» »

računalnik se ne prižge!

računalnik se ne prižge!

kronos_10_ ::

Pred dnevi sem za prijatelja nabavil računalnik. Kupil sem ga po kosih in ga sam sestavil. Ko sem naložil driverje in ostale programe se mi je tko ene trikrat sam resetiral brez razloga tako v roku dveh dneh
In nato ob zagonu pojavilo sporočilo da se je windows iz neznanga razloga zaustavil.
Zdelo se mi je čudno. Dal sem ga prijatelju in mu je delal na brez problema nato pa sem mu vgradil še mrežno kartico za anteno. Naložil driverje in antenl hotel priključiti. Med postopkom se mi je računalnik znova resetiral tko ene 2 sekundi za tem se je pa ugasnil. Mislil sem da sem napajalnik ga premaknil sam računalnik se mi noče več vžgat. Na matični sveti lučka. Sam za pol sekunde se zažene lih tolk da se zavrtijo ventilatorji in potem crkne. Ne pride niti do piska. Dal sem ga na drugi napajalnik naredi isto. Odključil sem komplet use in tudi baterijo dal vn. Nič! Grafiko ima intergrirano. Sam sumim da je matična. Me pa zanima še vaše mnenje?
Lp.

xxurban ::

Kateri napajalnik?

Duhec ::

Najprej napiši katere vse komponente si mu skup sklanfal, oznake, moči, hitrosti itd.

kronos_10_ ::

Napajalnik LC Power 420w skupaj z ohišjem LC. Procesor je Intel Celeron G1820 Box, 2,7 GHz. Asus Matična plošča H81M-C, podnožje 1150. Pomilnik RAM Kingston 2x2GB 1333MHZ Hyper x kupljen iz druge roke. Bil 3 leta star. Trdi disk pravtako kupljen iz druge roke Western Digital 160GB Caviar Blue. DVD pekač znamke Asus. To je to.
Lp

mihibo5 ::

Vsaj to reči, da nisi poskušal napajalnik z drugim LC...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

kronos_10_ ::

Kaj misliš reči če sem ga testiral z drugim lc power napajalnikom? Ja enkrat sem z mojim podobnim pravtako testiral ni delovalo...v drugo sem pa z drugim testiral je isto naredilo.
Zdej sem nekaj opazil kar pa prej nisem in sicer podatek pri procesorju da podpira ddr3 do 1333mhz. Jaz imam ddr3 noter vendar glede hitrosti nisem siguren. Ko sem rame kupil iz druge roke mi je bilo rečeno, da so 1600mhz, po vgradnji pa je pisalo v biosu 1333mhz. Kaj ma to kake veze?

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

LC Power je samo za v smeti (oz 10 let star PC, ki ga ni škoda), ker nima izkoristka, niti približno toliko toka na +12V liniji kot kvalitetni napajalci itd...
Sama konfiguracija je obupna. Procesor in matična za mene osebno sta OK, ampak rabljene rame in disk se pač v nov PC ne daje. Če maš pač disk iz prejšnjega PCja, ga pač prestaviš, da bi kupil rabljenega za v nov PC je pa no-go. Rami pa so občutljiva zadeva in ravno zaradi tega nebi kupil rabljenih.

Frekvenca 1600 MHz je maksimalna, koliko pa podpira matična je pa drugo. Na splošno je pa vseeno, kakšni so, mogli bi delat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kronos_10_ ::

Hmm LC napajalnike uporabljam že 10 let in zaenkrat brez težav. Glede na to da je 420w in sam računalnik ne porabi niti 200w bo zagotovo dovolj. Glede ramov sem kupil iz druge roke, ker se hotel čim cenejši računalnik. Glede ramov in njihove občutljivosti verjamem ja da so občutljivi čeprav dosedaj mi noben ni crknil. Pa sem jih dobesedno metal po tleh. Ti rami naj bi bili samo v ene pc-ju. Ves čas v antistatični vrečki. Glede diska kupljen veliko prej zaradi ugodne cene. Priključil ga že prej na moj računalnik in mi je deloval brez vidnih napak.
Matična podpira 1600mhz.
Kot sem omenil če v biosu piše da so rami 1333 mhz ali so potem 1333mhz? Ker ob nakupu mi je bilo rečeno da so 1600mhz. Ali lahko bios zniža to vrednost? ali ima procesor na to kakšen vpliv?

