» »

Konfiguracija do 220.000 SIT

Konfiguracija do 220.000 SIT

Switch ::

Lep pozdrav!
Imam namen kupiti nov računalnik in zanj nameravam odšteti 220.000 SIT. Nameravam kupovati v treh trgovinah: enaa.gambit.si, mimovrste.domenca.com, in agt-racunalniki. Konfiguracija je sledeča:
Matična plošča: Abit NF7-S NF2, SB, LAN 38.250
Procesor: AMD XP 2100P+ (1733MHZ) TBb 29.060
Grafična kartica: Winfast GeForce 4 TI4200 128 MB 8x AGP MyVIVO 48.786 (mimovrste.domenca.com)
RAM: 2X DIMM 256MB DDR 333 19.000
Trdi disk: Western Digital 800JB 29.988 (enaa.gambit.si)
Hladilnik: 6000AL-CU Hladilnik za AMD in INTEL OEM 4.200
Termalna pasta: ARTIC SILVER III 2.100
Ohišje z napajalnikom: DRAGON DX-01B-D 360W midi tower črna barva z vratci (mini server) 24.571 (enaa.gambit.si)
Zgoščenkomat:D : CD-RW PLEXTOR 48/24/48 IDE interni KIT - črn 22.980 (enaa.gambit.si)

Skupaj: 218 454 SIT

Sedaj pa vprašanja:
-ali za moj denar dobim najboljše, kar se dobiti da:D ?
-če en izdelek v trgovini enaa.gambit.si prodajajo pod akcijo Vročih 5, ali ti brezplačno na dom dostavijo tudi ostale stvari, ki jih naročiš?
-matična plošča podpira DDR400, procesor (kolikor je moje znanje pravilno) izkoristi do konca le RAM333. Ali se mi bolj splača kupiti DDR400, če bom kasneje nadgrajeval računalnik z novim procesorjem? Računala ne bom navijal.
-ali ima kdo izkušnje z zgoraj napisanim napajalnikom in hladilnikom, ali je še kakšna bolj tiha in predvsem cenejša varianta (še vedno kakovostna)?
-kako je z dobavljivostjo Abit NF7-S rev. 1.2 v Sloveniji?
-trenutno imam Transcend Radeon 7500 grafično kartico. Ali se splača z nakupom grafične kartice počakati toliko časa, da se pocenijo kartice z DX9 podporo? Oziroma, se bolj splača kupiti Ti4200 ali 9500 nepro?
-kdaj se pričakujejo naslednje pocenitve računal?

  • spremenil: Switch ()

Zheegec ::

- Mislim da si izbral res najboljše trenutno.
- -
- Procesor do konca izkoristi DDR266, saj ima FSB 133. BOš pa verjetno navil na 166FSB tako da je odločitev tvoja, po mojem bi se kar splačalo ker je 200 FSB sijajna zadevca in zato s tudi kupuje takšno plato kot jo boš ti.
- Ohišje vzemi Logic 985 in pa napajalnik kakšen 300W/350W pa te skupaj pride 20K/25K pa imaš veliko boljše ohišje kot sedaj.
- Nimam pojma0:)
- Lahko tvojo grafo še nekaj časa obdržiš, pa počakaš na R9600 ki bo malo slabši od R9500PRO, bo imel popolno Dx9 podporo in bo menda zelo poceni (0.13u), verjetno bo nekje v maju prišel v trgovine v Slo saj ima ATI (kot vsi ostali) težave pri prehodu na 0.13u in bo še malo trajalo. Drugače se R9500 kar splača saj ga lahko modaš v R9500PRO...
- Glede na war verjetno še nekaj časa ne, v Sloveniji pa sploh ne (recimo AMD poceni XP2100+ za 4% pri nas pa se sploh ne poceni...)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

|CyGNUS-x ::

Js bi tud mev takega.....

Microsoft ::

Jst lahka sam rečem, da če nisi kak poseben PC manijak, pol namesto da daš namest tistih 25.SIT za ohišje, rajš mal manj (recimo za 12.000SIT dobiš pr Mlacomu črno ohišje s plexi oknom), pa dej rajš investiri v kej bolj uporabnega, npr. kako bol user frendly tipkovnico (Logitech Internet navigator SE) al pa kej podobnega.

Sej jst sm tak naredu....:))

Ti pa se odloči sam.

by Miha

Zheegec ::

Za takšen PC definitivno rabiš dobro ohišje, saj mora biti dobro prezračeno in pa tudi en normalen (not noname) napajalec rabiš še posebej če OC-aš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

Pri matični pazi da bo revitija1.2 in da bo proc 2100+TbreB

Switch ::

JimBim: Periferija je že kupljena (Altec Lansing ATP3, omenjena tipkovnica, MX300 in Syncmaster 171P) in se mi jo zdi nesmiselno menjati:\

Zanima me še nekaj podrobnosti v zvezi s hlajenjem. Če navijem FSB na 200, ali bo hladilnik to še vzdržal, ali raje kupim kakšnega boljšega (prosim za predloge, ker sem popolnoma brez idej). Ali novi Zalman (sploh ne vem če je v Sloveniji- popolnoma nov, okrog ventilatorja so bakrena rebra) mogoče paše na ploščo (ker naj bi bil baje le za Pentium in Athlon 64)? Prezračenost ohišja pa bo najbrž s 5 ventilatorji (ali priporočate Vantec Stealth ali Thermaltakeovega- pomembna mi je tišina.

Ohišje bo sigurno Chieftec črn, ker sem naravnost zaljubljen vanj!8-)

Zanima me tudi, ali se da dobiti pretvornik iz koaksialnega kabla v UTP. Rad bi imel router, pa imam preko cele hiše napeljane koaksialne kable, serverja pa ne bi postavljal.

Hvala za odgovore!

frenk ::

Ja zlahkoto daš na 200fsb.:D

tito_si ::

Pravzaprav sem pred časom kupil zelo podoben računalnik. Druga je grafična - Radeon 9500 PRO in pa vzel sem Samsunga COMBO enoto. Kartica je bila okoli 57.000 sit, Combo pa 21.000 sit. Combo ima 8Mb predpomnilnika, baje pa se prodajajo tudi taki z 2Mb predpomnilnika, ki pa se jih je baje bolje izogibati. Za vse skupaj sem dal okoli 210.000 sit.

smilyxx ::

A je Enlight 300w dost za poganjat podobno mašino (brez kakršnegakoli navijanja)?

Lp
Save water.
drink beer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smilyxx ()

Zheegec ::

Mam trenutno rahlo navitega XP2100+ in pa R9100 128MB pa še 512RAM, 8Rda, WD800JB,....
Pa še 3 vente na ohišju pa na 300W res ni blema...samo da ni noname pa bo že v redu za average userja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni računalnik + dodatna zvočna kartica ???

Oddelek: Strojna oprema
81193 (1092) CCfly
»

Compaq notesnik in hotkeys

Oddelek: Pomoč in nasveti
121053 (944) Cokolesnik

Nakup digitalca (cena & zmogljivost)...

Oddelek: Kaj kupiti
71048 (959) boštjan
»

Kje v Lj. najceneje do CF 256MB kartice?

Oddelek: Kaj kupiti
232132 (1682) BlackHole
»

Kje v Sloveniji dobiti LCD SAMSUNG 171P ali 172T

Oddelek: Kaj kupiti
5877 (818) matter

Več podobnih tem