» »

Prenosnik, zelene črte na zaslonu

Prenosnik, zelene črte na zaslonu

pretnarm ::

Pozdravljeni

Na Sonyjevem prenosniku so se med gledanjem videa pojavile zelene vertikalne pike, poleg tega pa je zraven miškinega kazalca približno 3 cm dolga črta, ko se postavim na vnosno polje ali okno v wordu, excelu, itd.
Zelene pike se pojavijo tako med gledanjem posnetkov na youtube-u kot tudi pri datotekah na računalniku (avi, mkv).
Prenosnik se restartal, ponovno naložil gonilnike za grafično in pike so še vedno prisotne

Še par podatkov o strojni opremi:
CPU: Pentium m 780 2,26 GHZ
RAM: 2gb
Grafična: ATi Radeon x600 mobile

Prilagam še dve sliki:


  • spremenil: pretnarm ()

Good Guy ::

Na vga out priklopi zunanji monitor->če je slika ista je grafika u kurcu

če slika ni ista->potrebna menjava lcd panela
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

pretnarm ::

Good Guy je izjavil:

Na vga out priklopi zunanji monitor->če je slika ista je grafika u kurcu

če slika ni ista->potrebna menjava lcd panela

Priklopil zunanji monitor preko vga out in pri predvajanju videa se na obeh zaslonih pojavijo zelene črte :(
torej mi preostane samo kopirat vse podatke na zunanji disk in počakat da grafična dokončno crkne?

Good Guy ::

pretnarm je izjavil:

Good Guy je izjavil:

Na vga out priklopi zunanji monitor->če je slika ista je grafika u kurcu

če slika ni ista->potrebna menjava lcd panela

Priklopil zunanji monitor preko vga out in pri predvajanju videa se na obeh zaslonih pojavijo zelene črte :(
torej mi preostane samo kopirat vse podatke na zunanji disk in počakat da grafična dokončno crkne?


jp

načeloma lahko probaš spucat kontakte na ramih, sam to je 1% možnost da bo problem rešen.

lahko bi se delal tudi "rebaling" gpu čipa
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

LJ4L ::

pretnarm je izjavil:

Good Guy je izjavil:

Na vga out priklopi zunanji monitor->če je slika ista je grafika u kurcu

če slika ni ista->potrebna menjava lcd panela

Priklopil zunanji monitor preko vga out in pri predvajanju videa se na obeh zaslonih pojavijo zelene črte :(
torej mi preostane samo kopirat vse podatke na zunanji disk in počakat da grafična dokončno crkne?

Samo to. Lahko pa grafično tudi prej zamenjaš ;)
LP from LJ

Good Guy ::

LJ4L je izjavil:

pretnarm je izjavil:

Good Guy je izjavil:

Na vga out priklopi zunanji monitor->če je slika ista je grafika u kurcu

če slika ni ista->potrebna menjava lcd panela

Priklopil zunanji monitor preko vga out in pri predvajanju videa se na obeh zaslonih pojavijo zelene črte :(
torej mi preostane samo kopirat vse podatke na zunanji disk in počakat da grafična dokončno crkne?

Samo to. Lahko pa grafično tudi prej zamenjaš ;)



jp sploh če je integrirana na sami matični.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

pretnarm ::

načeloma lahko probaš spucat kontakte na ramih, sam to je 1% možnost da bo problem rešen.

lahko bi se delal tudi "rebaling" gpu čipa

OK, bom spucal kontakte na ramih, opravilo za čez vikend :), pa sporočim če je pomagalo
Kaj pa pomeni rebalding?


Samo to. Lahko pa grafično tudi prej zamenjaš ;)

Ni možno, gre se za prenosnik, kot je že Good Guy omenil, je grafična integrirana


Drugače je pa prenosnik star že 10 let in je do sedaj služil skoraj brez problemov, čeprav se mu leta že močno poznajo :D,
in kot po naključju sem ga v naslednjih mesecih nameraval zamenjati :O

solatko ::

Če ga redno ne čistiš, je lahko problem tudi pregrevanje grafične (menjaj termalni trak in pasto na procesorju), očisti ventilator in prostor med ventilatojem in režami, kjer se rada nabere svinjarija.
Preglej tudi stanje parih kondenzatorjev, ki so na MB in jih po potrebi zamenjaj. Seveda, če znaš sam, saj bi vsak poseg servisa, nekajkrat povečal dejansko vrednost mašine.
Delo krepa človeka

pretnarm ::

Če ga redno ne čistiš, je lahko problem tudi pregrevanje grafične (menjaj termalni trak in pasto na procesorju), očisti ventilator in prostor med ventilatojem in režami, kjer se rada nabere svinjarija.

Je bil pred kakšnim mesecem odprt in očiščen, ventilator tudi redno izpihavam, termalno pasto na procesorju sem zamenjal kakšne pol leta nazaj.
Se lahko na grafični čip namesto termalnega traka nanese pasta (uporabljam arctic mx-3)?


Včeraj je video spet začel normalno delovati (brez zelenih črt), ampak samo če sem predvajal v oknu, ko preklopim video na celozaslonski način slika izgine, izpiše pa se obvestilo: "Display driver stopped responding and has recovered)".

