» »

kateri program za pripravo slik za www?

kateri program za pripravo slik za www?

gregor ::

Dober dan

Torej, s katerim programom je najbolje optimirat slike za spletno stran. Kaj uporabljate in kakšne nastavitve?

Če je slik npr več (galerija...) kateri program za avtomatsko pretvorbo je najbolje uporabit?

Hvala

LP

popster ::

Imagemagick uporabljam, prvo pomanjšam in dam nomalize. rezulate si lahko pogledas tukaj

opeter ::

Uporabljam FastStone Image Viewer. Licenca je poceni, za domačo uporabo pa je brezplačen.

Sicer pa imaš npr. XnView, IrfanView itn. Cel kup programov, ki podpirajo batch procesiranje.

Na Macu pa je zelo dober in brez konkurence program Graphic Converter od LemkeSoft.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gregor ::

ok, hvala

sem mislil, da mogoče kateri izmed teh programov bolje opravi delo kot drugi, npr photoshop....
dosti uporabljam irfanview, morda bom kar tega uporabil....edino kar je problem pa je to da save for web plugin ne deluje v batch opciji

LP

SeMiNeSanja ::

Imagemagick je..... zelo cool orodje, samo uporaba pa skoraj meji na mazohizem, če ga nisi vajen.

Jaz sem ga uporabljal za dodajanje watermarka k slikam v batchu in se je odlično obnesel.
Baje, da ga tudi spletni programerji radi uporabljajo, da 'on the fly' predelajo slike za prikaz na spletni strani.

Vsekakor pa to ni Photoshop.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slike na spletni strani

Oddelek: Zvok in slika
192408 (2050) jype
»

Ime Priimek v Ime_Priimek (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
554897 (3857) Doman
»

Program za vecslikovno pomanjsanje

Oddelek: Izdelava spletišč
5856 (807) Kami
»

Program, ki bi pomanjšal več slik naenkrat!

Oddelek: Programska oprema
111555 (1397) ajagodnik
»

preimenovanje 700 slik naenkrat

Oddelek: Programska oprema
171945 (1694) Mercier

Več podobnih tem