Glede mojih preteklih izkušenj, ko sem imel napačne rame v računalniku in sicer prevelika kapaciteta, se mi je računalnik zagnal ter ostal prižgan. V bios ni prišel. Je pa spiker z enosekundnim piskom me opzoril da nekaj ne štima. Tako da rami najverjetneje ne bi smeli biti krivi.
Tako da sprejemam mnenja zakaj se mi računalnik ne prižge?..ali se strinjaste da je matična fuč?
Lp

Duhec ::

Če butneš skup komp ga najprej testiraj 24 ur, kak memtest, da se vse lepo segreje na delovne temp. Če po 24ih urah še laufa je bolj verjetno, da boš potem brez problema zinštaliral gor sistem, kot pa da se potem med samo inštalacijo ali takoj po njej brihtaš kaj te heca. :)

kronos_10_ ::

Še enkrat naj ponovim računalnik se mi ne prižge in iščem kaj je narobe. Po pritisku na start gumb se prižge in takoj ugasne tam okoli pol sekunde. Ne pride v bios nič me zapiska in niti ventilatorji se ne zavrtijo s polno hitrostjo. Ali je še kakšna možnost da je kaj fuč razen matične? Po mojem mnenju in še enega naj bi bila matična. Vendar vseeno vprašam še tu, ker jutri nesem matično v garancijo.

d4vid ::

Po moje je matična. Ampak poskusi odklopit vse (disk, DVD pogon, kake dodatne PCI(-e) kartice itd...) pa poskušaj če se PC vžge. Če se ne, je matična.

Če bi bili rami, bi PC piskal (lahko pa poskusiš enega po enega pa malo prestavljat po režah), možnosti da crkne CPU so pa ekstremno majhne.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

kronos_10_ ::

d4vid je izjavil:

Po moje je matična. Ampak poskusi odklopit vse kar (disk, DVD pogon, kake dodatne PCI(-e) kartice itd...) pa poskušaj če se PC vžge. Če se ne, je matična.


Hvala za odgovor! :)
Sem že odklopil in tudi baterijo dal ven in to večkrat. Sedaj sem ga imel cel dan odključnega pa je popolnoma isti efekt.

mgermo ::

Poglej, da niso pini na matični zviti.
Poglej, da ima 4 pin v 20+4 dober kontakt.

Duhec ::

kronos_10_ je izjavil:

d4vid je izjavil:

Po moje je matična. Ampak poskusi odklopit vse kar (disk, DVD pogon, kake dodatne PCI(-e) kartice itd...) pa poskušaj če se PC vžge. Če se ne, je matična.

Hvala za odgovor! :)
Sem že odklopil in tudi baterijo dal ven in to večkrat. Sedaj sem ga imel cel dan odključnega pa je popolnoma isti efekt.

Naredi pravilen Clear Cmosa. Večina jih pozabi izštekat 220V kabel in stisnit tipko za vklop. :)

d4vid ::

Duhec je izjavil:

kronos_10_ je izjavil:

d4vid je izjavil:

Po moje je matična. Ampak poskusi odklopit vse kar (disk, DVD pogon, kake dodatne PCI(-e) kartice itd...) pa poskušaj če se PC vžge. Če se ne, je matična.

Hvala za odgovor! :)
Sem že odklopil in tudi baterijo dal ven in to večkrat. Sedaj sem ga imel cel dan odključnega pa je popolnoma isti efekt.

Naredi pravilen Clear Cmosa. Večina jih pozabi izštekat 220V kabel in stisnit tipko za vklop. :)


+1

Poleg tega niti ni potrebno pritisnit tipko za vklop (škodi pa tudi ne :D ), le počakati moraš nekaj časa da se kondenzatorji spraznijo (minuto je dovolj), je pa res hitreje s gumbom. Polege tega se pa sploh nisem spomnil, da bi povedal tole kar si ti..
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923558 (6315) hojnikb
»

matična ali cpu zanič

Oddelek: Pomoč in nasveti
151382 (1046) Duhec
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495361 (4822) CyberAD
»

BSOD pri novem računalniku

Oddelek: Strojna oprema
221448 (1303) Old Spice
»

Računalanik se prižge vendar slike ni (blackscreen)!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91023 (929) Zero0ne

Več podobnih tem