Loc_dog ::

Obstaja se ena varianta: reflow GPU.na netu je veliko DIY nacinov,jaz pa ga tle ne bom opisoval.Nazadnje ko sem nekomu povedal kako lahko to naredis me je hotel poslati v Polje :D

RejZoR ::

Najboljša je peka GPU modula. Razdreš laptop, ven vzameš modul z GPU-jem, ga daš v pečico (na mojem blogu rejzor.wordpress.com najdeš opis za ACER Aspire 5520G), spečeš na opisan način, spakiraš nazaj in je zelo velika verjetnost, da bo potem spet vse ok. Vsaj jezst sem tko rešil GeForce 8400M GS čip, ki je tud risal črte in štekal (še bolj izrazito kot tvoj). Izgubit skor nimaš kaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Loc_dog ::

Hehehe. imam isti model laptopa in sem si pomagal z isto metodo.Samo ko sem pa to komu objasnu pa ni verjel :D Sem jo pa vsaj 10x tako zacasno popravil.

jype ::

pretnarm> Kaj pa pomeni rebalding?

Reballing. Ne tega delat, ker ne znaš.

gimnazija123 ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu vprašal. Pol leta star prenosnik, 10min nazaj sem ga zbudil iz spanja, najprej so se na desni strani začele delati neke utripajoče črte, potem so nehale utripati in je bilo tako kot na sliki, sedaj pa je vse skupaj temno.

Verjetno samo še za na servis glede na to da ima še leto in pol garancije?
hvala in lp

pviran3 ::

trakos, tole bi lahko bil slab kabel do ekrana ali pa slabo vpet panel v ekran. Ali se kaj spreminja, če ekran gugaš ali pritiskaš ob robu ekrana kjer so vertikalne črte?

Glede pečice pa je kolega "spekel" sata kontroler, da po sestavi mašine ni več našel cdroma in diska...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

gimnazija123 ::

@pviran3 hvala, sem priklopil običen monitor na računalnik pa dela normalno, če pa premikam malo zaslon oz ga tu in tam pritisnem pa se začne vračati slika ja, ampak ko spustim pa spet nazaj na staro. :( če ga sam odprem bo pa verjetno šla garancija, tako da menda najboljše da ga pošljem avteri, imajo pa verjetno sedaj vsi dopuste. :(

solatko ::

Odstopile so folije display-a. To je zato, ker prenosnik odpiraš na strani. Prenosnik se vedno odpira na sredini, sicer se zvija pokrov in posledično lahko pride do napake na display-u.
V navodilih imaš narisano, kako se dela s pokrovom prenosnika.

Poznam nekaj primerov, ko okvare niso priznali v garanciji, celo pri počenem ekranu.
Če te bodo na servisu vprašali kako odpiraš pokrov, zatrdi, da vedno na sredini, da nebi slučajno prijel na vogalu in odprl pred osebo, ki bo prenosnik sprejela v popravilo.
Delo krepa človeka

gimnazija123 ::

Ne spomnim se, da bi ga sploh kdaj odpiral od strani, vedno jih odpiram od naprej, tako, da ne vem, če je to zaradi tega. Pa prenosnik ne vem, če sem v pol leta 20x zaprl ker ga imam vedno na mizi, med vikendom pa si ga tudi ne nosim domov. Če bi zadevo poslal po pošti je boljše da jim vsaj pošljem mail kaj se mi je zgodilo in jim že kar takoj povem, da se prenosnik ni odpiral od strani?

korenje3 ::

problem je z softwerom in decoderjem. naredin print-screen. če je na sliki defekt, potem je problem z video codecom.
(odgovor na 1. post)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

solatko ::

korenje3 - Preizkusi naj na zunanjem monitorju. Če bo tam slika v redu, je napaka na priklopih display-a ali inverterju.
Delo krepa človeka

gddr85 ::

Sej ga je že sprobal na drugen monitorju in dela bp. Problem je v ekranu.

solatko ::

Vrjetno inverter ali odlepljene plasti display-a. Včasih lahko rešiš, če mesto pod displayem in pokrovom, zapolniš z papirnatimi brisačami, ki držijo ekran skupaj - to moraš počet pazljivo, z dodajanjem plasti.
Poizkusiš tako, da display umakneš od pokrova in z dlanjo rahlo pritiskaš, ko je pc prižgan, z zadnje strani, tako da vidiš kje moraš podložiti.
Sicer pa nov display (lahko tudi rabljen, če imaš model, ki ga ravno nekdo prodaja po delih).
Delo krepa človeka

blackRa ::

Na laptopu se na vsake nekoliko časa pojavijo vertikalne črte. Do Windowsov je vse normalno(brez črt) ko pa bi se moralo prikazat uporabniško ime za vpis, pa je črno ter utripanje črnega zaslona z vertikalnimi črtami. Priklopil na zunanji monitor tam so pravtako črte vendar brez, da bi črte skakale, le mirujejo.
Nato laptop vgasnem in ponovno zaženem in deluje vse kot mora.

Ali to pomeni da gre grafična proti koncu? ali morda posodobitev gonilnika grafične?

Han ::

Model, starost, stanje (nazadnje očiščen, zamenjana termalna pasta)...?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vertiakla črta čez ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
417350 (2687) KTr1sk
»

Pomoč, Macbook pro 17 2009

Oddelek: Strojna oprema
211486 (923) traxxas
»

Zaslon laptopa se ne prizge

Oddelek: Pomoč in nasveti
283724 (2229) solatko
»

Prenosnik - ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
162791 (2630) solatko
»

POMOČ črta na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
384512 (3840) matobeli

Več podobnih tem