» »

sptš

sptš

Noobie 12325 ::

zanima me plača računalničarja po opravjeni šoli. Tisti , ki ve o čem govorim oziroma je to šolo naredil naj se prosim javi .
http://www.s-ssts.ms.edus.si/izobrazeva...

bluefish ::

Vse od brezposelnosti do nekaj tisočakov. Skratka, nesmiselno vprašanje.

MasterKiD ::

Pojdi raje elektrotehnik. Če greš Tehnik računalništva boš le še eden izmed vseh povprečnežev na tej šoli... Ali pa kaj drugega pojdi. V Murski Soboti (okolici) boš kot tehnik računalništva, programer ali karkoli v tem smislu (zelo) težko dobil službo. Morda se pa motim, naj kdo napiše, če je hodil.

Velki ::

Prav imajo, sam sem tehnik računalništva pa brez vez službe ne bo (v našem razredu sem poznal le enega, ki je bil tako priden da bi službo dobil samo z srednjo, brez kakšnih vez, bilo nas pa je 33). Po mojem mnenju se najbolj splača elektrotehnik ali kak vodoinštalater (strojništvo), narediš sp pa probaš malo in je veliko lažje uspeti le z srednjo šolo. Od srednje šole ne pričakovati veliko, sam sem se vpisal na tehnično šolo ker sem bil siguren da se bom potem lahko zaposlil, vendar je realnost daleč od povedanega. Če bi še enkrat izbiral šolo bi se takoj na gimnazjo vpisal (precej boljše reference za faks, je pa seveda veliko tudi odvisno od prfoksov). Kot sem jaz informiran v teh časih že strojni, elektro ali računalniški inžinirji (vsš in uni) težko dobijo službo (povprečni), tako da z srednjo računalniško brez vez ne pričakovat dosti, če pa že imaš veze se da kaj dobit ampak ne pričakovat 1000 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

Pimoz ::

Hm kaj pa če bi se raje potrudili in bili nadpovprečni?
Predvsem pa počnite to kar vam predstavlja izziv in vam je v veselje. Samo tako se daleč pride :)

Pro_moted ::

Velki je izjavil:

Prav imajo, sam sem tehnik računalništva pa brez vez službe ne bo (v našem razredu sem poznal le enega, ki je bil tako priden da bi službo dobil samo z srednjo, brez kakšnih vez, bilo nas pa je 33). Po mojem mnenju se najbolj splača elektrotehnik ali kak vodoinštalater (strojništvo), narediš sp pa probaš malo in je veliko lažje uspeti le z srednjo šolo. Od srednje šole ne pričakovati veliko, sam sem se vpisal na tehnično šolo ker sem bil siguren da se bom potem lahko zaposlil, vendar je realnost daleč od povedanega. Če bi še enkrat izbiral šolo bi se takoj na gimnazjo vpisal (precej boljše reference za faks, je pa seveda veliko tudi odvisno od prfoksov). Kot sem jaz informiran v teh časih že strojni, elektro ali računalniški inžinirji (vsš in uni) težko dobijo službo (povprečni), tako da z srednjo računalniško brez vez ne pričakovat dosti, če pa že imaš veze se da kaj dobit ampak ne pričakovat 1000 EUR.



Glej, če greš srednjo strojno, se potrudiš in delaš veliko na CNC področju, tako da ob koncu srednje kar nekaj znaš je služba zagotovljena. Je pa res da je treba za službo malo nekam it, in ne iskat vedno 10 km od doma. Če pa greš v šolo zato da boš pač na koncu maturiral, potem pa pač službe ne bo. Službe se dajo naj , ampak ne tako da s papirom o zaključku šole okoli mahaš.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Noobie 12325 ::

Kako pa je kaj delovni čas računalničarja?

Yacked2 ::

Noobie 12325 je izjavil:

Kako pa je kaj delovni čas računalničarja?


24/7
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

MasterKiD ::

Čisto odvisno kje delaš. Če programiranje ali pa servisiranje ponavadi 8 ur pa še malo zraven (pravi šef).

Noobie 12325 ::

Kakšne pa so potrebne ocene za sprejem v službo?

Yacked2 ::

kakšne ocene ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Noobie 12325 ::

da

bluefish ::

Firme bolj kot ocene brigajo reference.

lebdim ::

če pa hočeš delat kot računalničar v šoli, pa pojdi po srednji šoli na pedagoško fakulteto smer matematika-računalništvo. boš poučeval na šoli UBE, ROM in MME in boš sistemec na šoli, boš skrbel za opremeljenost učilnic, elektronskih tabel etc....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za*ebal s študijem v prvem mescu kako naprej? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6114562 (12585) PrihajaNodi
»

Srednja šola

Oddelek: Šola
263861 (2964) lebdim
»

Izbira srednje šole - Računalništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6014658 (12346) amacar
»

Računalniški operater

Oddelek: Šola
374763 (3671) Šolar

Več podobnih tem