudi da sem že zmeden od vseh teh številk. Eni govorijo tako, drugi pa drugač. Če sem zdaj prav razumel, v MBM mi pod 3.3V v resnici kaze V dimm?
No, jaz sem gledal v USDM in MBM in primerjal vrednosti.Ugotovil sem da je vrednost V3.3 v MBM enaka vrednosti V dimm odčitane v USDM, in me je to zmedlo.
Reko si da je važna vrednost oziroma napetost chipseta. To je OK. samo te prosim, povej mi kolika mora biti za rda8+ in kje naj je odčitam, da ne bi zopet butnil kakšno neumnost.
L.P.

frenk ::

Men v MBM-ju kaže 3,3=>2,58V(kar je verjetno ram) in vcore0=>1,57V(kar je verjetno Vdd).

morphling1 ::

frenk, sedi pet :) Ja točno to, pred nastavljen vcore 0 je vdd, vcore 1 je pa vcpu na 8rda platah, tako da se gleda čisto vse važne napetosti.
ziciko, vdd je po defaultu od 1.5-1.6V na nforce2 platah, če narediš volt mod jo lahko poljubno dvigneš, gledaš jo v mbm, pod prej omenjenim senzorjem, ali pa v biosu pod vdd. Pa da ne boste non stop zmedeni si lahko v mbm senzorje poimenujete po svoje :)

Tako recimo zgleda pri meni

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

Morphling1: kva pa winbond1 senzor kaže? Men kaže 19 stopinj. Pa kva maš to za en proc? Na kolk ga pa maš(multiplier pa fsb), pa kuko ga spravš na 35 stopinj?:\

morphling1 ::

Glede na to da v priročniku nič ne piše kje so senzorji na tej plati in da winbond1 kaže skoraj enako kot winbond3 bi rekel da ena od teh dveh temperatur kaže lastno temperaturo winbond senzorja kar je zelo pogosto pri takih čipih. Zaradi tega je pa tako podoben sistemski temperaturi.
Procesor je stari 1700+ nastavljen na 12.5*208 MHz. Višje fsbje ne laufam zato ker sem malo skuril atx konektor ko sem nekaj experimentiral z vdimm modom, zdaj pa imam vse nepotrebne napetosti čim nižje tako da dela vse še 100% stabilno in glede na to da ta računalnik večino časa folda mi je važna samo frekvenca cpuja in ne fsbja.
35°C je load temperatura z mojim vodnim hlajenjem, v tihem načinu seveda (radiator venti na minimum, voda okoli 23°C) ker mi ta comp laufa 24/7 in ma da je tih :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ziciko ::

No, ja, pri meni je to tako.
>
morphling1, kaj mislis, ali bo to O.K.

morphling1 ::

Slike iz tvojega diska nekako ne moremo videti, moraš uploadat na kak web server. Sicer pa lahko napišeš podatke
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ziciko ::

Ne vem zakaj ne vidis slike, no, ni težko tudi napisat, samo da že enkrat imam mir:)
Približno tako bi bilo:
Vdd =1.568
VCore = 1.632
Vdimm = 2.624
+5V = 4.945
+12 = 12.099
-12 = 11.787
-5 = 4.898
Vbat = 3.120
5VSB = 4.872
Preizkusil sem, kot sem povedal, 3 napajal. toda vsak kaze priblizno isto.
L.P.

morphling1 ::

:D sliko vidiš samo ti, mi pa ne ker nimamo dostopa do tvojega diska :)
Napetosti si Ok, tako in tako pri takih obremenitvah ni težav.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik LC Power LC 6550 550W kupiti ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575683 (4373) Dr_M
»

Voltaze???

Oddelek: Navijanje
251625 (1357) Keyser Soze
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322167 (1631) DjTonic
»

bo 300w napajalc ok

Oddelek: Strojna oprema
12903 (732) Caligula
»

PSU za okoli 15k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
421997 (1508) MALJUTKA

Več podobnih tem